جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
وبلاگ نویسی

چگونه وبلاگ نویسی به کسب و کار من کمک می‌کند؟

اگر اخیراً وب‌سایتی ساخته‌اید و استقبال خوبی از آن نشده است، نگران نباشید. شما نمی‌توانید فوراً پس از ساخت وب‌سایت شماره‌های ترافیکی انفجاری را ببینید. شما باید مردم را جذب کنید. استفاده از یک وبلاگ ‌نویسی درست یک راه عالی برای انجام این کار است. وبلاگ نوشتن برای کسب‌وکارها یک تاکتیک بازاریابی محتوا است. در این کار شرکت‌ها محتوای مرتبط با محصول یا خدمات خود را برای بهبود دید آنلاین خود ایجاد می‌کنند؛ اما نباید فقط به فکر دیده‌شدن باشید.

تأثیر بلاگینگ بر کسب و کارها بسیار زیاد است و می‌تواند تأثیری مستقیم بر روی درآمد شما داشته باشد. شما می‌توانید به‌راحتی کسب درآمد از وبلاگ خود داشته باشید. در ادامه این مقاله از وب‌سایت دکتر علی ناصر حجتی با ما همراه باشید تا با بلاگینگ و تاثیرات آن با کسب‌وکار بیشتر آشنا شویم.

آشنایی با معنا و مفهوم وبلاگ نویسی

هنگامی که فرد یا افرادی به جمع آوری عکس، ویدئو، متن، مقاله و… می‌پردازند و به صورت آنلاین بر روی یک وب‌سایت منتشر می‌کنند را وبلاگ نویسی می‌گویند. محتوایی که آماده می‌شود؛ اگر یونیک و تولیدی باشد، وبلاگ نسبت به دیگر وبلاگ‌ها امتیاز بالاتری دریافت خواهد کرد. در بلاگ نویسی پست‌ها و مقاله‌ها بر اساس کلمات کلیدی که در سرچ گوگل بیشترین سرچ را دارند، نگارش می‌شوند. یونیک بودن محتوا، به روز بودن، نگارش و انتشار مطلب بر اساس اصول سئو و… می‌تواند بر مخاطب هدف تاثیر لازم را بگذارد.

تاثیر بلاگینگ بر کسب و کارها

تاثیر بلاگینگ بر کسب و کارها

امروزه رقابت در فضاهای اینترنتی بسیار افزایش‌یافته است. وبلاگ‌ها می‌توانند تغییرات زیادی در این رقابت موجود ایجاد کنند. در وبلاگ نویسی، یک شرکت محتوای مرتبط با محصول یا خدمات خود را برای بهبود دیده‌شدن آنلاین به نمایش درمی‌آورد. تأثیر بلاگینگ بر کسب و کارها آن‌قدر بسیار زیاد است که برای بسیاری از بازاریابان در اولویت قرار دارد. در ادامه برخی از مزایا و تأثیر بلاگینگ بر کسب و کارها را بیشتر بررسی می‌کنیم.

1. افزایش ترافیک

وبلاگ نویسی باعث می‌شود تا تعداد صفحات وب‌سایت شرکت شما افزایش یابد. در نتیجه این کار حضور آنلاین شما افزایش می‌یابد و راه‌های بیشتری را برای مشتریان فراهم می‌کند تا شما را پیدا کنند. هرچه ترافیک وب‌سایت بیشتری داشته باشید، بیشتر به مشتریان بالقوه دسترسی خواهید داشت که احتمالاً باعث افزایش رزروها، خرید و دیگر موارد برای شما می‌شود.

بر اساس تحقیقات انجام شده کسب و کارهایی که دارای وبلاگ هستند 55 درصد بیشتر از کسانی وبلاگ ندارند بازدید می‌خورند. وبلاگ‌ها می‌توانند راهکار فوق‌العاده‌ای برای به‌روز نگه‌داشتن وب‌سایت شما باشد. پست‌های وبلاگ شما می‌تواند بر اساس پست‌های رسانه‌های اجتماعی برای دستیابی به مشتریان باشد.

2. افزایش تبدیل ها تاثیر بلاگینگ بر کسب و کارها

وبلاگ ‌نویسی نمی‌تواند به آن سرعتی که تبلیغات برای یک بیزینس جواب می‌دهد، جواب دهد. بیشتر وبلاگ‌ها تا زمانی که حدود 6 تا 12 ماه به شکل مداوم وبلاگ نوشته باشند، بازگشت سرمایه قابل‌توجهی را مشاهده نمی‌کنند. درصورتی‌که مدت طولانی به این کار مشغول شوند تأثیر بلاگینگ بر کسب و کارها بیشتر از تبلیغات است و عمر بیشتری دارند و در نتیجه باعث افزایش کسب درآمد از وبلاگ می‌شود. برخی بازاریابان معتقدند وبلاگ بیشترین میزان بازگشت سرمایه را به همراه دارد.

3. تاثیر وبلاگ نویسی؛ رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی می‌تواند در حفظ مشتری به شما کمک می‌کند و اگر از حساب‌های رسانه‌های اجتماعی تنها برای تبلیغات رایگان استفاده می‌کنید ضرر زیادی کرده‌اید. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به دلیل اینکه کسب و کارها را برای مشتریان علاقه‌مند نگه می‌دارد و آگاهی از برند را ایجاد می‌کند، باعث حفظ مشتری می‌شود. هنگامی که پستی در وبلاگ می‌نویسید، نیازی به بازنویسی آن پست برای شبکه‌های اجتماعی ندارید. می‌توانید پیوندی به وبلاگ در شبکه‌های اجتماعی دهید و از مشتریان بخواهید تا پست را به اشتراک بگذارند. برای دسترسی به افراد بیشتر آن را در چندین پلتفرم رسانه ای به اشتراک بگذارید.

ایمیل مارکتینگ

4. ایمیل مارکتینگ

لیست‌های ایمیل می‌تواند راه بسیار خوبی برای تعامل با مشتریان باشد. درعین‌حال ممکن است به دلیل اینکه مشتریان جدید نام کسب و کار را نشنیده‌اند، دسترسی به آن‌ها سخت باشد. با استفاده از وبلاگ نویسی می‌توان مشتریان بالقوه را با نام تجاری آشنا کرد و راه را برای اشتراک بیشتر افراد در لیست ایمیل آسان‌تر کرد. اگر محتوای وبلاگ‌های شما جذاب باشد، تأثیر بلاگینگ بر کسب و کارها نیز افزایش می‌یابد و احتمال این که مشتریان به خبرنامه‌های ایمیل اعتماد کنند افزایش می‌یابد.

5. کسب اعتماد

مردم به چیزی که برای آن‌ها آشنا است بیشتر اعتماد می‌کنند. وبلاگ نویسی به کسب و کار شما کمک می‌کند تا مشتریان این فرصت را داشته باشند تا درباره شرکت شما بیشتر بیاموزند. یک وب‌سایت مناسب می‌تواند در پاسخ به سؤالات متداول و اشتراک گذاشتن اخبار شرکت کند. همچنین می‌تواند با به اشتراک گذاشتن محتوای باکیفیت خود را به بازار هدف ثابت کند. وبلاگ می‌تواند به‌عنوان بخشی از مدیریت ارتباط با مشتری هم عمل کند و باعث کسب اعتبار و اعتماد در زمینه‌های مختلف شود.

6. مزایای وبلاگ نویسی؛ تقویت برند و متمایز کردن خود با دیگر رقبا

یک وبلاگ نویسی مناسب می‌تواند فضای تقریباً نامحدودی را در اختیار شما قرار دهد و با این فضایی که ایجاد شده است می‌توانید هویت برند خود را عمیق‌تر کنید و برندسازی دیجیتال خوبی داشته باشید. گاهی ممکن است برای شرکت شما سخت باشد که چگونه به مشتریان نشان دهد که محصولی متفاوت نسبت به رقبا دارید. این شرایط زمانی که محصول یا خدمات شما زرق‌وبرق دارد یا به‌راحتی در دسترس نباشد سخت‌تر هم می‌شود.

وبلاگ نویسی درست و اصولی می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا از چندین کانال بازاریابی استفاده کنند. درصورتی‌که پست‌های وبلاگ با کسب و کار شما مرتبط باشد و دارای آموزش‌هایی گام‌به‌گام باشد، می‌تواند روشی هوشمندانه برای بازاریابی محصول یا خدمات شرکت شما باشد.

افزایش بهینه سازی موتورهای جستجو

7. افزایش بهینه سازی موتورهای جستجو

هدایت SEO بخشی از بهینه‌سازی موتور جستجو در یک وب‌سایت به‌حساب می‌آید. نتایجی که موتورهای جستجو نشان می‌دهند بر اساس محتواهای جدید، تعداد صفحات نمایه و کلمات کلیدی محاسبه می‌شوند. کسب ‌و کارها با وبلاگ نویسی می‌توانند در این زمینه‌ها پیشرفت کنند و در صفحات نتایج موتور جستجو بالاتر ظاهر شوند. کلید موفقیت و تأثیر بلاگینگ بر کسب و کارها در ارائه محتوای مرتبط و باکیفیت به همراه پست‌های جدید است. با وبلاگ، کسب و کارها می‌توانند کلمات کلیدی خود را گسترش دهند. البته باید توجه داشت گوگل برای استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی جریمه تعیین کرده است.

8. جذب مشتریان جدید و تشویق مشارکت

جذب مشتریان جدید یکی از چالش‌ های کسب و کار است. با هر وبلاگ نویسی که انجام می‌دهید، یک صفحه نمایه جدید برای شما ایجاد می‌شود که می‌تواند به سئو کمک کند. باید دستورالعمل‌های مختصر را درمورد آنچه باید انجام دهید، درج کنید. برای مثال می‌توانید از (رزرو مشاوره رایگان) و (تماس با ما) استفاده کنید. همچنین شرکت‌ها باید راهی برای دسترسی مشتریان، مانند شماره‌تلفن یا آدرس ایمیل ارائه دهند. اگر محتوای وبلاگ خوب و اصولی نوشته شود ممکن است برای سال‌ها در جستجوی گوگل ظاهر شود.

تعامل با مشتری، باعث می‌شود تا ارتباط بین یک برند و طرف‌داران آن تقویت شود. این عمل باعث می‌شود که تجارت مجدد تشویق شود و دامنه دسترسی شرکت را گسترش می‌دهد. با وبلاگ نویسی شرکت می‌تواند بستری را ایجاد کند که مشتریان وفادار آن را با دیگر افرادی که ممکن است حتی نام شرکت را نشنیده باشند هم به اشتراک بگذارند.

چگونه وبلاگ نویسی را برای کسب و کار خود آغاز کنیم؟

حال که با تأثیر بلاگینگ بر کسب و کارها آشنا شدید باید بدانید چگونه این کار را شروع کنید تا به نتیجه دلخواه و کسب درآمد از وبلاگ برسید. مراحل شروع بلاگینگ به‌صورت زیر است:

  • در ابتدا مشخص کنید تمرکز وبلاگ شما بر روی چه چیزی است
  • معیارهای خود را مشخص و تنظیم کنید.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر محتواهای موجود را بازخوانی کنید.
  • بر روی ابزارهای وبلاگ نویسی که کیفیت بالایی دارند سرمایه‌گذاری کنید.
  • وبلاگ خود را به شکل مؤثری تبلیغ کنید.
  • اهداف تولید محتوا خود را تعیین کنید.

روش ‌های کسب درآمد از وبلاگ

روش ‌های کسب درآمد از وبلاگ

تصور غلطی که بسیاری از وبلاگ نویسان دارند این است که تنها از یک روش‌ می‌توانند از وبلاگ نویسی به کسب درآمد برسند. روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از سایت‌ها وجود دارد که این روش‌ها هیچ تضاد و منافاتی با یکدیگر ندارند. وبلاگ نویسان می‌توانند باتوجه‌به سلیقه و توانایی که در خود می‌بینند از هرچندتا از این روش‌ها برای کسب درآمد استفاده کنند. در ادامه به بررسی برخی از این روش ها می پردازیم.

1. تبلیغات کلیلکی یا PPC

تبلیغات اولین راهی است که وبلاگ‌نویسان می‌توانند از آن شروع به کسب درآمد کنند. گوگل ادسنس معروف‌ترین سرویس تبلیغاتی است که در زمینه تبلیغات کلیکی فعالیت می‌کند؛ البته برنامه‌های دیگری هم برای این کار وجود دارد. با ارائه تبلیغات متنی در وب‌سایت شما کاربران می‌توانند با کلیک‌کردن پول پرداخت کنند. اگر کاربران بسیاری روزانه از وب‌سایت شما بازدید کنند، بسیاری از برندها برای تبلیغات مایل به همکاری با شما می‌شوند و می‌توانید باتوجه‌به آینده تبلیغات دیجیتال PPC از این نمونه تبلیغات استفاده کنید.

2. روش های کسب درامد از وبلاگ نویسی؛ تبلیغات نمایشی یا CPM

سیستم تبلیغاتی نمایشی شباهت بسیاری به تبلیغات کلیکی دارد. در سیستم تبلیغات نمایشی در ازای تعداد نمایش یک تبلیغ می‌توانید درآمد کسب کنید. در وبلاگ نویسی ماهیانه در ازای 1000 بار نمایش یک تبلیغ، مبلغی را دریافت می‌کنید. راه ساده‌تری هم برای این کار وجود دارد که می‌توانید اقدام به فروش قسمت‌هایی از وبلاگ برای نمایش دائمی بنرهای تبلیغاتی بکنید. میزان کسب درآمد از وبلاگ با تبلیغات نمایشی به موضوع آگهی بستگی دارد.

3. ایجاد فروشگاه اینترنتی یا فروش فایل های آموزشی

اگر وبلاگتان دارای ترافیک قابل‌توجهی است و یا مخاطبین وفاداری دارید می‌توانید با فروش محصولات مرتبط به وب‌سایت خود کسب درآمد داشته باشید و تأثیر بلاگینگ بر کسب و کارها را افزایش دهید. اگر مهارت علمی یا فنی دارید که در زمینه مطالب منتشر شده در وبلاگ شما است، می‌توانید با تولید ویدئوهای آموزشی، فایل صوتی و… به کسب درآمد از وبلاگ خود برسید. این شیوه سال‌ها است که در وبلاگ نویسی استفاده می‌شود و همچنان کاربرد فراوانی است.

جمع‌بندی

رقابت موجود در فضاهای اینترنتی باعث شده است که وبلاگ نویسی اهمیت فراوانی داشته باشد. با جستجو هر عبارت به وب‌سایت‌های مختلفی برمی‌خوریم که با اهداف تجاری شکل‌گرفته است. تأثیر بلاگینگ بر کسب و کارها غیرقابل‌انکار است و می‌تواند به پیشرفت شرکت و کسب و کار شما کمک بسیاری کند. ممکن است کسب درآمد از وبلاگ دشوار به نظر برسد؛ ولی اگر این کار را به‌صورت اصولی و درست انجام بدهید به‌راحتی می‌توانید از وبلاگ خود درآمد خوبی کسب کنید.

اگر صاحب کسب و کار یا وب‌سایت‌های اینترنتی هستید، می‌توانید برای مشخص‌کردن نقشه راه و استراتژی و پیشرفت در کسب و کار خود از دکتر علی ناصر حجتی مشاور دیجیتال مارکتینگ و… کمک بگیرید. برای دریافت مشاوره می‌توانید به صفحه تماس با من مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا