اگر تبلیغات DTC به شیوه‌ی مؤثری مورد استفاده قرار گیرند، سفر مشتری، به شیوه‌ی کاملا مناسبی انجام خواهد شد. این سفر باید یک روایت به هم پیوسته از زمان مشاهده‌شدن تبلیغات تا ورود به سایت باشد.

عناصر اصلی لندینگ پیج مانند هدینگ‌ها، Hero Image و اقدام به عمل‌ها، همگی باید با مخاطب، مطابقت داشته باشند. در حقیقت، طراحی لندینگ پیج، با توجه به تبدیل‌ها، می‌تواند یک تجربه‌ی تبلیغاتی ایجاد نماید.

تمامی فرآیندهای ذکرشده باید با هدف تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری صورت گیرند. در این مقاله به بررسی 8 مثالی می‌پردازیم که از تبلیغات DTC استفاده‌ی مناسبی کرده‌اند.

با ما همراه باشید.

The Farmer’s Dog

زمانی که نام این کمپانی را در گوگل جستجو می‌کنید با عبارات فوق مواجه می‌شوید. متن ذکرشده، کیفیت غذای The Farmer’s Dog را برجسته می‌کند.

همچنین به این نکته اشاره می‌کند که قوانین آمریکا، الزامی برای رعایت استانداردها در غذای حیوانات تعیین نکرده‌است. در نهایت نیز به تخفیف 50% خود اشاره می‌کند.

زمانی که وارد سایت می‌شوید با صفحه‌ی بالا مواجه می‌شوید که عبارت “غذای سگ باید غذا باشد” مواجه می‌شوید. دکمه‌ی فراخوان با رنگ نارنجی متمایز شده‌است.

همچنین پیشنهاد ویژه (تخفیف 50%) دوباره ذکرشده‌است. به منظور جلب اعتماد مشتریان نیز، در پایین صفحه، توضیحاتی برای آن‌ها ارائه شده‌است.

و جود تنها یک پیوند در این صفحه، این نکته را تضمین می‌کند که افرادی که بر لینک کلیک می‌کنند، به هدف تبدیل نزدیک شده‌اند.

Rory

 آن‌ها، به مشتریان خود، پیشنهاد 3 ماهه‌ی مراقبت از پوست را تنها با پرداخت 5 دلار داده‌اند.

پس از وارد شدن به لندینگ پیج، پیشنهاد اولیه را در بالای صفحه مشاهده می‌کنید. دکمه‌ی فراخوان، نزدیک در اطراف متن پیشنهاد و تخفیف قرار گرفته‌است.

این صفحه، با استفاده از عناصر بصری، اقدام به آموزش و سپس ترغیب مشتریان به خرید می‌کند. تمامی صفحات، دارای تصاویری از محصولات هستند.

نحوه‌ی کار با محصول، با یک رنگ متضاد (سبز) نشان داده شده‌است. همچنین در بخش پایینی، سؤالات متداول مشتریان، پاسخ داده شده‌است.

Eargo

همانگونه که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، Eargo در پستی اعطای سمعک رایگان به کارکنان فدرال را اعلام کرده‌است. آن‌ها همچنین لینکی را برای بررسی بیشتر در انتها قرار داده‌اند.

زمانی که فردی وارد صفحه‌ی فرود می‌شود، می‌خواهد از نحوه‌ی کار سمعک‌ها مطلع شود. روایت شما در این صفحه باید به نحوی باشد که منتهی به تعامل بیشتر مشتری شود.

هرچقدر به سمت پایین صفحه حرکت می‌کنید، اطلاعات مرحله‌ای بیشتری از نحوه‌ی عملکرد سمعک به دست می‌آورید. همچنین، قسمتی در این صفحه برای کسب اطلاعات بیشتر نیز تعبیه شده‌است.

Cozy Earth

پست فیسبوکی Cozy Earth، درباره‌ی علاقه‌ی اپرا، به ملحفه‌های این شرکت است. این تبلیغ، کاربران را به سمت یک صفحه‌ی دیگر هدایت می‌کند.

با توجه به لینک گذاشته شده، مشتریان تصور می‌کنند که تخفیفات تنها شامل این تبلیغ است. عبارات تخفیف 25 تا 35 درصد بر روی بنر، نمایش داده شده‌اند.

مزایای ملحفه‌ها و تشک‌های این شرکت در پایین صفحه وجود دارند. همچنین، بخش پرسش و پاسخ، به منظور اعتماد سازی در این بخش تعبیه شده‌است.

Caraway

پست فیسبوک Caraway ادعا می‌کند که ماهیتابه‌های آن‌ها باعث ایجاد غذای ناسالم نمی‌شود. همچنین لینک تعبیه شده نیز، این ادعا را تکرار می‌کند. در حقیقت، اصرار بر عدم وجود مواد شیمیایی، باعث شده تا مشتریان متوجه شوند که وارد یک صفحه‌ی مرتبط شده‌اند.

آن‌ها لیست کامل از دلایلی که باعث می‌شوند تا مشتریان، محصولاتشان را انتخاب نمایند را تهیه کرده‌اند. تصاویر ماهیتابه‌ها و ابزار جانبی آن‌ها نیز در این صفحه قابل مشاهده هستند.

هر محصول، دارای توضیح مختصری است. همچنین ذکر ویژگی‌های منحصر به فرد باعث شده تا مشتریان بتوانند مزایای این ماهیتابه‌ها را به راحتی تشخیص دهند.

بخشی نیز به بررسی مواد غیرسمی و سازگار با محیط ریست موجود در این ماهیتابه پرداخته‌است. نمودار مقایسه‌ای این محصول با سایر محصولات دیگر نیز در دسترس است. وجود روایت ثابت از ویژگی‌های مثبت این صفحه است.

Nectar

شرکت Nectar از تبلیغات رقابتی در کلمات کلیدی خود استفاده می‌کند. مثلا در تصویر بالا مشاهده می‌شود که آن‌ها به مشتریان خود توصیه کرده‌اند تا از تشک دیگران خرید نکنند.

صفحه‌ی فرود مورد استفاده، بسیار خاص است. آن‌ها به طور مستقیم اقدام به مقایسه‌ی تشک خود با سایر تشک‌ها کرده‌اند.

مواردی مانند ارزان‌تر بودن تشک و وجود لوازم جانبی رایگان کاملا برجسته شده‌اند. همچنین زیر CTA، لینک‌هایی برای پرش از موضوع نیز تعبیه شده تا مخاطبان بتوانند سریع‌تر به هدف خود برسند.

استفاده از ویژگی‌ مقایسه با رقبا باعث شده تا فردی که نام شرکت رقیب را سرچ می‌کند، با Nectar و پیشنهادات آن نیز آشنا شود.

شرکت Ritual در تبلیغ ویدیویی خود می‌گوید: آیا می‌دانید به کدام یک از مواد مغذی موجود در ویتامین‌ها نیاز دارید؟

کاربرانی که می‌خواهند جواب این سؤال را پیدا کنند وارد صفحه‌ی بعدی می‌شوند. عنوان موجود در این صفحه با عنوان به کار گرفته شده در ویدئو یکسان است، پس کاربر، تجربه‌ی مشابهی را خواهد داشت.

ساختار صفحه، قالب‌بندی شده‌است و کاربر می‌تواند از آن مانند محتوای یک وبلاگ استفاده نماید. شما می‌توانید در این صفحه، لیستی از 12 مواد مغذی مورد نیاز را پیدا کنید.

وجود اطلاعات جذاب و مفید، از مزایای این تبلیغ است.

Warby Parker

تبلیغی که Warby Parker از آن استفاده کرده‌است بسیار جذاب است. آن‌ها پیشنهاد انجام یک آزمایش را به مشتریان خود داده‌اند.

همچنین، صفحه‌ی فرود تعبیه شده نیز، با پشتیبانی از این موضوع به کاربران می‌گوید که فریم‌ها را در خانه‌ی خود انتخاب نمایید.

در پایان این صفحه، نحوه‌ی انجام این آزمایش و انتخاب فریم و عینک مناسب تعبیه شده‌است. همچنین، مزایای این شرکت، به جهت یادآوری دوباره، ذکر شده‌اند.

استفاده از توصیه‌های مشتریان در این صفحه باعث شده‌است تا سایر بازدیدکنندگان، اعتماد بیشتری نسبت به این سایت و شرکت، به دست آورند.

سخن آخر

زمانی که از تبلیغات DTC استفاده می‌کنید، موفقیت خود را تضمین کرده‌اید. اما برای آن که بتوانید به این سطح از اطمنیان برسید نیاز است تا تسلط کافی بر این موضوع به دست آورده‌باشید. شناخت کمپانی‌های موفق در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند تا با دانش بیشتری اقدام نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *