جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پنج نکته در مورد نحوه ی اجرای بازاریابی محتوای چابک در سال 2022

احتمالاً شنیده اید که آرام و قدم به قدم جلو رفتن ، می تواند تاکتیکی موثر برای تکمیل یک کار بزرگ تر باشد. حتی ممکن است خودتان این رویکرد را دنبال کرده باشید ، یا آن را به عنوان توصیه ارائه کرده باشید.

بازاریابی چابک از بسیاری جهات ، از همین توصیه پیروی می کند.

همانطور که همراهان قدیمی می‌ دانند، بازاریابی چابک رویکردی برای بازاریابی است که از اصول و شیوه‌ های چارچوب‌ های چابک ، که در اصل از توسعه نرم ‌افزار است ، استفاده می ‌کند تا ابتکارات بازاریابی بزرگ ‌تر را شکسته و به روشی تکراری با آن ها مقابله کند.

بازاریابی چابک ابزاری است که تضمین می کند بازاریابان برای موفقیت مشتری و کسب و کار هوشمندانه تر عمل می کنند، نه دشوار تر.

در میان سایر حوزه‌ های بازاریابی ، استراتژی‌ های بازاریابی محتوای پیچیده از تقسیم کمپین‌ ها به گروه های عملی و کوچک که می ‌توانند قبل از راه‌ اندازی گسترده‌ تر با مشتریان آزمایش شوند، سود زیادی به دست می ‌آورند.

برای بازاریابان محتوا، بازاریابی چابک راهی برای صرفه جویی در موجودی محدود و استفاده حداکثری از زمان و بودجه است. در این مقاله، پنج نکته در مورد نحوه ی پیاده سازی بازاریابی محتوای چابک را بررسی خواهیم کرد تا محتوای شما بیشترین کاربرد را داشته باشد.

چرا بازاریابی چابک در سال 2022 ضروری است ؟

تیم هایی که از بازاریابی چابک استفاده می کنند می توانند یک استراتژی تعریف شده را ارائه دهند. این روش تضمین می کند که تیم بازاریابی می تواند به سرعت به اهداف وظیفه برسد و همچنین پروژه را با هدف پیش ببرد.

چهارمین گزارش سالانه وضعیت بازاریابی چابک که در سال 2021 منتشر شد، می ‌تواند چشم‌انداز بسیار دقیقی از ارزشمندی بازاریابی چابک برای بازاریابان به شما ارائه دهد. 84 درصد از بازاریابان چابک که برای ایجاد این گزارش مورد بررسی قرار گرفتند ، گفتند که بازاریابی چابک در پیمایش سال 2020 مهم است. نکته جالب‌ تر این است که برای اولین بار، بیش از نیمی از بازاریابان شرکت ‌کننده به خود برچسب چابکی زدند.

واضح است که این مفهوم انجام کار، چشم انداز بازاریابی را برای مشاغل در هر اندازه تغییر داده است.

چگونه چارچوب‌ های چابک با بازاریابی محتوا منطبق می ‌شوند ؟

بازاریابی چابک با تقسیم پروژه‌ ها به بخش ‌های کوچک ‌تر، نه تنها به تیم‌ های بازاریابی محتوا کمک می ‌کند تا موجودی را برای رسیدن به اهداف تأثیرگذار بهینه کنند، بلکه به تقویت روحیه نیز کمک می ‌کند. این کار را با دادن فرصت به اعضای تیم برای جشن گرفتن پیروزی های کوچک و تایید استراتژی خود از طریق آزمایش انجام می دهد.

غلبه بر موانع کوچک می تواند اعتماد به نفس ایجاد کرده و تفکر انتقادی را بسیار بیشتر از برخورد با موانع در تلاش برای انجام یک کار بزرگ تر افزایش دهد. در مورد محتوای وب نیز، همین فرض صادق است.

بازاریابی چابک ابزارهایی را برای کسب و کار شما فراهم می کند تا از تمرکز بر بخش های محتوایی منفرد به کمپین های کامل تر و جامع تر حرکت کنید.

بهترین چیز در مورد آن، رویکرد داده محور برای تصمیم گیری و آزمایش است که شما را قادر می سازد اثربخشی بازاریابی محتوا را افزایش دهید. اگر تیم ببیند که یک کمپین پایین‌تر از انتظارات اولیه عمل می‌کند، می‌تواند به موقع حرکت کند و ایده‌های جدید را برای تغییر مسیر آزمایش کند.

نکته ی شماره 1 - به داده ها اعتماد کنید.

اگر تیم شما در حال توسعه یک برنامه تجاری باشد ، به محض اینکه از چارچوب خارج شود نیاز به آزمایش منظم دارد. این آزمایش اولیه به سرعت مشکلات را برطرف می کند، گاهی اوقات آن ها را به قدری سریع از برنامه خارج می کند که کاربران حتی متوجه حضور آن ها نمی شوند.

همان مفهوم “آزمایش زودهنگام و اغلب” را می توان در بازاریابی محتوایی چابک به کار برد. بخش “آزمایش” از نظارت دقیق معیارهای تولید شده توسط ترافیک ورودی به محتوا ناشی می شود. منظور ما از نظارت بر معیارها ، بررسی مکرر آن ها برای شناسایی الگوها و مسائل در حین توسعه است.

بررسی ‌های مکرر هنگام برنامه‌ ریزی محتوای بعدی مفید خواهند بود. همچنین ، با «آزمایش زودهنگام و اغلب»، تیم شما می‌تواند تصمیمات آگاهانه و مبتنی بر داده‌ ها را اتخاذ کند که در نهایت با معیارهایی برای پشتیبان ‌گیری از آن ‌ها، در درازمدت بهتر خواهد بود.

نکته ی شماره 2 - از مستندات مؤثر استفاده کنید.

بین ایجاد مستندات خوب و فقط یادداشت برداری تفاوت وجود دارد. برنامه هایی برای توصیف و ترسیم اهداف یک پست وبلاگ نیازی به جزئیاتی ندارند که خواندن آن ها ساعت ها طول بکشد. با این حال ، دستورالعمل‌ های واضح و مختصر، که ویژگی ‌های مورد تمرکز آن پست وبلاگ و مخاطبان مورد هدف را مشخص می‌ کنند ، ضروری هستند.

بخشی از این اسناد همچنین باید اهدافی را که به اندازه ‌گیری موفقیت آن پست وبلاگ کمک می ‌کند، شرح دهد. مستندات به همین جا ختم نمی شوند. با یادداشت ‌های مؤثر، در نهایت به یک ابزار ردیابی ارزشمند خواهید رسید که قادر است در آینده برای پروژه ‌های مکمل مورد استفاده قرار گیرد، جایی که محتوا اساس یک کمپین را تشکیل می‌ دهد.

این یادداشت ‌ها همچنین به شما کمک می ‌کنند تا اگر پروژه از پیش ‌بینی ‌ها عقب بماند ، تعیین کنید که کجای کار اشتباه پیش رفته است. اما چه چیزی باید در آن مستندات گنجانده شود؟ تحقیق درباره ی کلمات کلیدی برای رقابتی ماندن در بازار ضروری است.

نکته 3 - موانع را از بین ببرید.

علاوه بر تقسیم پروژه‌ ها به بخش های کوچک ‌تر برای کسب پیروزی ‌های کوچک تیم ها ، بازاریابی محتوای چابک زمانی مؤثرتر است که تفکر و مدل‌ های شرکتی سنتی کنار گذاشته شوند.

برای مثال ، تیم‌های چابک که بهترین عملکرد را دارند ، عملکردی متقابل دارند.

این برخلاف رویه سنتی ، گروه‌ بندی بازاریابان با مجموعه مهارت‌ های یکسان است و تحویل کار مورد نیاز خارج از هر تیم را برای تکمیل کمپین بازاریابی محتوا کاهش می ‌دهد.

وقتی تیم ‌ها موانع را از بین می ‌برند، تلاش‌ های مشترکی را بروز می‌ دهند که به اهداف بزرگ ‌تری می ‌رسند و نتایج شگفت ‌انگیزی را ایجاد می ‌کنند.

به عبارت دیگر، اعضا را نادیده نگیرید. اجازه دهید نویسندگان محتوا با مشتریان ملاقات کنند یا در جلسات مدیریت شرکت کنند.

این راه به افراد مسئول محتوایی که منتشر می‌ شود فرصتی می ‌دهد تا بینش ‌هایی به دست آورند که در غیر این صورت برایشان قابل دسترسی نبود.

از اینکه مدیریت ، خواسته های مشتری را برای نویسنده محتوا توضیح دهد، خودداری کنید. تیم نویسندگی محتوا را به همان اتاق مشتری ببرید تا به سؤالات مستقیماً پاسخ داده شود و محتوای تولید شده یکپارچگی بیشتری داشته باشد.

نکته ی شماره 4 – با گام های آهسته یا یکنواخت پیش بروید.

زمانی بود که نحوه تکمیل پروژه ها ، ساعات طولانی کار با شدت بالا بود. می دانید ، انفجارهای انرژی برای دوره های طولانی ادامه دارد و اغلب توسط کافئین یا برخی نوشیدنی های انرژی زا دیگر ایجاد می شود.

خب ، آن روزها در تیم های بازاریابی چابک گذشته است.

دلایل آن ساده است : این نوع اخلاق کاری ممکن است چشمگیر به نظر برسد و نتیجه دهد، اما اثرات منفی دیگری مانند بهره وری پایین و نرخ فرسودگی شغلی بالاتر نیز دارد.

از سوی دیگر، با اطمینان از اینکه همه اعضای تیم با سرعتی پایدار کار می کنند، خلاقیت بهبود یافته و نیروی کار شادتر را مشاهده خواهید کرد. به نوبه خود ، یک نیروی کار شادتر که فرسوده نشده باشد، ارقام حفظ کارکنان را افزایش می دهد.

با گام های آهسته یا یکنواخت راه رفتن ، همچنان کار را انجام می دهد، اما با خرد.

نکته ی شماره 5 – افراد را محدود نکنید.

در نهایت ، طبق مجله فوربس ، در تنظیمات بازاریابی محتوای چابک، نقش تک تک اعضای تیم می تواند پویا باشد. یکی از راه‌ های اجتناب از «قالب بندی » نقش آفرینان کلیدی، این است که کارکنان را تشویق کنیم تا برای کارهای خاصی ثبت ‌نام کنند که علاقه ‌مند به فعالیت روی آن ‌ها برای دستیابی به اهداف اصلی یک پروژه خاص هستند.

این امر نیاز مدیر پروژه به تعیین وظایف را از بین می برد و به اعضای تیم اجازه می دهد تا در مسیر مسئولیت ها حرکت کنند تا جایی که بتوانند مهارت های جدیدی را توسعه دهند. این کار باعث تعامل بهتر در تیم می ‌شود و برخی از اعضا ممکن است دیدگاه ‌های متفاوتی را که در گذشته نمی ‌توانستند بررسی کنند، به روی کار بیاورند.

محتوای چابک FTW

هدف همه ی صاحبان وب ‌سایت ، دریافت محتوای مرتبط و تأثیرگذاری است که بازگشت سرمایه را به صورت آنلاین منتشر می ‌کند. با این حال، رویکردی که تیم محتوای شما برای دستیابی به آن هدف اتخاذ می کند، از مکانی به مکان دیگر متفاوت است.

اتخاذ روش ‌های چابک برای کار در این زمینه ، یک روش اثبات‌ شده برای بدست آوردن بهترین نتایج از محتوای منتشر شده ی شما، لذت بردن مداوم مشتریان و حفظ روحیه بالا در میان اعضای داخلی شما است.

برای بازاریابی محتوای بهتر، فرآیند تولید پست های وبلاگ یا سایر محتوای وب خود را مجدداً بررسی کنید و در اسرع وقت چابک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا