مفهوم قیف تبدیل ، یک مدل عالی برای تجسم خرید مشتری است که از آگاهی شروع می شود و به خرید ختم می شود. یکی از دلایل اصلی ایجاد یک قیف تبدیل، فرصت جذب مشتری های واجد شرایط بیشتر است. با این حال، ساخت یک قیف تبدیل قدرتمند مزایای زیادی دارد، از جمله بهبود ارتباط با مشتریان، نرخ تبدیل بالاتر و پیش ‌بینی دقیق ‌تر حجم فروش.

قیف تبدیل برای کسب و کار شما بسیار مهم است زیرا اجازه می دهد تا تلاش های بازاریابی شما را در بخش های مختلف مشتری هدف قرار دهید. در هر مرحله، مشتریان پیام های مختلفی دریافت می کنند که اطلاعات و توصیه های مربوطه را برای تصمیم گیری در مورد خرید در اختیار آن ها قرار می دهد. علاوه بر این، یک قیف تبدیل به شرکت شما کمک می کند تا میزان مشتریان ثابت را به میزان قابل توجهی افزایش دهد که به نوبه ی خود منجر به رشد کسب و کار می شود.

قیف تبدیل چیست؟

قیف تبدیل اصطلاحی است که در تجارت الکترونیک یا بازاریابی SaaS برای توصیف خرید مشتری استفاده می‌شود که از آگاهی از یک محصول یا خدمات شروع و منجر به خرید یا رویداد تبدیل می ‌شود. از کلمه ی “قیف” برای نشان دادن این موضوع استفاده می شود به این دلیل که مصرف کنندگان در هر مرحله هنگام خرید محصول یا خدمات، انتخاب های محدودی دارند. در بازاریابی دیجیتال، قیف تبدیل مدلی است که با هدف جذب مشتری، حفظ و افزایش پایگاه مشتری با استفاده از فناوری و سایر منابع برای برآورده کردن بهتر نیازهای مصرف کننده انجام می شود.

قیف تبدیل نشان دهنده خرید مشتری است و مراحلی را که مشتری بالقوه باید برای انجام یک اقدام خاص یا مجموعه ای از اقدامات انجام دهد را مشخص می کند. این مدل به کسب ‌وکار ها کمک می‌ کند تا با مشتری ها در ارتباط باشند ، به مسائل رسیدگی کنند و به سؤالات مربوط به شرکت پاسخ دهند. علاوه بر این، به بازاریابان این امکان را می دهد که مشتریان بالقوه را طبقه بندی کنند و نقاط تماس و برنامه محتوای مناسب را توسعه دهند و اطمینان حاصل شود که مشتریان از کسب و کار راضی هستند.

دو نوع اصلی قیف تبدیل وجود دارد – مدل سنتی و مدل فلایویل. قیف بازاریابی سنتی خطی است. به این معنی است که مشتریان احتمالی در مرحله آگاهی وارد قیف می شوند، سپس از مرحله بررسی عبور می کنند و در نهایت به مرحله تصمیم گیری می روند که در آن محصول را خریداری می کنند. با این حال، مدل سنتی تغییراتی را که در فرآیند خرید در عصر دیجیتال رخ داده است، در نظر نمی‌ گیرد. امروزه مشتری می تواند در هر مرحله از چرخه فروش وارد قیف شود. علاوه بر این، قیف بازاریابی سنتی با مصرف ‌کنندگان به‌عنوان خریداران یک ‌باره رفتار می‌کند. یعنی بر اساس این ایده است که تعامل با مشتری پس از خرید به پایان رسیده است.

برخلاف قیف تبدیل سنتی ، مدل فلایویل مشتریان را به عنوان طرفداران بالقوه برند می بیند که می توانند محصولات را به خانواده و دوستان توصیه کنند. بر اساس استراتژی فلایویل ، مشتریان می توانند بدون صحبت با نماینده فروش، در مورد محصول یا خدمات از رسانه های اجتماعی یا منابع دیگر اطلاعات کسب کنند. این مفهوم بر مشتریان ، به عنوان هدف اصلی تلاش های بازاریابی متمرکز است. ایده ی آن ، ارائه ی یک تجربه عالی به مشتری در هر مرحله از چرخه خرید و پس از خرید است. در نتیجه، مشتریان احتمالاً تجربیات خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند و شما می‌توانید با کمک مشتریان فعلی خود که به عنوان حامیان برند خدمت می‌کنند، آگاهی از برند را افزایش داده و فروش بیشتری را به ارمغان بیاورید.

مراحل قیف تبدیل

مفهوم قیف تبدیل از مدل AIDA سرچشمه می گیرد که در سال 1898 توسط پیشگام تبلیغاتی آمریکایی E. St. Elmo Lewis توسعه یافت. این مدل به طور گسترده در فرآیندهای تبلیغاتی و فروش استفاده می شود و از مراحل زیر تشکیل شده است : توجه، علاقه، تمایل و اقدام.

بر اساس این مدل، در مرحله آگاهی، مصرف کننده اطلاعاتی در مورد محصول یا برند از طریق تبلیغات می آموزد. سپس در مرحله علاقه، مشتری بالقوه مزایای برند را کشف می کند و به محصول خاص ابراز علاقه می کند. سپس، مشتری بالقوه نگرش مثبتی نسبت به برند در مرحله تمایل ایجاد می کند. در نهایت، در مرحله اقدام، مصرف ‌کننده تصمیم می ‌گیرد که محصول را بخرد یا نه و خرید می ‌کند یا به جستجوی محصولی ادامه می ‌دهد که الزامات را برآورده کند.

در سال 1924 ویلیام دبلیو تاونسند مدل AIDA را با مفهوم قیف ترکیب کرد. متخصصان بازاریابی مدل اولیه را با نیازهای مشتریان مدرن تطبیق داده و آن را «قیف خرید» نامیده ‌اند. با این حال، هیچ مدل جهانی واحدی از قیف تبدیل مورد قبول کارشناسان بازاریابی وجود ندارد، بنابراین ما سه مرحله اصلی شامل بالا، میانه و پایین قیف را شرح خواهیم داد.

بالای قیف

در بالای قیف یا مرحله آگاهی، مشتریان بالقوه مشکلی را تجربه می کنند. آن ها اطلاعاتی را جستجو می کنند که به درک بهتر، فرمول بندی و حل مشکل کمک می کنند. در این مرحله ، مصرف کنندگان برند را کشف کرده و برای اولین بار با آن درگیر می شوند.

اهداف اصلی این مرحله به دست آوردن مشتری های جدید و ایجاد آگاهی است. از آن جایی که مشتریان اطلاعات کمی در مورد برند دارند، بازاریابان باید ارزش آن را در این مرحله نشان دهند. بنابراین ، شرکت نیاز به ارائه محتوا و منابع بازاریابی دارد که برند و محصولات یا خدمات آن را به مشتریان بالقوه معرفی می کند. محتوای بالای قیف معمولاً شامل مقالات وبلاگ، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، ویدیوها و اینفوگرافیک‌هایی است که هدف آن ها جلب توجه مخاطبان است.

محتوای برتر نباید بر فروش تمرکز کند، بلکه باید مشتری ها را در مورد موضوعات مرتبط با شرکت شما با در نظر گرفتن علایق آن ها مطلع کند. شما باید مشتریان احتمالی خود را متقاعد کنید که برند شما با ارائه خدمات، به راحتی قابل مصرف، و محتوای با ارزش، یک برند مشتری محور در صنعت است. می‌توانید ایمیل ‌ها و شماره ‌های تلفن را برای پرورش مشتری ها جمع ‌آوری کنید و برای تشویق مشتریان به بازدید از صفحه فرود محصول، دعوت به اقدام را در مقالات وبلاگ و پست‌های رسانه‌های اجتماعی قرار دهید.

میانه قیف

هنگامی که مشتریان در ایمیل های شما مشترک می شوند، تبدیل به دنبال کنندگان شما در رسانه های اجتماعی می شوند، یا به روش های معنی دار دیگری با برند شما تعامل می کنند، بنابراین وارد میانه قیف می شوند. وقت آن است که اعتماد مشتریان را جلب کنید و مزایای محصول خود را به نمایش بگذارید.

در مرحله بررسی، افراد مشکل را شناسایی می کنند، بنابراین باید با ارائه محتوای ارزشمند، قابل اعتماد و آموزنده که به سؤالات آن ها پاسخ می دهد، روی ایجاد گفت و گو با مشتریان بالقوه تمرکز کنید. به عنوان مثال، برخی از افراد لیست خاصی از الزامات محصول را دارند، اما اغلب، مشتریان بالقوه ایده مبهمی از راه حل مورد نظر دارند. بنابراین، بازاریابان می توانند از این فرصت برای تأثیرگذاری بر انتخاب خود استفاده کنند، زیرا مشتریان بالقوه هنوز هیچ تصمیمی نگرفته اند.

محتوای میانه قیف، ​​به طور معمول شامل مطالعات موردی و توصیفات مشتری، آموزش های ویدیویی، فرم و یا پرسشنامه برای گرفتن اطلاعات شخصی از مشتری ، وبینارها و کتاب های الکترونیکی است. اهداف شرکت پرورش مشتری ها و درک اینکه آیا مشتری بالقوه مایل به خرید محصول است یا خیر، می باشد. شما باید تعیین کنید که کدام مشتری ها آماده ی تبدیل هستند و چگونه می توانید به این هدف برسید. با تحقیق در مورد انواع محتوا، موضوعات و صفحات پربازدید، می توانید نیازهای مشتریان احتمالی را شناسایی کرده و محتوای آموزشی و متقاعد کننده ای را ایجاد کنید.

پایین قیف

در آخرین مرحله قیف، مشتریان بالقوه تصمیم به خرید می گیرند. هدف این مرحله تبدیل مشتری های احتمالی به قطعی است. در انتهای قیف، مردم انگیزه بالایی دارند و آماده انتخاب هستند. آن ها قبلاً اطلاعاتی در مورد شرکت شما جمع آوری کرده اند و چندین بار از وب سایت شما بازدید کرده اند. اکنون، به عنوان بخشی از استراتژی تمایز خود، وظیفه شما این است که با ارائه دلایل خاص، آن ها را متقاعد کنید که برند شما را نسبت به رقبا ترجیح دهند.

تیم های فروش اغلب از محتوای پایین قیف استفاده می کنند. محتوای پایین قیف شامل وبینارها، کتاب های الکترونیکی، مطالعات موردی، دوره های رایگان، موارد استفاده و سایر منابع آموزشی است. مهم ترین مؤلفه ی محتوای پایین قیف، فراخوانی برای اقدام است. در مراحل قبلی، CTA تولید مشتری و پرورش را هدف قرار داده بود، اما در انتهای قیف، باید مشتریان بالقوه را تشویق به انجام یک اقدام خاص کند: خرید یک محصول.

برای متمایز شدن از رقبا، باید محتوای پایین قیف آن ها را تجزیه و تحلیل کنید و نشان دهید که چرا راه حل شما برای مخاطب هدف شما بهتر است. برای مثال، می‌توانید نحوه عملکرد محصولتان با مشتریان دیگر را توضیح دهید و توضیح دهید که راه ‌حل شما می‌تواند بیش از یک مشکل را با ذکر مأموریت شرکت شما برطرف کند. تاکتیک‌ های متقاعدسازی همچنین شامل زبان احساسی است که احساسات مشتریان بالقوه را جلب می ‌کند، داستان‌ های موفقیت در مورد کسب‌ و کار شما و اطلاعاتی که شرکت شما را به‌عنوان یک مرجع معتبر نشان می‌دهد.

نحوه ی بهینه سازی قیف تبدیل

بهترین راه برای بهینه سازی قیف تبدیل، تقسیم فرآیند به مراحل کوچک با توجه به مراحل قیف است. هر مرحله نیاز به یک رویکرد منحصر به فرد دارد، بنابراین ما تاکتیک های مختلفی را برای قسمت های بالایی، میانی و پایینی قیف اعمال خواهیم کرد.

بهینه سازی بالای قیف

هدف بهینه‌ سازی پیشرفته این است که با ارائه راه‌ حل یا تمرکز بر نیاز ها ، مشتری ها را به وب ‌سایت شما جذب کند. ابتدا صفحه فرود را در نظر می گیریم.

صفحات فرود خود را تجزیه و تحلیل کنید. اولین نقطه تماس با برند شما برای بازدید کنندگان جدید، صفحه فرود شماست. شما باید مطمئن شوید که صفحات وب شما اطلاعات کافی در مورد محصولات یا خدمات را ارائه می دهند تا مشتریان بالقوه را متقاعد به خرید کنند. همچنین می‌توانید یک حسابرسی جامع وب ‌سایت انجام دهید تا ببینید چگونه می‌توانید تجربه کلی کاربر و فرصت‌های کسب جستجو را بهبود بخشید. سرفصل ها و مقالات خود را بررسی کنید تا متوجه شوید کدام یک بازدید کنندگان وب سایت بیشتری را جذب می کنند. رنگ‌ ها، پس ‌زمینه‌ ها و فونت ‌های مختلف را آزمایش کنید تا ببینید چگونه بر تبدیل تأثیر می‌گذارند.

این که هر روز، هر هفته و هر ماه چند نفر را جذب می کنید ، را بسنجید. موثرترین شبکه های بازاریابی را تجزیه و تحلیل کنید تا مخاطبان هدف خود و پلتفرم های ترجیحی آن ها را بهتر بشناسید. سپس ، در نظر بگیرید که چه تعداد بازدید کننده به مرحله پایینی قیف تبدیل راه می یابند. از Google Analytics و گزارش های رفتاری برای ردیابی صفحات در هر جلسه، نرخ پرش، میانگین مدت جلسه و سایر معیارهای تجزیه و تحلیل وب سایت استفاده کنید.

محتوای تعاملی رایگان ارائه دهید. هدف از صفحه فرود شما برانگیختن علاقه مصرف کنندگان و ایجاد انگیزه در آن ها برای خرید محصولات است. مشتریان بالقوه به دنبال اطلاعات و محصولاتی می‌گردند که ارزش افزوده داشته باشند ، بنابراین شما باید بر محتوای منحصربه‌ فرد بهینه‌ شده برای کلمات کلیدی تمرکز کنید که با مخاطبان شما مانوس می‌شود. رسیدگی به مشکلات مشتریان دیگر موثر نیست. مصرف کنندگان به برندهایی علاقه مند هستند که ارزش ها و شیوه زندگی آن ها را به اشتراک بگذارند.

برای به دست آوردن بینشی که در تولید محتوا مفید خواهد بود، با تیم های فروش و موفقیت مشتری همکاری کنید. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده، مجموعه ای از معیارها را ایجاد کنید که برای انواع محتوا و مراحل مختلف قیف استفاده می کنید. سپس با در نظر گرفتن یافته های خود یک تقویم محتوایی تهیه کنید.

از بازدید کنندگان نظرسنجی کنید تا ببینید آن ها چگونه وب سایت شما را درک می کنند. با جمع آوری بازخورد از مشتری های خود، می توانید درک کنید که کدام یک از تاکتیک های آمیخته بازاریابی شما در مرحله آگاهی عملکرد خوبی دارد. از داده‌های کمی جمع‌آوری‌شده از Google Analytics و اطلاعات کیفی جمع‌ آوری‌شده از طریق مصاحبه و پرسش ‌نامه برای اطلاع از تجربیات مشتریان بالقوه خود استفاده کنید.

e.l.f. Cosmetics از این نظرسنجی برای کشف نیازهای مشتریان، جمع آوری داده های ارزشمند در مورد مخاطبان هدف و آموزش مشتریان در مورد برند و محصولاتش استفاده کرده است. با کمک مسابقه، این شرکت اطلاعاتی در مورد سن مشتریان، محصولات مراقبت از پوست ضروری و مشکلات جمع آوری می کند. سپس بسته به پاسخ ها، برند، راه حل های خاصی را پیشنهاد می کند.

بهینه سازی میانه قیف

اکنون باید اعتماد مشتریان بالقوه را جلب کنید، به سوالات آن ها پاسخ دهید و آن ها را متقاعد کنید که برند شما انتخاب درستی است. در این مرحله، مردم اغلب برندها را برای پیدا کردن بهترین تناسب برای نیازمندی‌های خاص خود مقایسه می‌کنند. حیاتی ترین عناصر این مرحله تجربه کاربری و محتوای وب سایت است.

UX وب سایت خود را بهینه کنید. در میانه قیف، افراد از صفحات رسانه های اجتماعی شما بازدید می کنند، وب سایت شما را برای اطلاعات بیشتر مرور می کنند و توضیحات محصول را می خوانند. اطمینان حاصل کنید که ناوبری وب سایت شما یکپارچه و شهودی است. از شر باگ‌ های وب ‌سایت خلاص شوید، صفحات کم بارگذاری را برطرف کنید و بررسی کنید که آیا دسته‌ های محصولات منعکس کننده هدف کاربر هستند یا خیر. دکمه های CTA را اضافه کنید و جزئیات ضروری محصول مانند هزینه ها، پرداخت ها و حمل و نقل را ارائه دهید.

از نقشه های حرارتی (ابزاری برای تجسم داده‌ها است که به صاحبان وب سایت‌ها کمک می‌کند تا عملکرد یک صفحه خاص را بررسی کنند.) برای جمع آوری اطلاعات در مورد نحوه پیمایش و خواندن صفحات توسط کاربران استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید از نقشه‌ های حرارتی برای درک اینکه آیا بازدید کنندگان وب‌ سایت متوجه مناطق «تحویل رایگان» یا « حالا بخرید » می ‌شوند، استفاده کنید. علاوه بر این، اسکرول نقشه ها و کلیک روی نقشه ها به شما کمک می کند تا حواس پرتی کاربران و دلایلی که بازدیدکنندگان علاقه خود را به وب سایت شما از دست می دهند را بررسی کنید.

از محتوا برای نمایش محصولات خود استفاده کنید. محتوای آموزنده و جذاب در این مرحله ضروری است. ویدئوهای توضیحی، راهنمای خریداران، روش ‌ها و مطالعات موردی را برای آموزش مشتریان و حفظ توجه آن‌ ها تا زمان خرید ارائه دهید. اینفوگرافیک ها و چک لیست ها افراد را تشویق می کند تا محتوای شما را به اشتراک بگذارند و آگاهی خود را در مورد برند افزایش دهند. با انتشار مقالات در پلتفرم های رسانه های اجتماعی یک جامعه بسازید. از خبرنامه های ایمیل برای اطلاع رسانی به مخاطبان در مورد به روز رسانی ها استفاده کنید.

از آغاز همه‌ گیری، Slack  استراتژی محتوا را با شرایط جدید تطبیق داد. این شرکت شروع به انتشار مقالات، مصاحبه‌ها و راهنماهایی برای کمک به مردم برای مقابله با چالش‌های جدید در طول کووید. -19 شیوع ، کرد، مانند «هوشمندانه ‌تر کار کنید، از هر کجا: چگونه رهبران فناوری اطلاعات در حال شکل‌ دهی به شرایط عادی جدید هستند» یا «تطبیق با واقعیت جدید کار از راه دور».

با اثبات اجتماعی شهرت خود را بسازید. شما می توانید با افزودن توصیفات، نظرات مشتریان و نظرات در وب سایت و پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود نشان دهید که محصولات شما مستحق توجه و سرمایه گذاری مشتریان هستند. وفادارترین مشتریان را به سفیران برند خود تبدیل کنید. اینفلوئنسرها را تشویق کنید تا محصول یا خدمات شما را به مخاطبان خود معرفی کنند. زمانی که به تعداد مشخصی مشتری یا دانلود برنامه رسیدید، نقاط عطف را به اشتراک بگذارید.

Shopify مطالعات موردی و داستان های موفقیت مشتری را در وبلاگ خود منتشر می کند تا برای مخاطبان الهام بخش باشد و مزایای محصولات را به نمایش بگذارد. داستان های موفقیت همچنین به بهبود شهرت برند، ایجاد آگاهی و نشان دادن فرصت های ارائه شده توسط پلت فرم کمک می کنند.

بهینه سازی پایین قیف

انتهای قیف مرحله ای است که مشتری های احتمالی ، به مشتری حقیقی تبدیل می شوند. شما قبلاً با مشتریان ارتباط برقرار کرده‌اید، اما ممکن است افراد به این اطمینان نیاز داشته باشند که انتخاب درستی خواهند داشت. اکنون به بررسی نحوه ی تشویق مشتریان احتمالی برای خرید خواهیم پرداخت.

مزایا و فروش را ارائه دهید. در این مرحله، هدف شما این است که محصول خود را مطلوب کنید. درصد تخفیف، حمل و نقل رایگان، یا تبلیغات مربوط به موارد لیست علاقه مندی مشتریان را ارائه دهید. این کار باعث ایجاد احساس فوریت می شود و مردم نمی توانند این پیشنهاد را رد کنند. از توصیه های شخصی بر اساس محصولات انتخاب شده توسط مشتریان استفاده کنید.

بسیاری از شرکت ها برای تشویق مصرف کنندگان به خرید محصولات بیشتر، تبلیغات بازگشت نقدی را ارائه می کنند. مشتریان این ایده را دوست دارند که هزینه کمتری بپردازند و سپس در ازای خرید سایر محصولات مورد نظر، مقداری پول دریافت کنند. به عنوان مثال، امریکن اکسپرس به تمام خریدهایی که با کارت در طول چهار ماه اول استفاده انجام می شود، 10 درصد بازگشت نقدی می دهد.

از ایمیل های سبد خرید رها شده استفاده کنید. ایمیل های سبد خرید رها شده تاکتیک های بازاریابی هستند که به شرکت شما اجازه می دهند فروش از دست رفته را بازگرداند. این ایمیل ها برای کاربرانی ارسال می شود که کالایی را به سبد خرید اضافه کرده اند اما خرید را تکمیل نکرده اند. این یک استراتژی حفظ بسیار موثر است که می تواند به افزایش فروش بین 3 تا 14 درصد کمک کند.

Dollar Shave Club ایمیل های سبد خرید رها شده را ارسال می کند که حاوی این سوال است که “کجا رفتی؟” در خط موضوع در ایمیل، این برند مزایای محصولات و خدمات Dollar Shave Club را شرح می دهد و 100٪ ضمانت بازگشت پول را برای رفع شک و تردید مشتریان ارائه می دهد.

معیارهای تبدیل را تجزیه و تحلیل کنید . بسیار مهم است که اثربخشی بازاریابی خود را برای شناسایی زمینه های بهبود بسنجید. معیارهایی که باید در نظر گرفته شوند شامل درآمد به ازای مشتری، کل خریدها، بازگشت سرمایه، درخواست های آزمایشی و ثبت نام آزمایشی است. اگر معیارهای رها شدن سبد خرید و هزینه ی هر مشتری در حال کاهش است، شما همه چیز را درست انجام می دهید.

رشد پس از تبدیل

هنگامی که مشتری خریدی را انجام داد، شما این فرصت را دارید که یک رابطه ی درست ایجاد کنید و او را به حامیان برند تبدیل کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد.

یک جامعه رسانه اجتماعی قوی بسازید. مشتریان را تشویق کنید تا صفحات رسانه های اجتماعی شما را دنبال کنند و پست های شما را به اشتراک بگذارند. مطالب مرتبط و ارزشمند را ارائه دهید. بر ایجاد مقالات، ویدئوها، اینفوگرافیک ها و سایر انواع محتوای قابل اشتراک گذاری تمرکز کنید که مشکلات مشتریان را حل می کند و تلاش های بازاریابی محصول شما را افزایش می دهد.

ارائه ی برنامه های وفاداری مشتری بسته به سابقه خرید مشتریان، فرصت‌ های فروش و فروش متقابل را ارائه دهید. برنامه های ارجاعی ایجاد کنید تا مردم را تشویق کنید که محصولات شما را تبلیغ کنند.

با ارسال پیشنهادات مرتبط، کاربران را درگیر خود نگه دارید. وفادارترین مشتریان را به لیست ایمیل خود اضافه کنید و به روز رسانی ها و انتشارات مربوط به محصولات مورد علاقه ی آن ها را برایشان ارسال کنید.

برای بهینه سازی قیف تبدیل خود، باید آن را از دیدگاه مشتری بررسی کنید. بازخورد کاربران را جمع‌ آوری کنید و از ترکیب داده ‌های کمی و کیفی برای درک تجربه بازدید کنندگان، از آنچه در وب‌ سایت شما لذت می ‌برند و اینکه چگونه تصمیم می‌ گیرند از بازدید کننده به مشتری تبدیل شوند، استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *