فواید گوش کردن اجتماعی

فواید گوش کردن اجتماعی 

قبل از صحبت کردن گوش کنید!
– این جمله‌ایست که احتمالا اکثر کسب وکارها قبل‌تر هم شنیده‌اند و مفهوم ارتباط متفکرانه را درک کرده‌اند اما استراتژی یا ابزاری برای انجام این کار در مقیاس بیزینسی ندارند.

– سوشال لیسنینگ (Social Listening) یا گوش‌دادن به شبکه‌های اجتماعی، نظارت و مانیتورینگ کانال‌های رسانه‌های اجتماعی برند شما برای هر گونه بازخورد مشتری، منشن شدن برند یا بحث در مورد کلمات کلیدی خاص، رقبا یا صنایع خاص است که باید به دنبال آن یک تحلیل از داده‌های جمع‌آوری شده برای به دست آوردن دیدگاه و اینسایت و اقدام به پاسخگویی انجام شود.

– گوش دادن به شبکه‌های اجتماعی این امکان را به برندها می‌دهد تا بحث‌های پیرامون خود یا رقبایشان را در رسانه‌های اجتماعی ردیابی و تحلیل کرده و پاسخ دهند. این مساله در تحقیق و آنالیز مخاطبان بسیار کاربردی و مهم است. با سوشال لیسنینگ، می‌توانید نوع محتوایی را که مخاطبان شما در واقع به آن نیاز دارند ایجاد کنید، براساس روند صنعت ایده‌های جدیدی به وجود آورید، تجربه مشتریان خود را با تعامل مستقیم با آن‌ها بهبود ببخشید و به طور مداوم استراتژی پاسخ‌گویی به مشتریان خود را تغییر دهید تا متناسب با نیاز فعلی آن‌ها باشد.

اما بدانید که Social Media Monitoring با رصد در شبکه‌های اجتماعی متفاوت است! برای آن‌که با همه ابعاد و نکات سوشال لیسنینگ آشنا شوید، همراه من باشید…