Tone of Voice برند…

Tone of Voice برند...

Tone of Voice برند…

Tone of Voice برند… 700 500 علی ناصرحجتی

The tone of Voice برند…

لحن صدای نام تجاری، نحوه ارتباط شرکت ها با مخاطبان خود است، از جمله انتخاب کلمات، سبک نوشتن و لحن احساسی که به واسطه آن برندها باید هویت خود را به مخاطبان و مشتریان نمایش دهند. برند ها بیش از یک نام شرکت هستند. آنها نمایانگر ارزشها، اعتقادات و فلسفه بازار هستند. صدای نام تجاری خصوصیات متمایز رویکرد ارتباطی آن با مردم را مشخص می کند. تعریف صدای نام تجاری، استاندارد بودن ارتباطات را تضمین می کند. به این ترتیب، مخاطب با پیام برند شما سازگار شده و به آن عادت می کند. مارک ها باید شخصیت خود را داشته باشند و لحن صدا، بخشی از آن است. وقتی بازاریابی این سبک ارتباطی را تعریف می کند ، مخاطب هدف نزدیکتر می شود. بنابراین ، برای ایجاد تن صدای عالی، لازم است مخاطبان و بازار برای یک نام تجاری و همچنین نحوه برقراری ارتباط روزمره تجزیه و تحلیل

مخاطبان با لحن صدای برند شما ارتباط برقرار می کنند.

لحن صدای نام تجاری، نحوه ارتباط شرکت ها با مخاطبان خود است، از جمله انتخاب کلمات، سبک نوشتن و لحن احساسی که به واسطه آن برندها باید هویت خود را به مخاطبان و مشتریان نمایش دهند. برند ها بیش از یک نام شرکت هستند. آنها نمایانگر ارزشها، اعتقادات و فلسفه بازار هستند. صدای نام تجاری خصوصیات متمایز رویکرد ارتباطی آن با مردم را مشخص می کند. تعریف صدای نام تجاری، استاندارد بودن ارتباطات را تضمین می کند. به این ترتیب، مخاطب با پیام برند شما سازگار شده و به آن عادت می کند. مارک ها باید شخصیت خود را داشته باشند و لحن صدا، بخشی از آن است. وقتی بازاریابی این سبک ارتباطی را تعریف می کند ، مخاطب هدف نزدیکتر می شود. بنابراین ، برای ایجاد تن صدای عالی، لازم است مخاطبان و بازار برای یک نام تجاری و همچنین نحوه برقراری ارتباط روزمره تجزیه و تحلیل شود.

در این مقاله به صدای برند و لحن صدای برند پرداخته شده و اهمیت لحن صدای نام تجاری مطرح گردیده است.

آوا و لحن صدای برند چیست؟

صدای برند: این شخصیت شرکت شما را توصیف می کند. سازگار و تغییرناپذیر است.

لحن صدای برند: احساس بیان پیام ارسالی شما که روی صدای شما اعمال می شود. آن را متناسب با آنچه برای یک پیام خاص مناسب است تنظیم می کند.

در حالی که صدای شما ثابت است، ممکن است متناسب با زمینه پیام شما تغییر کند. به عنوان مثال ، یک پست در شبکه های اجتماعی در مورد یک فروش سرگرم کننده لحنی سبک تر از یک خبر فوری درباره بحران شرکت دارد.

علاوه بر صدای برند شما، درک لحن صدای برند شما نیز مهم است.

چرا Tone of Voice برند مهم است؟

صدای برند است که در همه ارتباطات بازاریابی برای ایجاد ثبات استفاده می شود، به برند شخصیت بیشتری می بخشد و به آن کمک می کند از رقبای خود متمایز شود. لحن صدا وابسته به شرایط تغییر می کند. اگر به لیست خبرنامه ایمیل یک شرکت بپیوندید، لحن ایمیلی که دریافت می کنید خوشحال کننده و استقبال کننده خواهد بود. اما، اگر با مشکلی با بخش خدمات مشتری آن شرکت تماس بگیرید ، ممکن است لحن جدی و اطمینان بخش باشد. لحن صدای یک کسب و کار، سبکی است که برای ارتباط با مخاطب استفاده می شود. ایده پشت این مفهوم تعریف یک رویکرد استاندارد است که برند در تمام ارتباطات خود خواهد داشت. به این ترتیب می تواند سبک منحصر به فردی داشته باشد که از دیگر رقبا متمایز باشد. هر برند دارای شخصیتی است که به بازار، مخاطبان و ارزشهای خود پیوند خورده است. بنابراین، لحن صدا بخشی از جزئیات است که با خلاقیت تعریف شده است. موجودیت و تقویت نام تجاری یا برند برای شرکت ها حیاتی است و یکی از وظایف اصلی کسب و کارها ایجاد و حفظ ادراک برند در بین مردم آن است. تن صدا به عنوان بخشی از مجموعه عناصر انتقال دهنده این ادراک، به ایجاد چشم انداز خاصی در مورد شرکت کمک می کند. این مجموعه شامل رنگها ، الگوهای گرافیکی در طرح های تبلیغاتی و سایر ارکان اساسی است. برای مثال به لحن صدای برند آمازون اشاره می کنیم. فروشگاه اینترنتی آمازون با خدمات و مخاطبان مختلف، چالش قابل توجهی در تعریف و استفاده از لحن صدای خود دارد. برای برآوردن انتظارات مشتری، نام تجاری رویکرد جدی تر، عینی و آموزنده تری را انتخاب می کند. لحن با اعتماد به نفس و آرام است ، اما رسمی نیست. بنابراین ، آمازون بسته به موضوع ، صدای برند انعطاف پذیرتری را انتخاب می کند.

چرا توسعه لحن صدای برند اهمیت دارد؟

ایجاد صدای نام تجاری برای استانداردسازی ارتباطات ضروری است، که به مخاطب کمک می کند تا برند را تشخیص دهد. بنابراین، هر زمان که نیاز باشد به سرعت ارتباط برقرار می شود. بدون لحن صدا، نزدیکی بین مردم و شرکت ها تضعیف می شود. اگر استانداردی وجود نداشته باشد، تعریف شخصیت برای برند دشوار است. در نتیجه، تعامل کمتری وجود خواهد داشت.

مزایای Tone of Voice برند:

ثبات :

انتظار عموم مردم از برقراری ارتباط است. اگر روزی این مارک ارتباط جدی برقرار کند و در روز دیگر شوخی کند ، از الگوهای رفتاری استفاده کند و خود را خنده دار نشان دهد ، این می تواند گیج کننده باشد. هنگام مقایسه با رفتارهای انسانی، تقریباً شبیه تغییر حالت غیرمعمول خواهد بود ، که درک چگونگی رفتار آن مارک را برای عموم مردم دشوار می کند. ثبات رفتار به درک یکدیگر کمک می کند و باعث ایجاد نزدیکی و صمیمیت می شود.

شناسایی بین عموم مخاطبین :

وقتی یک شرکت پیامی را منتشر می کند ، دنبال کنندگان و مخاطبان که بخشی از مصرف کنندگان آن برند هستند ، می توانند صدای معمول مارک را تشخیص دهند. برای ایجاد الگویی برای شناسایی ، مردم باید این درک را به خوبی تعریف کنند و این تلاش بخشی از رشد شخصیت برند است. وقتی شرکتی با Tone of Voice  خاصی کار می کند ، به احتمال زیاد افرادی در بازار هدف خود درگیر می شوند. شناسایی در ارتباطات به برند کمک می کند تا به یک معیار در بازار خود تبدیل شود.

تمایز از رقبا :

برندها باید به فکر رقابت در بازار باشند. برای دستیابی به یک جایگاه خوب تمایز از رقبا ضرری است. صدای برند منحصر به فرد است و به برجسته بودن شرکت ها کمک می کند. این تمایز همان چیزی است که باعث می شود عموم مردم بدانند هر نام تجاری چگونه عمل می کند و با آنها ارتباط برقرار می کند.

چگونه یک لحن صدای استراتژیک برای برند خود ایجاد کنیم؟

برای کشف لحن صدای استراتژیک به موارد زیر توجه کنید:

مخاطبان خود را بشناسید.

اگر نام تجاری شما بیشتر جوان است، ممکن است Tone of Voice شما آرام و سرگرم کننده باشد. در عوض، اگر کسب و کار اصلی شما بیشتر مانند یک شرکت حقوقی محور باشد، باید لحن صدای نام تجاری شما جدی تر، عینی تر و آموزنده تر باشد. همه چیز بستگی به این دارد که مخاطب شما کیست. از این طریق می توانید صدایی ایجاد کنید که مطابقت داشته باشد و مورد استقبال مخاطبان هدف قرار گیرد.

کانال ارتباطی را در نظر بگیرید.

هر کانال ارتباطی پذیرش متفاوتی از لحن خاص صدا را دارد. کانال های رسانه های اجتماعی، به ویژه توییتر و اینستاگرام ، برای لحن سبک تر و دوستانه تر باز هستند. کانال هایی مانند ایمیل ، تلفن و چت نیاز به یک ارتباط جدی و عینی دارند. دانستن چگونگی استفاده از لحن صدای برند مناسب در هر سیستم عامل برای داشتن ارتباطات دقیق ، محترمانه و جذاب ضروری است.

لیستی از لحن صدای برند ایجاد کنید.

تهیه لیست Tone of Voice برند به شما کمک می کند تا آهنگ های مختلفی را برای استفاده تعریف کنید، که نشان می دهد کدام یک برای مارک شما معمول است. این ابزار همچنین می تواند زمان تغییر در تن صدا را مشخص کند. حتی مارک هایی که رویکرد منعطفی دارند، باید در مقطعی آن را تغییر دهند. در اعلامیه های مهم ارتباط با مشتری یا موقعیت یابی برای موضوعات جدی ، این انعطاف پذیری ضروری است.

صدای صحیح مارک تجاری می تواند ROI بازاریابی محتوای شما را افزایش داده و نزدیکی به مردم را به ویژه در رسانه های اجتماعی افزایش دهد. برای این کار ، استراتژی خود را توسعه دهید و به درستی از آن استفاده کنید. منابع بصری برای بهبود ارتباطات برند شما ضروری است. راه حل های ویژوال را در این زمینه بررسی کنید و یک پیشنهاد کسب کنید.

ابعاد لحن صدای برند

برای کمک به چارچوب این بحث، ما از نظریه چهار بعدی تن صدا متعلق به آقای نیلسون نورمن استفاده کرده ایم. طبق تحقیقات گروه نیلسون “لحن محتوای هر یک از مطالب را می توان در چهار بعد تجزیه و تحلیل کرد: شوخ طبعی ، رسمیت ، احترام و اشتیاق.”

برای بررسی مفهومی انواع لحن صدای برند ابعاد زیر را در نظر بگیرید:

طنز و شوخ طبعی: شوخ در مقابل جدی

رسمی بودن: رسمی در برابر محاوره ای

احترام: محترمانه در برابر دوستانه

شور و شوق: پر شور در برابر واقع گرا و با جدیت

نتیجه گیری

 طبق تحقیقات به عمل آماده ارتباط بسیار قدرتمندی بین آشنایی و اعتماد وجود دارد. ذهن ما برای پردازش موضوعی که با آن آشنایی داریم کمتر به زحمت افتاده در نتیجه در برخورد با آن موضوع بیشتر احساس راحتی می کند. در این شرایط از بودن در کنار آن لذت بیشتری می بریم. با توجه به این واقعیت، برند شما باید از ادبیات یکسانی در نوشته های خود استفاده کند تا مشتری راحت تر با آن آشنایی پیدا کرده و ارتباط برقرار کند. در نتیجه ایجاد یک لحن به خصوص نقش مهمی در این مسأله دارد. گفته مشهوری وجود دارد که می گوید: “مردم گفته ها و کردار را فراموش می کنند، اما حس خوب را هیچ گاه فراموش نخواهند کرد.” اکثر اوقات با حرف های خود حسی را به طرف مقابل منتقل می کنیم. مردم به ادبیات به کار رفته در حرف ها بسیار حساس هستند بنابراین بلافاصله پس از صحبت با دیگران ذهنیت مثبت یا منفی در ذهن آنها شکل خواهد گرفت. مثلاً یک درخواست ساده را به شکل های مختلفی می توان بیان کرد:

“عذر می خوام، شما خودکار اضافه ای دارید که من بتونم اون رو قرض بگیرم؟”

“خودکار دارید به من قرض بدید؟”

“خودکارو بده به من”

بنابراین کلمات را به دقت انتخاب کنید تا بتوانید مخاطب را متقاعد کرده یا روی او اثر بگذارید. به عنوان مثال سیاست مداران از جملات کوتاه و ساده استفاده می کنند تا نشان بدهند سخنان آنها صادقانه بوده و واقعیات عینی را بیان می کند. در آنسوی قضیه کمپانی های مالی در بسیاری از اوقات از کلمات نامفهوم و بلند و بالا استفاده می کنند تا برتری خود را به رخ دیگران بکشند.

در این مقاله چگونگی اثرگذاری صدای برند و  Tone of Voice برند در برندینگ و جذب مخاطب پرداختیم، امید است سرنخ علمی مورد نظرتان را از دنیای جذاب برند و برندینگ بدست آورده باشید.