۷ قدم برای سئو حرفه ای در بازاریابی محتوا

7 قدم برای سئو حرفه ای در بازاریابی محتوا

۷ قدم برای سئو حرفه ای در بازاریابی محتوا

۷ قدم برای سئو حرفه ای در بازاریابی محتوا 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۷ قدم برای سئو حرفه ای در بازاریابی محتوا

همانطور که رهبران نظامی دشمن خود را مطالعه می کنند، الگوهای آنها را ردیابی می کنند و مسیر خود را می کشند و به دنبال نقاط ضعف می گردند تا با ترسیم برنامه استراتژیک حمله کنند و احتمال پیروزی را افزایش دهند، مدیران دیجیتال مارکتینگ نیز با برنامه ریزی استراتژیک در رقابت سئو می جنگند. ایجاد محتوای بهینه شده برای جستجو تفاوت چندانی با ابزار های یک ژنرال جنگی ندارد. نمی توانید فقط در مورد هر موضوع قدیمی بنویسید، چند کلمه کلیدی را وارد کنید، آن را در سایت خ

 

همانطور که رهبران نظامی دشمن خود را مطالعه می کنند، الگوهای آنها را ردیابی می کنند و مسیر خود را می کشند و به دنبال نقاط ضعف می گردند تا با ترسیم برنامه استراتژیک حمله کنند و احتمال پیروزی را افزایش دهند، مدیران دیجیتال مارکتینگ نیز با برنامه ریزی استراتژیک در رقابت سئو می جنگند.

ایجاد محتوای بهینه شده برای جستجو تفاوت چندانی با ابزار های یک ژنرال جنگی ندارد.

نمی توانید فقط در مورد هر موضوع قدیمی بنویسید، چند کلمه کلیدی را وارد کنید، آن را در سایت خود منتشر کنید و انتظار داشته باشید که نتیجه دهد.

هدایت ترافیک سودآور به سایت شما و ایجاد سرنخ های ورودی با کیفیت بالا ، به تحقیق عمیق ، برنامه ریزی دقیق و تدوین استراتژی محتوا درباره SEO احتیاج دارد.

در گذشته بازاریابی محتوا روی استفاده از کلمات کلیدی مناسب متمرکز شده بود، اکنون همه چیز درمورد نوشتن برای حل مشکلات مخاطبان شما است.

برای ارائه اطلاعات معنی دار و مفید ، باید بفهمید که چشم انداز شما چه کسانی است و آنها از شما چه می خواهند. این بینش شما را در ایجاد محتوای ارزشمند راهنمایی می کند.

محتوای خاص و ارزشمند شما را قادر می سازد تعداد بازدید کنندگان ارگانیک وبسایت را افزایش دهید.

چگونه استراتژی سئو ایجاد می کنید؟

ابتدا بر اصول اساسی ایجاد محتوا تمرکز کنید و در ادامه کار به دنبال سئو باشید. پس از ارسال مطالب خود و گرفتن بازخورد، وقت آن است که وارد عمل شوید.

در اینجا هفت تاکتیک برای کمک به شما در ایجاد محتوای برنده وجود دارد که فرصت های جستجوگرها را به حداکثر می رساند.

۱. مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید.

SEO به معنای ایجاد یک تجربه کاربری مثبت و ارائه مناسب ترین اطلاعات ممکن است. برای ایجاد محتوای متناسب با مخاطبان خود ، ابتدا باید بدانید که این مخاطبان چه کسانی هستند.

در زیر مواردی وجود دارد که می توانید از خود بخواهید تا بازار هدف خود را بشناسید:

چه کسی جذب رقابت شما می شود؟

کشف کنید که چه نوع افرادی با رقبای شما درگیر هستند. به حساب های شبکه های اجتماعی ، نظرات وبلاگ و بررسی مشتری نگاه کنید.

از بین افرادی که راضی هستند ، چه چیزی را دوست دارند؟ آیا درخواست کسانی که ناراضی هستند را می توانید برآورده کنید؟

چیزهای زیادی برای یادگیری از کسب و کارهایی مانند مشاغل شما وجود دارد.

شما چه چیزی برای ارائه دارید؟

درباره محصولات و خدماتی که ارائه می دهید ، و آنچه را برای شما به ارمغان می آورد ، فکر کنید.

چه کسی از این نتایج سود می برد؟

چگونه برداشت می شوید؟

آیا واقعاً می دانید چشم انداز بازار درباره شما و محصولاتتان چگونه است؟

از مخاطبان خود نظرسنجی کنید تا بفهمند چه کاری خوب انجام می دهید ، چه چیزهایی را می توانید بهبود دهید و چه نوع اطلاعاتی مردم می خواهند از شما بیاموزند.

۲. حوزه مبحث خود را مشخص کنید.

اکنون که دانستید به چه کسی می خواهید برسید و آنها چه چیزی می خواهند از شما بیاموزند ، می توانید ایده هایی را برای موضوعات محتوا شروع کنید. در حالی که هدف شما ایجاد محتوایی است که افراد می خواهند آن را بخوانند ، هدف و تخصص شما باید در قلب هر آنچه می نویسید، باشد.چه اطلاعاتی می توانید به صورت منحصر به فرد در اختیار مخاطبان هدف قرار دهید که شما را متمایز کند؟

این تحقیق شما را برای علاقه مخاطبان ، مطابقت کلمات کلیدی و ایجاد محتوای SEO راهنمایی می کند.

در نهایت ، این همان چیزی است که به شما کمک می کند محتوایی ایجاد کنید که نرخ تبدیل بالایی داشته باشد.

هنگامی که حوزه تخصص خود (یا محتوای اصلی) را شناسایی کردید ، می توانید داده های مخاطبان خود را برای توسعه موضوعات متنوع محتوایی ترکیب کنید.

۳. کلمات کلیدی که نیازهای مخاطبان شما را برآورده می کنند، کدامند؟

آیا متوجه شدید که یافتن کلمات کلیدی حتی در دو مرحله برتر استراتژی SEO نبوده است؟

به این دلیل که ، برای ایجاد محتوایی که مورد توجه مردم باشد ، ابتدا باید بدانید که به چه کسی می رسید و چه اطلاعاتی به نفع آنها خواهد بود.تنها در این صورت است که شما آماده شروع تحقیق در مورد کلمات و عباراتی هستید که خوانندگان را به سمت موضوعاتی که برای آنها معنی دار است هدایت می کند.

در اینجا چگونگی انجام این کار آمده است:

مرحله ۱: با یک عبارت جستجوی گسترده که مربوط به محتوای اصلی شما است شروع کنید.
مرحله ۲: با در نظر گرفتن این عوامل دامنه را محدود کنید
·         فروشندگان برتر
·         تغییرات کلمات کلیدی
·         مشخصات محصول
مرحله ۳: همه مراحل فوق را پیگیری و تکرار کنید.

اکنون باید بتوانید لیستی اولیه از ایده ها را برای شروع تحقیق تهیه کنید. فراموش نکنید که کلمات کلیدی طولانی را در اختیار شما قرار می دهد که به شما امکان می دهد کمی در موضوعات خود عمیق شوید.

صرف نظر از اینکه لیستی ایجاد می کنید ، به خاطر داشته باشید ، این فقط یک نقطه شروع است. هنوز به ایده نیاز دارید؟ خود را جای مخاطبان خود قرار دهید و به سادگی برخی از جستجوهای خود را در Google انجام دهید.

۴. از ابزار تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید.

اکنون که لیست تقریبی کلمات و عبارات را بدست آورده اید ، می توانید آنها را از طریق ابزار تحقیق مورد علاقه خود اجرا کنید. این امر به تعیین دقیق کلمات کلیدی کمک می کند که بهترین نتیجه را دارند. هرچه تعداد کلمات و عبارات شما بیشتر باشد ، می توانید اهداف کلمات کلیدی خود را بیشتر متمرکز کنید و در هر نوبت بهینه سازی کنید.

اکنون که به کلمات کلیدی مسلح شده اید که موجب افزایش کیفیت ROI شما می شوند ، می توانید برای ایجاد محتوای قدرتمند و کارآمد ، آنها را در نوشتار خود بگنجانید.

هنگامی که محتوای خود را تهیه می کنید ، از هر فرصت SEO استفاده کنید:

از جمله کلمات کلیدی تمرکز در هدر ها مانندH1 ، H2 و توضیحات متاتگ های شما می باشد. Google به راحتی این موارد را انتخاب کرده و از آنها برای رتبه بندی صفحه شما استفاده می کند. مخاطبان خود را در اولویت قرار دهید و محتوایی با کلمات کلیدی متناسب با نیازهای آنها ایجاد کنید.

ایجاد هویت برند و وفاداری مشتری با انتشار در یک برنامه منظم را فراموش نکنید. افراد منتظر ارسال های شما خواهند بود و به دنبال فرصت هایی برای یادگیری از نام تجاری شما خواهند بود.

وقتی محتوای خود را در هر نوبت بهینه می کنید ، احتمال بالاترین رتبه بندی جستجو و بازدید بیشتر را افزایش می دهید.

۵. اطلاعات را به روز نگه دارید.

به محض انتشار مقاله شما بهینه سازی پایان نمی یابد. از آنجا که ایجاد مطالب مفید، سنگ بنای  اولیه در استراتژی SEO است ، لازم است به یاد داشته باشید که مقالات خود را دائماً به روز کنید.

یافته های تحقیق و روندهای اجتماعی همیشه در حال تغییر هستند و ارجاع به آنها می تواند به سرعت منسوخ شود. مقالاتی که ممکن است به آنها پیوند داده باشید ممکن است دیگر وجود نداشته باشد.

سایتی که اطلاعات منسوخ شده یا پیوندهای خراب را ارسال می کند، اعتماد خواننده را از دست می دهد. با مخاطبان خود (و Google) ارتباط خوبی داشته باشید. به آنها نشان دهید که سایت شما تازه و منبع معتبری برای مفیدترین اطلاعات ممکن است.

۶.محتوای خود را میزبانی کنید.

برای حفظ کنترل کامل نحوه انتشار محتوای خود ، بهتر است مطالب خود را در سیستم عامل، وبسایت و شبکه اجتماعی خود میزبانی کنید.

این دقیقاً همان اتفاقی است که برای بسیاری از نویسندگان مهمان می افتد و ناگهان انتشار مطالب آنها متوقف می گردد و بدون هشدار، رتبه ای که وبلاگ ها کسب کرده بودند ناگهان از بین رفت.

تنها راه برای تضمین سرنوشت، میزبانی از محتوا در سیستم فضای تحت اختیار خودتان است.

این بدان معنا نیست که شما نباید به عنوان یک شرکت وابسته به مشارکت با وبسایت های دیگر فکر کنید یا به عنوان نویسنده مهمان برای سایت هایی که به آنها اعتماد دارید ، فعالیت کنید. اما اولویت استراتژی محتوای شما باید ارسال مقالات خود در سایت خودتان باشد.

۷. موفقیت خود را پیگیری کنید.

تهیه یک استراتژی محتوای کاملاً برنامه ریزی شده، به زمان و منابع قابل توجهی نیاز دارد. اگر نتیجه بدهد، کاملاً ارزشش را دارد.

برای تعیین ارزشمند بودن تلاش های خود ، باید دائماً موفقیت استراتژی محتوای خود را بسنجیدو ببینید آیا برنامه شما کار می کند یا خیر؟

ترافیک ارگانیک:

یک ابزار تجزیه و تحلیل وب می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید آیا نتایج جستجو رایگان یا ارگانیک دریافت می کنید؟

لینک های خارجی به وبسایت:

 آیا موتورهای جستجو محتوای شما را مرتبط و ارزشمند می یابند؟

تبدیل ها:

 هرچه استراتژی سئوی شما کارآمد باشد ، نرخ تبدیل بیشتری به دست خواهید آورد.

SERP:

رتبه های بالاتر در نتایج جستجوی گوگل استفاده موفقیت آمیز از محتوا را نشان می دهد.

ردیابی معیارهای فوق نه تنها به اندازه گیری موفقیت شما کمک می کند. این فرصت هایی برای پیشرفت به شما نشان می دهد ، که می تواند به همان اندازه (اگر نه بیشتر) با ارزش باشد.

نتیجه گیری :

با یک استراتژی مؤثر SEO پیروز شوید. یک استراتژی محتوا که بر اساس اصول بنیادی سئو بنا شده است ، باعث ایجاد ترافیک و سود برای تجارت شما خواهد شد. همانطور که برنامه خود را می سازید ، تحقیقاتی که انجام می دهید در شناسایی مخاطبان و تخصص شما نقش اساسی خواهد داشت. می توانید از این بینش برای تولید محتوای هدفمند استفاده کنید. با این کار مخاطبان خود را جذب می کنید و SERP بالاتری از Google کسب کنید.

و این همان چیزی است که ما آن را پیروزی می نامیم.