6 ترفند بازاریابی ایمیلی برای بهبود CTR

6 ترفند بازاریابی ایمیلی برای بهبود CTR
بازاریابی ایمیلی به زبان ساده یعنی ارسال ایمیل به کسانی که می‌خواهند در مورد کسب‌وکار شما بیشتر بدانند و مصرف‌کننده محتواهایتان باشند. در یک حالت کاملا ایده‌آل، کاربران ایمیل‌های شما را باز خواهند کرد و تمام ایمیل‌های ارسالی شما توسط گیرندگان خوانده می‌شود که این خود می‌تواند به افزایش تعامل در سایت منجر شود. 
متاسفانه ما در یک مدینه فاضله زندگی نمی‌کنیم و در مسیر اجرایی کردن یک استراتژی بازاریابی ایمیلی ممکن است با چالش‌های زیادی روبرو شوید. از جمله مهم‌ترین و رایج‌ترین این مشکلات عبارت‌اند از:
 • ایمیل‌های شما ممکن است در بین انبوه ایمیل‌های اینباکس مخاطب گم و یا حتی اسپم شود. این موضوع در نهایت باعث کاهش نرخ باز شدن ایمیل‌ها می‌شود.
 • مخاطبان ممکن است که ایمیل‌های شما را باز کنند ولی روی دکمه CTA کلیک نکنند. در اینجا نرخ CTR ایمیل‌ها کاهش می‌یابد.
همین دو چالش کافی هستند که شما اعتماد خود را به بازاریابی ایمیلی از دست بدهید و از ادامه آن منصرف شوید. اما نگران نباشید. ازآنجایی‌که بازاریابی ایمیلی یکی از خدمات آژانس بازاریابی دیجیتال دارت است، ما به‌خوبی می‌دانیم که چگونه باید نرخ CTR ایمیل‌ها را بهبود دهیم. در ادامه 6 ترفند برای این کار را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

1- در همان 24 ساعت اول به مخاطبان جدید ایمیل بدهید.

وقتی‌که مخاطب تازه در خبرنامه شما ثبت‌نام کرده است، قطعا برند شما را به یاد دارد. بنابراین باید این زمان را غنیمت بشمارید و در همان 24 اولیه بعد از ثبت‌نام اولین ایمیل خود را به او ارسال کنید. می‌توانید با تنظیم یک اتوماسیون ایمیلی، زمانی که شخصی در خبرنامه ثبت‌نام می‌کند یک ایمیل را به او بفرستید. با این کار می‌توانید سطح انتظارات مخاطبان خود را مشخص کرده و به او بگویید که در ایمیل‌های آینده چه چیزهایی از طریق ایمیل به گوش او خواهد رسید.
اگر هنوز اتوماسیون ایمیل خود را راه‌اندازی نکرده‌اید باید آگاه باشید که در حال از دست دادن فرصتی عالی برای تعامل با مخاطبان جدید هستید.

2- ایمیل را از طرف شخص بفرستید و نه برند

تحقیقات انجام شده در زمینه بازاریابی ایمیلی نشان داده است که وقتی ایمیلی بجای برند یا شرکت، با نام شخصی حقیقی فرستاده می‌شود، احتمال باز شدن آن ایمیل به میزان قابل‌توجهی بالا می‌رود. این به این خاطر است که افراد معمولا به اشخاص اعتماد می‌کنند و نه یک برند عمومی.
به یاد داشته باشید که شما تنها کسی نیستید که از بازاریابی ایمیلی استفاده می‌کنید و افراد معمولا در خبرنامه‌های زیادی عضو می‌شوند که از چپ و راست برای آن‌ها ایمیل ارسال می‌کنند. بنابراین به‌جای ارسال ایمیل با نام و ایمیل شرکت، ایمیل‌های خود را با نام حقیقی و یک ایمیل شخصی ارسال کنید.
با این کار می‌توانید ایمیل‌های خود را از انبوه ایمیل‌های موجود در اینباکس مخاطب متمایز کنید و همچنین نرخ باز شدن ایمیل‌ها و کلیک‌پذیری آن‌ها را به میزان قابل‌توجهی بهبود دهید.

3- از قالب‌هایی استفاده کنید که در دستگاه‌های موبایل به‌خوبی نمایش داده می‌شوند.

امروزه کاربرد موبایل‌ها فقط به بازی کردن یا تماشای ویدئو منحصر نمی‌شود و افراد از دستگاه‌های خود برای چک کردن ایمیل‌هایشان نیز استفاده می‌کنند. بر اساس آمارها، 53 درصد از تمام ایمیل‌های ارسالی در دستگاه‌های موبایل باز می‌شوند. بنابراین در زمان انتخاب قالب برای ایمیل، کاربرانی که ممکن است این ایمیل‌ها را از طریق موبایل خود باز کنند را نیز مدنظر داشته باشید. قالبی را انتخاب کنید که ریسپانسیو باشد و در دستگاه‌های موبایل به‌خوبی نمایش داده شود. همیشه قبل از ارسال ایمیل، قالب آن را در دستگاه‌های موبایل تست کنید تا از کارکرد صحیح آن مطمئن شوید.

4- سابجکت ایمیل‌ها را بهینه‌سازی کنید.

ایمیل‌های شما باید با سایر ایمیل‌های موجود در اینباکس مخاطب رقابت کنند و کسب‌وکاری که بتواند پیروز این مبارزه شود می‌تواند تعامل بیشتری با کاربران داشته باشد و در نهایت فروش خود را بالا ببرد. بنابراین باید سابجکت ایمیل‌های خود را به گونه‌ای بنویسید که توجه مخاطب را به خود جلب کرده و او را وادار کند که روی ایمیل کلیک کند.

برای بهینه‌سازی سابجکت ایمیل‌ها، ترفندهای زیر را مدنظر داشته باشید:

 • سابجکت ایمیل باید کمتر از 50 کارکتر باشد تا در نمایشگر دستگاه‌های موبایل به صورت کامل به نمایش درآید.
 • از کلماتی در سابجکت استفاده کنید که به نوعی حس اضطرار و هیجان را در مخاطب القا می‌کنند.
 • از کلمات شبه اسپم ماننند «کسب درآمد بیشتر» و «افزایش فروش» استفاده نکنید.
 • در سابجکت ایمیل یک ارزش را به مخاطب معرفی کنید (مثلا 20 درصد تخفیف ویژه یا دانلود یک کتاب پرفروش به‌صورت رایگان).
 • با استفاده از کلماتی مانند «زمان محدود» «فقط تا پایان امروز» از عنصر زمان بهره ببرید.
 • سابجکت ایمیل‌ها را شخصی‌سازی کنید. البته این شخصی‌سازی نباید بیش از حد باشد.

5- متن ایمیل را کوتاه و مختصر بنویسید.

هیچ‌کس اینقدر زمان ندارد که ایمیل‌های بلند را بخواند و افراد معمولا خواندن ایمیل‌های کوتاه را به ایمیل‌های بلند ترجیح می‌دهند. آیا خود شما حاضر هستید ایمیل‌های بلند را بخوانید؟ از طرف دیگر، محتواهای طولانی شائبه اسپم بودن ایمیل را ایجاد می‌کنند.
برخی از کسب‌وکارها تا جایی که امکان دارد سعی می‌کنند هر اطلاعاتی را در ایمیل بگنجانند. آن‌ها با خود فکر می‌کنند که چون طرف مقابل در خبرنامه من ثبت‌نام کرده است، پس باید تمام چیزهایی که من در ایمیل می‌نویسم را بخواند. تحقیقات انجام شده نشان داده است که هر کاربر بعد از باز کردن ایمیل به‌طور متوسط 51 ثانیه را صرف خواندن آن می‌کند.
در هنگام نوشتن متن ایمیل، نکات زیر را مدنظر داشته باشید:
 • مستقیم سر اصل مطلب بروید: تمرکز خود را فقط روی پیام و هدف اصلی ایمیل قرار دهید. ایمیل باید یک پیام مشخص را منتقل کند و نباید از این شاخه به آن شاخه بپرد. برای مثال، اگر می‌خواهید در مورد ویژگی‌های جدید محصول خود به کاربر اطلاع دهید، فقط در مورد این ویژگی‌ها صحبت کنید و از صحبت کردن در مورد ویژگی‌های پیشین که کاربر از آن‌ها آگاه است اجتناب کنید.
 • روی پیام تمرکز کنید:در ایمیل‌ها از هرگونه اضافه‌گویی پرهیز کنید و مستقیم به سر اصل مطلب بروید. کاربران حوصله خواندن مطالب اضافی را ندارند. 
 • ایمیل را به‌گونه‌ای بنویسید که قابل اسکن کردن باشد: برای انتقال نکات مهم و مشخص کردن عناصر کلیدی از تصاویر استفاده کنید (البته نه به تعداد زیاد). همان‌طور که گفتیم، کاربران فقط 51 ثانیه را صرف خواندن ایمیل می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که پیام خود را در پاراگراف‌های کوتاه نوشته‌اید.

6- فقط از یک دکمه CTA استفاده کنید و به تصاویر لینک بیافزایید.

افراد معمولا تمام ایمیل را نمی‌خوانند و اگر ایمیل را در دستگاه موبایل خود مشاهده کنند، ترجیح می‌دهند که فقط اسکن کننده آن باشند. بنابراین باید فقط یک دکمه دعوت به عمل (CTA) را در ایمیل قرار دهید و کاربر را تشویق کنید که روی آن کلیک کند.
هدف نهایی شما در بازاریابی ایمیلی باید این باشد که میزان کلیک‌پذیری ایمیل‌های خود را افزایش دهید. تحقیقات نشان داده است که استفاده از فقط یک دکمه CTA، کاربران را به کلیک کردن تشویق می‌کند. فقط زمانی می‌توانید این قانون را نقض کنید و از چندین دکمه CTA استفاده کنید که خبرنامه‌های خود را به صورت ماهیانه ارسال می‌کنید.

آیا شما ترفندهای دیگری را برای بهبود عملکرد کمپین‌های بازاریابی ایمیلی می‌شناسید؟
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.