۵ گام برای ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال تاثیرگذار

5 گام برای ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال تاثیرگذار

۵ گام برای ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال تاثیرگذار

۵ گام برای ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال تاثیرگذار 700 500 علی ناصرحجتی

گام هایی که باید اتخاذ کنید تا مطمئن شوید بیشترین بهره را از کمپین بازاریابی خود می برید یک کمپین بازاریابی دیجیتال مسئولیت پیچیده ‌ای است که نیازمند تعهد و توجه شما از همان لحظه که ایده‌ کمپین به ذهنتان خطور می کند تا درست موقعی که به مخاطب ارائه می‌ گردد، خواهد بود.

گام هایی که باید اتخاذ کنید تا مطمئن شوید بیشترین بهره را از کمپین بازاریابی خود می برید

یک کمپین بازاریابی دیجیتال مسئولیت پیچیده ‌ای است که نیازمند تعهد و توجه شما از همان لحظه که ایده‌ کمپین به ذهنتان خطور می کند تا درست موقعی که به مخاطب ارائه می‌ گردد، خواهد بود.

کمپین ‌های بازاریابی دیجیتال بسیار پویاتر و پایدارتر از روش ‌های بازاریابی سنتی و آنالوگ هستند.

یک کمپین بازاریابی دیجیتال، خیلی فراتر از یک تبلیغ گذاشتن ساده برای کسب و کار یا نام تجاری خودتان در رسانه‌ های اجتماعی یا دیگر وبسایت هاست.

با بازاریابی دیجیتال، یک تبادل داده پیوسته، یا نسبتا پیوسته بین تجارت و پلتفرم های آنلاین متنوع که بر روی آن بازاریابی انجام می گیرد، وجود دارد.

برای مثال، یک بخش جدایی ناپذیر کمپین های بازاریابی دیجیتال، سئو (SEO) است.

ولی SEO چیزی نیست که بتوانید به راحتی با یک تراکنش ساده آن را خریده یا پیاده سازی کنید. سئو یک فرآیندِ در حال جریان است و به منظور اطمینان حاصل کردن از اینکه امتیاز شما به رشد خود ادامه می دهد و رقبایتان در زمینه مهم ترین عبارات جستجویتان، از شما پیشی نمی گیرند، می بایست به صورت منظم داده ها را بررسی و تاثیرگذاری خود را ارزیابی کنید.

در زمان برپا کردن کمپین بازاریابی دیجیتال خود، با چسبیدن به گام هایی که در زیر می آید تضمین خواهید کرد که به شیوه ای موثر و منطقی به سمت بازاریابی می روید که بهترین احتمال شانس پیروزی را در اختیارتان می گذارد.

اهداف خود را مشخص کنید

برای برخی مردم، این توصیه به قدری بدیهی است که شاید تعجب کنید که چرا اصلا این مورد را در اینجا آورده ایم

قضیه این است که در عین حالی که برای بسیاری از بازاریاب ها، تعریف اهدافشان در همان لحظه نخست، ملکه ذهنشان شده است، با این وجود افراد زیادی وجود دارند که آنقدر مشتاق پرداختن به جزئیات و اصول اولیه کمپین خود می باشند که فراموش می کنند از قبل برنامه ریزی کنند.

کاری که برای یک رویکرد متمرکز، ضروری است.

یک سری انتخاب هایی وجود دارند که هنگام تنظیم کمپین بازاریابی خود باید انجام دهید.

برای مثال، آیا قرار هست میزان موفقیت خود را با نگاه کردن به میزان پیشرفت نرخ تبدیل خود، اندازه گیری کنید؟ یا در عوض هدفتان جایگاهی بالاتر در رتبه بندی های نتایج جستجو است؟ البته که ممکن است هردو هدف را دنبال کنید.

اهداف دقیقی که در جستجوی آن ها می باشید و نحوه ارزیابی موفقیتتان در حصول آن ها، به ویژگی های کسب و کار شما بستگی دارد.

اهداف دقیقی که به دنبال آن می باشید، کاملا به شما بستگی دارند.

آنها حداقل تا حدی بر اساس شرایط فعلی کسب و کار شما تعیین می ‌شوند، اما فقط شما می دانید که می خواهید در بلندمدت به چه چیزی برای کسب و کار خود برسید.

با این حال، اهداف زیر ارزش در نظر گرفته شدن دارند، حتی اگر تمرکز اصلی کمپین شما نباشند.

معروفیت یک نام تجاری: هنگامی که به کسی می گویید که یک جستجوی اینترنتی انجام دهد، هرچند وقت یک بار به او خواهید گفت که «آن را گوگل کن»؟

این سطح از معروفیت یک نام تجاری، جایی که اسم یک کسب و کار، به عنوان یک فعل در اصطلاحات رایج استفاده می شود، چیزی است که تمامی کسب و کارها در آرزوی آن هستند ولی دستیابی به آن بسیار سخت است.

چند روش برای اندازه گیری معروفیت نام تجاری وجود دارد ولی ساده ترین هایشان از طریق به کار گیری ترندهای گوگل است تا مشاهده کنید چه تعداد افرادی کسب و کار شما را جستجو می کنند.

دنبال کننده های شبکه های اجتماعی: این یک معیار ساده دیگر ولی بسیار گویا برای تعیین میزان توجه کنونی به کسب و کار شماست.

پیگیری تعداد دنبال کننده هایی که دارید و اندازه گیری نرخ افزایش آنها به جای صرفا نگاه کردن به مقدار خامشان، ارزشش را دارد.

خیلی از ما، هیچوقت صفحه ای که دیگر علاقه ای به آن نداریم را از لیست پیج هایی که دنبال می کنیم خارج نمی نماییم پس تمامی دنبال کننده های شما، به طور فعال علاقمند به کسب و کار شما نیستند

سئو: تعداد عامل های مختلفی وجود دارند که روی امتیاز سئوی یک کسب و کار اثر می گذارند. یکی از این عامل تعداد پیوندهایی است که وبسایت شما از دیگر وبسایت های معتبر دریافت می کند.

بهبود سئو بخشی از اکثریت کمپین های بازاریابی دیجیتال است پس شما احتمالا چند وظیفه را به نیت بهبود امتیاز سئوی خود، متقبل خواهید شد.

پیگیری افزایش امتیاز سئو، بنابر این حساب، یک شاخص قوی از میزان پیشرفت کمپین شما می باشد.

بازار هدف خود را شناسایی کنید

دانستن اینکه دقیقا به چه کسی می خواهید محصول خود را بفروشید، بشدت مهم است مخصوصا اگر بخواهید از منابع خود به گونه ای موثر بهره بگیرید.

صرفنظر از اینکه بودجه شما چقدر می باشد، هرچه که بیشتر درباره جمعیتی که می خواهید به آن برسید بدانید، به گونه ظریف تری می توانید منابع بازاریابی خود را ساخته و پرداخته کرده تا برای آن ها جذاب باشد.

این کار بسیار کارآمدتر از آن رویکردی است که صرفا هرچیزی که به دستتان می رسد را عرضه کنید تا ببینید کدامش کارساز خواهد بود.

این کار را می بایست با تعیین دقیق اینکه چه کسی در حال حاضر محصولات شما را می خرد شروع کنید. جمعیت شناسی مشتری کنونی شما شاید همانند جمعیت شناسی زمانی که می خواهید به بیشتری جمعیت هدف برای بازاریابی خود برسید نباشد.

اگر شما در جستجوی رسیدن به مخاطبان جدید و گسترش حوزه دسترسی خود با آخرین کمپین بازاریابیتان هستید، ضروری است که مطمئن شوید جهت جدید که در حال اتخاذ می باشید، مشتری های حال حاضرتان را از شما دور نخواهد کرد.

پرسوناها را تعریف کنید

یک پرسونا، تعریفی دقیق و با جزئیات از مشتری ایده آل شماست که این شامل اطلاعاتی از قبیل سن آن ها، شغلشان، وضعیت مالی و کلاس اجتماعیشان، موقعیت خانوادگی آن ها، و هر متغیر دیگری است که مشخص خواهد کرد آن ها احتمالا چگونه پول خود را خرج می کنند.

از آنجایی که جمعیت شناسی هدف شما نسبتا وسیع است، پرسونای شما باید تا جایی که امکان دارد با جزئیات هرچه تمام تر تعریف گردد.

این کار اغلب شامل اطلاعاتی پیرامون سرگرمی ها، علاقمندی ها و زندگی های شخصی افراد می شود.

این مدل اطلاعات معمولا در زمان لحاظ کردن جمعیت هدف گسترده، حذف می گردند.

واقع بینانه بودجه خود را ارزیابی کنید

این یک گام مهم دیگر است که اغلب یا دست کم گرفته شده یا توجهی که سزاوار آن است را دریافت نمی کند. در نظر گرفتن یک بودجه واقع بینانه برای خودتان به چند دلیل حائز اهمیت است.

اول و مهم تر از همه، بودجه شما به عنوان یک محدودیت اصلی در کارهایی که می توانید با کمپین بازاریابی خود انجام دهید عمل کرده و همچنین چگونگی به کارگیری منابعتان را دیکته خواهد کرد.

خبر خوب این است که بازاریابی دیجیتال از بازاریابی های سنتی و مرسوم ارزان تر است، به این معنی که منابعی یکسان، هنگامی که در فضای دیجیتال به کار گرفته می شوند، به گستره فراتری دست خواهند یافت.

از رسانه های اجتماعی بهره گیرید

رسانه های اجتماعی مهم ترین پلتفرم بازاریابی در دنیای امروزی می باشند. موفقیت یا شکست کمپین دیجیتالی شما ممکن است در نهایت کاملا به نحوه ی توانایی شما در بهره گیری سودمند از رسانه های اجتماعی تکیه داشته باشد.

شبکه های اجتماعی نه تنها به نوبه خود یک پلتفرم بازاریابی بسیار مهم می باشند بلکه به عنوان یک حمایت کننده برای بسیار از جنبه های دیگر بازاریابی دیجیتال عمل می کنند که یک هم افزایی بسیار قدرتمند را خلق میکند.

برای مثال، سئو و بازاریابی شبکه های اجتماعی دست در دست یکدیگر به پیش می روند. اما بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی شبکه های اجتماعی چگونه با یکدیگر کار می کنند؟

دلایلی وجود دارد که این دو جنبه بازاریابی دیجیتال را باید با یکدیگر مدنظر گرفت، مهم تر همه اینکه شبکه های اجتماعی بینش ها و داده های ارزشمندی را در اختیار شما می گذارند که برای پیشرفت بیشتر امتیاز سئوی شما، می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

حفظ یک پیام منسجم در سرتاسر اجزای بازاریابی شما برای اطمینان حاصل کردن از بیشینه هم افزایی بین آن ها، ضروری است.

اگر شما از پروفایل های شبکه های مجازی به نحو احسن بهره گیرید، می توانند نوع داده هایی را در اختیار شما قرار دهند که معمولا برای تولید آنها باید یک مبلغ هنگفتی را به یک شرکت تحقیقات بازاری پرداخت کنید.

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی، سنگ بنای یک کسب و کار موفق است.

در عین حالی که بازاریابی دیجیتال از روش های بازاریابی سنتی ارزان تر است، همچنین ابزار بسیار قدرتمندتری است.

تنها احتیاط آن، این است که نیازمند می باشد کسب و کارها، رویکردی بسیار باملاحظه تر و متفکرانه تر را هنگام برپایی یک کمپین، اتخاذ کنند.