۵ مرحله برای ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال کشنده

5 مرحله برای ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال کشنده

۵ مرحله برای ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال کشنده

۵ مرحله برای ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال کشنده 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۵ مرحله برای ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال کشنده

یک کمپین بازاریابی دیجیتال کاری پیچیده است. این کار نیاز به توجه و تمرکز از لحظه شروع کار کمپین تا ارائه آن به مخاطبین دارد. کمپین های بازاریابی دیجیتال بسیار پویا تر و پایدار تر از کمپین های سنتی و روش های بازاریابی دیگر هستند. یک کمپین بازاریابی دیجیتال شامل چیزی بیشتر از تبلیغات تجارت یا برند شما در رسانه های اجتماعی یا دیگر وب سایت ها می شود.

مراحلی که انجام می دهید تا مطمئن شوید به هدف کمپین بازاریابی خود می رسید.

یک کمپین بازاریابی دیجیتال کاری پیچیده است. این کار نیاز به توجه و تمرکز از لحظه شروع کار کمپین تا ارائه آن به مخاطبین دارد. کمپین های بازاریابی دیجیتال بسیار پویا تر و پایدار تر از کمپین های سنتی و روش های بازاریابی دیگر هستند. یک کمپین بازاریابی دیجیتال شامل چیزی بیشتر از تبلیغات تجارت یا برند شما در رسانه های اجتماعی یا دیگر وب سایت ها می شود.

با بازاریابی دیجیتال، تبادل ثابت یا نسبتاً ثابتی از داده ها بین تجارت و انواع پلت فورم های آنلاینی وجود دارد که در بازار هستند. برای مثال، یک بخش ادغامی از بیشترین کمپین های بازاریابی دیجیتال، SEO است. اما SEO چیزی نیست که به سادگی بتوان آن را خریداری کرد یا با یک معامله اجرا نمود. SEO یک پروسه ی مداو است، و برای تضمین اینکه کار شما در حال ادامه و ارتقا است و رقبای شما نمی توانند به گرد پای شما برسند، یافتن مهم ترین کلمات جست و جو شده است و باید به طور منظم داده ها را بررسی و اثر بخشی خود را ارزیابی کنید.

با ادامه مراحل در کمپین بازاریابی دیجیتال مطمئن می شوید که روش بازاریابی شما در حالتی منطقی و کارآمد قرار داشته و تا حد ممکن بهترین فرصت برای موفقیت را خواهید داشت.

اهداف خود را تعیین کنید

برای برخی افراد، به نظر می رسد این نصیحت انقدر واضح است که تعجب می کنند چرا اصلاً باید آنرا در کمپین بازاریابی دیجیتال در نظر گرفت. دلیل آن اینست: در حالی که برای بسیاری از بازاریاب ها تعریف اهداف شان در شروع کار در دومین مرحله قرار گرفته است اما افراد بسیاری هستند که سریعاً به دنبال شروع کار رفته و کمپین خود را بدون برنامه ریزی برای ادامه کار راه اندازی می کنند که اساساً برای روشی متمرکز است.

تعدادی انتخاب وجود دارند که باید در زمان راه اندازی کمپین بازاریابی خود به آن ها توجه کنید. برای مثال، می خواهید موفقیت خود را با انگاه کردن به میزان ارتقای تبدیل خود اندازه گیری کنید. یا آیا هدف شما رسیدن به نقطه برتر در نتایج جست و جوی گوگل است یا خیر؟ البته شما به دنبال هدف تان هم خواهید رفت اما اهداف دقیق شما باید دنبال شوند و مشخص کنید چگونه موفقیت خود را در رسیدن به این اهداف اندازه گیری می کنید که این بستگی به مشخصات تجارت شما دارد.

اهداف خاصی که باید دنبال کنید، کاملاً بستگی به خود شما دارند. آن ها حداقل در بخشی توسط شرایط کنونی تجارت شما تصمیم گیری شده اند اما تنها شما می دانید که می خواهید برای رسیدن به اهداف طولانی مدت تجارت خود چه کاری انجام دهید. با این وجود، اهداف زیر ارزش توجه را دارند حتی اگر تمرکز اولیه کمپین شما نیستند.

آگاهی از برند:

زمانی که می خواهید به کسی بگویید جست و جوی اینترنتی داشته باشد، چند بار می گویید آنرا گوگل کند؟ این سطح از آگاهی که در آن نام یک شرکت به عنوان یک فعل استفاده می شود رایج است اما چیزی است که تمامی تجارت ها و شرکت ها آرزوی رسیدن به آن را دارند و رسیدن به آن بسیار دشوار است.

تعدادی روش برای اندازه گیری آگاهی از برند وجود دارند، اما ساده ترین روش ها استفاده از روند های گوگل است تا ببینید چند نفر شرکت شما را جست و جو کرده اند.

فالوور های رسانه های اجتماعی: این یک مثال ساده دیگر است و برای تعیین علاقه کنونی به شرکت شما استفاده می شود. دنبال کردن تعداد فالوور ها و اندازه گیری مقدار افزایش آن ها ارزشمند است به جای اینکه به تعداد خام فالوور های تان توجه کنید. بسیاری از ما هرگز صفحات رسانه های اجتماعی که علاقه خود را به آن ها از دست می دهیم را آنفالو نمی کنیم، بنابراین تمامی فالور ها به طور فعال به شرکت یا تجارت شما علاقمند نیستند.

SEO: تعدادی عوامل متفاوت وجود دارند که بر نمره SEO شرکت یا تجارت شما تاثیر می گذارند. یکی از این عوامل تعداد پست دوباره یا ارسال وب سایت های شما به وب سایت های مشهور است. ارتقای SEO بخشی از بیشترین کمپین های بازاریابی دیجیتال است بنابراین احتمالاً کار هایی با هدف ارتقای نمره SEO خود باید انجام دهید. بنابراین دنبال کردن رشد نمره SEO یک شاخص اصلی از میزان خوب بودن کمپین شما است.

بازار هدف خود را مشخص کنید

اینکه بدانید دقیقاً چه کسی می خواهد محصولات شما را بخرد مساله ای بسیار مهم است- اگر بخواهید توانایی استفاده ازمنابع کارآمد تری داشته باشید. مهم نیست بودجه شما چیست، هرچه بیشتر در مورد بخش جغرافیایی خود بدانید، احتمال رسیدن به این هدف بیشتر بوده و در نهایت بهتر می توانید از ابزار بازاریابی برای استفاده در کمپین خود، استفاده کنید. این روشی بسیار موقر تر از انجام هر کاری در هر زمانی است.

شما باید بتوانید دقیقاً مشخص کنید در حال حاضر چه کسی محصولات شما را می خرد. بخش جغرافیایی مشتری کنونی شما ممکن است مانند چیزی نباشد که می خواهید با بازاریابی تان به آن برسید. اگر به دنبال مخاطبین جدید و گسترش کمپین بازاریابی خود هستید، باید مطمئن شوید مسیر جدیدی که برای ان برنامه ریزی کردید درست بوده و بر اساس مسیر مشتریان موجود است.

شخصیت را تعریف کنید

یک شخصیت توصیف با جزییاتی از مشتری ایده آل شما است. این شامل اطلاعاتی مانند سن، شغل، میزان ثروت و موقعیت اجتماعی، موقعیت خانوادگی و هر متغیر دیگری می شود که تعیین می کنند می خواهند پول خود را خرج کنند. در حالی که مردم شناسی هدف شما بسیار وسیع است، شخصیت باید تا حد امکان با جزییات تعریف شود. این اغلب شامل اطلاعاتی مانند عادات، سرگرمی ها، علایق و زندگی شخصی افراد می شود. این نوع اطلاعات اغلب در زمان در نظر گیری مردم مورد هدف وسیع نادیده گرفته می شوند.

به شکل واقعی بودجه تان را ارزیابی کنید

این مرحله ی بسیار مهم دیگری است که اغلب یا نادیده گرفته شده و یا توجه زیادی به آن نشده است. تنظیم بودجه واقعی تان به چند دلیل مهم است. اول و از همه مهم تر، اینست که بودجه شما به عنوان محدودیت اولیه و اصلی در کاری که می توانید با کمپین بازاریابی خود انجام دهید عمل می کند و همچنین مشخص می کند چه منبعی را اختصاص دهید. خبر خوب اینکه بازاریابی دیجیتال ارزان تر از بازاریابی های قراردادی است یعنی همان منابع در زمان استفاده از قضای دیجیتال ارزان تر خواهند بود.

مزیتی از رسانه های اجتماعی ببرید

رسانه اجتماعی یکی از مهم ترین پلت فورم های بازاریابی در دنیای امروز است. موفقیت یا شکست کمپین دیجیتال شما در نهایت بستگی زیادی به استفاده موثر شما از رسانه اجتماعی دارد. نه تنها یک رسانه اجتماعی پلت فورمی بسیارمهم در بازاریابی است بلکه به عنوان پشتیبانی برای بسیاری از جنبه های بازاریابی دیجیتال، ایجاد یک هماهنگی قدرتمند، کار می کند. برای مثال، بازاریابی SEO و رسانه اجتماعی با هم و برای هم کار می کنند. اما چگونه بهینه سازی موتور جست و جو و بازاریابی رسانه اجتماعی با هم کار می کنند؟

دلایلی وجود دارند که چرا این دو جنبه بازاریابی دیجیتال باید با هم در نظر گرفته شوند، یک دلیل اینست که رسانه اجتماعی دیدگاه ها و داده های ارزشمندی ارائه می کند که می توانند برای ارتقای نمره SEO شما استفاده شوند. پیام هماهنگی در طول چندین اجزای بازاریابی خود داشتن، برای تضمین بالاترین هماهنگی بین آن ها، ضروری است. اگر از پروفایل های رسانه اجتماعی خود با بالاترین تاثیر استفاده می کنید، ان ها باید نوعی داده ارائه کنند که به طور نرمال بتوان از ان ها برای تحقیق بازار در جمعی از محصولات استفاده کرد.

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی مرکز و هسته ی یک تجارت موفق است. در حالی که بازاریابی دیجیتال ارزان تر از روش های بازاریابی سنتی است، ابزار قدرتمند تری را نیز دارا می باشد. تنها مورد آن اینست که نیاز به در نظر گیری روش های متفکرانه در زمان ایجاد کمپین توسط شرکت ها دارد.