۵ روند بازاریابی عملکردی که باید در سال ۲۰۲۲ زیر نظر داشته باشید

5 روند بازاریابی عملکردی که باید در سال 2022 زیر نظر داشته باشید

۵ روند بازاریابی عملکردی که باید در سال ۲۰۲۲ زیر نظر داشته باشید

۵ روند بازاریابی عملکردی که باید در سال ۲۰۲۲ زیر نظر داشته باشید 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۵  روند بازاریابی عملکردی که باید در سال ۲۰۲۲ زیر نظر داشته باشید

جسیکا هاثورن کاسترو این طور می‌نویسد، برندهایی که می‌توانند با محیط فعلی انعطاف‌پذیر بمانند و در عین حال محصولات و خدماتی را که مصرف‌کنندگان به دنبال آن هستند ارائه می‌دهند، همیشه جلوتر خواهند آمد.

همانطور که ترجیحات مصرف کننده تغییر می کند، راه های مختلف برای دستیابی به آنها همچنان در حال گسترش است، یافتن رویکرد مناسب می تواند چالش برانگیز باشد. عوامل نسلی وجود دارد که باید در نظر گرفت، فرصت‌های در حال ظهور برای کشف و موانع جدید برای پیشرفت در مسیر وجود دارد. به نظر می رسد هر سال با خودش مجموعه ای از فرصت های جدید را به ارمغان می آورد که ارزش کاوش را دارند. برای کمک به شما، ما فهرست روندهای خود را به پنج نکته کلیدی که همه بازاریابان عملکرد باید در سال ۲۰۲۲ به آن توجه کنند، کاهش داده ایم.

  1. روش‌های جدید برای پرداخت هزینه‌های خرید توسط مصرف‌کنندگان

از ارزهای دیجیتال گرفته تا Venmo  تا ترتیبات تامین مالی چندپرداختی ساده مانند Afterpay و Affirm، مشتریان شما انتظار دارند که این گزینه‌ها در وب‌سایت شما موجود باشد. آن‌ها همچنین به دنبال تجربه‌ای یکپارچه هستند که توسط کدهای QR فعال می‌شود، که تعداد کلیک‌هایی که برای مشاهده، خواندن نظرات و خرید یک محصول یا خدمات لازم است را کاهش می‌دهد. این روند و سایر روندها در سال ۲۰۲۱ برقرار شد و ما انتظار داریم که در ماه‌های آینده ادامه یابند و حتی تشدید شوند.

  • شبکه های اجتماعی به سلطنت خود ادامه می دهند

به هر حال، قدرت‌ها هنوز راهی جذاب‌تر و جالب‌تر برای ارتباط آنلاین با مشتریان بالقوه پیدا نکرده‌اند. در حال حاضر، حداقل، فیس بوک، اینستاگرام و یوتیوب همچنان مقرون به صرفه ترین و مستقیم ترین راه را برای دستیابی به این هدف به بازاریابان ارائه می دهند. و از آنجایی که نسل‌های جوان یکی از بزرگترین کاربران رسانه‌های اجتماعی هستند، این یک راه موثر برای دسترسی به مصرف‌کنندگان Millennial و Gen Z در قلمرو خودشان است. آتش رسانه های اجتماعی شعله ور شده است و سال ۲۰۲۲ ممکن است سالی باشد که این پلتفرم ها به فرصت رسانه ای برای طیف وسیع تری از شرکت ها تبدیل شوند.

  • بازاریابان به کسب درآمد از تیک تاک وسواس دارند

در این حلقه‌های رسانه‌های اجتماعی، تیک تاک به عنوان یکی از بزرگترین حوزه‌های فرصت برای سال پیش رو برجسته می‌شود. دلیل آن این است که بازاریابان بخش زیادی از سال ۲۰۲۱ را صرف کشف نحوه کسب درآمد از این پلتفرم کردند و بر اساس تحقیقات خود ما، برخی از آنها ترکیب مناسبی را پیدا کردند. و در حالی که تیک تاک به سازندگان ویدیو فرصتی برای کسب درآمد از ویدیوهایشان ارائه نمی‌کند، اما یک سرویس «مدیر تبلیغات» را ارائه می‌کند که شرکت‌ها می‌توانند از آن برای انتخاب هدف، انتخاب مخاطب، تعیین بودجه و طراحی آگهی استفاده کنند. تیک تاک ممکن است یکی از جدیدترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در نظر گرفته شود، اما با دوبرابر کردن تعداد کاربران اسنپ‌چت، پینترست و توییتر در یک بازه زمانی کوتاه، ثابت شده است که رقیب اصلی آن است. آمازون حتی یک صفحه کامل را بر اساس محصولات محبوبی که توسط کاربران تیک تاک در Tik Tok Amazon Finds توصیه شده است ایجاد کرد.

  • خدمات تحویل اشتراک از چالش های زنجیره تامین فرار می کند

همه‌گیری جهانی زنجیره‌های تامین را تا حدی مختل کرد. کشتی های کانتینری بیرون از بنادر لانگ بیچ و لس آنجلس روی هم نشسته بودند. و فروشگاه ها کل راهروهای فروشگاه را به دلیل نبود محصول برای قرار دادن در آنها خالی گذاشتند. هر شرکتی که محصولاتی را تولید، فروخته یا توزیع می‌کند، احتمالاً در مقطعی در سال ۲۰۲۱ اختلال را مدیریت کرده است، اما سازمان‌هایی که مدل‌های آن‌ها خدمات تحویل اشتراک را در خود جای داده‌اند، توانستند از بخشی یا تمام این اختلافات جلوگیری کنند. شرکت‌های نرم‌افزاری، شبکه‌های تلویزیونی، خدمات مسافرتی، نشریات و سایرین همگی به صورت مجازی سفارش‌ها را انجام می‌دهند. ما شاهد ادامه این امر در طول سال آینده هستیم زیرا شرکت های بیشتری فرصت های اشتراک مجازی را به محصولات خود اضافه می کنند.

  • یوتیوب به تبدیل شدن به یک مقصد خرید ادامه می‌دهد

در ماه نوامبر، یوتیوب یک رویداد پخش زنده به مدت یک هفته به نام «Holiday Stream and Shop» راه اندازی کرد. طبق گزارش BNN بلومبرگ، ستاره های رسانه های اجتماعی منتخب، کالاها و محصولات با نام تجاری خود را مستقیماً در این پلتفرم فروختند. در هفته‌های بعد، یوتیوب‌برها می‌توانستند کالاها را از ویدیوهای خود جدا کنند، مفهومی که به عنوان «ویدیو قابل خرید» شناخته می‌شود. این نشریه می‌گوید که همه اینها بخشی از “بزرگترین تلاش شرکت برای تبدیل شدن به یک مقصد خرید است.” این احتمالاً یک تغییر برای سال ۲۰۲۲ و پس از آن خواهد بود، زیرا خریدهای انجام شده در رسانه های اجتماعی در سال ۲۰۲۱ از ۳۶ میلیارد دلار فراتر رفت. و برندهایی را در سال آینده (و بعد از آن) تثبیت کرد.

همانطور که سال ۲۰۲۲ آغاز می کنیم، برندها همچنان به نیازهای رو به رشد مصرف کنندگان با گسترش روش پرداخت مورد بحث و دسترسی به آنها در بستر جریان و رسانه های اجتماعی نیاز دارند. انواع برندهایی که می‌توانند با محیط فعلی انعطاف‌پذیر بمانند و در عین حال محصولات و خدماتی را که مصرف‌کنندگان به دنبال آن هستند ارائه می دهند.