۵ روش حضور آنلاین قوی

5 روش حضور آنلاین قوی

۵ روش حضور آنلاین قوی

۵ روش حضور آنلاین قوی 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

دنیای امروز دیجیتال است! شکی نیست که در سال ۲۰۲۰، انجام کارهای آنلاین یک انتخاب نیست بلکه ضرورت است.

۵ روش حضور آنلاین قوی

دنیای امروز دیجیتال است! شکی نیست که در سال ۲۰۲۰، انجام کارهای آنلاین یک انتخاب نیست بلکه ضرورت است. اگرچه، تجارت آنلاین چیزی بیش از بستریست که مشتریان به آن سر بزنند. برای رشد تجارت خود، باید کارها را درست انجام دهید.

پس، چه چیز باعث می‌شود در اینترنت مورد توجه باشید؟ قطعا بسته به نوع کارتان، جزییات متفاوت خواهد بود. برخی معامله‌گران ممکن است بخواهند روی مکالمه‌ی مستقیم تمرکز کنند در حالی که سایرین آموزش‌ها یا اطلاعاتی فراهم می‌کنند. هدفتان هرچه که باشد، اگر کسی نتواند در فضای مجازی شما را پیدا کند، ارزشی ندارد. در این جا چند نکته برای پررنگ کردن حضورتان ارائه می‌کنیم.

یک وب سایت زیبا درست کنید.

هر تجارتی نیاز به وبسایت دارد. حتی اگر در رسانه‌های اجتماعی فعالیت دارید، شهرت برایتان پول نمی‌سازد مگر این که وبسایت خوبی داشته باشید تا به آن ارجاع دهید. یک وبسایت عالی باید کاربری آسان داشته باشد، معیارهای زیباشناختی را داشته و محیط مناسبی برای انجام مکالمات باشد. با به کارگیری توسعه‌دهندگان حرفه‌ای وب مطمئن خواهید شد که بستری برای جلب نظر مشتریان فراهم کرده‌اید. CMS، SEO، تجارت الکترونیک و چیزهای دیگر باعث می‌شوند وبسایت شما به بهترین نحو کار کند. به علاوه، طراحی عالی برای تمام محتوای تجاری شما یک امر ضروری است.

راهکاری برای رسانه‌ی اجتماعی درنظر بگیرید.

تجارت آنلاین اولین قدم برای حضور در اینترنت است. اما به صورت ساده فعالیت در بسترهای مختلف با آن تداخل ندارد. روزهایی که از پست استفاده می‌کردید و کارآموز تابستانی خود را مسئول سر و سامان دادن به حساب‌هایتان کرده بودید، دیگر تمام شده است. در دنیای مدرن، برای حرکت رو به جلو باید نقشه داشته باشید. طرح نقشه‌ای قوی، واضح و از نظر بصری جذاب در رسانه‌های اجتماعی بهترین راه برای هم سو کردن اهداف شغلی با حضور در صفحات آنلاین است. نکات ظریفی در مورد این نقشه وجود دارد مثل زمان ارسال، تقویم محتوا، SEO و غیره. استخدام فردی قابل اعتماد می‌تواند به شما در تعیین مسیر به سمت دنیای جدید رسانه کمک کرده و شما و تجارتتان را در راس اخبار قرار دهد.

تولید محتوای صوتی و تصویری

 بسیاری از بسترهای اجتماعی مثل اینستاگرام، فیسبوک، تیک تاک و لینکدین از پیام‌های تصویری استفاده می‌کنند. حتی حساب‌های توییتر از موارد بصری سود زیاد می‌برند. پس حواستان باشد که این مرحله را از یاد نبرید. حتی اگر هدف شما کشاندن مشتری به سمت وبسایت است، باید مطمئن شوید که صفحه‌ی جذابی برای مشتریان ایجاد کرده‌اید و بهترین راه استفاده از پیام‌های بصری است. فیلم، عکس و طراحی‌های گرافیکی قوی بهترین روش جلب نظر و سوق دادن مشتری به سمت اهداف بازاریابی است. در کار با رسانه‌ها حرفه‌ای نیستید؟ تیم حرفه‌ای استخدام کنید. کار گروهی خجالت ندارد.

تبلیغات پولی

استفاده از اینترنت در فرآیند تبلیغات، فرصت‌های جدیدی بر سر راه بازاریابی قرار داده است. ایجاد وبسایت فقط اولین قدم برای توسعه‌ی نام محصول یا تجارت شماست. استفاده از تبلیغات می‌تواند میزان دیده شدن را به شکلی نمایی افزایش دهد.

تبلیغات پولی نتایج سریعی دارند که اصلا قابل مقایسه با رشد ذاتی نیست. تبلیغات آنلاین به اندازه‌ی روش‌های سنتی مثل چاپ، تلویزیون یا رادیو گران نیستند و همین موضوع باعث می‌شود گزینه‌ی مناسبی باشند. به علاوه، استفاده از تبلیغات همچنین باعث می‌شود به راحتی با روش‌هایی ساده بین بسترهای مختلف جابه جا شوید. برای نکات بیشتر در مورد تبلیغات پولی این وبلاگ را بررسی کنید.

SEO

SEO مخفف بهینه‌سازی موتورهای جستجوست. و باعث می‌شود وبسایت شما رتبه‌ی بالایی در نتایج نمایشی داشته باشد. امروزه وقتی مشتریان دنبال خدمات یا محصولی می‌گردند، تقریبا همیشه در اینترنت جستجو می‌کنند. همه می‌خواهند در نتایج جستجو جزو اولین موارد باشند و بیشترین تعداد مشتریان مرتبط را به دست آورند. بهترین راه برای این کار، استفاده از قابلیت SEO است. SEO قوی علاوه‌بر این که کمک می‌کند وبسایت شما در نتایج جستجو جایگاه بهتری داشته باشد، به شما اطمینان می‌دهد که جامعه‌ی هدف خود را پوشش می‌دهید. SEO چشم‌اندازی دائما در حال تغییر است. پس مطمئن شوید که با آخرین به روزرسانی‌ها همراه هستید.

نکاتی برای به خاطر سپردن

هر مدل کاری منحصر به فرد است و نقشه‌ی آنلاین شما باید متناسب با نیازهایتان باشد. این موضوع بدین معناست که نباید مسائل را پیچیده کنید. مطمئن شوید که وبسایتی ساده، مولد و با کاربری آسان دارید. بسترهایی را انتخاب کنید که مناسب اهداف تجاری شما هستند و پیام‌هایی قوی و واضح ارسال کنید که با درون‌مایه‌ی تجارت شما هم‌خوانی داشته باشند.

اگر به کمک حرفه‌ای نیاز داشتید، می‌توانید به راه‌حل‌های رسانه‌ی ضداجتماعی ( Antisocial media solution ) رجوع کنید. نهادی دیجیتالی که در ایجاد هویت تجاری و خدمات بازاریابی دیجیتال مهارت دارد.