۵ ترند طلایی سئو در سال ۲۰۲۱

5 ترند طلایی سئو در سال 2021

۵ ترند طلایی سئو در سال ۲۰۲۱

۵ ترند طلایی سئو در سال ۲۰۲۱ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۵ ترند طلایی سئو در سال ۲۰۲۱

در ابتدای هر سال ، مدیران دیجیتال مارکتینگ و کارشناسان سئو با این سئوال مواجه هستند : “آیا SEO هنوز برای ما لازم است؟” امسال، این سوال بعد از فاجعه ۲۰۱۹ و همه گیری کرونا و ویرانی اقتصاد جهان، معنای قابل توجه تری پیدا کرده است. صاحبان مشاغل به دلیل قرنطینه شدن و کاهش فروش به طور دائم و موقت فروشگاه های خود را تعطیل کردند. بنابراین ، ممکن است سئوال بعدی این باشد، آیا با توجه به محدودیت منابع هنوز سرمایه گذاری در سئو را اهمیت دارد؟ پاسخ کوتاه بله است.

۵ ترند طلایی سئو در سال ۲۰۲۱

در ابتدای هر سال ، مدیران دیجیتال مارکتینگ و کارشناسان سئو با این سئوال مواجه هستند : “آیا SEO هنوز برای ما لازم است؟” امسال، این سوال بعد از فاجعه ۲۰۱۹ و همه گیری کرونا و ویرانی اقتصاد جهان، معنای قابل توجه تری پیدا کرده است. صاحبان مشاغل به دلیل قرنطینه شدن و کاهش فروش به طور دائم و موقت فروشگاه های خود را تعطیل کردند. بنابراین ، ممکن است سئوال بعدی این باشد، آیا با توجه به محدودیت منابع هنوز سرمایه گذاری در سئو را اهمیت دارد؟ پاسخ کوتاه بله است.

همانطور که بحران مالی سال ۲۰۰۸ به ما نشان داده بود، مشاغلی که در اواسط بحران هزینه های بازاریابی خود را افزایش دادند سریعتر بهبود یافتند و شرکت های محافظه کار شروع به کار سریع تری را تجربه کردند. با این حال، به این معنی نیست که باید با عجله پول خود را خرج کنید و باید مراقب روند SEO باشید، که باید به شکل گیری تصمیمات شما کمک کند. در اینجا مقاله روند SEO که می توان برای سال ۲۰۲۱ پیش بینی کرد مورد بحث قرار گرفته است.

۱. کلمات اختصاری را بخاطر بسپارید.

شما باید با این دو اصطلاح آشنا باشید، که بر فعالیت SEO شما تأثیر می گذارد.BERT مخففBidirectional Encoder Representations Transformers است و NLP مخفف Natural Language Processing است. اگرچه این اصطلاحات جدید نیستند با این حال شما باید بدانید ماشین جستجو و هوش مصنوعی گوگل بصورت پیشرفته به شناسایی این الگوریتم ها می پردازد.

برای مثال، الگوریتمNLP  می تواند زمینه و تفاوت زبان مورد استفاده در جستجو را بهتر درک کند. در حال حاضر، تقریباً ۴۰ درصد از مشاغل در حال استفاده از هوش مصنوعی برای هدف قرار دادن مخاطبان خود و تجزیه و تحلیل مجموعه داده های خود هستند. هوش مصنوعی به تغییر چشم انداز SEO ادامه خواهد داد زیرا این صنعت تا سال ۲۰۲۵ به حدود ۱۲۰ میلیارد دلار می رسد. با یادگیری ماشین، می توانید نتایج دقیق تری را در تجزیه و تحلیل خود تضمین کنید، که به شما کمک می کند تا موفقیت کمپین SEO خود را تقویت کنید.

۲. هویت برند و کسب و کار در سئو مطرح می گردد.

اکنون بیش از هر زمان دیگری، باید بدانید که کی هستید زیرا گوگل هنگام نمایه سازی وب سایت ها از همین سئوال بهره می برد. شما باید تمام کادرهای سمت راست موجود در پانل های Google’s Knowledge Graph را علامت بزنید تا هنگام جستجو نمایش داده شوید. با پنل دانش گوگل، شما اساساً یک بیلبورد دارید که در آن اطلاعات حیاتی مربوط به شرکت شما ذکر شده است. از همه مهمتر، اعتبار شما را نیز افزایش می دهد. معنی این امر این است که شما باید به فکر برند خود باشید. هر تلاش بازاریابی که بکار می گیرید باید به منظور ترغیب گوگل و مشتریان جهت شناخت هویت کسب و کار شما باشد.

۳. ادامه سلطه تلفن همراه

بهینه سازی و سئو موبایل موضوع جدیدی نیست، زیرا سالهاست که مردم با استفاده از دستگاه های تلفن همراه خود به اینترنت دسترسی پیدا می کنند. در آخرین آمار سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۱ بیش از ۷۰ درصد از کاربرانی که تحت پوشش اینترنت هستند، کاربر گوشی تلفن همراه می باشند و سرعت رشد تجارت الکترونیکی موبایل هیچ نشانه ای از کند شدن از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ نشان نمی دهد. این بدان معنی است که کمپین SEO شما باید گوشی های موبایل را در نظر بگیرد. شما با وب سایت خود شروع می کنید و مطمئن می شوید که برای تلفن های هوشمند ،تبلت و لپ تاپ بهینه شده است و باید تجربه مشتری در موبایل را در نظر بگیرید. توسعه دهندگان وب و سئو کارانی که با روشهای SEO کلاه سفید آشنا هستند استخدام کنید تا صفحه شما را برای موتورهای جستجو و مشتریان هدف بهینه کند.

۴. دید بلندمدت در مقابل سود کوتاه مدت

قبلاً زمانی بود که از SEO صرفاً برای ایجاد ترافیک و ایجاد سرنخ برای تجارت شما استفاده می شد. اکنون ، SEO شما باید ابزاری برای دستیابی به هدف شما باشد. زمانی که ترافیک را به شرکت خود هدایت کردید و منجر به ایجاد سود شدید، کار شما تازه شروع شده است. هدف نهایی شما باید افزایش کیفیت تجربه مشتری برای ایجاد ارزش بلند مدت باشد. تجزیه و تحلیل ها در به دست آوردن نمایه ای از مشتریان هدف شما نقش مهمی دارند. آنها چه کسانی هستند ، چه کاری را آنلاین یا آفلاین می کنند ، چه چیزی را دوست دارند ، پیوندهایی را که کلیک می کنند ، خریدهایی که انجام می دهند و نحوه تعامل شان با شما چگونه است؟ هنگامی که این تجربه را برای مشتری شخصی سازی می کنید، احساس مهم بودن مشتری را ایجاد و احتمال وفاداری وی را بیشتر می کنید.

۵. هدف جستجو

موتورهای جستجو تقریباً همه جنبه های PPC را خودکار کرده اند و با کمک هوش مصنوعی، اهداف کاربر را نمایش می دهند. بازاریابان در تلاشند فرمول جادویی را برای تعیین ماهیت سوالات کاربر بر اساس قصد و رفتار کاربران بیابند. مردم وقتی می خواهند چیزی را بپرسند، یک محصول بخرند و یا اطلاعات را بازیابی کنند، به گوگل می روند. اما هدف و منظور کاربر پشت پرده سئوالات و کلمات قرار گرفته است. تبلیغاتی که می تواند ماهیت واقعی جستجو را پوشش دهد شانس بیشتری برای به حداکثر رساندن فعالیت بازاریابی خود خواهد داشت. موتورهای جستجو الگوریتم های خود را هر روزه برای مطابقت با هدف کاربر بهبود می بخشند. به عنوان مثال، اگر جستجوگر به دنبال مقالات علمی در زمینه بازاریابی باشد، SERP لیست تحقیقات و تحقیقات دانشگاهی مرتبط با جستجو را نمایش می دهد. فناوری یادگیری ماشینی آن نتایج را پیشنهاد می کند. اما شما باید از بهترین روش ها استفاده کنید تا برتری خود را در رقابت بیشتر کنید. یک روش برای انجام این کار تجزیه و تحلیل صفحه نتایج موتور جستجو است تا کلمات کلیدی شما به بهترین وجه هدف کاربر را نشان دهند.

در این مقابه ۵ روند سئو در سال ۲۰۲۱ مورد بحث قرار گرفت. توجه به پایه و اساس بهینه سازی و سئوی بلند مدت و انتشار محتوای با کیفیت بدون توجه به تغییرات آینده در فضای بازاریابی دیجیتال، همیشه سبز هستند.