۵ تاکتیک بازاریابی دیجیتال که باید در سال ۲۰۲۱ امتحان کنید

5 تاکتیک بازاریابی دیجیتال که باید در سال 2021 امتحان کنید

۵ تاکتیک بازاریابی دیجیتال که باید در سال ۲۰۲۱ امتحان کنید

۵ تاکتیک بازاریابی دیجیتال که باید در سال ۲۰۲۱ امتحان کنید 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۵ تاکتیک بازاریابی دیجیتال که باید در سال ۲۰۲۱ امتحان کنید

حوزه بازاریابی دیجیتال همیشه در حال تغییر است همراه با فرصت‌های جدیدی که در هر گوشه‌ای از آن‌ جوانه می‌زند. در این مقاله شما می­توانید تاکتیک­های قابل اجرا در بازاریابی دیجیتال را برای برند خود پیدا کنید.

 برای کمک به تجارت خود در سمتی که موفقیت و پیروی در آنجا قرار دارد، پنج تاکتیک بازاریابی دیجیتال در اینجا وجود دارد که امسال باید از آنها استفاده کنید.

  1. جستجوی صوتی خود را افزایش دهید.
  2. اِعمال اتوماسیون (خودکارسازی) هوش مصنوعی (PPC)
  3. از سم زدایی دیجیتال ( digital detox، اشاره به تلاش برای ترک اعتیاد به فضای دیجیتال ) طفره بروید.
  4. بر روی اینفلوئنسرها سرمایه گذاری کنید.
  5. انجام بازاریابی گفتاری

۱. جستجوی صوتی خود را افزایش دهید.

مشتریان می­خواهند صدای آنها شنیده شود. به معنای واقعی کلمه. پیش بینی شده بود که ۵۰٪ از کل جستجوها تا سال ۲۰۲۰ جستجوی صوتی خواهد بود و بازاریابی صوتی هیچ نشانه ­ای از خود نشان نمی­دهد. با این همه جستجوهای صوتی که هر روز انجام می­شود، آیا زمان آن فرا نرسیده که Alexa  و Siri  (نام دو جستجوگر صوتی) را به جلسه بعدی تیم SEO دعوت کنید؟ شما باید اطمینان یابید که کسب و کار شما برای تصاحب بازاریابی صوتی آماده است و ما نکاتی را برای سال پیش رو به دست آورده ­ایم.

با جستجوی صوتی، سوالات خودشان تغییر می­کنند. این بدان معناست که شما باید در مورد چگونگی پاسخ محتوای خود به این سوالات تجدیدنظر کنید. در اینجا یک مثال آورده شده است: با جستجو برای این مقاله به صورت آنلاین، شما احتمالاً عبارت “بازاریابی دیجیتال ۲۰۲۰” را تایپ می­کنید.

 پرسش به احتمال زیاد به این شکل خواهد بود: “سلام سیری (Siri)، بهترین تاکتیک­های بازاریابی دیجیتال برای سال ۲۰۲۰ چیست؟” این بیشتر محاوره­ ای است و اگر می­خواهید سیری آن را به عنوان یک پاسخ انتخاب کند، لحن محتوای شما باید با آن مطابق باشد. محتوای سازگار با جستجوی صوتی باید کمتر روی کلمات کلیدی متمرکز شود و بیشتر به پاسخ دادن به سوالات بلند و جستجوی معنایی یعنی درک هدف یا نیت کاربر توجه داشته باشد. پیام مهم در اینجا این است که شما باید درباره نیت کاربر، با ارائه پاسخ­های مناسب با محتوای محاوره ­ای در عین حال مختصر مختصر و مفید ،به صراحت فکر کنید.

۲. اِعمال اتوماسیون هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۰ دنیای بازاریابی را در دست گرفته است. این امر ممکن است چشمگیر به نظر برسد، اما تمام منظور ما این است که تلاش­های بازاریابی دیجیتال شما اکنون می­تواند خودکار باشد، کاری که به طور خاص برای تبلیغات هدفمند بسیار مفید است. نرم افزار هوش مصنوعی قادر به تجزیه و تحلیل سریع مقدار زیادی از داده ­های مشتری، مانند تاریخچه خرید و اطلاعات جغرافیایی و سپس ارائه محتوای کاملاً شخصی سازی شده و مرتبط با هر کاربر است. نرم افزار هوش مصنوعی در نهایت با حذف حدس و خطای انسانیِ تبلیغات هدفمند دقیقاً می­داند هر مصرف کننده یا مشتری می­خواهد چه چیزی را ببیند. همچنین می­توانید از این شخصی سازی خودکار به منظور بهبود کمپین­های تبلیغاتی ایمیلی خود استفاده کنید. با توجه به اینکه ایمیل­های شخصی سازی شده شش برابر بیشتر از ایمیل­های معمولی نرخ­های تعامل را ارائه می­دهند، آیا زمان آن فرا نرسیده که اتوماسیون هوش مصنوعی را در تمام زمینه­های بازاریابی دیجیتال خود اعمال کنید؟

۳. از سم زدایی دیجیتال طفره بروید.

در دنیای بالا و پایین کردن صفحات، لایک کردن­ها و چپ و راست کشیدن تصاویر، به نظر می رسد که شبکه ­های اجتماعی بهترین راه موفقیت در بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۰ باشند. اما رشد تعداد سم زداهای دیجیتال خلاف این مطلب را پیشنهاد می­کند. با توجه به اینکه ۵۶ درصد از افراد ۱۸ تا ۲۳ ساله آمریکایی سعی در کاهش سپری کردن زمان خود در رسانه ­های اجتماعی دارند، شما قطعاً نباید تمام فرصت های بازاریابی دیجیتال خود را در سبد رسانه ­های اجتماعی قرار دهید، حتی اگر سم زدایی دیجیتال برای هر فرد فقط چند هفته طول بکشد.

بهترین راه برای مصون ماندن کسب و کار شما در برابر سم زدایی دیجیتال، تمرکز بر روی سایر زمینه ­های بازاریابی دیجیتال مانند PPC، ایمیل یا تبلیغات نمایشی است. اما اگر کسب و کار شما بر محوریت رسانه ­های اجتماعی قرار دارد، در این صورت می­توانید به سادگی محتوای خود را دوباره تراز کنید تا با سم زدایی تعامل کند. در استراتژی محتوای رسانه ­های اجتماعی خود، شما باید با تلاش­های سم زدایی آنها، با ارسال مطالب بیشتر درباره طبیعت، تشویق به انجام فعالیت بدنی و به طور کلی نشان دادن ارزش تعادل دنیای دیجیتال با دنیای واقعی، همدردی کنید. خوشبختانه، لازم نیست بازاریابی رسانه‌ای اجتماعی تیری در تاریکی باشد. پی‌گیری موفقیت شما ممکن است. البته شما می­توانید منشن­ ها ( mention ) و هشتگ­ های مربوط به برند خود را جستجو کنید، اما برای نتایج  دقیق­تر، از یک ابزار نظارت بر شبکه­ های اجتماعی استفاده کنید تا به راحتی آنچه را که مشتریان درباره شما می­گویند را به دقت زیر نظر بگیرد.

۴- بر روی اینفلوئنسرها سرمایه گذاری کنید.

بازاریابی اینفلوئنسری چیز جدیدی نیست. با این حال، درک مشتری از بازاریابی اینفلوئنسری در حال تغییر می­باشد، بنابراین مهم است که کسب و کار شما از این تاکتیک به درستی در سال ۲۰۲۰ استفاده کند تا بهترین نتیجه را از آن بگیرد. زمانی که بازاریابی اینفلوئنسری در حال افزایش بود، اینفلوئنسرها معمولاً تبلیغات محصولات مختلف از برندهای گوناگون را انجام می­دادند، بدون اینکه زیاد به تناسب هر محصول توجهی داشته باشند. اما امروزه، مصرف کنندگان در مورد این تاکتیک­ها باهوش هستند و به دنبال شفافیت از سوی برندها می­باشند.

پس این موضوع برای تاکتیک­های شما چه معنایی دارد؟ خب، شما باید زمان بیشتری را صرف شناسایی اینفلوئنسرهایی کنید که ارزش­ های مشابه با برند شما را به اشتراک می­گذارند و به جای قراردادهای کوتاه مدت و غیر شخصی، روابط طولانی مدت را با آنها ایجاد کنید.

شما همچنین باید خارج از قاب این سلبریتی­ ها فکر کنید. به جای ریختن پول به پای یک فرد بسیار مشهور، شما باید در فکر همکاری با یک “اینفلوئنسر کوچک” مشتاق باشید .کسی که دنبال­ کننده­ ها یا فالورهای کوچکتر، اما اختصاصی ­تری دارد. وقتی (از نظر فالورهای یک اینفلوئنسر) به جای کمیت کیفیت را انتخاب می­کنید، درک مشتری از برند شما به شدت بهبود خواهد یافت.

۵. انجام بازاریابی گفتگویی

استفاده از هوش مصنوعی برای ارائه محتوای شما یکی از جدیدترین تاکتیک­های بازاریابی دیجیتال است. با این حال، زمانی که شما آن محتوا را ایجاد می‌کنید، باید انسان باقی بمانید. در سال ۲۰۲۰، شما باید هر وقت که لازم باشد به صحبت­های مشتریان خود گوش کنید و مکالمه ­های مقتضی و مناسب را شروع نمایید. این مورد به عنوان بازاریابی گفتاری شناخته می­شود.

روش­های زیادی برای ادغام بازاریابی گفتاری در فرهنگ لغات تاکتیک­های شما وجود دارد، اما ساده ­ترین راه استفاده از یک ویژگی چت زنده ( live chat ) است. اینجاست که شیوه­ی مکالمه­ ی انسانی کارساز می­شود، با توجه به اینکه ۴۸٪ از کاربران اینترنت در ایالات متحده گفته­ اند که بزرگترین چالش استفاده از رباتهای گفتگوی هوش مصنوعی این است که آنها پاسخ­های غیرمفید بسیار زیادی را ارائه می­دهند.

همچنین شما می­توانید بازاریابی گفتاری را با تقسیم بندی و شخصی سازی ایمیل­های خود (به یاد داشته باشید این نوع از ایمیل­ها نرخ تعامل بالاتری را ارائه می­دهند)، صحبت با مشتریان در شبکه­ های اجتماعی و نیز معرفی برنامه­ هایی در مورد وفاداری مشتری برای کمک به توسعه روابط طولانی مدت پیاده سازی کنید. در این راستا باید برای تلاشهای بازاریابی دیجیتال خود وجوهی را پرداخت نمایید.

نتایج پایانی

اگر قصد دارید تا تاکتیک­های بازاریابی دیجیتال خود را اصلاح کنید، پس سال ۲۰۲۰ سالی است که باید این کار را انجام دهید. خواه اینکه آیا SEO شما به یک شارژ فوق العاده با محتوای سازگار با صوت احتیاج دارد و خواه اینکه کمپین­های رسانه­ های اجتماعی شما می­توانند از برخی از توان­های اینفلوئنسرها استفاده کنند یا خیر، در اینجا پنج تاکتیک بازاریابی دیجیتال اعلاء وجود دارد که شما می­توانید برای به دست آوردن سود بیشتر در کسب و کار خود از آنها استفاده کنید.