۴ مورد برای تدوین استراتژی بازاریابی ویدیویی

4 مورد برای تدوین استراتژی بازاریابی ویدیویی

۴ مورد برای تدوین استراتژی بازاریابی ویدیویی

۴ مورد برای تدوین استراتژی بازاریابی ویدیویی 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۴ مرحله برای بهبود اجرای برنامه زنده در استراتژی ویدیویی بازاریابی شما

ویدئوها یکی از موثرترین واسطه ­ها برای بازاریابی هستند، در حقیقت بر اساس تحقیق ایمپکت ( IMPACT )، آنها منجر به ۱۲۰۰ درصد تعامل بیشتر نسبت به متن و تصاویر می‌شوند.

۴ مرحله برای بهبود اجرای برنامه زنده در استراتژی ویدیویی بازاریابی شما

ویدئوها یکی از موثرترین واسطه­ ها برای بازاریابی هستند، در حقیقت بر اساس تحقیق ایمپکت ( IMPACT )، آنها منجر به ۱۲۰۰ درصد تعامل بیشتر نسبت به متن و تصاویر می‌شوند(برای مثال اشتراک گذاری). از بین شکل‌های مختلف ویدئو، اجرای زنده تقاضای بیشتری دارد. اجرای زنده حفظ کردن و ویرایش کمتری دارد، در نتیجه معتبرتر به نظر می­رسد و تعامل با کاربران آن بیشتر است. برای کسب و کار، این اجرای زنده شانس دیگری برای ارتباط با مشتریان و دریافت بازخوردهای فوری است.

۴ مرحله برای اجرای یک برنامه زنده

۱.شناسایی رسانه مناسب برای اجرای زنده خود

رسانه­ های متعددی برای اجرای زنده در بازار وجود دارد  که هر کدام مزایای خود را دارند. در این جا خلاصه‌ای از مزایا و معایب چهار رسانه‌ای که به صورت مداوم استفاده می­شوند بیان شده است.

4 مرحله برای بازاریابی ویدیویی

شما می­توانید شبکه مناسب را بر اساس مخاطبان هدف خود انتخاب کنید. برای مثال اگر شما یک شرکت بین کسب و کارها هستید، اجرای زنده لینکداین بهترین انتخاب برای مخاطبان حرفه‌ای و شبکه کسب و کار است. بر اساس لینکداین، اجرای زنده ۲۴ برابر کامنت نسبت به ویدیوهای دیگر دریافت می­کند.

با این حال، برای شرکت­های تولید کننده بازی و دیگر شرکت­هایی که مخاطبان بازی­های الکترونیکی را مورد هدف قرار داده‌اند، آمازون توییچ ( Amazon Twitch ) بهترین شبکه است و حدود پانزده میلیون بازدیدکننده در هر روز دارد.

۲.محتوای مناسب را برنامه­ ریزی کنید.

اگرچه موضوعی چندان کار نشده است دلیل بر این نیست که بدون دستورالعمل اقدامی انجام دهید. بسیار مهم است که روی اهداف اجرای زنده تمرکز کنید و حواستان پرت نشود. علاوه بر این به یاد داشته باشید که ۲۰ ثانیه اول برای موفقیت اجرا اهمیت دارد، این موضوع برای تمام ویدیوها صادق است. در نتیجه یک شروع برنامه­ ریزی شده با هدف مشخص الزامی است.

دریافت محتوای صحیح مهم است و در برنامه­ ریزی باید دقت نمود زیرا این محتوا در آینده نیز مورد استفاده قرارمی­گیرد!

در اینجا ۴ مورد برای آمادگی در زمان اجرا و در مرحله پیش از تولید معرفی شده است:

الف) اهداف اجرای زنده

اگر هدف شما ارتقا محصول اخیر است، پس یک توضیح مفصل در زمینه محصول و یا مقایسه با مدل­های قبلی به نشان دادن ویژگی­ها کمک می­کند.

ب)روش­هایی برای درگیر کردن بینندگان تا انتهای اجرا

رای­ گیری، بازی­های دارای جایزه، بخش­ پرسش و پاسخ، کامنت­های پاسخ می­توانند برای حفظ علاقه بینندگان جذاب باشد.

ج) مهمان برنامه

کارکنان: اینها کسانی هستند که بیشترین اطلاعات را درباره محصول دارند، که اگر سوالاتی درباره طراحی و جزئیات محصول باشد بسیار موثر خواهد بود. علاوه بر این کمک می­کند تا مخاطبان فرهنگ شرکت را ببینند.

KOL ها: با استفاده از اهرم افراد تاثیرگذار، می­توان به مخاطبان جدیدی دست یافت، منافع جدید کسب کرد و افراد بی علاقه را به امتحان کردن محصول تشویق نمود.

مشتریان: امتحان کردن محصولات و خدمات توسط مشتریان در ابتدای کار، قابلیت اطمینان و اعتماد مشتریان بالقوه را افزایش می­دهد.

د) ویژگی اصلی

 پشت صحنه­ های تولید، تور در اداره، یک جلسه بحث و گفتگو، آزمایش محصول و غیره در این دسته قرار می‌گیرند.

مثال اجرایی زنده: سود لوازم آرایشی هنگ کنک

هدف اجرای زنده، نشان دادن محصولات بود. با دعوت کردن دو تن از افراد تاثیرگذار برای جلسات آرایش توسط لوازم آرایشی جدید صورت گرفت. در زمینه روش هایی که برای درگیر کردن مخاطبان اجرا شد، میزبان از بینندگان درخواست کرد که کامنت و سوالات خود را بیان کنند. زمانی که کامنت­های آنها خوانده و یا پاسخ داده شد، آنگاه فرصتی برای دریافت جوایز پیدا می‌کردند.

یادآوری! بسیارمهم است که محتوای اجرای زنده خود را با دیگر اجراها هم راستا کنید تا بتوانید در زمینه ارتباطات و برندسازی ثبات داشته باشید. یک روش دیگر برای جذب مخاطبان به کانال خود ساخت یک روتین به صورت روزانه است.

۳.یک تیزر درباره اجرای زنده خود منتشر کنید.

برای افزایش شانس اجرای‌ زنده خود و رسیدن آن به دست مخاطبان به یاد داشته باشید تا از کانال­های رسانه اجتماعی خود استفاده کنید و آن را ارتقا دهید. شما می­توانید یک تیزر درباره اجرایی زنده خود یک ماه قبل از تاریخ آن منتشر کنید تا دنبال کنندگان در این زمینه آگاه باشند و زمان لازم برای اشتراک گذاری این اجرا داشته باشند. شروع به شمارش معکوس از یک هفته، سپس ۳ روز و پس از آن یک روز قبل از شروع کنید.

۴.ابزار مناسب برای ویدیو را فراهم کنید.

اگرچه گوشی هوشمند یک دستگاه قابل دسترسی برای اجرای زنده است، ما پیشنهاد می­کنیم که از یک دوربین حرفه­ای برای اطمینان از نتایج استفاده کنید. در زیر یک خلاصه ساده از موارد مورد نیاز در زمان اجرای زنده در جلوی دوربین بیان شده است.

  • دوربین با خروجی HDMI
  • کامپیوتر (پردازنده چهار هسته­ای، رم ۴ گیگا بایت، کارت ویدیو اختصاصی، حداقل سیستم عامل به روز شده)
  • دستگاه ضبط (ضبط کننده کوچک بلک مجیک و یا نوع شاتل بلک مجیک)
  • نرم افزار(پخش بی سیم، OBS و …).
  • دسترسی به اینترنت با آپلود و دانلود و سرعتی بیش از ۱۰ Mb
  • یک خط پر سرعت که دوربین شما را با دستگاه ضبط و کامپیوتر ارتباط می­دهد.

نکات کلیدی

برای داشتن یک اجرای زنده موفق:

  1. بهترین رسانه را بر اساس مزایا و معایب و مخاطبان هدف انتخاب کنید.
  2. پیش از شروع اجرا، بر اساس اهداف برنامه­ ریزی کنید.
  3. چندین روش برای درگیر کردن مخاطبان مهیا کنید و در زمان اجرای زنده آنها را به یاد داشته باشید.

در زمینه طرح­های بازاریابی جدید به روز باشید و برای ساخت استراتژی ­های رسانه اجتماعی و اطلاعات مورد نیاز در این زمینه با ما ارتباط برقرار کنید.