۱۵ استراتژی تبلیغات قدرتمند و موثر فیسبوک برای سال ۲۰۲۲

15 استراتژی تبلیغات قدرتمند و موثر فیسبوک برای سال 2022

۱۵ استراتژی تبلیغات قدرتمند و موثر فیسبوک برای سال ۲۰۲۲

۱۵ استراتژی تبلیغات قدرتمند و موثر فیسبوک برای سال ۲۰۲۲ 700 500 علی ناصرحجتی

این روزها، اجتناب از تبلیغات برای مشاغل در فیسبوک تقریبا غیرممکن شده است. این بدان معناست که برای کسب ‌و کار و تجارت ها تبلیغات در فیسبوک وسوسه ‌انگیز است و نمی توانند که فیسبوک را به‌طور کامل کنار بگذارند.

این روزها، اجتناب از تبلیغات برای مشاغل در فیسبوک تقریبا غیرممکن شده است. این بدان معناست که برای کسب ‌و کار و تجارت ها تبلیغات در فیسبوک وسوسه ‌انگیز است و نمی توانند که فیسبوک را به‌طور کامل کنار بگذارند.

با توجه به بررسی ها و اظهارات  Sprout Social، فیس بوک هنوز هم مکان ترجیحی برای ۹۷٪ از بازاریابان برای اجرای تبلیغات است.

یکی از دلایل این امر این است که فیس بوک بیشترین تعداد مشترکین را در خارج از چین دارد. علاوه بر این، از آنجایی که فیسبوک اکنون مالک اینستاگرام است، نفوذ تبلیغاتی آن بیش از هر زمان دیگری است.

بصورتی که با بردن کسب و کار خود به جای دیگر، تعداد زیادی از مشتریان بالقوه را از دست خواهید داد.

 صرفاً قرار دادن تبلیغات و امید به بهترین نتایج و بازدهی ممکن نیست.

استراتژی های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید که می توانند بسیار موفق باشند.

بیایید به چند مورد از آن ها نگاهی کنیم

اهداف کمپین

قبل از اینکه شروع به انتخاب مخاطب یا تولید محتوا برای تبلیغات کنید، مهم است که بدانید چرا کمپین خود را اجرا می کنید.

این به شما کمک می کند تا محدوده کمپین را تعیین کنید، علاوه بر این که مشخص کنید چقدر بودجه نیاز دارید و بهتر است که چه نوع محتوایی را انتخاب کنید. دانستن هدف نهایی، انتخاب ویژگی های مورد نیاز خود را آسان تر می کند.

هدف کمپین خود را هوشمندانه انتخاب کنید

فیس بوک زمان زیادی صرف کرده است تا مدیریت تبلیغات را برای شما آسان تر کند.

اما اگر هدف درست را انتخاب نکنید، به دلیل تنظیمات از پیش تعیین شده ای که فیس بوک برای هر هدف ایجاد می کند، نمی توانید به ویژگی های مهم دسترسی پیدا کنید.

استراتژی تبلیغات فیس بوک خود را با ابزارهای داخلی آنها ترکیب کنید.

در حال حاضر، می توانید از بین اهداف تعریف شده توسط فیس بوک گزینه های زیر را انتخاب کنید:

آگاهی / آگاهی از برند: تبلیغات را به افرادی نشان دهید که احتمالاً از آن ها خوششان بیاید. به عبارت دیگر، افرادی که به نوع محصول و خدمات شما علاقه دارند.

فیس بوک این را از تجزیه و تحلیل هایی که بر روی مشتری به دست آورده است مشخص می کند.

آگاهی / دسترسی:  تبلیغات را به حداکثر تعداد افراد نمایش دهید. دلایلی بسیار زیادی برای انجام این کار وجود دارد، به خصوص زمانی که شما یک برند با جذابیت جهانی باشید.

توجه / ترافیک : افراد را به مقصدی مانند وب سایت خود هدایت کنید. در این صورت هم آمار وب سایت خود را افزایش می دهید، هم فرصت کافی برای یافتن مشتری خواهید داشت.

توجه / تعامل: افراد بیشتری را کنجکاو کنید تا با پست های فیس بوک شما آشنا شوند. توجه مخاطبان را جلب کنید و تعاملات بیشتری انجام دهید.

ملاحظات / نصب برنامه: در صورتی که یک برنامه خاص برای خود دارید، افراد را متقاعد کنید که آن را نصب کنند. می توانند هر نوع برنامه ای باشند، تا زمانی که مربوط به برند شما باشد.

ملاحظات / بازدیدهای ویدیویی: استفاده از نمایش های ویدیوئی برای تبلیغات بسیار راحت و مورد پسند اکثریت می باشد.

توجه / تولید محتوا: از تبلیغات تولید محتوا فیس بوک برای تقویت و افزایش فروش خود استفاده کنید. به خصوص برای برندهای B2B و خدمات حرفه ای مفید است.

توجه / پیام  CTA: یک گزینه برای ارسال پیام مستقیم از فیس بوک / واتس اپ / اینستاگرام موجود است. از اینجا می ‌توانید با استفاده از ربات‌ های مبتنی بر هوش مصنوعی، با مشتری بالقوه تعامل داشته باشید.

تبدیل: تبلیغ شما را به کسانی نشان می ‌دهد که احتمالاً از آن استفاده می کنند، اما این فقط در صورتی کار می‌کند که یک رویداد تبدیل در تبلیغات فیس ‌بوک تعریف شده باشد.

تبدیل / فروش کاتالوگ: بهترین تبلیغات محصول، نمایش کاتالوگ محصولات می باشد. وقتی یک سایت تجارت الکترونیک دارید اینها راه هایی عالی هستند.

تبدیل / ترافیک فروشگاه: تبلیغات را به افراد مشتاق نشان می دهد. می تواند شامل اطلاعات جمعیت شناختی و همچنین مکان باشند، بنابراین برای فروشندگان و صاحبان کسب و کار در هر اندازه مفید است.

محبوب ترین اهداف کمپین تبلیغاتی فیس بوک مورد استفاده عبارتند از:

در نظر گرفتن ترافیک (هزینه هر کلیک): به عبارت دیگر، اینجا جایی است که مشتریان به فیس بوک هزینه ای پرداخت می کنند تا ترافیکی برای وب سایت خود داشته باشند. ویژه برای وب سایت های خدمات حرفه ای، وبلاگ نویسان و موارد مشابه موثر و مفید است.

در نظر گرفتن بازدیدهای ویدیویی: هزینه هر بازدید را شامل می شود. اگر افراد ویدیو را تماشا نکنند، مجبور نیستید هزینه کنید. این امر آن را به گزینه ای مقرون به صرفه تبدیل می کند.

هزینه هر تبدیل: در این گزینه تبدیل های آنلاین توسط کوکی ها ردیابی می شوند و پس از کسب سود از تبلیغات هزینه تبدیل را پرداخت می کنید. مکان محورها از روش های دیگری استفاده می کنند.

 15 ابزار برتر تبلیغات فیس بوک که از وجود بی اطلاع بوده اید

۱. مخاطبان

استراتژی تبلیغات فیس بوک، مخاطب هدف را درک می کند. در حالی که گاهی اوقات ارسال تبلیغات برای مخاطبان گسترده‌ تر مناسب است، با این حال در بیشتر موارد تبلیغات خود را برای زیرمجموعه ‌های مصرف‌ کننده خاصی تنظیم کنید. اینها می‌توانند افرادی باشند که در مکان‌ های خاصی خرید می‌ کنند.

۲. خریداران هدف

اگر می خواهید مردم را جذب کنید تا برای شما پول خرج کنند، منطقی است که افرادی بازخوردی مثبت از خرید داشته اند را در فیسبوک پیدا کنید.

ما می ‌توانیم این افراد را در قسمت رفتارها پیدا کنیم و مورد هدف قرار دهیم.

خریداران هدف

فعالیت های دیجیتال / کاربران پرداخت فیس بوک: این مشتریان از پلتفرم پرداخت فیس بوک برای خرید استفاده می کنند.

کالاها می‌ توانند چیز ساده ‌ای باشند، مانند اعتبار برای یک بازی آنلاین، یا پیچیده‌ تر، مانند کالایی از فروشگاه ‌های فیسبوک یا پست ‌های قابل خرید در اینستاگرام.

رفتار خرید: فیس بوک اطلاعاتی در مورد مصرف کنندگان به روش های مختلفی دریافت می کند، مانند زمانی که آنها چیزهایی را از طریق پیوندهایی در فیس بوک خریداری می کنند.

آنها همچنین می دانند که آیا خریدی از طریق استفاده از فیس بوک انجام شده است یا خیر.

۳. رویدادهای زندگی را هدف قرار دهید

یکی از جالب ترین چیزهای فیس بوک، تمام اطلاعاتی است که مردم در پلتفرم های خود به اشتراک می گذارند.

به‌عنوان یک بازاریاب، یکی از بهترین راه ‌ها استفاده از تبلیغات فیسبوک است. به عنوان بخشی از استراتژی تبلیغات فیس بوک، از این اطلاعات برای ایجاد کمپین هایی استفاده کنید که برای کسانی که یکی از رویدادهای زندگی خود را جشن می گیرند جذاب باشند:

سالگرد: این می تواند یک جشن عروسی، نامزدی یا رویدادهای مشابه دیگر باشد.

تولد: برای مصرف کننده مورد نظر یا فردی در خانواده او، مانند همسر یا فرزند.

شغل جدید: این می تواند چیزی باشد که آن ها به آن نیاز دارند و لذتی برایشان داشته باشند.

رابطه جدید: وقتی افراد شریک جدیدی دارند، اغلب می خواهند احساسات خود را با کارت یا هدایایی بیان کنند.

اخیراً نقل مکان کرده ‌اند: یک خانه جدید اغلب به تعداد زیادی لوازم جدید احتیاج دارد، از مبلمان گرفته تا سطل ‌های انبار یا پرده.

با این حال هیچ کس دوست ندارد شما بیشتر از آن چیزی که دوست دارند در مورد آنها بدانید.

بنابراین در نسخه تبلیغاتی خود از این موضوع آگاه باشید و وانمود کنید که هدف گذاری تا حد امکان طبیعی است.

در غیر این صورت، ممکن است کمپین نتیجه معکوس داشته باشد.

۴. مخاطبان هدف را با محدود کردن آنها تنظیم کنید

فیس بوک به شما امکان می دهد مخاطبان را انتخاب کنید و به همان اندازه مخاطبان را حذف کنید.

از این برای تنظیم بیشتر مخاطب ایده آل خود به عنوان بخشی از استراتژی تبلیغات فیس بوک خود استفاده کنید.

به عنوان مثال، افرادی که دارای فرزند هستند. اگر اسباب‌ بازی‌های گران ‌قیمت می ‌فروشید، پست کردن آگهی برای والدینی که درآمد پایینی دارند، کمتر به نتیجه مطلوب می ‌رسند.

در عوض، باید افراد با درآمد بالاتر را هدف قرار دهید.

۵. از مخاطبان سفارشی برای هدف ‌گیری مجدد استفاده کنید

بازدیدکنندگان وب را از طریق فیس ‌بوک پیکسل هدف‌گیری مجدد کنید.

این افزونه ای به وب سایت شما است که به شما امکان می دهد تبلیغاتی را خریداری کنید که محصولات و خدمات شما را به مردم یادآوری می کند. تعامل کنندگان صفحه خود را مجدداً هدف گذاری کنید.

۶.  الگوریتم فیس بوک با مخاطبان Lookalike قرار دهید

فیس بوک به شما امکان می دهد از هر مخاطب ذخیره شده یا سفارشی در استراتژی تبلیغات فیس بوک خود، یک مخاطب Lookalike ایجاد کنید.

با اعتماد به الگوریتم فیس بوک که به شما کمک می کند مشتریان جدیدی را پیدا کنید که بسیار شبیه به مشتریان فعلی شما هستند، از این به نفع خود استفاده کنید. به این به عنوان رویکرد عالی فکر کنید، مانند آنچه در سایت هایی مانند آمازون برای انتخاب محصول می بینید.

*خلاقان تبلیغاتی باید خلاق باشند:

چقدر تبلیغ بی مزه ای را که حرف زیادی برای گفتن ندارد به خاطر می آورید؟ که همان ترانه های قدیمی را بارها و بارها تکرار می کند؟ به احتمال زیاد، نه خیلی خوب.

باید اطمینان حاصل کنید که محتوای تبلیغاتی برای مصرف کنندگان ارزشمند است. در غیر این صورت، نمی توانید حداکثر ارزش را از استراتژی تبلیغات فیس بوک خود دریافت کنید.

۷. رقابت خود را با استفاده از کتابخانه تبلیغات فیس بوک بهتر کنید

از کتابخانه تبلیغات فیس بوک برای درک رقابت خود و شاید الهام گرفتن استفاده کنید.

مطالعه این نمونه تبلیغات به شما کمک می کند تا ببینید که افراد دیگر در صنعت شما چه چیزی را منتشر می کنند.

۸. در کمپین خود ابتدا به موبایل فکر کنید

اکثر مردم تبلیغات را روی دسکتاپ توسعه می ‌دهند، اما کاربران هدف شما احتمالاً آن را روی یک دستگاه تلفن همراه بیشتر می پسندند.

مطمئن شوید که خلاقیت و تبلیغات شما کاملاً واضح است و قبل از استقرار ببینید که چگونه در دستگاه تلفن همراه نمایش داده می ‌شود.

با فراگیر شدن گوشی‌ های هوشمند و تبلت‌ ها، به آن تبلیغات نیاز دارید تا در هر نوع دستگاهی عالی به نظر برسند. هنوز قانع نشدی؟ منابع صنعتی نشان می دهد که تا ۹۶٪ از کاربران فیس بوک با تلفن همراه وارد می شوند.

۹. با احساس صحبت کنید

بسیاری از ما به دلیل نیاز واقعی یا درک شده چیزهایی را می خریم. این می تواند نیاز اساسی ما باشد، مانند یک جفت کفش جدید برای جایگزینی کفش های قدیمی.

صرف نظر از دلیلی که شخصی به خرید فکر می کند، احساسات تقریباً عملکرد کمپین های تبلیغاتی را دو برابر می کند.

یعنی اگر مردم به محصول شما دلبسته باشند، احتمال خرید آن بیشتر است.

۱۰. کوپن هایی را در نظر بگیرید

این پیشنهاد ممکن است به نظر تکراری برسد اما دلیل خوبی وجود دارد که چرا تبلیغ‌کنندگان این کار را انجام می ‌دهند: کوپن ها نه تنها مردم را متقاعد به خرید می کنند، بلکه مشتریان را از خرید خود راضی تر می کنند.

در واقع ۱۱ درصد شادتر از افرادی هستند که کوپن دریافت نمی کنند. چه کسی یک معامله خوب را دوست ندارد؟

کوپن هایی را در نظر بگیرید

۱۱.  تصاویر افرادی را که از محصول شما استفاده می کنند نشان دهید و یا بهتر است از محتوای تأثیرگذار استفاده کنید

محتوای اینفلوئنسر می تواند بسیار سرگرم کننده باشد، به خصوص اگر هدایا، مسابقات یا رویدادهای آنلاین انجام دهند.

اینفلوئنسر مارکتینگ موثر هستند و تبلیغات فیس بوک راهی عالی برای افزایش سرمایه شماست. به تبلیغات برای پخش پیام اینفلوئنسر فکر کنید.

۱۲. همیشه فرمت های مختلف تبلیغات را آزمایش کنید، از تبلیغات ویدئویی استفاده کنید

تصاویر ثابت؟ فیلم ها؟ تا زمانی که فرمت های مختلف را امتحان نکنید و اطلاعاتی به دست نیآورید، نمی دانید چه چیزی بهترین عملکرد را دارد.

خوشبختانه، این کار با ترکیبی از تجزیه و تحلیل فیس بوک، کوکی ها و تجزیه و تحلیل وب سایت نسبتا آسان است.

حتی می توانید کدهای تخفیف را برای اندازه گیری خوب وارد کنید. با گذشت زمان، خواهید دید که چه چیزی برای شما خوب است. با داشتن این اطلاعات،میزان بازدهی شما بالاتر می رود.

۱۳.  از بهینه سازی بودجه کمپین استفاده کنید

برای کسب بهترین نتایج، باید از بهینه سازی بودجه کمپین استفاده کنید. این هوشمندانه تر از نشستن با ماشین حساب و حدس زدن در مورد هزینه ها است.

به علاوه، اگر بودجه محدودی داشته باشید، خطر بسیار کمتری دارد.از آنجایی که استفاده از این ابزار بسیار آسان است، باید آن را امتحان کنید.

بیشتر نکات فوق بر شکل ‌دهی و پیاده ‌سازی یک استراتژی تبلیغاتی مؤثر در فیس‌بوک تمرکز دارند. در اینجا چند فکر دیگر وجود دارد که می تواند به موفقیت شما کمک کند، به خصوص در دراز مدت. به ویژه، آنها برای کمپین های متعدد مرتبط هستند.

۱۴. هرم تبلیغاتی ایجاد کنید تا مشتریان بالقوه را در هر مرحله با تبلیغات مرتبط درگیر کنید

برخی از کاربران فیس ‌بوک هرگز نام محصول شما را نشنیده ‌اند، و برخی از آن آگاه هستند.

در نظر بگیرید از فیس‌ بوک برای ۳ کمپین مختلف استفاده کنید.

اینها باید برای همه افراد با هدف رساندن آنها به مرحله بعدی بهینه شوند. البته، همیشه باید به یاد داشته باشید که مشتریان فعلی را به حامیان برند تبدیل کنید.

۱۵. تبلیغات فیس بوک یک تست A/B بی پایان است

شما همیشه باید تست های A/B را انجام دهید و تبلیغات فیس بوک را بخشی از یک آزمایش بزرگ در نظر بگیرید تا همیشه برای بهترین نتایج تلاش کنید.

نه تنها مخاطبان شما در طول زمان تغییر می کنند، بلکه سلیقه و نگرش مصرف کننده نیز تغییر می کند. رویدادهای جهانی، سیاست، و حتی روندهای معمولی، پاسخ مثبت یا منفی مردم را تغییر خواهند داد. فقط به تغییراتی که در ۱۸ ماه گذشته دیده ایم نگاه کنید!

داشتن یک استراتژی مناسب برای تبلیغات فیس بوک برای به دست آوردن بهترین بازگشت سرمایه حیاتی است، به خصوص در دورانی که صفحات تجاری فیس بوک دسترسی زیادی ندارند.

خوشبختانه، با مدیریت تبلیغات موثر، می‌ توانید کارآمدتر از همیشه به مشتریان دسترسی پیدا کنید.

به دلیل ادغام فیس بوک و اینستاگرام، می توانید در همه پلتفرم ها سازماندهی بهتری داشته باشید.