۱۰ گرایش بازاریابی دیجیتال برای سال ۲۰۲۱

10 گرایش بازاریابی دیجیتال برای سال 2021

۱۰ گرایش بازاریابی دیجیتال برای سال ۲۰۲۱

۱۰ گرایش بازاریابی دیجیتال برای سال ۲۰۲۱ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۱۰ گرایش بازاریابی دیجیتال برای سال ۲۰۲۱

علی رغم اینکه بازاریابان کمپینهای برند و رویکردهای تبلیغاتی مختلفی را برای سال ۲۰۲۰ طراحی کردند، متاسفانه ویروس کرونا همه چیز را تغییر داد.در نتیجه نیاز بود که شرکتها به سرعت برای ایجاد ایده های جدید واکنش نشان داده و استراتژیهای جدیدی را برای براورده کردن عادتهای جدید مشتریان ایجاد کنند.

علی رغم اینکه بازاریابان کمپینهای برند و رویکردهای تبلیغاتی مختلفی را برای سال ۲۰۲۰ طراحی کردند، متاسفانه ویروس کرونا همه چیز را تغییر داد.در نتیجه نیاز بود که شرکتها به سرعت برای ایجاد ایده های جدید واکنش نشان داده و استراتژیهای جدیدی را برای براورده کردن عادتهای جدید مشتریان ایجاد کنند.

همراه با این تغییرات، شرکتهایی که تازه رو به رشد بودند نسبتا ضربه خوردند.صنایع غذایی و مغازه های بقالی به سرعت خود را با گرایشهای بازاریابی دیجیتال تلفیق کرده و از پلتفرمهای آنلاین برای کمک به حفظ مشتریان استفاده کردند.شرکتهای تکنولوژی و تبلیغاتی که حضور آنلاین دارند می توانند خود را بیشترتوسعه دهند چرا که مردم وقت بیشتری را آنلاین صرف می کنند.

چیزی که مدیریت میشود برای کمک به رشد این صنایع روشی است که بازاریابان با گرایشهای جدید دیجیتال تطابق پیدا کرده و سهولتی را برای چیزی که مشتریان جستجو می کنند فراهم می کنند.وقتی سال ۲۰۲۰ به پایان برسد، ترندهای بازاریابی آینده فاکتورهای مهمی است که نیاز به تشخیص دومین موج پاندمیک دارد.

ترندهای بازاریابی آینده ۲۰۲۱ برای ددوره های بحران

اگر کارها و تجارت آنلاین نباشد، ۲۰۲۱ نیاز به دیجیتال شدن را تقویت می کند.دنیا قطعا دیجیتال خواهد شد چرا که مسافتها، قرنطینه و دور شدنها این نیاز را می طلبند.برندها نیاز است در مورد بهترین رویکرد بازاریابی دیجیتال نظر دهند و اینکه چطور برندها برای مخاطبین هدف با موفقیت اجرا شوند.

صنعت فاکتور تعیین کننده ای است که ترندهای بازاریابی رسانه اجتماعی ۲۰۲۱ آنها را هدایت می کند.برای مثال شرکت اتومبیل جیپ، با هوش مصنوعی تلفیق پیدا کرد و برای مشتریان مدل ماشین ۳ بعدی را پیشنهاد داد در حالیکه فشن ویکس در کل دنیا از واقعیت مجازی برای اجرای نمایش استفاده کرد و رستورانها اپلیکیشن موبایل را بکار بردند تا مشتریان از طریق آن غذا سفارش دهند.

با گذشت زمان، ترندها رشد کردن تا نیاز مشتریان را براورده کنند و به تمام صنایع امکان دادند وارد دنیای دیجیتال شده و با رقبای خود رقابت کنند..بیزنس نیاز به یادگیری رویکردهای جدید بازاریابی دارد بویژه برای زمان بحران تا مزایای مربوطه و مشخصی را برای مشتریان در زمان نیاز بیشتر پیشنهاد دهد.

بازاریابی دیجیتال ۲۰۲۱

پیش بینی بازاریابی دیجیتال برای سال ۲۰۲۱ استراتژیهای جدیدی را در زمان بحران مقابل بازاریابی شامل می شود.رسانه اجتماعی،ترندهای بازاریابی ایمیل و استفاده از هوش مصنوعی و روشهای بهتری برای خدمات به مشتری.

در زیر فهرست ۱۰ ترند برای بازاریابی دیجیتال در ۲۰۲۱ بیان شده است:

۱.پستهای قابل خرید: این ترندها در حال افزایش هستند اما سال ۲۰۲۱ قطعا بیشتر از پستهای خریدنی استفاده خواهد کرد.مشتریان به دنبال آسانترین و سریعترین روش برای خرید هستند.به این دلیل است که پلتفرمهای رسانه اجتماعی به کاربر امکان می دهد به سادگی روی پست کلیک کرده و چیزی را که می خواهند خریداری کنند.این اطلاعات اخیر بدست آمده از دیدگاههای هوشمند را انعکاس می دهد که مردم ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه از طریق گوشیهایشان به دنبال پلتفرمهای دیجیتال مختلف بوده و به برند زمانی میدهند تا مشتریان از طریق پستهای قابل خرید آن برندها را بشناسند.

۲.تحقیق ویس(صدا) :داده نشان می دهد که مردم به دنبال روشهای آسانی برای دستیابی به اخبار یا اطلاعات هستند پس سال ۲۰۲۱ تکنولوژی تحقیق صدا افزایش پیدا می کند.بازاریابان محتوی شان را بهینه می کنند و عبارتهایی را برای افزایش قابلیت جستجو افزایش می دهند.

۳.بازاریابی ویدیویی:۹۲% بازاریابان بیان می کنند که استفاده از محتوی ویدیو قسمت فعالی از استراتژیهای کمپین آنهاست.محتوی ویدیویی مشتریان برای برند را جذب می کند و مردم درگیر ویدیو می شوند تا دیگر محتوهایی مانند پست بلاگ و محتوی نوشته شده.

۴.باکسهای tahC-IA:مشتریان  در زمانیکه آنلاین خرید می کنند “لمس و حس کردن انسان” را دوست دارند.به این دلیل است که بازاریابان از هوش مصنوعی برای فهمیدن نیازهای مشتریان استفاده می کنند.این چت باکسها با جملات جامع با مشتریان صحبت می کنند زمانیکه به سوالات مشتریان پاسخ می دهند و باعث می شوند هنگام خرید افراد بیشتر درگیر فرایند باشند.

۵.واقعیت مصنوعی: محبوبیت بیشتر واقعیت مصنوعی به شرکتهایی در سال ۲۰۲۱ هدایت شد.واقعیت مصنوعی به مشتریان امکان می داد تا محصولات را سه بعدی ببینند قبل از اینکه تصمیم گیری نهایی برای خرید داشته باشند.بدون اینکه مشتریان خانه را ترک کنند، از طریق واقعیت مصنوعی تجربه خرید را بدست می اورند/

۶.واقعیت مجازی: مشابه با واقعیت مصنوعی واقعیت مجازی استفاده از بازاریابی را در سال ۲۰۲۱ افزایش می دهد.شرکتها توانستند خرید آنلاین را طوری طراحی کنند که مشتری در مغازه است با استفاده از عینکهای واقعیت مجازی.

۷.محتوی تعاملی: بازاریابان روشهای جدیدی یافتند برای حفظ مشتریان.رویکردهایی مانند پستهای آنلاین،کوییزها و رای و پستهای قابل خرید که در پلتفرمهای رسانه اجتماعی بازرگانی اینترنتی و وبسایتهای انها دیده می شود.بیشتر مردم توجه کاربر را با استفاده آنلاین افزایش می دهند و مهم است که شما اطمینان پیدا کنید برند شما خلاق است.ایجاد محتوی تعاملی که با هویت برند شما متناسب باشد.

۸.ترندهای پیام اجتماعی: چون بعضی از پلتفرمهای رسانه اجتماعی مکان کاملی برای چت کاربر با دوستان و خانواده اش است، پلتفرمهای دیگر مانند فیس بوک مسنجر و واتساپ برای شبکه سازی بوسیله صاحبان تجارت استفاده می شوند.در سال ۲۰۲۱، بازاریابان از این پلتفرمهای پیام رسان برای مخاطبینشان استفاده کردند.

۹.تبلیغات برنامه ریزی شده: روش حذف حدس بازی جابجایی تبلیغات است، بازاریابان می توانند تبلیغات را در شرایط زمان واقعی خریده و تبلیغات را در مکان مطلوب قرار دهند.این استراتژی فوق العاده است که بودجه عاقلانه صرف می شود وقتی محصولات بازاریابی می شوند.

۱۰.رشد هوش مصنوعی: رشد هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۱ افزایش داشت.بازاریابان تکنولوزیهای بهتری برای هندل کردن بهتر خدمات مشتریان با استفاده از هوش مصنوعی بکار گرفتند تا به اطلاعات عمیقتری با سرعت بیشتری دسترسی پیدا کنند.اگر برای جمع آوری داده مصرف کننده، فروش بهتر و الگوهای کاربر باشد زمان برای کارمند آزاد می شود با حذف کردن کارهای تکراری یا نگاه کردن به ترندهای بازاریابی ایمیل اصلاح شده.۲۰۲۱ مزیت هوش مصنوعی را دربر دارد.

آرزوهای بازاریابی دیجیتال ۲۰۲۱

بیزنس برای استراتژیهای تبلیغاتش نیاز به اشتیاق و آرزو دارد یا باید ترندهای بازاریابی دیجیتال ۲۰۲۰ را دنبال کند.در زیر مثالهای از برندهای بازرگانی اینترنتی بیان شده است:

انسان شناسان از پستهای قابل خرید استفاده می کنند: برندهای لباس انسان شناسی مربوط به زندگی آنهاست به مشتریان امکان می دهد تمام تصاویری را که پست کرده اند با زدن روی لینک خرید کنند.همچنین مشتریان محصولات مورد علاقه خود را به راحتی پیدا کرده و بعد از دیدن آنها سریع می خرند.در نتیجه تعداد کلیکها بین تصمیم و خرید کاهش پیدا می کند.

AEKI از واقعیت تقویت شده استفاده می کند.:چون مشتریان نمی توانند وارد فروشگاه شوند بعلت قرنطینه، AEKI واقعیت تقویت شده ای را برای مشتریانش تهیه می کند وقتی آنها خرید می کنند.بعد از دانلود اپ AEKI کاربران وسایلی را که می خواهند برای خانه خود بخرند را به شکل سه بعدی می بینند.در این مثال، AEKI روش آسان و راحتی برای کمک به مشتریان برای خرید کردن آنهاست.

اصل آماندا از بازاریابی برنامه ریزی شده استفاده می کند: اصل آماندا سازمانی است که ایجاد شده برای کمک به پناهگاه سگها.این فونداسیون داده ها را از مرورگر مشتری جمع آوری کرده و بعد پرداخت می کند برای اینکه تبلیغش مکان مناسبی قرار گیرد زمانیکه مشتری آنرا جستجو می کند.این روش نه تنها به مشتری کمک می کند چیزی را که جستجو می کند راحت بدست بیارد بلکه کمپین تبلیغاتی موثری برای برند ایجاد می کند.

نتیجه گیری

برندهای بازرگانی اینترنتی ترندهای مختلفی را جستجو می کند بویژه اگر بخواهند نتایج موفق را در سال ۲۰۲۱ ببینند.همراه با این شرکتها برندهای دیگر را نیز مطالعه می کنند و استراتژیهای بازرگانی مختلفی را آزمایش می کنند.بیزنسهایی که تلاش می کنند برای تبدیل استراتژیهای دیجیتال نکته مهمی را ایجاد می کنند برای بحرانهای آینده.تا نیازهای مشتریان آینده را بهتر متوجه شوند.