۱۰ دلیلی که به استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۲ نیاز دارید

10 دلیلی که به استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال 2022 نیاز دارید

۱۰ دلیلی که به استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۲ نیاز دارید

۱۰ دلیلی که به استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۲ نیاز دارید 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

بازاریابی دیجیتال در حال حاضر مهمتر از همیشه است. گام هایی برای ایجاد، ساده سازی یا بهینه سازی استراتژی بازاریابی خود را امروز انجام دهید و نتایج آن را در سال آینده خواهید دید.

اگر می خواهید استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را توسعه دهید، آن را از کجا شروع می کنید؟ این هنوز یک چالش مشترک برای اکثریت است، زیرا بسیاری از کسب و کارها می دانند که کانال های دیجیتال و تلفن همراه چقدر برای کسب و نگهداری مشتریان راه خوبی هستند. با این حال، آنها یک طرح یکپارچه برای حمایت از تحول دیجیتال و رشد شرکت ندارند.

اگر کسب و کار شما یک طرح بازاریابی استراتژیک نداشته باشد، از ده مشکل رنج می برید که بعدا در این مقاله گفته می شود.

برای هر یک از ده مشکل، توصیه ها و راه هایی برای شما ارائه خواهیم کرد:

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال، به طور خاص، به دستیابی به اهداف بازاریابی از طریق استفاده از فن آوری های دیجیتال و رسانه ها اشاره می کند.

استراتژی بازاریابی دیجیتال درOmnichannel فناوری و رسانه ها را در فعالیت های مختلف بازاریابی ادغام خواهد کرد، سازماندهی نه با توجه به نوع تکنولوژی، بلکه بر اساس هدف می باشد.

نمونه هایی از فن آوری های دیجیتال و گزینه های رسانه ای برای کمپین های بازاریابی امروز:

 • بازاریابی موتور جستجو
 • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
 • تبلیغات دیجیتال
 • مشارکت های دیجیتال
 • پیام رسانی دیجیتال
 • ppc pay-per-click
 • پرداخت اجتماعی
 • نمایش برنامه نویسی
 • تبلیغات آنلاین
 • بازاریابی وابسته
 • جستجوی (SEO)
 • تبلیغات بومی
 • وبلاگ نویسی مهمان
 • نام تجاری
 • ایمیل
 • لینک ها
 • اینفلوئنسرها
 • ایمیل های شریک

با این حال، تکنیک های دیجیتال نیز باید با رسانه های سنتی مانند چاپ، تلویزیون و ایمیل مستقیم به عنوان بخشی از ارتباطات بازاریابی چند کاناله ادغام شوند. مهمتر از همه، در حال حاضر بیش از هر زمان، شما باید قادر به نشان دادن ارزش کار خود باشید.

هدف از این مقاله، کشف ۱۰ دلیل برای اینکه شما نیاز به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال دارید، می باشد.

همچنین شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی برنامه ریزی چرخه عمر بازاریابی خود را در چارچوب مسابقه با قالب طرح بازاریابی دیجیتال رایگان ما پیدا کنید.

قالب برنامه ریزی بازاریابی محبوب ما در چارچوب مسابقه بینش هوشمند ساختار یافته است.

مشاوره استراتژی بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار:

در هر کدام تکنیک ها، تاکتیک های دقیق زیادی وجود دارد که برای موفقیت مهم هستند. بنابراین، آنها باید ارزیابی و اولویت بندی شوند. به عنوان مثال، محتوای پویا برای اتوماسیون ایمیل، شخصی سازی وب سایت به محتوای برنامه نویسی، می باشد.

چالش های بازاریابی دیجیتال:

ما معتقدیم که برنامه ریزی و داشتن برنامه بهترین کار را می کند. به همین دلیل تمام مسیرهای یادگیری ما در چارچوب مسابقه یکپارچه شده است، بنابراین شما می توانید یک استراتژی یکپارچه ایجاد کنید.

بازاریابی دیجیتال برای مبتدیان اغلب در دو مرحله رخ می دهد:

اول، یک طرح بازاریابی دیجیتال جداگانه ایجاد کنید. این امر برای دریافت توافق و خرید با نشان دادن فرصت ها و مشکلات برای شما مفید خواهد بود. در این مرحله، شما می توانید یک مسیر را با تنظیم اهداف و استراتژی های خاص برای خود مشخص کنید.

دوم، این مرحله ای است که در آن بازاریابی همه کاناله یکپارچه شما موثرترین خواهد بود. این هدف است و ما می توانیم شما را به آنجا برسانیم.

عوامل موفقیت استراتژی دیجیتال:

بیاموزید که چگونه یک ساختار و محدوده برای استراتژی بازاریابی همه کانالی خود تعریف کنید.

بازاریابی دیجیتال شما چگونه مقایسه می شود؟

گزارش مدیریت دیجیتال مارکتینگ ۲۰۲۰ ما نشان داد که تقریباً نیمی از شرکت‌ها استراتژی بازاریابی دیجیتالی مشخصی ندارند. اما از بین کسانی که این کار را انجام می دهند، اکثریت آن را در استراتژی بازاریابی ادغام کرده اند. در حال حاضر، حدود ۱۲٪ هنوز از سند دیجیتال جداگانه استفاده می کنند که اولین گام در روند به سمت یک استراتژی کاملا یکپارچه است.

بنابراین، گام‌های بعدی شما برای بهینه‌سازی کامل استراتژی بازاریابی دیجیتال چیست؟

بسیاری از شرکت‌های این دسته از رسانه‌های دیجیتال به طور موثر استفاده می‌کنند و مطمئناً می‌توانند نتایج عالی از جستجو، ایمیل یا بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود به دست آورند.

همه ابزارها و الگوهای بازاریابی ما در چارچوب RACE یکپارچه شده اند. این ساختار بازاریابی معروف برای توانمندسازی مدیران و بازاریابان با یک استراتژی بازاریابی برنده واضح و مختصر طراحی شده است تا مشتریان بیشتری را به دست آورند.

۱۰ دلیل برای اینکه ممکن است به استراتژی کانال دیجیتال نیاز داشته باشید؟

بنابراین، اگر هنوز استراتژی ندارید، یا شاید می‌خواهید بررسی کنید که کدام یک از مسائل تجاری مهم است، ما ۱۰ مشکل رایج را که در تجربه ما به وجود می‌آیند، ارائه کرده‌ایم.

 1. جهت دار نبودن:

متوجه شده ایم که شرکت‌های بدون استراتژی دیجیتال یک هدف استراتژیک روشن برای آنچه که می‌خواهند به صورت آنلاین از نظر به دست آوردن مشتریان جدید یا ایجاد روابط عمیق‌تر با مشتریان فعلی به دست آورند، ندارند.

و اگر اهدافی متناسب با اهداف بازاریابی دیجیتال SMART ندارید، احتمالاً منابع کافی برای رسیدن در اختیار ندارید و از طریق تجزیه و تحلیل ارزیابی نمی کنید که آیا به آن اهداف می رسید یا خیر.

 • شما مخاطبان آنلاین یا سهم بازار خود را نمی شناسید

اگر در این مورد تحقیق نکرده باشید، ممکن است تقاضای مشتری برای خدمات آنلاین دست کم گرفته شود.

آموزش بازاریابی ما از بازاریابان، مدیران و تیم‌ها برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی برنده برای دستیابی، تبدیل و حفظ مشتریان بیشتر و تسریع بازگشت سرمایه شما از بازاریابی دیجیتال پشتیبانی می‌کند.

 • رقبای موجود و نوپا سهم بازار را به دست خواهند آورد

اگر منابع کافی را به تبلیغ دیجیتال اختصاص نمی‌دهید، یا از یک رویکرد ad-hoc بدون هیچ استراتژی مشخصی استفاده می‌کنید، قابل قیاس با رقیبانی که از دیجیتال استفاده می کنند نخواهید بود.

به عنوان عضوی از Smart Insights، شما را در جریان آخرین روندها و نوآوری‌ها در بخش خود قرار می‌دهیم.

 • پیشنهاد ارزش آنلاین قدرتمندی ندارید

به عنوان بخشی از تعریف دامنه فرصت هنگام استفاده از یک رویکرد استراتژیک برای بازاریابی دیجیتال، مفید است که در مورد تعاملات مخاطب دیجیتالی که باید از طریق ارتباطات بازاریابی درک و مدیریت کنیم، فکر کنیم.

یک پیشنهاد ارزش دیجیتالی متناسب با شخصیت‌های مختلف مشتریان هدف شما به شما کمک می‌کند تا خدمات آنلاین خود را متمایز کنید و مشتریان فعلی و جدید را تشویق می‌کند که در ابتدا با آنها تعامل داشته باشند و وفادار بمانند.

تجربیات دیجیتالی مشتریان خود را با ابزارهای مدیریت تعاملات بازاریابی دیجیتال مرور کنید تا فرصت های جدیدی برای افزودن ارزش پیدا کنید.

 • مشتریان آنلاین خود را به اندازه کافی نمی شناسید

اغلب گفته می شود که بخش دیجیتال “قابل اندازه گیری ترین رسانه تا کنون” است. اما گوگل آنالیتیکس و موارد مشابه فقط میزان بازدیدها را به شما می گوید، نه احساسات بازدیدکنندگان را که آنها فکر می کنند. شما باید از اشکال دیگر ابزار بازخورد کاربران وب سایت برای شناسایی نقاط ضعف خود و سپس رفع آنها استفاده کنید.

 • شما یکپارچه نیستید

انجام فعالیت های دیجیتال مارکتینگ، چه یک بازاریاب دیجیتال متخصص، چه در حوزه فناوری اطلاعات یا یک آژانس دیجیتال جداگانه، بسیار معمول است. همه موافقند که رسانه های دیجیتال زمانی بهترین کار را دارند که با رسانه های سنتی و کانال های پاسخ ادغام شوند.

به همین دلیل است که توصیه می کنیم یک استراتژی بازاریابی دیجیتال یکپارچه ایجاد کنید تا بازاریابی دیجیتال شما برای شما سخت کار کند! با اجرای برنامه یکپارچه شما، دیجیتال بخشی از فعالیت بازاریابی شما و بخشی از تجارت معمول خواهد شد.

 • بودجه و مهارت کافی ندارید

منابع ناکافی هم به برنامه ریزی و هم برای اجرای بازاریابی الکترونیکی اختصاص داده خواهد شد. احتمالاً فقدان مهارت‌های تخصصی بازاریابی الکترونیکی وجود دارد که پاسخگویی مؤثر به تهدیدات رقابتی را دشوار می‌کند.

به عنوان یک عضو تجاری Smart Insights، به ابزارهای استراتژی و برنامه‌ریزی از جمله معیارهای عملکرد دیجیتال و گزارش‌های منظم داده‌های بازاریابی دسترسی خواهید داشت، بنابراین می‌توانید موقعیت خود را در یک چشم‌انداز رقابتی پیگیری کنید.

 • ایجاد زمینه تجاری برای سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال
 • مدیریت بخشی از مجموعه ابزار تحول بازاریابی دیجیتال
 • پول و زمان

حتی اگر منابع کافی داشته باشید، ممکن است زمان و پول شما هدر بروند. این امر به ویژه در شرکت‌های بزرگ‌تر که در آن بخش‌های مختلف سازمان بازاریابی در حال خرید ابزارهای مختلف یا استفاده از آژانس‌های مختلف برای انجام وظایف بازاریابی آنلاین مشابه هستند، صادق است.

به همین دلیل است که برای برنامه ریزی، مدیریت و بهینه سازی کانال ها و پلتفرم های دیجیتالی خود، باید روی یک استراتژی بازاریابی سرمایه گذاری کنید که برای شما و تیم شما مفید باشد. نتایج بازاریابی را که برای دستیابی به اهداف تجاری خود به آن نیاز دارید هدایت کنید و بازده بازاریابی خود را افزایش دهید.

 • نمی توانید به عقب برگردید یا جلوتر بروید

اگر به برندهای برتر آنلاین مانند آمازون، دل، گوگل، تسکو، زاپوس نگاه کنید، همه آنها پویا هستند. آن ها رویکردهای جدیدی را برای به دست آوردن یا حفظ مخاطبان آنلاین خود آزمایش می کنند.

 1. شما در حال بهینه سازی نیستید

هر شرکتی که یک وب سایت داشته باشد، تجزیه و تحلیل خواهد داشت. اما بسیاری از مدیران ارشد اطمینان نمی‌دهند که تیم‌هایشان زمان لازم برای بررسی و اقدام در مورد آنها را دارند. هنگامی که استراتژی بازاریابی دیجیتال شما را قادر می سازد تا اصول اولیه را به درستی دریافت کنید، سپس می توانید به سمت بهبود مستمر جنبه های کلیدی مانند بازاریابی جستجو، تجربه کاربر سایت، ایمیل و بازاریابی رسانه های اجتماعی پیشرفت کنید.

قالب طرح دیجیتال مارکتینگ رایگان

الگوی برنامه ریزی بازاریابی محبوب ما در چارچوب Smart Insights RACE ساختار یافته است. به عنوان یک عضو رایگان به Smart Insights بپیوندید تا امروز الگوی طرح بازاریابی دیجیتال را دانلود کنید. استراتژی بازاریابی خود را تغییر دهید و نتایج خود را امروز با Smart Insights تسریع کنید.

بنابراین، خبر خوب این است که دلایل قدرتمندی برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال و تغییر بازاریابی شما وجود دارد که می توانید از آنها برای متقاعد کردن همکاران و مشتریان خود استفاده کنید.

اگر به دنبال ادغام دیجیتال مارکتینگ خود هستید، گزینه‌هایی داریم که مناسب کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ، به‌علاوه مشاوران، آژانس‌ها و افراد هستند، بنابراین می‌توانید مهارت‌های خود را افزایش دهید و کسب‌وکار خود را توسعه دهید.

امروز چارچوب RACE را در استراتژی بازاریابی خود اعمال کنید تا نتایج خود را به طور کامل مشاهده کنید. فراموش نکنید، اعضای Smart Insights می‌توانند از ابزارهای سنجش دیجیتال ما برای پیگیری پیشرفت شما از ابتدایی تا بهینه‌سازی استفاده کنند