7 روش برای ادغام بازاریابی ایمیلی در کمپین‌های بازاریابی آنلاین

7 روش برای ادغام بازاریابی ایمیلی در کمپین‌های بازاریابی آنلاین
بازاریابی ایمیلی یکی از سودمندترین استراتژی‌هایی است که شرکت‌های مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند. چرا؟ زیرا این رویکرد از بازاریابی می‌تواند در مقایسه با سایر روش‌ها، بازگشت سرمایه قابل توجهی را در پی داشته باشد. هزینه‌ای که روی بازاریابی ایمیلی صرف می‌شود نیز معمولا در مقایسه با هزینه‌ استراتژی‌هایی مانند تبلیغاتی کلیکی و امثالهم پایین‌تر است و دو عنصر بازگشت سرمایه بالا و مقدار کم سرمایه مورد نیاز بازاریابی ایمیلی را به یک استراتژی پرطرفدار در بین بازاریابان تبدیل کرده است.
خبرنامه‌های ایمیلی یکی از روش‌های ارتباط شرکت‌ها با مشتریان است و تقریبا هر شرکتی در هر صنعتی می‌تواند از این روش استفاده کند. یکی از مزیت‌های خبرنامه ایمیلی این است که می‌توان آن را با کمپین‌های بازاریابی آنلاین ادغام کرد. این ادغام کردن می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی برای یک کسب و کار در پی داشته باشد. در این مطلب روش‌های ادغام بازاریابی ایمیلی در کمپین‌های بازاریابی آنلاین با شما به اشتراک گذاشته می‌شود.

1- از محتواهای وبلاگ استفاده کنید.

اگر می‌خواهید که مشترکان ایمیلی خود را راضی نگه دارید، باید ارزشی را به صورت مستمر به آن‌ها ارائه دهید. پس چرا از پست‌هایی که تاکنون در وبلاگ منتشر شده است استفاده نکنید؟ شما که پیش‌تر این پست‌ها را توسعه داده‌اید می‌توانید آن‌ها را در خبرنامه‌های ایمیلی خود بگنجانید. گنجاندن این محتواها در ایمیل مزیت دیگری نیز دارد و آن این است که ترافیک بیشتری به سمت وبلاگ روانه می‌شود و پست شما بیشتر دیده می‌شود. بسته به سیستم مدیریت محتوایی که از آن استفاده می‌کنید، ممکن است این امکان برایتان وجود داشته باشد که ایمیل‌هایتان را مستقیما به وبلاگ متصل کنید که این خود می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان شود.

2- از شبکه‌های اجتماعی بهره ببرید.

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که آیکون شبکه‌های اجتماعی را در خبرنامه‌های ایمیلی خود قرار دهید. می‌توانید لینک پروفایل‌های فیس‌بوک، توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی خود را در فوتر ایمیل ذکر کنید. همچنین باید امکان به اشتراک‌گذاری بخش‌های کلیدی محتوا نیز فراهم باشد. برای مثال، اگر در حال ترویج پست‌های وبلاگی خود هستید، می‌توانید به کاربران اجازه دهید تا این پست‌ها را در حساب‌های شخصی خود به اشتراک بگذارند.

3- آخرین محتوای کلیدی و فوق‌العاده ارزشمند خود را ترویج دهید.

هر وبلاگی قطعا یکسری محتوا دارد که برای نوشتن و گردآوری آن‌ها وقت و هزینه زیادی صرف شده است. برای مثال اگر شما کتاب‌هایی الکترونیکی را ارائه می‌دهید که تاکنون در هیچ سایت دیگری ارائه نشده است، این مورد را می‌توانید در ایمیل‌های خود به گوش مخاطبان برسانید. از این روش می‌توان به عنوان نوعی معالمه برای تبدیل، ایجاد انگیزه برای پر کردن فرم‌ها یا ایجاد لینک‌ برای سئو یاد کرد.

4- برای ایمیل‌های OPT-IN صفحات فرود ایجاد کنید.

یکی از کلیدی‌ترین نکات برای موفقیت بازاریابی ایمیلی، سایز و کیفیت لیست مشترکان است. بنابراین باید تا جایی که می‌توانید کیفیت و تعداد مشترکان ایمیلی خود را بالا ببرید. می‌توانید این کار را با ساخت صفحات فرود انجام دهید. صفحات فرود را می‌توانید براساس دموگرافیک یا کانال‌هایی که از آن‌ها ترافیک دریافت می‌کنید بخش‌بندی کنید. بعد از ساخت این صفحات فرود، برای بازدید بیشتر از آن‌ها باید از سئو کمک بگیرید. برای این صفحات لینک به دست آورید و آن‌ها را با کلمات کلیدی مناسب بهینه‌سازی کنید.

5- در وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی، کاربران را به ثبت نام در خبرنامه تشویق کنید.

ساخت صفحات فرود نباید تنها تلاش شما برای کسب مشترکان جدید باشد. شما می‌توانید از طریق کانال‌های مختلف، کاربران جدید را به لیست اشتراک ایمیلی خود بیافزایید. وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی دو محلی هستند که می‌توانید از پتانسیل بالای آن‌ها برای جذب مشترکان جدید استفاده کنید. کاربرانی که وبلاگ شما را می‌خوانند یا حساب‌های کاربری شما در شبکه‌های اجتماعی را دنبال می‌کنند، درواقع علاقه خود به برند شما را ابراز کرده‌اند.

6- مشترکان ایمیلی را در جریان فعالیت‌های جدید قرار دهید.

هیچ‌کدام از فعالیت‌های ترویجی شما نباید در خفا اتفاق بی‌افتد. آیا به دنبال راه‌اندازی یک مسابقه در شبکه‌های اجتماعی برای ترویج برند خود هستید؟ مطمئن شوید که مشترکان خبرنامه از این مسابقه اطلاع دارند. آیا می‌خواهید که یک محصول، سرویس یا استراتژی جدید را لانچ کنید؟ به مشترکان ایمیلی خود اطلاع دهید.

7- از لیست ایمیلی به عنوان یک فانل فروش استفاده کنید.

در نهایت باید مطمئن شوید که خبرنامه‌های ایمیلی شما با استراتژی فروشتان هم‌راستا و هماهنگ است. لیست ایمیلی خود را براساس فاکتورهایی مانند تاریخچه تعاملات و سطح علایق بخش‌بندی کنید. می‌توانید این کار را با به‌کارگیری فرم‌های مختلف براساس شیوه ثبت نام و سایر تعاملات انجام دهید. از این مرحله به بعد، تیم فروش شما می‌داند که برای تعامل با مشترکان باید از چه لحنی استفاده کند.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.