کسب درآمد شبکه های اجتماعی

کسب درآمد شبکه های اجتماعی
امروزه بسیاری از بازاریابان مطرح شبکه های اجتماعی با بهره گیری از پتانسیل بالقوه شبکه‌های اجتماعی و افزایش تعداد لید (موقعیت های احتمالی فروش) علاوه بر افزایش آگاهی برند می توانند به سادگی خدمات خود را عرضه کنند و با برخورداری از کانال‌های بالقوه و کسب درآمد از شبکه های اجتماعی به درآمدهای بالقوه ای برسند. ما قصد داریم نکات مهم و کلیدی افزایش فرصت‌های کسب درآمد از شبکه های اجتماعی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

هر شبکه اجتماعی، چالش‌های خاص خودش را داشته و برای کسب درآمد از شبکه های اجتماعی باید استراتژی هر شبکه اجتماعی را به درستی شناخت. به طور مثال فعالیت و تعامل مستمر و منظم در فیس بوک، با توجه به اینکه تعداد وسیعی از کاربران در آن مشغول به فعالیت هستند و پروفایل شخصی دارند، باید جزو استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی برند شما باشد. راه اندازی یک صفحه اختصاصی برای کسب و کار لازم، ضروری و البته ساده است. برای افزایش فروش آنلاین خود در شبکه اجتماعی فیس بوک از قابلیت تبلیغات فیس بوک استفاده کنید.
ممکن است راه اندازی یک صفحه اختصاصی ویژه برندتان در فیس بوک برای شما سرچ ارگانیک به ارمغان بیاورد اما با توجه به رشد قابلیت های بازاریابی ارزش دارد که هزینه طرح های تبلیغاتی از طریق فیس بوک را بپردازید. شما می‌توانید بر اساس قابلیت‌های پیشرفته تبلیغات فیس بوک، کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی خود را به صورت هدفمند و مبتنی بر اطلاعات دموگرافیک(سن، جنسیت و میزان سطح درآمدی) یا شاخص‌هایی مانند علاقه مندیها و صفحات محبوب کاربر طراحی و اجرا نمایید.

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی 

افزودن دکمه  Shop Now از دیگر قابلیت های فیس بوک برای کسب درآمد از شبکه های اجتماعی می‌باشد. دکمه های فراخوان زیادی در فیس بوک قابل تعریف و افزودن به پروفایل برند شما می باشد که می‌توانید از متن های پیش فرض مانند «Contact Us»
، «Call Now» و « Learn More» برای افزایش ارتباط با مشتریان احتمالی و افزایش درآمد انلاین خود استفاده کنید. در بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از شیوه های کسب درآمد از شبکه های اجتماعی هدایت کاربران به لندینگ پیج متناسب با هدف فروش می‌باشد. شما می‌توانید از کاربران بخواهید با کلیک بر روی گزینه Shop Now به لندینگ پیج معرفی خدمات و محصولات کسب وکار شما بروند. در آنجا علاوه بر شرح محصول و پروسه خرید، می‌توانید به سهولت با درج دکمه فراخوان «اکنون بخرید» یا موارد مشابه با این، لیدها را به خریداران بالقوه تبدیل نمایید.

شبکه اجتماعی توئیتر با توجه به محدودیت کاراکتر در زمان طراحی یک پست حرفه ای برای این پلتفرم، استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی مختص خودش را می طلبد. در بهترین حالت شما می توانید در پست های توئیتر خود کاربران را به صفحات خاصی از وب سایت یا فروشگاه آنلاین خود هدایت کنید و در مورد لندینگ پیج برای فالوورهای خودتان توضیحات لازم را بنویسید. رهبران چریکی و اینفلوئنسرهای بزرگ شبکه های اجتماعی به خوبی می دانند که چگونه از این محدودیت های پست گذاری برای افزایش فالوور و ایجاد تعاملات هیجان انگیز برای افزایش میزان فروش آنلاین و  کسب درآمد از شبکه های اجتماعی استفاده کنند.

برای کسب درآمد از شبکه های اجتماعی باید مستقیما و شفاف کاربر را در مسیر خرید هدایت کنید. بسیاری از بازاریابان شبکه های اجتماعی این اشتباه را می کنند که همیشه به صفحه اصلی وب سایت لینک می دهند در حالیکه می توانند به صورت هوشمندانه کاربر را به لندینگ پیج کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی و به صفحه معرفی خدمت یا محصول (صفحات دارای شانس افزایش فروش و کانورژن بازدیدکنندگان) هدایت نمایند تا شانس خرید آنلاین افزایش یابد.
به طور مثال، اگر به طور مثال یک فروشگاه اینترنتی دارید و در وب سایت خود طبقه بندی های متفاوت از تنوع محصولات را به مخاطب هدف ارائه می‌دهید می‌توانید با ارائه لینک  صفحه دسته بندی محصولات در پست‌های خود، کاربران را به گشت زدن در فروشگاه ترغیب نمایید. اگر از اصول بازاریابی محتوایی پیروی میکنید با استفاده از تصاویر جذاب و زیبا برای محصولات خود میتوانید کاربران را به لندینگ پیج  ویژه همان برند ترغیب نمایید. این روش یکی از شیوه های موثر برای کسب درآمد از شبکه های اجتماعی است.

همچنین میتوانید از کاربران خود بخواهید محتوای برند شما را ری _ توئیت کنند تا با این روش میزان فروش خود را افزایش دهید. این کار علاوه بر کسب درآمد از شبکه های اجتماعی نرخ فروش شما را از طریق افزایش تعداد لید و فالوور ارتقاء میدهد. یکی از شیوه های افزایش تعداد ری توئیت برای استفاده از مشوق هایی مانند گیفت های رایگان یا تخفیف ویژه است. برند H & M با استفاده از این روش توانست علاوه بر افزایش تعداد ری –توئیت به کسب درآمد شگفت انگیزی مبتنی بر استراتژی کسب درآمد از شبکه های اجتماعی دست یابد.

اینستاگرام دیگر شبکه اجتماعی بسیار شگفت انگیزی است که امروزه بسیاری از افراد از نوجوانان تا بزرگسالان از طریق آن به درآمدهای بالقوه‌ای در شبکه های اجتماعی دست یافته اند. بسیاری از برندهای بزرگ امروزه با بازاریابی ویدئویی و استفاده از تصاویر جذاب مبتنی بر یک تقویم محتوا هوشمندانه سعی می‌کنند پروفایل خودشان را همیشه به روز نگه دارند و با معرفی محصولات، کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی و  نمایش انواع پروموشن ها و تخفیف ها از اینستاگرام به عنوان درگاه قدرتمند کسب درآمد از شبکه های اجتماعی استفاده نمایند.
به طور مثال برند نایکی، با شناخت بازاریابی شبکه های اجتماعی و استفاده از پست‌های جذاب علاوه بر جذب طرفداران، توانسته به کسب درآمد از شبکه های اجتماعی دست یابد. تیم بازاریابی نایکی، علاقه زیادی برای به اشتراک گذاری عکس‌های الهام بخش و هیجان انگیز در مورد ورزش دارند. در بسیاری از عکس‌ها و پست‌های این کمپانی شعار “فقط انجامش بده!” نقش اصلی را برای جلب توجه کسانی که آرزویی دارند، را ایفا می‌نماید.

از عکس های جذاب برای افزایش لید و کسب درآمد از شبکه های اجتماعی استفاده نمایید.

بسیاری از افراد از پرسونال برندینگ از طریق لینکدین یا سایر شبکه های اجتماعی برای افزایش اگاهی برند شخصی خود و کسب درآمد از شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند. به طور مثال،  Lisa Curry، یک ورزشکار المپیک، مربی شخصی و نویسنده است. وی با انتشار عکس‌هایی پر انرژی و حاوی جملاتی نیروبخش، توانسته تا خود را به عنوان یک متخصص در زمینه حرفه‌ای و کاری خود (سلامتی و تناسب اندام) به دنیا معرفی نماید.
در مثالی دیگر،  برند Whole Food علاوه بر ارایه دادن غذا های ارگانیک و سالم، با طراحی و ارائه تصاویر حاوی اطلاعات و خاص توانسته پیام برند خود را به صورت تصویری به مخاطبین هدف منتقل نماید و علاوه بر افزایش لید و فرصت‌های فروش درآمد خود را ارتقاء بخشد.
رفرنس:اژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.