چگونه یک مشتری راغب را جذب کنیم؟

چگونه یک مشتری راغب را جذب کنیم؟

چگونه یک مشتری راغب را جذب کنیم؟

چگونه یک مشتری راغب را جذب کنیم؟ 700 500 علی ناصرحجتی

استراتژی های موثر بازاریابی دیجیتال برای تولید مشتری راغب

استراتژی های تولید مشتری راغب را می توان اینطور تعریف کرد: برنامه ریزی در مورد نحوه جذب مردم برای نشان دادن علاقه شان به برند شما به هر نحوی، مثلا از طریق دادن اطلاعات تماس شان.

استراتژی های موثر بازاریابی دیجیتال برای تولید مشتری راغب

استراتژی های تولید مشتری راغب را می توان اینطور تعریف کرد: برنامه ریزی در مورد نحوه جذب مردم برای نشان دادن علاقه شان به برند شما به هر نحوی، مثلا از طریق دادن اطلاعات تماس شان

مشتریان راغب، بخشی از فرآیندی هستند که در آنها، بازدیدکنندگان به مشتری تبدیل می شوند.از این رو، استراتژی های تولید مشتری راغب، ستون اصلی یک کسب و کار فعال است.امروزه، تولید مشتری راغب، وظیفه مهم بازاریاب های دیجیتال است زیرا بسیاری از کسب و کارها برای رشد و پیشرفت به ایده های منسجم تولید مشتری راغب نیاز دارند.استراتژی های تولید مشتری راغب شامل تاکتیک هایی ست که ترافیک بیشتری را به سایت هدایت می کند تا فروش را تقویت کرده و نرخ تبدیل را بهبود ببخشد.اینکه از بین چندین استراتژی تولید مشتری راغب باید بر روی کدام یک تمرکز کرد کار سختیست.در اینجا چند استراتژی تولید مشتری راغب برای نمایندگی های دیجیتال و سایر حرفه ای های علاقه مند ارائه خواهیم کرد.

استراتژی های بازاریابی شما باید به نیازهای خاص مشتریان تان بپردازد. کیفیت هم به اندازه کمیت، اهمیت دارد.

وب سایت تان را بهینه سازی کنید.

برای داشتن رویکردی جامع نسبت به تولید مشتری راغب، بهتر است که از همان ابتدا شروع کنید: وب سایت تان. چون وبسایت جایی ست که ترافیک در آن وجود دارد، باید به قدر کافی در مورد عملکرد آن بدانید، وبسایت، پلتفرمی ست که شما بر روی آن می توانید شروع به طراحی و بکارگیری هر ایده تولید مشتری راغب برای کسب و کارتان کنید. برطرف کردن خطاهای بارگذاری، وبسایت تان را سریع می کند و ایجاد یک رابط کاربر مفید، یکی از فاکتورهاییست که موجب تولید مشتری راغب می شود.همچنین باید صفحه تان را برای سئو نیز بهینه سازی کنید تا رتبه تان در نتایج موتور جستجوی گوگل، تا رده ۱ بالا بیاید.از آنجاییکه سئو، کاری نسبتا فنی ست، نمایندگی های بازاریابی دیجیتال می توانند بهترین کار سئو را برای تان فراهم کنند.آنها دارای ابزارهای زیادی برای بررسی وبسایت تان از لحاظ خطاهای سئو هستند.هدایت پذیری بازدیدکنندگان  در سایت تان باید به آسانی صورت گیرد. وجود لیدمگنت ها (محتوایی برای جلب توجه مشتریان راغب) هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.شما باید از طریق قیف های داخل سایت مطمئن شوید که بازدیدکنندگان تان براحتی می توانند لیدمگنت های متناسب با علائق شان را بیابند.به منظور داشتن یک هویت یکپارچه برای کسب و کارتان باید یک وبسایت بهینه سازی شده و با طراحی درست داشته باشید که شامل لید مگنت ها باشد.

موبایل فرندلی باشید!

چون وبسایت تان، هویت دیجیتالی شماست، باید در تمامی دستگاه های قابل دسترسی باشد. اگر روی یک تلفن هوشمند بخوبی بارگذاری نشود یا عملکرد درستی نداشته باشد، شما فرصت جذب ترافیک بیشتر از سوی تعداد زیادی از مردم که از دستگاه های سیارشان استفاده می کنند را از دست می دهید.پس بهینه سازی سایت تان از نظر داشتن یک تجربه روان بر روی دستگاه های سیار، از کارهای واجب است.

کاری که می توانید انجام دهید این است که سایت تان را بطور کامل بررسی کرده و بخش هایی که موبایل فرندلی نیستند را هدفگیری کنید.پس از مدیریت آن بخش، توسعه دهنده وب تان می تواند یک وبسایت پاسخگو برای دستگاه های سیار طراحی کند .یک وبسایت موبایل فرندلی می تواند کاربران بیشتری را جذب خود کند. اپلیکیشن سیار نیز یکی از ساده ترین روش ها برای بدست آوردن ترافیک بیشتر است.طراحی یک اپلیکیشن سیار می تواند می تواند یک پلتفرم سیار خوب برای پیاده سازی استراتژی های تولید مشتری راغب، در اختیارتان قرار دهد.حالا باید دلیلی برای دانلود این اپلیکیشن، به کاربران بدهید.ارائه یک فرصت منحصربفرد بر روی اپلیکیشن سیارتان، می تواند راه حل خوبی باشد.

از بازاریابی ایمیلی استفاده کنید.

بازاریابی ایمیلی از لحاظ اثربخش بودن، یکی از برترین استراتژی های تولید مشتری راغب است.بازاریابی ایمیلی که شامل  ایمیل های شخصی و  یا ایمیل هایی است که هدف از ارسال شان، ارائه ایده ای در مورد کل فهرست مشترکینتان است، یک استراتژی فوق العاده برای تولید مشتریان راغب بویژه B2B است. بازاریابی ایمیلی از اولین گام بر روی وبسایت تان آغاز می شود، مثلا ارائه یک پیشنهاد در ازای آدرس ایمیل یک بازدید کننده.سپس می توانید فهرستی هدفمند از مشتریان بالقوه تان تهیه کرده و شروع به ارسال ایمیل به آنها کنید. شما می توانید از بازاریابی ایمیلی، هم برای شروع یک گفتگو با مشتریان تان و هم برای بروزرسانی اطلاعات شان در مورد پیشنهادات و تخفیف های تان استفاده کنید.

حتما باید این را هم تعیین کنید که محصول یا خدماتتان مناسب مشترکین تان باشد.با توجه به واکنشی که در پاسخ ایمیل های تان دریافت می کنید،می توانید در مورد مشتریان بالقوه تحقیق کرده و ایمیل های شخصی شده برای شان ارسال کنید.اگر استراتژی تان به قدر کافی گیرا و جذاب باشد، می توانید این فرصت را داشته باشید که وقتی کاربرانتان آماده خرید هستند به آنها دسترسی داشته باشید. با توجه به سهولت اجرا و اثربخشی نتایج آن، بازاریابی ایمیلی مدت زیادی ست که دوام آورده و به بازاریاب های دیجیتال اجازه می دهد تا زمان بیشتری برای تجربه کردن و یادگیری نحوه تعامل با مردم داشته باشند، به لطف این تجربه، بهترین نمایندگی های دیجیتال کمپین های بازاریابی ایمیلی برجسته ای را به راه می اندازند.

بطور منظم در رسانه های اجتماعی پست بگذارید.

نمیتوان به قدر کافی بر اهمیت رسانه های دیجیتالی تاکید کرد. اگر به نحوی کارآمد ار رسانه اجتماعی استفاده شود، ابزاری عالی برای تولید مشتری راغب است.برای داشتن مشتریانی وفادار باید محتوایی را به اشتراک بگذارید که ارزش به همراه داشته باشند. برقراری ارتباط اهمیت دارد با اشتراک گذاری محتوا و دادن اطلاعات با مخاطبین آنلاینتان تعامل داشته باشید.روش های زیادی برای تولید مشتری راغب با اسنفاده از پلتفرم های آنلاین مختلف وجود دارد. شما می توانید بسته به کسب و کارتان و مخاطب هدف، برای نقطه تمرکز بویژه در مورد اینستاگرام، می توانید برای تبلیغ محصولات تان و تولید ترافیک بیشتر، با بلاگرها در تماس باشید.استفاده از شیوه های نوین حضور در رسانه اجتماعی نیز می تواند مفید باشد.مثلا از آنجاییکه پادکست ها در حال محبوب تر شدن هستند، ضبط کردن و به اشتراک گذاری پادکست ها می تواند منبع موثر دیگری برای تولید مشتری راغب در رسانه اجتماعی باشد.به یاد داشته باشید که ایجاد یک جامعه آنلاین، مستلرم پست کردم منظم محتوا و ارتباط منقابل است.مسئله فقط صحبت کردن در مورد خودتان نیست،بلکه در واقع کمک به مردم و فراهم کردن ارزش برای آنهاست.

شخصی شده عمل کنید.

شما از طریق کسب و کارتان با بخش های مختلفی از کاربران در ارتباط هستید.بنابراین اگر می خواهید ترافیک سایت تان را افزایش دهید، یک رویکرد فراگیر تاثیری ندارد.باید شخصی تر عمل کنید.خواسته ها و امیال گروه های مختلف کاربران تان را شناسایی کرده و تامین آنها از طریق محتوای تان، منجر به تولید مشتری راغب خواهد شد.شما باید سایت تان را به گونه ای ارتقا دهید که به جای نیازهای کل مخاطبین، به نیازهای خاص کاربران تان بپردازد.مثلا می توانید با تحلیل داده ها و مشاهده مشخصات کلیدی گروه های مختلف هدف،محتوای متفاوتی را به سئو شرکت و نمایندگی تبلیغاتی نشان دهید.روش مهم دیگر برای رسیدن به شخصی سازی، داشتن گفتگوهای واقعیست.در بازار کنونی که همه چیز شدیدا دیجیتالی شده است، مردم از یک مکالمه واقعی که به کسب و کارشان ارزش بگذارد، استقبال می کنند.همچنین شخصی سازی نشان می دهد  که شما تا چه حد بازارتان را می شناسید.

برای ایجاد اعتماد در کاربران تان، حتی پیش از آنکه به مشتری تان تبدیل شوند، پیروی از استراتژی های شخصی شده تولید مشتری راغب ضروری ست.همچنین این کار به دریافت بازخورد مثبت برای تولید مشتریان راغب جدید کمک می کند.اگر رابطه خوب تان را با مشتریان فعلی حفظ کنید، رجوع آنها به جذب مشتری جدید هم کمک می کند.

پیشنهاد داشته باشید.

پشنهاد دادن چیزی، مانند محصول، خدمات یا تخفیف، شیوه ای قدرتمند برای تولید مشتری راغب است.شما براحتی می توانید با پیشنهاد یک تخفیف یا کوپن به عنوان لیدمگنت، کاربران علاقه مند را جذب خدمات تان کنید سپس با تبدیل سریع مشتری راغب به خریدار، مشتری راغب کوتاه مدت تولید می کنید و یا بواسطه جذب فردی علاقه مند،مشتری راغب احتمالی بلندمدت خواهید داشت.امتحان کردن رایگان و نمونه محصولات مجانی هم بخش ضروری دیگری از کمپین های تولید مشتری راغب است.امتحان کردن رایگان محصولات، کاربران علاقه مندی که هنوز آماده خرید نیستند را جذب می کند.این کار با نشان دادن فواید بروزرسانی حساب کاربری،احتمالا به برندتان اجازه می دهد تا کاربران رایگان را به مشتریان دست به نقد تبدیل کند.برای آنکه کسی نتواند در برابر پیشنهادات تان مقاومت کند، کاربران تان باید ارزش پیشنهاد تان را درک کنند، خواه پیشنهاد تخفیف باشد، خواهد استفاده رایگان یا محصول رایگان.اگر پیشنهادات محدود و انحصاری ارائه دهید، می تواند برای مشتریان کنونی و بالقوه تان جذاب تر باشد.

از چت آنلاین استفاده کنید.

چت آنلاین، هم برای ارتباط مستقیم با مشتریان تان و هم تولید مشتریان راغب جدید، کاملا مفید است.این کار به شما اجازه می دهید تا اطلاعات را به سریعترین شیوه ممکن ارائه کنید.نمایندگان تان در بخش خدمات مشتری می توانند براحتی با مشتریان بالقوه ارتباط داشته و به آنها کمک کنند.این شیوه ای عالی برای تعامل با مشتریان بالقوه است.پنجره چت آنلاین عمدا از بازدیدکنندگان سایت تان می خواهد تا سوالی در مورد محصولات یا خدمات تان بپرسند.اگر پیش از سوال پرسیدن از کاربران از آنها یخواهید که جزئیات اطلاعات تماس شان را در اختیار شما قرار دهند، می توان از این افزونه به عنوان یک استراتژی مفید تولید مشتری راغب استفاده کرد.چت آنلاین به عنوان یک لیدمگنت عمل می کند و در عین حال در می یابد که اکثر بازدیدکنندگان تان واقعا به دنبال چه چیزی هستند.

از پیش برنامه ریزی کنید، اهداف تان را چیده و کنترل کنید.

این مرحله برای تمام استراتژی هایی که در بالا ذکر شد صدق می کند: یک برنامه ریزی برای تولید مشتری راغب داشته باشید.باید در مورد نحوه برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه و اینکه از طریق چه روشی این کار را انجام دهید، اهداف تان را مشخص کنید.ضروری ست که هنگام شناسایی جزئیات روش های تان، بخش ویژه (تمرکز) کسب و کارتان را نیز در نظر بگیرید، مثلا اینکه باید بر چه پلتفرم های رسانه اجتماعی تمرکز کرد؟ تعیین اهداف تان باعت می شود که هنگام تلاش برای مدیریت چند استراتژی تولید مشتری راغب بطور همزمان، رشته کار از دست تان در نرود.پس از شروع کار و قرار دادن کسب و کارتان در یک موقعیت رقابتی کارتان تمام نشده است.تولید مشتری راغب مستلزم حسابرسی و کنترل اوضاع است تا دریابید کدام استراتژی ها بهتر عمل کرده و چطور برای حفظ موفقیت تان در آینده نیز آنها را بهبود ببخشید.

تولید مشتری راغب در چنین بازار رقابتی، کار یکی دو روز نیست، اما اگر سختکوش بوده و برنامه ریزی کافی داشته باشید، استراتژی های تان جواب خواهند داد.به راه تان ادامه دهید و فراموش نکنید که برای یافتن بهترین برنامه ریزی،با ما می‌توانید مشورت کنید.