چگونه می توان یک نقشه جایگاه یابی بازار ایجاد کرد؟

چگونه می توان یک نقشه جایگاه یابی بازار ایجاد کرد؟

چگونه می توان یک نقشه جایگاه یابی بازار ایجاد کرد؟

چگونه می توان یک نقشه جایگاه یابی بازار ایجاد کرد؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

نقشه جایگاه یابی بازار، نقش مهمی در تعیین استراتژی بازاریابی یک شرکت دارد. این فرآیند شامل تلاش هایی است که به منظور تأثیرگذاری بر درک مصرف کنندگان از محصول یا برند شما نسبت به درک مصرف کننده از سایر محصولات و برندهای رقیب، صورت می گیرد.

نقشه جایگاه یابی بازار، نقش مهمی در تعیین استراتژی بازاریابی یک شرکت دارد. این فرآیند شامل تلاش هایی است که به منظور تأثیرگذاری بر درک مصرف کنندگان از محصول یا برند شما نسبت به درک مصرف کننده از سایر محصولات و برندهای رقیب، صورت می گیرد.

هدف اصلی آن است که یک موقعیت منحصر به فرد، سودمند و واضح در ذهن مصرف‌کنندگان ایجاد کرد.

نحوه ایجاد نقشه جایگاه یابی بازار

۱. ویژگی هایی که موضوع و دغدغه اصلی مصرف کنندگان هستند را تعیین کنید

این نکته بسیار مهم است که از کل بازار خود بپرسید که چه چیزهایی برای آن ها مهم است. برای انجام این کار می توانید اقدام به ایجاد گروه های مختلفی نمایید یا آن که از نظرسنجی های مختلفی استفاده کنید.

همچنین می توانید با طراحی یک CRM مناسب (سیستم مدیریت ارتباط با مشتری)، از این نکته مطمئن شوید که آیا موضوع و دغدغه های اصلی مصرف کنندگان بر اساس رفتار خرید آن ها می باشند یا خیر.

۲. بازار را بررسی کنید

پس از آن که دغدغه ها و نیازهای اصلی مصرف کنندگان را تعیین کردید باید به بررسی این موضوع بپردازید که مشتریان به چه نحوی به محصولات شما و رقبایتان، امتیاز می دهند.

یکی از شیوه های مؤثری که می توانید برای انجام این کار از آن استفاده نمایید آن است که تمامی محصولات رقبای خود را شناسایی کرده و سپس بر اساس معیارهای مرتبط با دغدغه های اصلی، به آن ها امتیاز دهید.

همچنین توصیه می شود تا به بررسی اطلاعات جمعیت شناختی، روان شناختی و جغرافیایی مرتبط با محصولات نیز بپردازید تا متوجه شوید که آیا ارزش بخش بندی بازار وجود دارد یا خیر.

۳. نتایج به دست آمده را به صورت نمودار نمایش دهید

معمولا برنامه های کامپیوتری می توانند این کار را به سادگی انجام دهند. اگر نمودار شما دارای بیشتر از دو بعد است، کامپیوتر می تواند در ترسیم آن، کمک به سزایی به شما نماید.

نرم‌افزار Excel می تواند در این زمینه به شما کمک کند. البته نرم افزارهایی نیز وجود دارند که به صورت اختصاصی برای نقشه برداری جایگاه یابی در بازار، طراحی شده اند.

شما می توانید با پرداخت هزینه های لازم از نرم‌افزار SPSS استفاده کنید. این نرم افزار، مناسب پروژه های تحلیلی است.

نقشه ترسیم شده نباید صرفا به نمایش جایگاه برندها بپردازد. در واقع نشان دادن سهم دقیق هر برند در بازار و اندازه برند نیز از اهمیت بالایی برخوردار است (بنابراین بازاریاب موظف است تا این اطلاعات را از منابع ثانویه، گرد‌آوری کند).

۴. نقشه جایگاه یابی در بازار را تفسیر کنید

در این مرحله شما می توانید از نقشه خود، ارزش استراتژیکی را به دست آورید. موارد مهمی که باید در این مرحله به آن ها توجه داشته باشید را در زیر مشاهده می کنید:

  • آیا نگرش مصرف کننده نسبت به برند شما با آن چیزی که می خواهید نسبت به برند شما تصور شود، مطابقت دارد یا خیر؟
  • آیا نگرش مصرف کننده نسبت به رقبای شما با آن چیزی که شما درباره رقبا می دانید، مطابقت دارد یا خیر؟
  • کدام یک از رقبا، از دید مصرف کنندگان، شباهت بیشتری با برند شما دارند؟
  • آیا حفره هایی بر روی نقشه وجود دارند که حاکی از وجود پتانسیل برای برندهای کاملا جدید باشند؟

۵. تغییراتی در استراتژی بازاریابی خود ایجاد نمایید

در صورتی که مصرف کنندگان، برند شما را مطلوب ندانند نیاز است تا تغییراتی را ایجاد کنید. در صورت وجود مشکلاتی در برند که باعث رویکرد ضعیف مشتریان نسبت به برند شما شده‌است، باید هر چه سریع تر، اصلاحاتی را در برند خود اعمال نمایید.

در غیر این صورت باید تغییراتی در کمپین های ترویجی و تبلیغاتی خود ایجاد کنید.

در صورتی که مصرف کنندگان، برند شما را مشابه با برند رقبایتان می دانند باید به این نکته فکر کنید که چگونه باید برند خود را منحصر به فرد، نشان دهید.

مزایای ایجاد نقشه جایگاه یابی بازار

  • ایجاد چنین نقشه هایی به شما کمک می کند تا درک مناسبی درباره این موضوع داشته باشید که مصرف کننده، چه فکری درباره برند شما می کند.
  • این نقشه ها به شما کمک می کنند تا متوجه شوید که مصرف کنندگان، چه فکری درباره رقبای شما دارند.
  • این نقشه ها در تدوین یک استراتژی بازاریابی مؤثر، کمک به سزایی به شما خواهند کرد.
  • اگر می خواهید فروش محصولات و همچنین سود به دست آمده را افزایش دهید، این نقشه ها به شما کمک خواهند کرد.