چگونه مفاهیم جدید و فناوری ها ، دنیای خرده فروشی را شکل می دهند

چگونه مفاهیم جدید و فناوری ها ، دنیای خرده فروشی را شکل می دهند

چگونه مفاهیم جدید و فناوری ها ، دنیای خرده فروشی را شکل می دهند

چگونه مفاهیم جدید و فناوری ها ، دنیای خرده فروشی را شکل می دهند 700 500 علی ناصرحجتی

بیایید به روند هایی که در طول قرنطینه کووید ۱۹، توسط والنتینا کاندلورو، مدیر بازاریابی بین المللی Mood Media ، پدیدار شده اند نگاهی بیاندازیم.

بیایید به روند هایی که در طول قرنطینه کووید ۱۹، توسط والنتینا کاندلورو، مدیر بازاریابی بین المللی Mood Media ، پدیدار شده اند نگاهی بیاندازیم.

برند ها از قرنطینه کووید برای معرفی چندین بازآفرینی پایدار ، فراگیر و خدمات محور استفاده کرده اند.

که به خریداران این امکان را می ‌دهد تا مفاهیم جدید مرتبط با خرده ‌فروشی را کشف کنند – یا ، در عوض ، برند ‌های شناخته‌ شده ‌ای که در حال بازآفرینی خود برای عصر مدرن هستند را ، دوباره کشف کنند.

و این یک پدیده جهانی است : ما شاهد این تغییرات در هر چهار گوشه جهان هستیم. بیایید نگاهی به نحوه تطبیق برخی خرده فروشان با چشم انداز پس از قرنطینه بیندازیم.

آدیداس : متناسب با سبک شما

تجارت کفش ها راه طولانی را پیموده است. روزهایی که خریداران فقط رنگ و سایز کفش ‌هایشان را انتخاب می ‌کردند ، مدت‌ هاست گذشته است ، تجارت کفش مدرن به‌ قدری شخصی ‌سازی شده است که می‌تواند تجربه‌ ای فردی به هر خریدار ارائه دهد.

به عنوان مثال ، فروشگاه آدیداس در خیابان آکسفورد لندن یک دستگاه دویدن دارد که راه رفتن مشتری را اندازه گیری می کند و از این اطلاعات ، برای توصیه کفشی خاص متناسب با سبک او استفاده می کند.

اما این فروشگاه فراتر از این ها است .

اگر مشتری چیزی متمایزتر بخواهد ، یک پیشخوان سفارشی ‌سازی در فروشگاه وجود دارد که هنرمندان طرح ‌ها را مطابق با مشخصات مشتری نقاشی می‌ کنند.

خدماتی مانند ؛ فرصتی برای برنده شدن جوایز، تمیز کردن کفش و کد QR نیز در آن جا وجود دارد که به مشتریان این امکان را می دهد تا به باشگاه سازندگان بپیوندند.

و برای طرفداران واقعی مد ، در مجموعه آدیداس ، فروشگاهی وجود دارد که برند ییزی را می فروشد ، که حاصل همکاری کانیه وست خواننده رپ و آدیداس است.

هدف از این فروش این است که به خریداران در فروشگاه آدیداس ، یک تجربه کامل ترهدیه شود و همچنین فرصتی برای مشتریان جهت نشان دادن حس شخصی خود از سبکشان ارائه شود.

بوتیک کلارینز : محصول برتر برای خریدارانی که طرفدار محیط زیست هستند

ورود به بوتیک جدید کلارینز در قلب پاریس تجربه مناظر و رایحه های متنوع است.

احساس شیرجه زدن در طبیعت را خواهید داشت. تمام یراق آلات فروشگاه از مواد سازگار با محیط زیست و پایدار ساخته شده است. این موارد شامل نوع جدیدی از سنگ، Krion K-Life است که به دلیل خواص ضد باکتریایی و تصفیه کنندگی آن انتخاب شده است.

علاوه بر این ، تابلوهای مغازه از چوب راش سبک، دارای گواهی سازگار با محیط زیست است ، در حالی که در اطراف دیوار، قفسه ‌ها حاوی شیشه‌ هایی هستند که برخی از ۲۰۸ گیاهی را که کلارینز در محصولات خود استفاده می ‌کند ، نشان می ‌دهد.

خریداران می توانند به لطف استفاده از کدهای QR ، اطلاعات بیشتری درباره این گیاهان ، از جمله خواص و فواید آن ها را پیدا کنند.

نوآوری های دیگری نیز وجود دارد : اطلاعات محصول بر روی صفحه نمایش های LED کم مصرف نمایش داده می شود و رسید ها چاپ نمی شوند.

کلارینز آرزو دارد تا سال ۲۰۲۵ ، استفاده از کربن را به صفر برساند و برای رسیدن به آن ، در مسیر درستی حرکت می کند.

تسکو: مفهوم سپرده را تجدید می کند

بسته بندی اضافی برای مصرف کنندگان یک مشکل است. برای رفع این نگرانی‌ ها ، تسکو آزمایشی را در ده فروشگاه در انگلستان راه‌ اندازی کرده است که به خریداران این اجازه را می ‌دهد تا کالاهایی را در بسته‌ بندی ‌های قابل استفاده مجدد بخرند ، ظروفی که می‌ توانند برای تمیز کردن به فروشگاه بازگردانده شوند و سپس دوباره استفاده کنند.

سوپرمارکت‌ های زنجیره‌ ای در حال همکاری با شرکت بسته‌ بندی Loop هستند تا سیستم جدیدی را معرفی کنند که روی ۸۸ محصول از جمله پودر لباس ‌شویی ، ادویه های خشک و لوازم آرایشی استفاده می ‌شود ، اگرچه برنامه‌ هایی برای گنجاندن محصولات بیشتری در این طرح وجود دارد.

این سیستم بر اساس یک طرح سپرده قدیمی است. هر مورد مقداری اضافی هزینه دارد ، مبلغی که پس از بازگرداندن محصول به فروشگاه ، از طریق یک برنامه بازپرداخت می شود.

ما در اینجا در مورد مقادیر کم صحبت نمی کنیم. تسکو تخمین می زند که بسته بندی این ده فروشگاه می تواند دو و نیم میلیون بار در یک سال استفاده شود – ذخیره ای که می تواند صرفه جویی قابل توجهی در خروجی زباله شرکت داشته باشد.

فروشگاه ‌هایی که این خدمات را ارائه می‌ کنند در میلتون کینز، کمبریج ، نورث همپتون ، استراتفورد-آن-آون ، لستر، ایوشام ، اشبی د لا زوچ ، ولینگبورو و لافبورو واقع شده ‌اند ، هرچند که فروشگاه ‌های بیشتری هم در راه هستند.

خریداران آنلاین نیز می توانند از پلتفرم Loop برای سفارش کالا استفاده کنند.

اصل آن یکسان است : مشتریان می توانند ظروف را از طریق پست برگردانند : سپرده های آنها بازپرداخت می شود ، در حالی که بسته بندی توسط شرکت مدیریت زباله TerraCycle تمیز می شود و آماده استفاده مجدد است.

خرده فروش مد ایرلندی ، سبز می شود .

پرایمارک ، شهرت خود را بر اساس ارزش برای پول ایجاد کرده است : خرید لباس با قیمت ۵ پوند در هر بار ممکن است برای کیف پول خوب باشد اما مصرف پایدار را تشویق نمی کند.

بنابراین این شرکت در حال اتخاذ یک استراتژی جدید است که قیمت را با پایداری تطبیق می دهد.

دو هدف اصلی در این رویکرد وجود دارد : نصف کردن انتشار کربن از زنجیره ارزش آن و بهبود کیفیت زندگی افراد درگیر در تولید – مناطقی که پرایمارک به عنوان سه عامل آن ها تعریف می کند شامل : محصول ، سیاره و مردم می شوند.

این شرکت به این صورت شروع کرده است : از هر چهار لباس یکی از مواد الیاف مصنوعی بازیافت شده ساخته می شود و پرایمارک قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ به ۱۰۰ درصد برسد.

برای برآورده کردن این جاه طلبی یعنی کاهش انتشار کربن به نصف ، این شرکت دیگر از چوب لباسی پلاستیکی و برچسب بر روی لباس ها استفاده نمی کند .

این روند جدیدی نیست ، پرایمارک قبلاً در سال های اخیر با امضای منشور سازمان ملل متحد برای مد پایدار متعهد شده بود.

رکن نهایی این تعهد ، تاب آوری مالی در بین کارکنان برند است. پرایمارک متعهد است تا سال ۲۰۳۰ اطمینان حاصل کند که همه کارگران در زنجیره ی تامین خود – که ۶۸٪ آن ها زن هستند – بتوانند هزینه زندگی را به دست آورند و به طیف وسیعی از مزایا ، امنیت اجتماعی و حمایت شغلی دسترسی داشته باشند.

حقیقتی جدید

تامی هیفلیگر مفهوم اتاق پرو را یک قدم جلوتر برده است. این برند آمریکایی سرویس واقعیت افزوده (AR) را راه ‌اندازی کرده است که در آن مشتریان می‌ توانند لباس ‌ها را روی خود بپوشانند تا ببینند چگونه ظاهر می ‌شوند.

این سرویسی است که برای هر کسی که تلفن همراه دارد در دسترس است و این سرویس موارد اضافی را نیز به مشتری پیشنهاد می کند.

یک نظرسنجی نشان داده است که مشتریان در صورت استفاده از سیستم AR ، ۴۰ درصد بیشتر احتمال دارد کالایی را خریداری کنند. اتاق پرو واقعیت افزوده تنها بخشی از ابتکار تامی هیلفیگر است.

این شرکت همچنین یک فروشگاه پاپ آپ را به فروشگاه های خرده فروشی خود در سراسر جهان معرفی کرده و حضور خود را در رسانه های اجتماعی افزایش داده است.

همچنین هنرمندانی را در فروشگاه معرفی کرده است تا به خریداران در ایجاد آثار هنری سفارشی کمک کنند.

مانند بسیاری از خرده فروشان دیگر ، تامی هیلفیگر یک باشگاه را برای مشتریان خود معرفی کرده است ، و دوباره ، مانند سایر برندها ، این شرکت از شخصی سازی لذت می برد ، به این امید که هر بازدید از فروشگاه یک تجربه فردی برای مشتریانش باشد.

واضح است که برند های خرده فروشی از قرنطینه های پی در پی در ۱۸ ماه گذشته آسیب دیده اند.

اما تحقیقات ما نشان داده است که مصرف‌ کنندگان تجربه حضور در فروشگاه را از دست داده ‌اند ، از توانایی لمس ، احساس و امتحان کردن محصولات گرفته تا لذت بردن از این که می توانند کالا را فوراً به خانه ببرند.

برند های خرده ‌فروشی با پذیرش فناوری ‌های دیجیتال درون فروشگاهی ، نمایش پایداری ، ایجاد تجربه درون فروشگاهی و ارائه خدمات اضافی مانند سفارشی ‌سازی و شخصی ‌سازی ، قوی ‌تر از قبل باز می‌گردند.

این نما ، آینده فروشگاه های فیزیکی است.