چگونه از اهداف جغرافیایی برای بهینه سازی ROI کمک بگیریم؟

چگونه از اهداف جغرافیایی برای بهینه سازی ROI کمک بگیریم؟

چگونه از اهداف جغرافیایی برای بهینه سازی ROI کمک بگیریم؟

چگونه از اهداف جغرافیایی برای بهینه سازی ROI کمک بگیریم؟ 700 500 علی ناصرحجتی

چگونه از اهداف جغرافیایی برای بهینه سازی ROI کمک بگیریم؟

در ابتدا یک خبر خوب و یک خبر بد به شما بدهیم. خبر بد این است که هر کارفرما هنگام تبلیغات محدودیت بودجه ای دارد که باید به آن پایبند باشد. خبر خوب این است که شما می توانید با انتخاب گزینش در مورد محل صرف پول خود، در حد بودجه خود بهترین باشید. در ادامه اهداف جغرافیایی یا ژئوتارگتینگ مورد بحث قرار می گیرد. هدف گذاری جغرافیایی نوعی هدف گذاری بر اساس مکان است که به شما امکان می دهد تبلیغات شما فقط در یک مکان

بازاریابی تبلیغات پولی گوگل

در ابتدا یک خبر خوب و یک خبر بد به شما بدهیم. خبر بد این است که هر کارفرما هنگام تبلیغات محدودیت بودجه ای دارد که باید به آن پایبند باشد. خبر خوب این است که شما می توانید با انتخاب گزینش در مورد محل صرف پول خود، در حد بودجه خود بهترین باشید. در ادامه اهداف جغرافیایی یا ژئوتارگتینگ مورد بحث قرار می گیرد.

هدف گذاری جغرافیایی نوعی هدف گذاری بر اساس مکان است که به شما امکان می دهد تبلیغات شما فقط در یک مکان فیزیکی خاص یا مجموعه ای از مکان هایی که شما تعیین می کنید برای مشتریان نشان داده شود. به این ترتیب ، هر بار پول شما در جای مناسب صرف می شود.

در این راهنما ، ما به شما نشان می دهیم که دقیقاً چگونه این کار را در Google Ads انجام دهید.

  • چرا و چگونه از geotargeting استفاده کنیم (غیر از صرف صرفه جویی در هزینه!)
  • نحوه راه اندازی یک کمپین هدف جغرافیایی در Google Ads
  • نکاتی در مورد چگونگی به حداکثر رساندن عملکرد محلی PPC.

چرا و چگونه می توان از هدفگذاری ژئوتک برای PPC محلی استفاده کرد.

هنگامی که برای اولین بار یک کمپین در Google Ads ایجاد می کنید ، به طور پیش فرض برای همه کشورها و مناطق فعال است، حال آنکه ممکن است برای برخی از مناطق جغرافیایی کاربرد نداشته باشد.

۱.پس انداز کنید.

واضح ترین دلیل برای هدف گذاری ژئو این است که می توانید از هدر دادن هزینه تبلیغات برای مصرف کننده هایی که ممکن است واجد شرایط خدمات شما باشند اما در منطقه ای که شما خدمت می کنید نیستند ، جلوگیری کنید. و این هدف گیری می تواند به اندازه نیاز شما گسترده یا محدود باشد.

برای مثال:

  • یک خرده فروش آنلاین ممکن است کل یک کشور یا فقط شهرهای محدودی را هدف قرار دهد.
  • زنجیره ای از خانه های سالمندان یا سازمان های خاصی فقط می تواند در آن شهر ها را هدف قرار دهد.
  • یک کسب و کار خدمات خانگی می تواند محله های خاصی را که می تواند خدمت کند را هدف قرار دهد.
  • همچنین می توانید مکان هایی که  سهم بازار رقیب می باشد را حذف کنید.

۲. تجربه های فوق العاده شخصی ارائه دهید.

با استفاده از هدف گذاری جغرافیایی برای PPC محلی ، می توانید پیشنهاد خود را به رویدادهای محلی مرتبط سازید یا از زبانی که مورد پسند آن جامعه است استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر می دانید در شهر شما کنسرت برگزار می شود ، ممکن است بخواهید یک تبلیغ ویژه برای رستوران خود در همان نزدیکی اجرا کنید.

۳. تقسیم بندی کنید تا به یک فرد مناسب برسید.

بگویید شما یک طراح دکوراسیون و فضای سبز هستید که مشتریان ایده آل آن صاحبان املاک و ثروتمندان هستند. با استفاده از هدفگذاری جغرافیایی ، می توانید مناطق مرفه تر یک منطقه خاص را هدف قرار دهید.

۴. زمان بندی خود را درست انجام دهید.

وقتی نوبت به زمان بندی می رسد ، ممکن است به برنامه ریزی آگهی فکر کنید اما هدفگذاری جغرافیایی در اینجا نیز کاربرد دارد. که معمولاً به عنوان فن آوری جغرافیایی شناخته می شود ، می توانید هنگام ورود یا خارج شدن از مرز جغرافیایی ، تبلیغات خاصی را به مردم ارائه دهید. اگر یک کنفرانس یک هفته ای در نزدیکی کسب و کار شما برگزار شود ، این می تواند مفید باشد.

۵. بازارهای جدید را امتحان کنید.

برای آزمایش آب ، کمپین های کم هزینه تری را در مناطق جدید اجرا کنید و اگر در نهایت عملکرد خوبی دارید ، تبلیغات با قیف کمتری ایجاد کنید. به خاطر داشته باشید که هدفگذاری جغرافیایی فقط در سطح کمپین در دسترس است. بنابراین ، اگر در مورد نحوه عملکرد خود در بازار جدید کنجکاو هستید ، مکان های خود را بر اساس کمپین تقسیم کنید.

۶. با روند مصرف کننده همسو شوید.

هدف گذاری ژئو یک استراتژی برد-برد است. نه تنها پس انداز می کنید ، بلکه این همان چیزی است که مصرف کنندگان می خواهند! طبق تحقیقات:

  • ۸۰٪ از مصرف کنندگان می گویند که مایلند هشدارهای موقعیت مکانی را از مشاغل دریافت کنند.
  • ۷۰٪ از مصرف کنندگان می گویند اگر در ازای آن چیز ارزشمندی بدست آورند ، مایلند مکان خود را به اشتراک بگذارند.
  • ۶۱٪ از دارندگان تلفن های هوشمند ترجیح می دهند از سایتهایی خرید کنند که اطلاعات را برای موقعیت مکانی خود سفارشی می کنند.

به طور خلاصه ، شما استراتژی محلی PPC خود را لایه بندی می کنید تا به مشتریان یک تجربه شخصی و محلی پسند بدهید. همه اینها در حالی که پس انداز می کنید!

نحوه تنظیم ژئوتارگت در Google Ads

برای پیاده سازی هدفگذاری جغرافیایی در Google Ads ، کمپینی را که می خواهید هدف قرار دهید انتخاب کنید ، روی برگه تنظیمات کلیک کنید ، سپس به پایین قسمت بخش ها بروید.

روی نوار جستجو کلیک کنید ، مکان مورد نظر خود را تایپ کنید و وقتی در منوی کشویی گزینه های مربوطه ظاهر شد ، آن را انتخاب کنید. گزینه ها شامل کشور ، منطقه (مانند ایالت یا استان) ، شهر ، کد پستی و حتی برخی فرودگاه ها هستند.

اگر روی جستجوی پیشرفته کلیک کنید ، به یک جعبه بازشو جداگانه منتقل می شوید که سه گزینه دیگر به شما ارائه می دهد:

Add: آن مکان را به لیست مکانهای هدف شما اضافه می کند.

Exclude: از نمایش تبلیغات شما در این مکان جلوگیری می کند.

Nearby & Related Locations: لیستی از مناطق مجاور را ایجاد می کند که ممکن است اضافه کردن آنها را نیز در نظر داشته باشید.

وقتی منطقه ای را انتخاب می کنید ، Google Ads نقشه ای را نشان می دهد که منطقه هدف را برجسته کرده باشد.

اگر چندین منطقه را انتخاب کرده باشید ، همه آنها در یک لیست ظاهر می شوند و می توانید برای مشاهده همه نقشه را بزرگنمایی کنید.

نکاتی طلایی برای به حداکثر رساندن ROI تبلیغات محلی خود با استفاده از Geotargeting

هدف گذاری جغرافیایی می تواند بر معیارهایی مانند نمره کیفیت ، سهم نمایش و نرخ کلیک شما تأثیر بگذارد. در اینجا مهمترین نکات مهم در زمینه ژئوتارگتینگ برای بهبود عملکرد شما در سراسر جهان آورده شده است.

۱-گزینه های موقعیت مکانی خود را دوباره بررسی کنید.

هنگام تنظیم هدفگذاری ژئوتک خود ، یک نکته مهم وجود دارد که باید به آن توجه کنید. وقتی روی برگه آبی گزینه های موقعیت مکانی کلیک می کنید ، می توانید براساس Presence (افرادی که مستقر در مکانهای هدف هستند) یا Search (افرادی که مکان های مورد نظر شما را جستجو می کنند) و یا هر دو را هدف قرار دهید.

به عنوان مثال ، فرض کنید شما فقط می خواهید ساکنان یک شهر خاص را هدف قرار دهید. اگر گزینه دوم علامت گذاری شود ، ممکن است تبلیغ شما برای شخصی در شهر دیگر نشان داده شود که قصد مسافرت در تعطیلات به شهر هدف شما را دارد (که اغلب به دنبال جاذبه های آن شهر است).

۲-معیارهای عملکردی در مکان را تحت نظر داشته باشید.

با کلیک روی برگه مکان ها در ستون ناوبری دوم ، ببینید کدام مکان ها بیشترین میزان بازدید را ایجاد می کنند. در اینجا می توانید اطلاعات استاندارد مانند کلیک ، نمایش ، میانگین هزینه هر کلیک (CPC) و موقعیت متوسط ​​را مشاهده کنید ، زیرا این مورد برای هر یک از مکان های مشخص شده شما اعمال می شود. این برای درک دقیق اینکه بالاترین میزان بازگشت سرمایه را از کجا دریافت می کنید مهم است.

۳-موارد منفی مبتنی بر مکان را جستجو و حذف کنید.

برای دیدن اینکه جستجوی کدام کلمات کلیدی باعث بازدید تبلیغات شما شده است ، از گزارش شرایط جستجو استفاده کنید. اگر متوجه شدید که کلمات کلیدی خارج از مکانهای موردنظر شما تبلیغات شما را راه اندازی می کنند ، با کلیک روی کادر تأیید کنار آنها ، سپس این گزینه را به عنوان کلمه کلیدی منفی انتخاب کنید و این کلمات کلیدی را حذف کنید.

۴-برای کاهش CPA از تنظیمات استفاده کنید.

اگر از یک استراتژی پیشنهاد مناقصه ای استفاده می کنید ، می توانید با استفاده از تنظیمات پیشنهاد ، وقتی به کاربران با مکان خاصی نمایش داده می شوید، با هر کلیک ، مقدار بیشتری از پول را به Google پرداخت کنید. در بخش مکان ها ، یک ستون تنظیم پیشنهاد مشاهده خواهید کرد که در آن می توانید درصد منفی یا مثبت را در بالای پیشنهادات اصلی کلمه کلیدی خود برای منطقه انتخاب شده اعمال کنید.

به عنوان مثال اگر بدانید که احتمالاً بازدهی بالایی از مصرف کنندگان در یک شهر یا ایالت خاص دارید ، کلیک های دریافتی از آن مناطق برای شما ارزش متفاوتی دارند.

تنظیمات پیشنهادات به شما کمک می کند پیشنهاد کلمه کلیدی اصلی خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

۵-از تیزبین بودن نترسید.

همیشه به یاد داشته باشید که هزینه PPC از جیب شما (یا مشتری شما) خارج می شود ، باید بهینه صرف شود. بنابراین ، اندیشه های صرفه جویی را که همیشه در ذهن دارید ، مطرح کنید. این بدان معناست که اگر شما در سراسر کشور حمل و نقل می کنید اما واقعاً فروش فقط از چند شهر منتخب را مشاهده می کنید ، فقط آن مکان ها را هدف قرار دهید.

ممکن است “ایجاد شبکه گسترده” وسوسه انگیز باشد ، اما وقتی برای تعیین اولویت موقعیت مکانی با عملکرد عالی یک قدم به عقب برگردید ، می بینید که هزینه ها بدون از دست دادن موقعیت ها کاهش می یابد.

۶-از Google Trends برای اطلاع دادن به استراتژی هدف گذاری ژئوتکلیکی خود استفاده کنید.

الگوریتم ها جستجوی Google به طور مداوم تغییر می کنند. علاوه بر این ، اولویت ها و نیازهای مصرف کننده به دلیل شیوع کرونا به طور قابل توجهی تغییر کرده است.

گوگل ترند ابزاری است که می تواند علاقه مردم را به یک کلمه کلیدی یا موضوع خاص در یک منطقه جغرافیایی خاص نشان دهد. بنابراین ، شما می توانید ببینید که چه کلمات کلیدی در ترکیب با هدف جغرافیایی یا Geotargeting شما ممکن است بهترین عملکرد را داشته باشند.

۷-اصطلاحات منطقه ای را در لیست کلمات کلیدی خود بگنجانید.

این را به عنوان اصول ژئوتارگتینگ در نظر بگیرید. در حالی که هدف گذاری جغرافیایی شما در حال حاضر از جستجوها بر اساس موقعیت مکانی مراقبت می کند اما لایه لایه کردن برخی از کلمات کلیدی مبتنی بر مکان هیچگاه ضرری نخواهد داشت. این به همراه نسخه تبلیغاتی شما و (به احتمال زیاد) جستجوی جستجوگر همراه خواهد بود. بنابراین ، با استفاده از اصطلاحات منطقه ای می توانید نمره کیفیت را افزایش دهید زیرا کلمات کلیدی شما حتی بیشتر مرتبط خواهند بود.

۸-نام مکان مورد نظر خود را در نسخه تبلیغ خود وارد کنید.

این بهترین روش برای PPC محلی است تا بینندگان شما دقیقاً بدانند که شما به مکان آنها توجه می کنید. اگر بتوانید آن را در یک عنوان فشرده کنید ، یک پاداش خواهد بود زیرا متن آگهی مطابق با حروف درشت ظاهر می شود. این کمک می کند تا تبلیغ در صفحه به عنوان یک لیست محلی پسند برجسته شود.

به یاد داشته باشید ، احتمال اینکه جستجوگران در جستجوی خود دارای سئوال هایی باشند که شامل مکان هدف شما هستند بسیار زیاد است. و اگر از کلمات کلیدی مبتنی بر مکان استفاده کنید ، همانطور که در بالا ذکر شد ، این موضوع اهمیت تبلیغات شما را افزایش می دهد.

نتیجه گیری:

هدف گذاری جغرافیایی نه تنها می تواند با PPC محلی در هزینه شما صرفه جویی کند ، بلکه می تواند ابزاری برای بازاریابی شخصی و در زمان واقعی ، آزمایش بازارهای جدید و هدف قرار دادن شخصیت ها در یک محله خاص باشد.

 این نکات را دنبال کنید تا در تبلیغات مشاغل محلی خود بیشترین استفاده را از هدفگذاری جغرافیایی در تبلیغات Google ببرید:

۱-گزینه های موقعیت مکانی خود را دوباره بررسی کنید

۲-به معیارهای گرانول توجه کنید

۳-موارد منفی مبتنی بر مکان را جستجو و اجرا کنید

۴-برای کاهش CPA از تنظیمات پیشنهاد استفاده کنید

۵-از تیزبین بودن نترسید

۶-مکانهای خاص را حذف کنید

۷-از Google Trends برای اطلاع دادن به هدفگیری خود استفاده کنید

۸-اصطلاحات منطقه ای را در نسخه تبلیغات خود بگنجانید

۹-نام مکان مورد نظر خود را در نسخه تبلیغ خود وارد کنید

۱۰-از پسوندهای مکان و افزونه های تماس استفاده کنید