چرا توانمندسازی فروش برای کسب و کار شما اهمیت دارد؟

چرا توانمندسازی فروش برای کسب و کار شما اهمیت دارد؟

چرا توانمندسازی فروش برای کسب و کار شما اهمیت دارد؟

چرا توانمندسازی فروش برای کسب و کار شما اهمیت دارد؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

توانمندسازی فروش و اهمیت آن در کسب و کار شما

اکثر افرادی که در کار فروش هستند با مفهوم توانمند سازی فروش آشنا هستند. تنها به این دلیل که شما این اصطلاح را نشنیده اید به این معنی نیست که به مفهومش تسلط کافی ندارید.

توانمندسازی فروش چیست و چرا کسب و کار شما به آن نیاز دارد؟

اکثر افرادی که در صنعت فروش هستند با مفهوم توانمند سازی فروش آشنا هستند. تنها به این دلیل که شما این اصطلاح را نشنیده اید به این معنی نیست که به مفهومش تسلط کافی ندارید.

فروش

نگران نباشید، شما تنها نیستید. مسایل گیج کننده زیادی درفروش و در مورد آنچه جزء توانمند سازی فروش میشود، وجود دارد و ما امیدواریم که بتوانیم مقداری نور به آن درمورد اینکه چه چیزی است و اینکه چرا تجارتتان به آن احتیاج دارد، ببخشیم.

شرح توانمند سازی فروش

به عبارت ساده، توانمند سازی فروش عملی برای فراهم آوردن تمام وسایل و اطلاعاتی است که تیم فروشتان به جهت فعال تر بودن و در نهایتا فروش بیشتر، نیاز دارند. شاید به عنوانی مفهومی ساده تلقی شود اما پیچیده تر از آنچه ممکن است تصور کنید است. فروشنده نیاز به ابزار صحیح برای مجذوب نگه داشتن مشتری در هر قدم از راه دارد، اطلاعات فعلی ای که مفید و گویا باشند قسمتی حیاتی برای توانمند سازی فروش برای نیروی فروشتان است. برای اینکه تیم فروشتان را به خوبی توانمند کنید، هر چیزی را که فراهم میکنید باید به راحتی، به همه ی تیمتان ارائه و تکرار دوباره شود.

توانمند سازی فروش چگونه بنظر می آید؟

اگر شما قرار است همه ی چیز هایی را که تیم تان برای موثر تر بودن برای خودشان و شرکت، فراهم کنید، پس باید بیشتر به فکر خریدار باشید تا فروشنده. فروشنده پیش از این میداند که محصول خدمات چقدر عالی است، نیازی به فروخته شدن ندارند. شما باید برای آن ها همه چیزهایی که نیاز است تا خریدار یک تصمیم آگاهانه بگیرد، فراهم آوردید. وقتی این کار را کنید، نیروی فروشتان را قادر می سازید تا شغلشان را موثر تر انجام دهند.

تمرین کافی بخشی از توانمند سازی فروش است.

نیروی فروش شما باید در همه ی چیز هایی که به خریدار ارائه میدهد ماهر باشد، هر منبع و ابزار ارائه شده باید این توانایی را داشته باشد که به صورت یکپارچه و بدون خرید توسط تیم فروش اجرا  شود. آن ها چهره ی شرکت برای خریدار هستند و بدین لحاظ هر گونه درنگ و عدم اطمینان برای خریدار مخرب خواهد بود.

اطمینان حاصل کردن از اینکه نیروی فروش شما میداند که چگونه از هر و همه ی ابزار ها و منابع با تمرین مناسب و متداوم، بخشی بزرگ از توانمند سازی فروش است. این مسئله شامل پشتیبانی فنی در هر زمان و مکانی که لازم است نیز میشود.

آگاهی از روند

گروه فروش شما باید بداند که قادر به استفاده یا عدم استفاده از چه منابعی هستند؟ این مطالب باید به این گروه عرضه گردد و توسط اشخاص دوباره مورد استفاده قرار گیرد.

روند فروش نباید متکی به شانس، یا به تنهایی یا آنچه شخصی بر حسب آنچه کنار هم قرار میدهد، باشد. مطالبی که به خوبی تحقیق شده و توسعه یافته باشند باعث سود برای کل سازمان شما میشود، مثلا اعضای گروهتان باید انتظار داشته باشند که با آن ها با صداقت رفتار شود.

استراتژی فروش

چرا شما به توانمند سازی فروش احتیاج دارید؟

وقتی کارکنان فروشتان را توانمند میکنید در واقع شما کل گروه خود را صاحب اختیار و قدرت با تمام آنچه لازم است برای موفقیت بدانند، میکنید‌. ارسال اطلاعات، ابزار و منابع یکسان به دلیل به سازی مداوم به شما در پیش بینی آسانتر نتایج فروش کمک کند.

اجازه  فروش به همه شانس این را می دهد تا یک بازیکن موثر برای گروه، به جای یک تیم تمام ستاره باشند. درحالیکه همچنان همیشه استعداد عاملی برای موفقیت هر شخصی در بازی برای فروش است‌. اساس پیوسته  و سیستم توانمند سازی فروش انسجام و موفقیت بیشتری بین گروه پخش خواهد کرد.

در عمل قرار دادن توانمند سازی فروش

بهترین تمرینات برای در عمل قرار دادن نقشه ی توانمند سازی فروش شناسایی آنچه که به آن نیاز دارید تا برای خریدار در دسترس باشد و مجاب به خرید شود، می باشد. به چه اطلاعات و جزئیاتی آن ها برای فراهم سازی نیاز دارند؟

فراتر از داده ها، تمرکزی باید بر تعالیمی که بر تمرینات عملکرد فروش بالای متخصصان میباشد نیز باید شامل گردد. بصورت رویه هم رفته به برنامه تمرینتان نگاه کنید و اگر آن را غیر موثر یا ناقص دیدید آن را ترفیع ببخشید. محتوای آنچه به گروه فروشتان ارائه میدهید در نظر بگیرید، آیا محتوای کیفیت بالایی دارد؟ به دنبال این باشید که اطلاعات مختلفی را به خریدار در قالب دیجیتال ارائه دهید که بتوان از آنها در مقیاس بزرگتر سهم برد. آیا شما حضور فعال در شبکه اجتماعی دارید تا تیم فروشتان بتواند خریدار را مجاب کند؟ فراهم کردن ابزار های فعلی و مدرن برای آن ها به جهت اینکه بتوانند خریداران را ملاقات کنند بخش مهمی از روند توانمند سازی فروش است.

حمایت و تعلیم مداوم

به جای صرفا ملاقات های سالانه، بهترین راه برای اینکه گروه فروشتان را توانمند کنید این است که تعلیم مداوم که پایان ندارد فراهم کنید. یادگیری یک فعالیت مادام العمر است و دنیای فروش امری استثنا نیست. زیرا که کسب و کار شما آماری نیست، گروه فروش شما به اطلاعات به روز رسانی شده مداوم احتیاج دارند تا بتوانند جدیدترین اطلاعات را ارائه دهند و مرتبط باقی بمانند.

از این گذشته، صنعت فروش به سرعت در حال تغییر با استراتژی ها و ابزار جدید برای موفقیت بیشتر میباشد. تعلیم مداوم، به جهت اینکه به روز باشند، اتفاق نظر داشته باشند و به جلو حرکت کنند. شما میتوانید به صورت پی در پی از گروه فروشتان از راه مدیریت آن ها در تقابل با هنجار های نهادینه شده و مورد انتظار، حمایت کنید. شما نیز احساس خوبی در مورد تعلیم جدید یا کمک در حوزه های مختلف خواهید داشت.

گرفتن حق توانمند سازی فروش

مقاطعی بین فروش و بازاریابی وجود دارد. بازاریابی کسب و کارتان به شکل زیادی فروشتان را تحت تاثیر قرار میدهد. با هدف ملحق شدن به فروش و بازاریابی به شکل مناسب، تلاش بزرگی برای همکاری و توسعه روند توانمند سازی باهم، لازم است. زیرا بسیار حیاتی است که توانمند سازی فروش قله ی بهره وری باشد، ایده خوبی است که با متخصصان در این حوزه کار کرد.

 شما می توانید سایت WEBITMD را چک کنید و میزان رشدتان را در نظر بگیرید و ببینید چه کاری برای کسب و کارتان میتوانید انجام دهید و فروش و بازاریابی را در کنار هم می آوریم تا کسب و کارتان را به سمت سود دهی بیشتر ببریم.

ما موضع گیری مناسب را به هنگام کار با شرکتی برای توانمند سازی فروششان با هر آنچه که شرکتشان برای سوددهی نیاز دارد، میدانیم. کسب و کار ما کسب و کار شما می باشد. برای گفت و گو به جهت اینکه چگونه میتوانیم به فروش سازمان تان ارزش ببخشیم، با ما درارتباط باشید.