چرا به یک پلت فرم مدیریت داده های اجتماعی (DMP) نیاز دارید؟

چرا به یک پلت فرم مدیریت داده های اجتماعی (DMP) نیاز دارید؟

چرا به یک پلت فرم مدیریت داده های اجتماعی (DMP) نیاز دارید؟

چرا به یک پلت فرم مدیریت داده های اجتماعی (DMP) نیاز دارید؟ 1400 1000 علی ناصرحجتی

آیا هنوز تصمیمات تجاری مهم خود را بدون بررسی داده می گیرید؟ شاید شما در حال مشاهده داده‌ها هستید که به کسب و کار کمک می کند اما نمی‌دانید چگونه در آن سرمایه‌گذاری کنید و از آن استفاده کنید؟ خب، خبر خوب این است که هیچ بازاریابی این روزها تنها نیست. در حالی که برخی از بازاریابان به متخصصان دیگر برون سپاری می کنند، برخی دیگر ابزارهایی را برای کمک به کارهای تبلیغاتی اتخاذ می کنند. امروز، ما روی دومی تمرکز می کنیم. شما قرار است با ابزاری آشنا شوید که دنیای بازاریابی را برای بسیاری تغییر می‌دهد.

 به عنوان مثال، تیک تاک اخیراً وارد صحنه تبلیغات شده است. به جای نادیده گرفتن آن، قبل از تصمیم گیری در مورد پذیرش پلتفرم در استراتژی خود، و ارزشی را که به استراتژی شما اضافه می کند در نظر بگیرید.

در مورد DMP های اجتماعی، همین امر صادق است. این را به عنوان یکی دیگر از ابزارهای بازاریابی، هزینه های اضافی و … تلقی نکنید.

Social DMP چیست؟

برای کسب‌وکارها و بازاریابان، یکی از بزرگترین چالش‌های سال‌های اخیر، دریافت تبلیغات در حوزه‌های مناسب بوده است.

آیا مخاطبان خود را می شناسید؟ آیا پیچیدگی های مخاطبان خود را درک می کنید؟ آیا می دانید آنها از محصولات و برندهای طبیعت شما چه می خواهند؟ اگر نمی توانید به این سؤالات پاسخ دهید، چگونه انتظار دارید از طریق مطالب تبلیغاتی با آنها طنین انداز و همراه شوید؟

اگرچه این احتمالاً شما را شگفت‌زده نمی‌کند، اما اینجاست که پلت‌فرم‌های مدیریت داده‌های اجتماعی وارد می‌شوند. اساساً، این پلت‌فرم‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تعداد زیادی از داده‌های مخاطب را از جستجو، اجتماعی و سایر پلت‌فرم‌های دیجیتال جمع‌آوری کنند. به عنوان مثال، اطلاعات را از ایمیل، توییتر، اینستاگرام، فیس بوک، وب سایت های تجارت الکترونیک و منابع مختلف دیگر جمع آوری می کند. پس از جمع‌آوری، یک DMP  اجتماعی، مخاطبان شما و آنچه را که باعث می‌شود قبل از تقسیم‌بندی آن‌ها بر اساس آن، علامت‌گذاری کنند، در نظر می‌گیرد.

ما می خواهیم مزایای افزودن چنین ابزاری به استراتژی شما را بررسی کنیم، اما یکی از بزرگترین دلایل انتخاب یک DMP اجتماعی این است که همه چیز در زمان واقعی اتفاق می افتد.

مزایای DMP اجتماعی:

با توجه به مقدمه‌، چرا باید یک DMP اجتماعی را به استراتژی خود اضافه کنید؟ در این بخش بعدی، ما قصد داریم برخی از بزرگترین مزایا را بررسی کنیم!

نمایه های مشتری به طور مداوم به روز می شود، و آنها جهت و انگیزه ای را برای تیم های بازاریابی و فروش فراهم می کنند. با این حال، یکی از بزرگترین مشکلات این است که مدت زیادی پس از ایجاد حساب کاربری آنها منسوخ شده اند. تنها راه تکیه بر پروفایل های مشتریان این است که به طور مداوم آنها را به روز کنیم، و این دقیقاً همان چیزی است که DMP های اجتماعی ارائه می دهند.

همانطور که رفتارهای مصرف‌کننده تکامل می‌یابد، داده‌های شما نیز تغییر می‌کنند و این داده‌های بی‌درنگ به‌طور خودکار پروفایل‌های مشتری را در کسب‌وکار به‌روزرسانی می‌کنند. با این کار، شما همیشه بر اساس جدیدترین اطلاعات به جای پروفایل های بالقوه قدیمی عمل می کنید. با جدیدترین داده ها، هدف قرار دادن مشتریان بالقوه و ملاقات با آنها، آسان تر است.

داده های یکپارچه:

در مرحله بعد، بیشتر کسب و کارها فقط از داشتن یک دید واحد از داده های خود در چندین کانال اجتماعی خوشحال هستند. پیش از این، تیم های بازاریابی باید اولویت بندی می کردند و این به معنای کنار گذاشتن پلتفرم های خاص بود. در حالی که دانستن آنچه مردم در فیس بوک می گویند خوب است، در مقایسه با آنچه می توانید با در نظر گرفتن همه پلتفرم ها به دست آورید، دید بسیار محدودی به شما می دهد. با استفاده از DMP های اجتماعی، این فرصتبرای شما ایجاد می شود. علاوه بر این، متوجه می شوید که مردم درباره برند شما در همه پلتفرم ها در یک مکان چه می گویند. بدون نگاه کلی به مشتریان، فرصت‌ها را از دست خواهید داد و می‌توانید آنها را نیز ناامید کنید.

وقتی کسب‌وکار دارای DMP اجتماعی است، همیشه می‌دانید که بر مشتریان چه می‌گذرد. بنابراین، جلوگیری از موقعیت‌های مخرب ساده‌تر است. با یک دید یکپارچه از همه مشتریان و داده ها، آگاهی شما افزایش می یابد و برند شما می تواند به طور موثرتری نیازهای مخاطب را برآورده کند. برای مثال، ممکن است متوجه شوید که مشتریان مشتاق یک ویژگی خاص در محصولی مانند شما هستند. با آگاهی بیشتر، متوجه این درخواست می شوید و محصولات، محتوا و توصیه ها را برای هر کاربر شخصی می کنید.

تخصیص موثر بودجه:

در مرحله بعد، این واقعیت که مدیریت داده شما اکنون در زمان واقعی انجام می شود به این معنی است که شما ایده بهتری از عملکرد همه کمپین های تبلیغاتی دریافت می کنید. با این کار، این امکان وجود دارد که بودجه خود را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که بهترین تبلیغات بیشترین بخش بودجه را دریافت می کنند. در همین حال، تبلیغات با عملکرد آهسته به همان اندازه بودجه را دریافت نمی کنند. در همه حال، رسانه‌های با عملکرد برتر شما از حمایتی که شایسته آن است برخوردار می‌شوند. علاوه بر این، می توانید بودجه خود را طوری تنظیم کنید که همیشه به بهترین مخاطبان دسترسی داشته باشید.

با تقسیم بندی مخاطب و تخصیص بودجه، مشتریان تبلیغات مورد نیاز خود را در صورت نیاز مشاهده می کنند. به عنوان مثال، یک تبلیغ به افرادی که اغلب از برند شما خرید می کنند نشان داده می شود، در حالی که تبلیغ دیگر به افرادی که درخواست پشتیبانی کرده اند ارسال می شود.

وقتی یک DMP اجتماعی برای استراتژی بازاریابی خود ندارید، فقط می‌توانید پیام‌های کلی را برای مخاطبان خود ارسال کنید. مشتریان پیام‌های نامربوط دریافت می‌کنند و شما مانند یک آماتور در صنعت پر از حرفه‌ای به نظر می‌رسید.

انتخاب یک DMP اجتماعی:

در این مرحله، احتمالاً مشتاق هستید که در مورد بهترین DMPهای اجتماعی در بازار بیاموزید تا بتوانید از مزایای بخش قبل لذت ببرید. در این مورد، زمان آن فرا رسیده است که Trapica را به شما معرفی کنیم. به عنوان یک بازاریاب، ارزشی را که از تراپیکا دریافت خواهید کرد، باور نخواهید کرد. به عنوان ابر بازاریابی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی پیشرو.  Trapica برای کمک به استراتژی بازاریابی شما، داده ها را از منابع بی پایان جمع آوری می کند.

از نظر ادغام، می توانید کمپین های بهینه سازی شده را در پلتفرم های زیر ارائه دهید:

 • یوتیوب
 • توییتر
 • فیس بوک
 • اینستاگرام
 • ردیت
 • پینترست
 • آمازون
 • لینکدین
 • گوگل
 • اسنپ ​​چت
 • تیک تاک

بنابراین، ما معتقدیم که این گسترده‌ترین DMP اجتماعی موجود در حال حاضر است. در تمامی این پلتفرم‌ها، Trapica داده‌های مربوط به مخاطبان و تبلیغات شما را قبل از استفاده از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای بهینه‌سازی هدف‌یابی، پیشنهاد قیمت، بودجه‌بندی و تست A/B جمع‌آوری می‌کند. در نهایت می‌توانید با Trapica کمپین‌هایی را راه‌اندازی و مدیریت کنید.

علاوه بر اتوماسیون پیشرفته، از بینش های کشف مخاطب نیز بهره مند خواهید شد. در سال ۲۰۲۲، دانستن سن، مکان و جنسیت کافی نخواهد بود. درعوض، به طیف وسیعی از اطلاعات از جمله دموگرافیک، جغرافیایی، و اتوماسیون پیشرفته نیاز دارید. هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشید، بخش هایی که Trapica به ساخت آنها کمک می کند دقیق تر است.

به عنوان یک جایزه، کسانی که Trapica را انتخاب می‌کنند، محصول محافظت از برند تبلیغاتی نیز دریافت می‌کنند. علاوه بر محافظت از حساب تبلیغاتی در برابر هکرهای خارجی، از اشتباهات داخلی محافظت می کند. در گذشته، بیشتر بازاریاب‌ها احساس می‌کردند که وقتی شما به‌جای ۱۰۰۰ دلار بودجه ۱۰۰۰۰ دلاری را وارد می‌کنید، توجه بیشتری دارید. گاهی اوقات، یک صفر اضافی در یک کمپین بازاریابی، این پتانسیل را دارد که یک کسب و کار را فلج مالی کند. خوشبختانه، Trapica با هشدار دادن به تیم در مورد تمام فعالیت‌های غیرعادی، از اشتباهات محافظت می‌کند.

خلاصه:

در این مرحله، به نقطه‌ای می‌رسیم که DMP‌های اجتماعی برای کسب‌وکارها حیاتی هستند. وقتی با صدها سرویس دیگر رقابت می‌کنید، به درک عمیقی از مخاطبان خود نیاز دارید، و این تنها زمانی اتفاق می‌افتد که از ابزار پیشرو مانند Trapica استفاده کنید.

اگر نگران هزینه چنین ابزارهایی هستید، ارزشی که آنها به کمپین بازاریابی شما می‌افزایند، کاملاً از سرمایه‌گذاری کوچک بیشتر خواهد بود. با نزدیک‌تر شدن به سال ۲۰۲۲، سؤالی که واقعاً باید بپرسید این است که آیا می‌توانید از این ابزار پیشرفته برای استراتژی بازاریابی خود صرف نظر کنید؟