چرا باید در سال ۲۰۲۲ بر بازاریابی ویدیویی وایرآل تمرکز کنید

چرا باید در سال 2022 بر بازاریابی ویدیویی وایرآل تمرکز کنید:

چرا باید در سال ۲۰۲۲ بر بازاریابی ویدیویی وایرآل تمرکز کنید

چرا باید در سال ۲۰۲۲ بر بازاریابی ویدیویی وایرآل تمرکز کنید 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

آیا از خود پرسیده اید که آیا ارزش آن را دارد که منابع خود را در بازاریابی ویدئویی سرمایه گذاری کنید؟ مطمئن نیستید که بازاریابی ویدئویی چیست و چگونه می توان آن را برای کسب و کار خود کارآمد کرد؟

تحقیقات نشان می‌دهد که ویدیو نسبت به هر نوع محتوای دیگری در اینستاگرام، تعامل بیشتری ایجاد می‌کند. بازاریابی دیجیتال انقلابی ۳۶۰ درجه برای کسب و کارها ایجاد کرده است. قبل از اینترنت، صاحبان مشاغل برای شناخته شدن و پایداری کسب و کار خود زمان و کار زیادی را صرف کردند. عصر دیجیتال پیشرفت کرده است و بازاریابی ویدیویی ویروسی یا وایرآل موفقیت آمیز است!

چرا بازاریابی ویدئویی؟

سال ۲۰۲۲ برای کسب و کار شما درخشان به نظر می رسد. اما، اگر نمی دانید چگونه یک ویدیوی ویروسی بسازید، باید حتما به آن وارد شوید! نگویید که این کار برای جوانان است. بازاریابی ویدئویی ویروسی برای همه است! شما می توانید مشتریان بیشتری را هدف قرار دهید و با دستیابی به مخاطبان بیشتر، فروش بیشتری داشته باشید. اگر سئوی خود را درست انجام دهید این امکان وجود دارد. تنها چیزی که نیاز دارید یک تیم پرجنب‌وجوش است تا یاد بگیرند که چگونه یک ویدیوی یوتیوب ویروسی بسازید، یک ویدیو را در تیک تاک به صورت ویروسی درآورید، و آمار بازاریابی ویدیویی را یادداشت کنید. بنابراین وقتی می گوییم بازاریابی ویدیویی آینده است، حدس بزنید منظورمان چه چیزی است!

می‌خواهیم به عمق برویم و ببینیم چرا بازاریابی ویدیویی جدیدترین روند در سال ۲۰۲۲ است و باید روی چه چیزی تمرکز کنید. بهترین زمان برای آماده شدن همین الان است. بنابراین، به این بینش توجه داشته باشید که به شما در هنگام هدف قرار دادن مخاطبانتان کمک می کند.

در اینجا مواردی آمده است که ما بررسی خواهیم کرد:

 • مصرف کنندگان (کاربران اینترنت) عاشق محتوای ویدیویی هستند
 • تقاضا برای محتوای ویدیویی ویروسی افزایش یافته است
 • بازاریابی ویدیویی قدرتمند است
 • مصرف کنندگان از ویدیوهای موجود در شبکه های اجتماعی لذت می برند
 • بازاریابی ویدیویی سودآور است
 • ویدئوها باعث افزایش ترافیک اینترنت می شوند
 • محبوبیت روزافزون ویدیو

قبل از اینکه وارد کار اصلی روز شویم، باید از خود بپرسید؛

 • آیا منابع کافی برای ایجاد ویدیو دارید؟
 • آیا مخاطب هدف شما به ویدیوها علاقه مند است؟
 • آیا فکر می کنید اگر وقت و منابع خود را صرف کنید، دلیل شایسته ای خواهد بود؟

اگر پاسخ شما مثبت است، پس این مقاله برای شماست تا بدانید چرا بازاریابی ویدئویی برای کسب و کار شما بهترین است.

آمارهای به اشتراک‌گذاشته‌شده به شما کمک می‌کند یک استراتژی پیشرفته برای سال ۲۰۲۲ ایجاد کنید. بیایید به این موضوع بپردازیم که چرا بازاریابی ویدیویی ویروسی جدیدترین روندی است که باید در سال ۲۰۲۲ روی آن تمرکز کنید.

مصرف کنندگان (کاربران اینترنت) عاشق محتوای ویدیویی هستند

با گذشت زمان، تعداد سازندگان محتوای ویدیویی افزایش یافته است. چرا؟ زیرا تقاضای زیادی برای محتوای ویدیویی وجود دارد. آمار بازاریابی ویدیویی نشان می دهد که در حال حاضر ویدیوهای بیشتری نسبت به قبل مشاهده می شود. در نتیجه، سایت‌های رسانه‌های اجتماعی به سطح بالایی رسیده‌اند تا به کاربران این امکان را بدهند که ویدیوهای کوتاه بسازند و در صفحات خود به صورت زنده پخش شوند.

شما نمی توانید واقعیتی را که با یک ویدیو همراه است دست کم بگیرید. در دنیایی که اکثر مردم در خواندن تنبل هستند، ویدیوها سریع‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند. تحقیقات در ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ نشان داد که ۸۵٪ از کاربران اینترنت ماهانه ویدیوها را در دستگاه های خود تماشا می کنند. علاوه بر این، آمار نشان می دهد که افراد ۲۵-۳۴ ساله بیشتر ویدیوهای آنلاین را تماشا می کنند.

بهترین خبر این است که تعداد افرادی که ویدیوها را تماشا می کنند در حال افزایش است. علاوه بر این، با قرنطینه COVID-19، مردم به شدت از فضای آنلاین برای انجام تجارت و تبلیغ برندها استفاده کردند. آژانس های بازاریابی دیجیتال بسیار حرفه ای وجود دارند که به کسب و کارهایی که با سئو درگیر هستند کمک می کنند تا رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند. بنابراین شما نیازی به مبارزه ندارید زیرا راه حل هایی وجود دارد.

افزایش تقاضا برای محتوای ویدیویی ویروسی:

پیش از این، مردم محتوای ویدیویی را عمدتاً برای سرگرمی تماشا می کردند. با این حال، با گذشت زمان، برندها راه خود را برای جذب مخاطبان رو به رشد کردند.

بنابراین، ویدیوهای ویروسی کجا یافت می شوند؟

مهم ترین فضایی که برای ویدیوها شناخته شده است، یوتیوب است. محتوا با توجه به جایگاه شما از طریق وبلاگ ها یا فیلم های آموزشی به اشتراک گذاشته می شود. شما باید اطلاعات بینش یوتیوب و نحوه ساخت ویدیوهای ویروسی یوتیوب را بیاموزید.

تیک تاک از طریق ویدیوهای کوتاه و سرگرم کننده منفجر شده است. شما باید جوهره برند خود را بسازید و یاد بگیرید که چگونه ویدیوهای ویروسی تیک تاک را به عنوان یک برند بسازید. مخاطبان آنجا بسیار زیاد هستند. ارسال پیام هیجان انگیز به کسب و کار اصلی برند شما باعث می شود مردم از وب سایت شما بازدید کنند.

باید بدانید که مخاطبان شما همیشه به دنبال ویدیویی از شما هستند. به این دلیل است که مردم از کسانی که می بینند، دوست دارند و با آنها ارتباط برقرار می کنند، خرید می کنند.

با افزایش تقاضا برای ویدیو، بسیاری از اینفلوئنسرهای صنعت می توانند به طور فعال انواع مختلفی از محتوای ویدیویی را برای رفع این نیاز رو به افزایش تولید کنند. خبر خوب این است که می توانید یک آژانس دیجیتال مارکتینگ برای کمک به شما استخدام کنید.

بازاریابی ویدیویی قدرتمند است:

در دنیایی که بصری است، بدون شک ویدیوها ابزار قدرتمندی هستند.

آیا در مورد بازاریابی ویدیویی گیج شده اید؟

بازاریابی ویدئویی روشی برای تبلیغ یک برند یا محصول از طریق ویدئو است. به بازاریابان رسانه ای جذاب، همه کاره و بسیار قابل اشتراک برای دستیابی به مخاطبان خود ارائه می دهد. شما باید در مورد نحوه ساخت یک ویدیوی ویروسی برای خدمت به مخاطبان هدف خود آگاه باشید.

بازاریابی ویدئویی در سال ۲۰۲۱ به نقاط بالایی رسید، و در سال ۲۰۲۲ به اوجمی رسد. بنابراین داشتن یک استراتژی بازاریابی دیجیتال برای سازمان شما اجتناب ناپذیر است. تیم بازاریابی شما باید عملی باشد و از هر روندی که ویدیو می تواند برای آنها ارائه دهد استفاده کند.

گزارش ۲۰۱۹ نشان می دهد که ۸۷ درصد از متخصصان بازاریابی از ویدئو به عنوان ابزار بازاریابی استفاده می کنند. با افزایش تقاضا برای محتوای ویدیویی، جای تعجب نیست که درصد زیادی از متخصصان بازاریابی ادعا می کنند که از ویدیو به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده می کنند. متخصصان بازاریابی به پتانسیل محتوای ویدیویی برای افزایش تعامل کاربر و بهبود اعتماد به برند اعتماد دارند.

مصرف کنندگان از ویدیوهای موجود در رسانه های اجتماعی لذت می برند.

کاربران به طور فزاینده ای ویدیوها را در هر پلتفرمی مشاهده می کنند. چه در وبلاگ ها، چه در اینستاگرام و چه در یوتیوب، آنها انتظار محتوای ویدیویی بیشتری دارند. در نتیجه، ویدئوها بهترین امتیاز را از سوی مصرف کنندگان دریافت می کنند.

شما در حال خواندن این مطلب با تلفن یا لپ تاپ خود هستید زیرا می خواهید بدانید چگونه می توانید یک ویدیوی ویروسی بسازید. چرا؟

شاید، شما همیشه ویدیوها را تماشا می کنید و همین را برای مصرف کنندگان تجاری خود می خواهید.

امروزه اکثر مصرف کنندگان ادعا می کنند که هنگام تصمیم گیری خرید تحت تأثیر حضور یک برند در رسانه های اجتماعی قرار گرفته اند. این آمار به تنهایی نشان می دهد که چگونه ویدیوها با گذشت زمان محبوب می شوند. با تبدیل شدن ویدیو به تأثیر قابل توجهی بر تصمیمات مصرف کننده، جای تعجب نیست که اینستاگرام در مسیر تبدیل شدن به پلتفرم سریع‌الرشد است که از محتوای ویدیویی برای خرید خرید استفاده می‌کند.

تمرکز روندها برای سال ۲۰۲۲؟

یکی از انواع محتوای ویدیویی پیشرو که کسب‌وکارها از آن استفاده می‌کنند، ویدیوهای توضیحی هستند که محصولات یا خدمات شما را توضیح می‌دهند. انواع محبوب دیگر محتوای ویدیویی شامل ولوگ (وبلاگ های ویدیویی)، مصاحبه های ویدیویی، ارائه های ویدیویی، آموزش ها، بررسی محصول، نمایش های نمایشی محصول، ضبط پخش زنده، توصیفات ویدیویی، و تبلیغات ویدیویی است.

سایر موارد عبارتند از؛

لینکدین در گذشته، اعلام کرد که در حال رفتن به بازاریابی ویدئویی B2B  است. این فرصتی برای کسب و کارها است تا از ویدئو برای دسترسی به کارکنان و مشتریان بالقوه استفاده کنند.

ویدیوهای زنده، رسانه های اجتماعی چشم انداز کسب و کار را به شدت تغییر داده است. با فراهم کردن بستری برای تعامل شخصی بیشتر، شکاف بین برندها و مصرف کنندگان را پر کرده است. برای درگیر کردن مشتریان فعلی و سرنخ هایی که علاقه زیادی به آنچه برند شما ارائه می دهد بسیار عالی است.

ویدیوهای ۳۶۰ درجه تجربه ای همه جانبه را برای مصرف کنندگان فراهم می کند. بنابراین، آنها را به طور موثرتری درگیر می کند.

استفاده از ویدیوهای ۳۶۰ درجه به شما امکان می دهد محصولات و خدمات خود را بهتر به نمایش بگذارید زیرا مشتریان هدف شما کنترل بیشتری بر نگاه کردن به آنها دارند.

انتظار می‌رود روند تولید ویدیوی ساده در سال ۲۰۲۰ ادامه یابد، زیرا کسب‌وکارهای بیشتر در انتشار محتوای بیشتر برای متمایز شدن در میان جمعیت دو برابر می‌شوند.

از آنجایی که الگوریتم‌های موتورهای جستجو هوشمندتر می‌شوند و کسب‌وکارها با این تغییرات عاقل‌تر می‌شوند، بهینه‌سازی محتوای ویدیو همچنان محور استراتژی بازاریابی ویدیویی شما خواهد بود.

ویدیوهای بدون صدا: بسیاری از کاربران رسانه های اجتماعی تماشای ویدیوهای بدون صدا را به خصوص در مکان های عمومی ترجیح می دهند.

ایجاد ویدیوهای با شرح به شما این امکان را می‌دهد که کاربران رسانه‌های اجتماعی را که می‌خواهند بدون صدا تماشا کنند و کسانی که این کار را انجام می‌دهند، در خود جای دهید.

بازاریابی ویدیویی سودآور است:

هدف اصلی هر کسب و کاری کسب درآمد است. بنابراین، شما انتظار دارید که سرمایه گذاری که با آن انجام می دهید بازده داشته باشد. همه چیز به بازگشت سرمایه (ROI) برمی گردد. اعداد نشان می‌دهند که بازاریابی ویدیویی در بازگشت سرمایه برنده می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که بازاریابان ویدیویی از بازگشت سرمایه (ROI) تلاش‌های بازاریابی ویدیویی خود در رسانه‌های اجتماعی و بازده تبلیغات ویدیویی ارسال شده در رسانه‌های اجتماعی راضی هستند.

صادقانه بگویم، شرکت ها از بازاریابی ویدئویی برای افزایش فروش خود، ایجاد تصویر برند و اعتماد، آگاه نگه داشتن مشتریان فعلی خود و دسترسی به مشتریان بالقوه استفاده می کنند. برخی از رایج ترین پلتفرم هایی که بازاریابان برای ارسال ویدیوهای بازاریابی رسانه های اجتماعی و تبلیغات ویدیویی استفاده می کنند، یوتیوب، اینستاگرام و فیس بوک هستند.

بازاریابی ویدیویی به دلیل پتانسیل آن برای توضیح همه چیز در قالبی که کاربران ترجیح می دهند، یعنی فرمت بصری، ترجیح داده ترین ابزار بازاریابی است. بنابراین، بازاریابان آموزشی و ویدیوهای توضیح دهنده در بین کاربران نهایی ویروسی هستند.

ویدئوها باعث افزایش ترافیک اینترنت می شوند

با افزایش محبوبیت ویدیو، سهم بازار آن در ترافیک اینترنت افزایش می یابد.

تخمین زده می شود که تا سال ۲۰۲۲، ۸۲ درصد از ترافیک اینترنت جهانی از طریق پخش ویدئو و بارگیری خواهد بود (سیسکو، ۲۰۱۹). علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که کاربران اینترنت تا سال ۲۰۱۷ هر ماه ۵۶ اگزابایت (معادل یک میلیارد گیگابایت) ویدیو اینترنتی مصرف می کردند. این رقم تا سال ۲۰۲۲ بیش از چهار برابر شده و به ۲۴۰ اگزابایت در ماه خواهد رسید.

و این فقط مصرف ویدیوهای آپلود شده نیست که پیش بینی می شود افزایش یابد. ویدیوهای اینترنتی زنده در حال پخش شدن هستند و انتظار می رود ۱۷ درصد از آن را تشکیل دهندترافیک ویدیویی تا سال ۲۰۲۲. این آمار مهمی است که باید در نظر گرفت، به خصوص برای اینستاگرام و فیس بوک لایو.

زندگی‌ها بسیار درگیر می‌شوند، و شما می‌توانید آنها را برای دسترسی آینده ذخیره کنید. این بدان معناست که داده ها به خوبی ذخیره می شوند و مصرف کنندگان می توانند در هر زمان به آن مراجعه کنند.

 • محبوبیت روزافزون ویدیو

تا اینجا، آمار باید شما را متقاعد کرده باشد که چرا بازاریابی ویدئویی ویروسی روند رواج دارد.

اما اگر نه، در اینجا یکی دیگر از دلایل وجود دارد.

محبوبیت ویدیو راهی خارج از اعداد است. با این حال، هر روز تعداد افرادی که ویدیوها را تماشا می کنند افزایش می یابد. مردم به طور متوسط ​​۷ ساعت در هفته را صرف ویدیوهای آنلاین می کنند.

 بدیهی است که رسانه های سنتی عقب مانده اند و رسانه های دیجیتال روز به روز می گیرند. مردم به راحتی می توانند آنچه را که می خواهند در تلفن های خود در حالی که در حال حرکت هستند تماشا کنند!

ما امیدواریم که آمار بازاریابی ویدیویی به روشنگری در مورد بازاریابی ویدیویی ویروسی کمک کرده باشد و اینکه چگونه می تواند یک دارایی برای تجارت در حال رشد شما باشد.

اکنون می دانید بازاریابی ویدئویی چیست و چرا بازاریابی ویدئویی برای تجارت است. بنابراین اگر قصد دارید برای ساخت یک ویدیوی ویروسی سرمایه گذاری کنید و در آن بدرخشید، به یاد داشته باشید که به منابع زیادی نیاز ندارد. آنها ویدیوهایی هستند که فقط به یک گوشی هوشمند نیاز دارند و رونق دارند!

رسانه های اجتماعی یک ابزار ضروری بهره وری هستند. مهارت چگونگی تبدیل شدن به یک ویدیو را در تیک  تاک و همچنین نحوه ایجاد یک ویدیوی ویروسی در یوتیوب را بیاموزید. این فقط نشان می دهد که برای شروع تلاش های بازاریابی ویدیویی خود از امروز به یک بازیگر و گروه کامل نیاز ندارید.

در Flying V Group، ما قویاً به قدرت بازاریابی دیجیتال اعتقاد داریم. این به دلیل ماهیت قوی آن و نتایج مثبتی است که می تواند برای کسب و کار شما به همراه داشته باشد. ما یکی از بهترین آژانس های بازاریابی دیجیتال اینترنتی با خدمات کامل هستیم که در طراحی وب سایت، بهینه سازی موتورهای جستجو، مدیریت تبلیغات پرداخت به ازای کلیک و بازاریابی رسانه های اجتماعی تخصص دارد.

حتماً در خبرنامه ما ثبت نام کنید تا ایمیل‌های ماهانه درباره آخرین روندها و اتفاقات در فضای بازاریابی دیجیتال دریافت کنید.