چرا باید استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را بدانید؟

چرا باید استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را بدانید؟

چرا باید استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را بدانید؟

چرا باید استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را بدانید؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای پیشبرد برند

برای داشتن رشدی موثر، باید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال تجارت الکترونیک که بخوبی برنامه ریزی شده باشد داشته باشید تا دیگران را از برندتان آگاه ساخته و فروش را افزایش دهید.

استراتژی های بازاریابی دیجیتال تجارت الکترونیک برای پیشبرد برندتان

استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال روش‌هایی برای تحریک ترافیک بالای قیف برای تبدیل شدن به فروش و مشتریان است. این استراتژی ها برای موفق شدن و پیوستن به حوزه هایی با ترافیک بالا، بسیار ضروری هستند. برای داشتن رشدی موثر، باید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال تجارت الکترونیک که بخوبی برنامه ریزی شده باشد، داشته باشید تا دیگران را از برندتان آگاه ساخته و فروش را افزایش دهید. در اینجا، برخی از اجزای سازنده را مطرح می کنیم که در ایجاد استراتژی بازاریابی دیجیتال تجارت الکترونیک به شما کمک خواهند کرد.

استراتژی بازاریابی دیجیتال

اهداف و مقاصد مخاطبین تان را بشناسید.

پیش از اجرای موفق هر استراتژی بازاریابی دیجیتال تجارت الکترونیک، واقعیات باید به درستی روشن شوند. اهداف و مقاصدتان باید کاملا روشن و معین باشند. اهداف و معیارهای تان باید درصد افزایش داشته باشند، مثلا افزایش ۲۵۸ درصدی فروش طی فصل رکود. مخاطب تان را بشناسید. اگر درک روشنی از افرادی که هدف گیری کرده اید نداشته باشید، مطمئنا کمپینی ناکارآمد به راه خواهید انداخت که با هدف گیری افراد فاقد شرایط لازم،پول تان را هدر می دهد. وقتی تکلیف تان با این موضوع روشن شد، می توانید بر روی راه های خاص تولید تبدیل ها و فروش کار کنید. اینجا همان جایی ست که استراتژی های زیر وارد میدان می شوند.

سئو خود را بهینه سازی کنید.

بهینه سازی موتور جستجو(سئو)، بخش اصلی استراتزی های بازاریابی دیجیتال است. سئو نه تنها بر روی وب سایت ها اِعمال می شود بلکه باید از لحاظ کلمات کلیدی دقیقی که مشتریان بالقوه جستجو می کنند، بر روی صفحات تک تک محصولات تان نیز پیاده سازی شود.

مرور صفحات محصولات

مردم اساس خریدهای شان را بر مبنای مرورهای آنلاین صورت گرفته توسط دیگران می گذارند، آنها به این مرور ها به اندازه حرف دوستان شان اعتماد می کنند.می گویند ۸۰% کاربران، مرورهای محصول را در خریدهای خود لحاظ می کنند به عنوان یک کسب و کار، این بدان معناست که نمی توانید مرور کردن محصولات تان را نادیده بگیرید افزونه های WordPress  و Shopify  وجود دارند که امکان اضافه کردن مرورها و بررسی ها به صفحات محصول تان را فراهم می کنند.

بازاریابی محتوا

در بازاریابی دیجیتال، محتوا پادشاه است! محتوا در انواع استراتژی های بازاریابی دیجیتال تجارت الکترونیک بکار می رود.برای بسیاری از کسب و کارها ، این مفهوم به معنای  وبلاگ ها، کتاب های الکترونیکی، وایت پیپرز(مقالات سفید)، محتوای سایت و خبرنامه ها است.برای سایت های تجارت الکترونیک، شما می خواهید مطمئن شوید که بر روی نام، توضیحات و جزئیات محصولات تان تاکید کرده اید. سئو، کلمات کلیدی و محتوا دست در دست هم پیش می روند. این همان چیزی ست که رتبه جستجوی شما را بالا برده و باعث می شود تا مراجعین بالقوه، شما را پیدا کنند.

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی، مبنای بازاریابی تجارت الکترونیک است.شما می توانید بواسطه محتوا و تصاویر خیره کننده تان، پیشنهادات تخفیف، اعلامیه ها و فروش ویژه محصول تان را به مخاطبی که علاقه مند به محصول شماست، عرضه کنید. یک استراتژی بخش بندی داده، پاسخگویی بالایی از همان ایمیل اول به شما خواهد داد. بخش بندی به معنی تقسیم مشترکین ایمیل تان بر مبنای معیارهای خاص به گروه های کوچکتر است.از این استراتژی به عنوان یک تاکتیک شخصی سازی برای تحویل ایمیل های مرتبط تر به مشترکین استفاده می شود. به این ترتیب نرخ کلیک تان افزایش می یابد اما مهمتر از آن نرخ تبدیل مشتری به خریدار بالا می رود.

تبلیغات کلیکی(PPC)

تبلیغات کلیدی یک تکه مهم برای ایجاد فوری مشتریان راغب هنگام گسترش دادن کسب و کار تجارت الکترونیک تان است.می خواهید روی کلمات کلیدی طولانی متمرکز شوید اما مختصر و مفید باشید، شما به دنبال ترافیک باکیفیت تر در مقابل کمیت هستید.اکثر تبلیغات موفق حاوی یک پیشنهاد فروش منحصربفرد هستند.این پیشنهاد می تواند چند درصد تخفیف، ارسال کالا بصورت مجانی و یا کلا هرچیزی باشد که موجب انجام فروش شود.شما می خواهید که تبلیغات و صفحه فرودتان مستقیما با افرادی که در حال تایپ کردن و جستجوی محصول تان هستند، حرف بزنند. ثبات را در استراتژی بازاریابی تجارت الکترونیک به خاطر داشته باشید. انواع مختلف تبلیغات PPC وجود دارند، سه تا از قدرتمندترین شان در تجارت الکترونیک عبارتند از:موتور جستجوی پولی، کمپین های نمایشی و کمپین های فروش.

  • تبلیغات پولی در موتورهای جستجو: تبلیغات در بالای نتایج موتور جستجو ظاهر می شوند. آنها می توانند نرخ تبدیل بالایی تولید کنند.
  • تبلیغات نمایشی: گاهی به آنها تبلیغات بنری نیز می گویند می توان آنها را در هر جایی از وبسایت ها، اپلیکیشن ها یا بازی های موبایلی مشاهده کرد.اگر برای هدف گیری یک مشتری از آنها استفاده شود می تواند در ایجاد آگاهی از برند و تولید تبدیل ها بسیار مفید باشد.
  • کمپین های فروش(تبلیغات لیست محصولات موجود): با کمپین فروش گوگل و تبلیغات محصول موتور جستجوی بینگ، محصول شما مستقیما در نتایج موتور جستجو ظاهر می شوند.کاربر هر چیز دیگری را هم که برای خرید جستجو کند، موتور جسنجو، تصاویر و قیمت های محصول شما را نمایش می دهد.کاربر بر روی تبلیغ کلیک کرده و به فروشگاه آنلاین شما هدایت می شود.

هدف گیری مجدد ( Retargeting ) به عنوان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال تجارت الکترونیک

هدفگیری مجدد، روشی برای ارسال تبلیغات هدفمند به کاربران خاصی ست که با برندتان تعامل داشته اند.معمولا کاربران به یکی از این چهار گروه تعلق دارند:

  • اخیرا از صفحات خاصی از سایت تان بازدید کرده اند.
  • در گذشته از شما خرید کرده اند.
  • مشترکین ایمیل تان
  • قبلا مشتری تان بوده اند اما الان مشارکتی ندارند.

تعداد بیشماری استراتژی بازاریابی دیجیتال تجارت الکترونیک وجود دارد، هرچند استراتژی هایی که در این کتاب با شما در میان گذاشته ایم همان هایی هستند که خودمان برای مراجعین مان بکار برده ایم تا به بهترین کسب و کار تجارت الکترونیک دست یابند.به یاد داشته باشید که به نتیجه رسیدن برخی از این استراتژی های زمان بر است و برخی دیگه سریعا شروع بکار می کنند.برنامه بازاریابی تان باید شامل انواع تاکتیک ها برای هدف گیری  کامل مخاطبین تان باشد.