چرا باید از استراتژی‌های جستجوی صوتی در برند خود استفاده نمایید؟

چرا باید از استراتژی‌های جستجوی صوتی در برند خود استفاده نمایید؟

چرا باید از استراتژی‌های جستجوی صوتی در برند خود استفاده نمایید؟

چرا باید از استراتژی‌های جستجوی صوتی در برند خود استفاده نمایید؟ 1400 1000 علی ناصرحجتی

چرا باید از استراتژی‌های جستجوی صوتی در برند خود استفاده نمایید؟

رشد جستجوی صوتی باعث شده تا کارشناسان، تغییرات گسترده‌ای را در سئو پیش‌بینی نمایند و همین نکته باعث شده تا اگر کسب و کارها به دنبال اعمال استراتژی‌های مرتبط با جستجوی صوتی در برنامه‌های خود باشند.

چرا باید از استراتژی‌های جستجوی صوتی در برند خود استفاده نمایید؟

آینده‌ی فناوری‌های مرتبط با جستجوی صوتی بسیار امیدوارکننده به نظر می‌رسد چرا که رشد فروش میکروفون‌های هوشند و دستیارهای هوشمند صوتی به شدت در حال افزایش است. از طرف دیگر، اکثر مردم نیز تمایل زیادی به تسهیل فرآیند جستجوی اینترنتی دارند و از آن جایی که جستجوی صوتی به عنوان یکی از آسان‌تری شیوه‌های این زمینه شناخته می‌شود، مسلط شدن بر مفاهیم آن می‌تواند سودآوری زیادی را برای کسب و کارها به ارمغان آورد. در حقیقت رشد جستجوی صوتی باعث شده تا کارشناسان، تغییرات گسترده‌ای را در سئو پیش‌بینی نمایند و همین نکته باعث شده تا اگر کسب و کارها به دنبال اعمال استراتژی‌های مرتبط با جستجوی صوتی در برنامه‌های خود باشند. در ادامه‌ی دلایل لزوم اجرای این کار را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

۱. جستجوی صوتی باعث بهبود تجربه‌ی کاربری می‌شود.

استفاده از استراتژی‌های جستجوی صوتی در کسب و کار باعث می‌شود تا تجربه‌ی کاربری نیز بهبود یابد و همین تأثیر منجر به افزایش تعامل با کاربر و وفادارسازی مشتریان خواهد شد. از آن جایی که دستگاه‌هایی مانند الکسا می‌توانند تفاوت در صدا را نیز تشخیص دهند، خدمات نیز با سرعت بیشتری به سمت شخصی‌سازی، پیش خواهند رفت. این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از جستجوی صوتی باعث می‌شود تا کاربران، زمان زیادی را در وقت خود صرفه‌جویی نمایند پس تجربه‌ی کاربری آن‌ها به دلیل افزایش سرعت و کاهش زمان جستجو، دچار رشد زیادی خواهد شد. برای هر کسب و کاری مهم است که مشتریان وفادار داشته باشد که رسیدن به این هدف با استفاده از جستجوی صوتی، بیش از گذشته، میسر است.

۲. عدم استفاده از استراتژی جستجوی صوتی، به نفع رقبا است.

استفاده از جستجوی صوتی نه تنها باعث می‌شود مخاطبان، شما را راحت‌تر پیدا کنند که منجر به آن می‌شود که یافتن رقبا برای آن‌ها دشوار شود. در حقیقیت استفاده از جستجوی صوتی به نوعی یک نتیجه‌ی دو سر برد برای شما به ارمغان می‌آورد. از آن جایی که فناوری جستجوی صوتی در حال رشد است، تسلط بر قواعد سئوی آن باعث خواهد شد که شانس پیدا شدن شما نسبت به رقبایی که از این فناوری استفاده نمی‌کنند بیشتر شود. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که عدم استفاده از استراتژی جستجوی صوتی باعث خواهد شد تا دستیارهای صوتی هوشمند، شرکت‌هایی که اصول سئوی جستجوی صوتی را رعایت کرده‌اند را به جای شما، به مخاطبان معرفی نمایند.

۳. جستجوی صوتی، انقلابی در سئو ایجاد کرد.

همانطور که ذکر شد، یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که جستجوی صوتی، آن را متحول کرد، سئو بود. همین نکته باعث شده تا لحاظ کردن نکات مرتبط با جستجوی صوتی در استراتژی‌های بازاریابی خود از اهمیت بالایی برخوردار باشد. تحولات نوین سئو به نحوی است که کلمات و سؤالات پرسیده شد توسط افراد، تفاوت زیادی با نمونه‌ی مشابه جستجوی متنی خواهند داشت. جستجوی صوتی، معمولا طولانی‌تر از جستجوی متنی است به همین دلیل اکثر کارشناسان پیشنهاد می‌دهند که از کلمات کلیدی طولانی‌تری برای بهینه‌سازی موتور جستجو، استفاده شود. محلی شدن سؤالات و همچنین افزایش بار احتمالی بودن آن‌ها ( مانند آیا امروز باران می‌بارد؟) نیز از جمله نکاتی است که باید در این زمینه به آن‌ها توجه داشت.

۴. جستجوی صوتی به رشد خود ادامه می‌دهد.

تاریخچه‌ی اختراع جستجوی صوتی به دهه‌ی پنجاه قرن پیشین بازمی‌گردد. امروزه و پس از گذشت بیش از ۷۰ سال، آخرین دستیارهای صوتی هوشمند مانند Amazon Echo و Google Home در بازار وجود دارند که تفاوت‌های بسیار مهمی با نمونه‌ی اولیه‌ی فناوری جستجوی صوتی ساخته‌شده در دهه‌ی ۵۰ دارند. از طرف دیگر، رشد جستجوی صوتی، تنها به دستگاه‌های آن محدود نمی‌شود چرا که عملکرد این دستگاه‌ها نیز پیشرفت‌های کاملا وسیعی کرده‌اند؛ به عنوان مثال، گوگل اعلام کرد که دقت تشخیص کلمات توسط میکروفون‌های هوشمندش نسبت به سال گذشته، با رشد ۱۰ درصدی مواجه شده‌است به نحوی که امروزه Google Home می‌تواند بیش از ۹۰ درصد از کلمات را تشخیص دهد. تعداد دستگاه‌ها و میکروفون‌های صوتی در حال افزایش است به همین دلیل نیز باید استراتژی‌های کسب و کار خود را براساس جستجوی صوتی، تنطیم نمایید.

۵. استفاده از جستجوی صوتی منجر به افزایش ترافیک سایت خواهد شد.

همانطور که ذکر شد، تحولات جستجوی صوتی در کم‌تر از یک قرن رخ داد‌ه‌اند به همین دلیل نیز بخش عمده‌ای از جنبه‌ها و کارکردهای این فناوری هنوز ناشناخته باقی مانده‌است. با این همه اما، جستجوی صوتی دارای عملکردهای منحصر به فردی است که باعث شده تا کسب و کارهایی که از این فناوری در استراتژی‌های خود استفاده می‌کنند، از ویژگی‌های ارزشمندی بهره‌مند شوند؛ یکی از این ویژگی‌ها، ترافیک سایت است. در حقیقت شرکت‌ها، سالانه، هزینه‌های هنگفتی را برای افزایش ترافیک سایت پرداخت می‌کنند و همین موضوع باعث شده تا به دنبال یک راه‌حل جایگزین باشند. یکی از مشکلات استفاده از شیوه‌های سنتی افزایش ترافیک آن است که تعداد تیم‌های بازاریابی افزایش می‌یابد اما با گسترش فناوری جستجوی صوتی، امکان بهر‌ه‌مند شدن از ترافیک ورودی بالا، افزایش خواهد یافت. زمانی که سئوی سایت خود را بر اساس جستجوی صوتی، تقویت کرده‌باشید، احتمال آن که وبسایت شما به عنوان پاسخی برای جستجوی صوتی مخاطب، انتخاب شود، بیشتر خواهد شد.

به الگوها توجه نمایید!

یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای تقویت دانش خود در زمینه‌ی جستجوی صوتی انجام دهید آن است که از شرکت‌ها و برندهای معروفی که از شیوه‌های منحصر به فرد برای تقویت خود در این زمینه استفاده می‌نمایند، الگوبرداری نمایید. در زیر به برخی از این برندها اشاره می‌کنیم.

  • شرکت نستله، قابلیتی را به مجموعه‌ی خود اضافه کرده که دستورالعمل‌های آشپزی را به صورت صوتی در هنگام پخت ارائه می‌دهد.
  • شرکت تاید، نزدیک به ۲۰۰ پیشنهاد صوتی برای از بین بردی لکه‌ها ارائه داده‌است.
  • شرکت دومینوز پیتزا، این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده که بدون استفاده از تلفن یا سفارش آنلاین، اقدام به سفارش غذا نمایند.
  • کاربران پی‌پل می‌توانند با استفاده از سیری، اقدام به انتقال پول نمایند.

سخن آخر

استفاده از آخرین پیشرفت‌های حیطه‌ی تکنولوژی برای توسعه‌ی کسب و کار منجر به بهبود عملکرد آن تجارت خواهد شد. شما می‌توانید با استفاده از استراتژی‌های جستجوی صوتی در کسب و کار خود، موفق شدن خود را تضمیین نمایید.