چرا بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچک مهم است؟

چرا بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچک مهم است؟

چرا بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچک مهم است؟

چرا بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچک مهم است؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

چرا بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچک مهم است؟

هنگامی که کسب و کارهای کوچک شروع به کار می کنند، تمرکز آنها اغلب بر این است که چگونه اولین مشتریان را جذب کنند. آنها ممکن است به اشکال سنتی تبلیغات، مانند تبلیغات چاپی، ارسال کوپن یا حتی تبلیغات در فضای باز متکی باشند. در حالی که این استراتژی ممکن است سود کمی از تجارت را برای آن ها به ارمغان بیاورد، اما یک راه بهتر و راحت تر نیز وجود دارد. کسب و کارهای کوچک نیز باید بازار جهانی مشتریان بالقوه آنلاین را در نظر بگیرند و از همگرایی بازاریابی سنتی و دیجیتالی خود بهره مند شوند. هیچ کسب و کار کوچکی، نباید کانال های دیجیتال را نادیده بگیرد.

بیایید به مزایای بازاریابی دیجیتال و راه‌هایی که از پلتفرم‌های آنلاین برای کمک به رشد کسب‌وکار شما استفاده می‌شود، نگاهی بیاندازیم.

مزایای بازاریابی آنلاین:

مشتریان بالقوه ای که می توانید به صورت آنلاین پیدا کنید، گروهی بسیار بزرگتر از آن چیزی هستند که فقط به صورت محلی قادر به جذب آنها هستید. با استفاده از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ، می توانید به گونه ای مقرون به صرفه، مقیاس پذیر و قابل اندازه گیری به مخاطبان جهانی دست پیدا کنید.

برخی از مزایای کلیدی بازاریابی دیجیتال عبارتند از:

 • توانایی تعامل با مشتریان بالقوه و یادگیری و شناخت دقیق آنچه آنها به دنبال آن هستند، یعنی شناخت بهتر مشتریان خود!
 • توانایی دسترسی به هر کسی و در هر مکان، زیرا هیچ مرز جغرافیایی  در دنیای دیجیتال وجود ندارد.
 • مخاطبان مناسب را در زمان مناسب هدف قرار دهید. شخصی سازی با بازاریابی دیجیتال ساده تر است.
 • در هر مرحله از فرآیند خرید با مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کنید.
 • پس انداز کنید و با کمترین هزینه به مشتریان بیشتری دست پیدا کنید.
 • مخاطبان خود را بشناسید و برای ایجاد وفاداری به برند، تعامل را افزایش دهید.
 • پاسخ‌ها به تلاش‌های بازاریابی خود را به راحتی و فورا پیگیری و نظارت کنید.

شروع بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچک با فرصت های بی پایان، در بازاریابی دیجیتال می تواند ترسناک به نظر برسد اگر قبلاً از آن برای کسب و کار استفاده نکرده باشید. پلتفرم‌ها و اصطلاحات بازاریابی دیجیتال مختلفی وجود دارد که ممکن است آن را پروژه‌ای بزرگ‌تر از آنچه هست جلوه دهد.

کسب و کارهای کوچک تصور می کنند که زمان یا پول لازم برای رقابت آنلاین را ندارند. در نتیجه، بسیاری ترجیح می‌دهند کارها را آهسته پیش ببرند و به یک یا دو نوع تبلیغات سنتی پایبند باشند، با این فرض که کسب‌وکارشان با گذشت زمان تکامل می‌یابد.

واقعیت این است که بازار رقابتی است و در حالی که توصیه‌های شفاهی و مشتریان می‌تواند به افزایش ترافیک کمک کند، مشتریان برای یافتن کسب‌وکار شما با مشکل مواجه خواهند شد، مگر اینکه در مکان‌هایی که زمان می‌گذرانند و حضور دارند ظاهر شوید. به هر حال، ۴.۶ میلیارد نفر به دلایل زیادی از اینترنت استفاده می کنند. بر اساس Digital 2021: Global Review Overview،  60 درصد نفوذ جهانی از طریق اینترنت است.

بنابراین تأخیر در ایجاد حضور آنلاین یک رویکرد مؤثر نیست. بهترین راه برای اطمینان از موفقیت، تبلیغ کسب و کار خود در مقیاس جهانی و استفاده از هدف گذاری برای جذب مشتریانی است که به خدمات یا محصول شما علاقه مند هستند.

وقتی شخصی به کسب و کار شما علاقه مند است، خواه در جایگاه شما باشد یا در مورد برند شما کنجکاو باشد، اولین کاری که انجام می دهد این است که به صورت آنلاین تحقیق کند و ببیند چه چیزی می تواند در مورد شما بیابد. در عصر دیجیتال امروزی، مشتریان انتظار دارند یک وب سایت مرتبط با نیاز خود در رسانه های اجتماعی پیدا کنند. آنها ممکن است به دنبال نظرات اشخاص دیگر باشند تا بتوانند بدانند که دیگران در مورد شرکت شما چه می گویند و اینکه آیا این مکان، مکان خوبی برای انجام تجارت است یا خیر. برای مشاغل محلی، ۸۷٪ از مصرف کنندگان نظرات آنلاین را مطالعه می کنند. یعنی رشد ۶٪ از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰.

بنابراین اگر یک مشتری بالقوه نتواند شما را به صورت آنلاین پیدا کند، ممکن است به این نتیجه برسد که تجارت شما قانونی به نظر نمی رسد. احتمال بسیار خوبی وجود دارد که بسیاری از این افراد بالقوه تصمیم بگیرند که تجارت شما را جدی نگیرند و به سرعت به جای دیگری بروند.

برای موفقیت کسب و کارتان، باید به کارهایی که رقبایتان انجام می دهند توجه کنید و از آن بیاموزید. رقبای خود را به عنوان کسی که باید شکست دهید فکر نبینید، بلکه به عنوان افرادی که چیزی برای آموزش به شما دارند بشناسید.

وقتی به آنچه که رقبای خود به صورت آنلاین انجام می دهند نگاه می کنید، ایده ای در مورد اینکه با چه چیزی کار می کند و با چه چیزی کار نمی کند، خواهید داشت. به احتمال زیاد، در هر نوع کسب و کاری که هستید، رقبای شما در وب حضور دارند. آنها از چه نوع محتوایی استفاده می کنند، آیا وبلاگی وجود دارد یا محتوای بصری مانند ویدیو را تبلیغ می کنند؟

آنها چگونه با برند خود ارتباط برقرار می کنند و چه چیزی آنها را منحصر به فرد می کند؟ چقدر با مخاطب ارتباط برقرار می کنند؟ آیا می توانید آن را بهتر انجام دهید؟

یک راه عالی برای اینکه بفهمید رقبای شما چه می کنند، انجام تحقیقات است. دریابید که آنها از چه پلتفرم هایی استفاده می کنند، آیا روی کلمات کلیدی تمرکز می کنند، آیا اینفلوئنسرهایی وجود دارند که برای هدایت ترافیک استفاده می کنند؟ خوشبختانه چند ابزار آنلاین عالی وجود دارد که می تواند به شما در انجام این کار کمک کند:

 • برای رتبه بندی کلمات کلیدی و ترافیک کلمات کلیدی، Semrush عالی است
 • مفید برای کشف و جستجو  Ahrefs
 • Moz  پلتفرم دیگری برای رتبه بندی کلمات کلیدی
 • BuzzSumo   انواع محتوای محبوب و تأثیرگذاران را ردیابی کنید
 • Google Alerts   ابزاری برای ردیابی نام هر رقیبی که انتخاب می‌کنید
 • Ontolo  ابزاری عالی برای بک لینک و بازاریابی محتوا

همچنین ابزارهای عالی دیگری برای بینش مشتری وجود دارد تا به توسعه شخصیت و بازاریابی محتوای شما کمک کند. همانطور که قبلاً بحث کردیم، کسب و کار شما باید در جایی که مشتریان شما آنلاین هستند حضور داشته باشد. هر محصول یا خدماتی که شخص به دنبال آن باشد، به احتمال زیاد جستجوی خود را با گوگل آغاز خواهد کرد. اگر حضور آنلاین ندارید، نمی توانید رقابت کنید.

اگر حضور آنلاین دارید اما پیدا کردن رقبای شما آسان تر است زیرا در موتور جستجو رتبه بالاتری دارند، همراه با ایجاد یک وب سایت، یادگیری بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) و دانستن اهمیت آن، به شما کمک می کند از رقبا پیشی بگیرید.

کلمات کلیدی در تحقق این امر بسیار مهم هستند، بنابراین مطمئن شوید که بهترین کلمات کلیدی را برای تجارت خود اتخاذ کرده اید.

همچنین باید سؤالات ساده‌ای را نیز در آن بگنجانید که مشتریان احتمالی می‌خواهند پاسخ‌های سریعی به آن‌ها بدهند، مانند مکان شما، ساعات کاری و جزئیات محصول یا خدمات شما. با نگاه کردن به وب سایت خود و وب سایت های رقبا در کنار هم، مشتریان بالقوه شما باید بتوانند ساعت ها، قیمت ها، پیشنهادات ویژه و موارد دیگر را مقایسه کنند تا بهترین تصمیم را برای خود بگیرند.

اگر برای شروع به کمک نیاز دارید، ما این راهنمای مفید را برای SEO برای مشاغل کوچک ایجاد کرده ایم.

اجازه دهید مشتریان به سمت شما بیایند:

به بازاریابی دیجیتال به عنوان راهی برای در دسترس قرار دادن خود برای افرادی که می خواهید هدف قرار دهید فکر کنید.

از طریق حضور در وب، کسب و کار شما برای تجارت شما باز است، حتی زمانی که شما نیستید! شما می توانید محیطی ایجاد کنید که مشتریان شما بتوانند روز یا شب با شما تماس بگیرند.

این بدان معنی است که مشتریان بالقوه می توانند با چند کلیک ساده برای شما ایمیل ارسال کنند، خرید کنند و موجودی شما را مرور کنند. علاوه بر این، مشتریان بالقوه ای که هیچ راهی برای مراجعه فیزیکی به شما ندارند، همچنان می توانند از طریق یک عملکرد تجارت الکترونیک یا صرفاً با استفاده از رسانه های اجتماعی با شما تجارت کنند.

مخاطب هدف خود را بشناسید:

زیبایی دیجیتال مارکتینگ این است که به شما امکان می دهد با مشتریان احتمالی درگیر شوید. برای ارائه راه حل می توانید با آنها آشنا شوید. در رسانه های اجتماعی یا از طریق یک وبلاگ می توانید یک مکالمه را شروع کنید یا نظرسنجی را برای به دست آوردن بینش انجام دهید. به هر نظر یا پاسخ نظرسنجی توجه کنید.

با تعامل با افراد آنلاین، می توانید شروع به شناخت آنچه که آنها به دنبال آن هستند، کنید. نقاط ضعف آنها از مسائل چیست؟ چه چیزی آنها را در شب بیدار نگه می دارد؟ از این اطلاعات برای ارائه راه حل از طریق محصول یا خدمات خود استفاده کنید. استفاده از بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا حدس بزنید که مشتریان شما چه کسانی هستند تا بتوانید ارتباطات را شخصی سازی کنید و هدف گذاری را اصلاح کنید.

با این کار با مشتریان خود ارتباط برقرار خواهید کرد. شما بسیار فراتر از یک کسب و کار می روید، و بران آن ها تبدیل به یک شریک قابل اعتماد می شوید. به یاد داشته باشید، مردم همچنین تمایل بیشتری به خرید از مشاغلی دارند که قبلاً از آنها خرید کرده اند و تجربه خوبی در آن داشته اند.

بازاریابی بیشتر با پول کمتر انجام دهید!

تعداد کمی از انواع تبلیغات به اندازه بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه هستند. کسب‌وکارهای کوچک و استارت‌آپ‌ها همواره در تلاش هستند تا از طریق بازاریابی با بودجه‌ای که دارند، تا حد ممکن به موفقیت برسند.

تبلیغات آنلاین می تواند بودجه شما را بیشتر کند و به شما امکان می دهد مخاطب هدف خود را اصلاح کنید.

نکته کلیدی در تبلیغات در رسانه های اجتماعی این است که پلتفرمی را انتخاب کنید که برای شما و برند شما بهترین کار را داشته باشد.  تیک تاک را فقط به این دلیل انتخاب نکنید که ترند است یا در لینکدین بی برنامه تبلیغات نکنید. در کانال‌های اجتماعی تحقیق کنید، راهنمای جمعیت‌شناسی رسانه‌های اجتماعی را بررسی کنید تا کانالی را پیدا کنید که با آنچه به دنبال آن هستید مطابقت داشته باشد و چند آزمایش ساده را انجام دهید تا ببینید پیام‌ها و محتوایی چه کاربردی دارند.

اگر در مورد بودجه به کمک نیاز دارید، جعبه ابزار عالی بودجه بازاریابی دیجیتال را بررسی کنید.

قابلیت های بازاریابی کسب و کار کوچک خود را متحول کنید:

آیا به دنبال توسعه وب سایتی هستید یا شاید بخواهید یک کمپین فیس بوک راه اندازی کنید تا نتایج را ببینید. اولین قدم برای دستیابی به این اهداف، ایجاد درک درستی از بازاریابی دیجیتال و اینکه چگونه می تواند تاثیر مثبتی بر کسب و کار شما داشته باشد، است. دیپلم حرفه ای DMI در بازاریابی دیجیتال مرتبط ترین و به روزترین مهارت های بازاریابی دیجیتال را به شما آموزش می دهد. از رسانه های اجتماعی گرفته تا SEO و جستجو.