چالش های هوش مصنوعی موثر در دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۱

چالش های هوش مصنوعی موثر در دیجیتال مارکتینگ در سال 2021

چالش های هوش مصنوعی موثر در دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۱

چالش های هوش مصنوعی موثر در دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۱ 700 500 علی ناصرحجتی

چالش های هوش مصنوعی موثر در دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۱

تکنیک­ها و فناوری­های دیجیتال مارکتینگ طی پنج سال گذشته به سرعت متحول شده­اند. نمودار پیشرفت با سرعت قابل توجهی رو به صعود بوده­است و هیچ تاخیر و نزولی در آن مشاهده نشده­است. در این مسیر تحول، هوش مصنوعی (AI) به یک نهاد قابل توجه در حوزه دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده­است. با این حال، چالش­هایی در زمینه هوش مصنوعی وجود دارد که در دنیای بازاریابی دیجیتال شاهد آنها خواهیم بود

تکنیک­ها و فناوری­های دیجیتال مارکتینگ طی پنج سال گذشته به سرعت متحول شده­اند. نمودار پیشرفت با سرعت قابل توجهی رو به صعود بوده­است و هیچ تاخیر و نزولی در آن مشاهده نشده­است. در این مسیر تحول، هوش مصنوعی (AI) به یک نهاد قابل توجه در حوزه دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده­است. با این حال، چالش­هایی در زمینه هوش مصنوعی وجود دارد که در دنیای بازاریابی دیجیتال شاهد آنها خواهیم بود. هر زمان کلمه هوش مصنوعی را می­شنویم نگاهی اجمالی به فیلم علمی-تخیلی جلوی چشمانمان نقش می­بندد. اما حقیقت این است که هوش مصنوعی به شرکت­های کوچک و بزرگ در سودآوری و بهره­وری کمک­­های بسیاری کرده است. کارآفرینان دوران مدرن به سختی می توانند مزایای برجسته این موضوع را نادیده بگیرند. ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی، بازاریابان را با روش­های جدید تبلیغات پیشرفته مجهز کرده و آنها را قادر می­سازد تا چرخه­های فروش و رفتارهای مصرف­کنندگان هدف خود را به خوبی درک کنند. سازمانی که از اهمیت هوش مصنوعی غفلت کند احتمالاً در سالهای آینده دچار افت شدید خواهدشد.

نقش AI  در بازاریابی دیجیتال

در عصر دیجیتالی حاضر، بسیاری از بازاریابان برای به­دست­آوردن مشتریان وفادار از مزایای هوش مصنوعی استفاده می­کنند تا جایی که برخی­ها حتی به این روش وابسته­اند. هوش مصنوعی در واقع با تغذیه داده­ها به سیستم­هایی که با پردازش تکراری و الگوریتم­های هوشمند ترکیب شده­اند، کار کرده و به نرم­افزار این امکان را می­دهد که مطابق با الگوهای اختصاص داده شده عمل کند. این قابلیت، مدیران را قادر می­سازد که تصمیم­گیری مبتنی بر داده را اتخاذ کنند و در ازای آن درآمد کلی شرکت را افزایش دهند. پیاده­سازی­های بی­شماری از هوش مصنوعی در زمینه بازاریابی دیجیتال وجود دارد. این مساله شرکتها را در افزایش مجموعه مشتریانشان یاری کرده و همچنین فعالیت آنها را در اتوماسیون مدلهای فعلی تعامل با مشتری تسهیل می­بخشد. بعنوان مثال در آینده نزدیک، شاهد این خواهیم بود که بسیاری از شرکت ها از chatbots برای پاسخگویی به سوالات مشتریان خود استفاده می­کنند. همچنین هوش مصنوعی منجر به کاهش وابستگی انسان به فعالیت­هایی مانند تولید محتوا و نظارت در جهت افزایش نرخ تبدیل مشتری شده­است. علاوه بر این، AI نقش مهمی در درک نیازها و خواسته­های عموم مردم و سپس ترسیم استراتژی­های بازاریابی بر این اساس داشته­است.

چگونه می توان از هوش مصنوعی کمک گرفت؟

به عنوان یک بازاریاب، بهینه سازی عملکرد کمپین و امکان ایجاد تغییرات در زمان واقعی بدون نیاز و آگاهی به تخصص علم داده، هرگز میسر نبوده است. برای مثال ماژولAdverity’s Augmented Analytics  یک تغییردهنده بازی در صنعت است که نه تنها امکان کنترل کامل فعالیت­های بازاریابی را برای شما فراهم می­کند بلکه به شما و تیم­تان قدرت شناسایی ترندها، تشخیص تغییرات ناگهانی بالقوه KPIها، بیشینه­سازی ROI با تمرکز بودجه در اختیار بر روی کمپین­ها و بخش­های مناسب را نیز می­دهد. شایان ذکر است تمام این نتایج در حالی بدست می­آید که مقدار قابل توجهی از فعالیت­های انسانی کم شده و انرژی و منابعی برای انجام فعالیت­های باارزش­تر آزاد شده­اند.

چالش­های هوش مصنوعی برای بازاریابان دیجیتال در آینده نزدیک چیست؟

هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۰ تاثیرات بسیار زیادی داشته­است، نوآوری­های دیجیتال مارکتینگ این موضوع را تایید می­کنند. اکنون در سال ۲۰۲۱ باید بدانیم چالش­های جدیدی پیش رو خواهد بود که لازم است خود را در برابر آن آماده کنیم. قبل از اینکه بخواهیم وارد این عرصه و این رقابت سخت شویم بهتر است پنج چالش اصلی که برای هوش مصنوعی در آینده نزدیک وجود دارد را بشناسیم تا بتوانیم خود را به بهترین نحو برای مواجهه با آنها آماده کنیم:

۱ . تغییرات مداوم در روند هوش مصنوعی

اکثر سرمایه­داران تجاری معتقدند بهینه­سازی هوش مصنوعی برای ارتقا تجارت یک استراتژی بازاریابی هوشمندانه است. آنها در حال پیشبرد تلاش­های بالقوه خود برای ادغام چنین سیستم­هایی و دستیابی به اهداف نهایی موردنظر هستند. اما گاهی سرعت سفر آنها به سمت موفقیت با تغییر مداوم محیط AI، کند می­شود. CMOS   بروزرسانی نرم­افزارهای به کار رفته و سازگاری آنها با روندهای آینده را امری بسیار دشوار می­داند. به عنوان مثال، اگر خرابی در طول این دوره بروزرسانی رخ دهد، خطر از دست دادن کدها و داده­های ارزشمند را برای سازمان ایجاد می­کند. نکته قابل تامل اینجاست که بازیابی این داده­های بسیار مفید کاری پرهزینه و طاقت فرسا خواهدبود.

۲ . کمبود داده های با کیفیت

برای رشد تجارت در عصر دیجیتال، باید اهمیت داده­های با کیفیت را در بهبود رویکرد بازاریابی و افزایش فروش کلی به خوبی درک کنیم. علیرغم اهمیت این موضوع، کمبود داده­های با کیفیت در این راه یکی از مهمترین موانع موجود برای پیشروی هوش مصنوعی بوده و لازم به ذکر است که استفاده از هوش مصنوعی با داده­های بی­کیفیت و بی­نظم کارایی و عملی بودن خود را از دست داده و حتی منجر به از دست رفتن پروژه می­شود. انسان­های دنیای مدرن بیش از هر زمان دیگری شاهد دسترسی به داده­های زیاد و بعضا بیش از حد بوده­اند. اما در حقیقت، مجموعه داده­هایی که برای برنامه­های کاربردی هوش مصنوعی مناسب هستند کاملاً غیرمعمول است. البته شایان ذکر است که هنوز هم، کارآفرینان معتقدند که در انتهای این تونل نوری وجود دارد. سازمانها علیرغم کمبود داده از منابع نویدبخش خود برای ساختن روش شایسته و یادگیری مدلهای هوش مصنوعی استفاده می­کنند.

۳ . نیاز به سرمایه گذاری بالا در هوش مصنوعی

هزینه یکی دیگر از عناصر حیاتی است که باید هنگام اجرای هوش مصنوعی در استراتژی تجارت خود دقت ویژه­ای به آن داشته باشید. برخی سازمان­ها به شدت در این بخش سرمایه­گذاری می­کنند تا یک سیستم عامل هوش مصنوعی برای خودکارسازی فرآیندهای موجود و افزایش تجربه کاربر در اختیار داشته­باشند. شرکت­های برجسته دنیا مانند گوگل، فیسبوک، اپل، مایکروسافت و آمازون ازقبل برای تقویت رشد آینده خود، در AI سرمایه­گذاری­های عظیم کرده­اند. استارت­آپ­هایی که مایل به اجرای چنین سیستم­های هوشمندی هستند اما فاقد کارمند ماهرند، اغلب نیاز به برون­سپاری دارند. این رویکرد موجب بروز مسائل مختلفی در رابطه با هزینه و نگهداری نرم­افزارهای تهیه شده توسط هوش مصنوعی می­شود. علاوه بر این، هوش مصنوعی نسبت به الگوریتم­های سنتی به قدرت محاسباتی بیشتری احتیاج دارد، بنابراین سرمایه­گذاری قابل توجه، پیش­شرط خودکارسازی فعالیت­های تجاری با کمک فناوری­های هوش مصنوعی خواهدبود.

۴ . نکات اخلاقی

در حالیکه اکثر افراد هوش مصنوعی را یک پدیده موثر و قابل توجه می­دانند، AI می­تواند برای برخی افراد ترسناک و حتی وحشتناک باشد. چه بخواهیم و چه نخواهیم، هوش مصنوعی در واقعیت زندگی ما نقش بسته و جای خود را باز کرده­است. بازاریابان دیجیتال معتقدند هوش مصنوعی برای رشد تجارت مفید است و تمام تلاش خود را برای استفاده بهینه از آن می­کنند اما در این مسیر با پیشرفت ناگهانی هوش مصنوعی، بحث­ها و مسائل اخلاقی مختلفی بوجود آمده است. مسائلی مانند:

  • از دست رفتن برخی مشاغل

مزایای هوش مصنوعی همچنان در حال توسعه است و این موضوع ضمانتی بر عمیق شدن ریشه­های نوآوری در مسیر پیشرفت خواهدبود. فناوری­های مبتنی بر هوش مصنوعی به تهدیدی اصلی برای نیروی متخصص انسانی تبدیل شده­اند. برخلاف انسان­ها، ماشین­آلات نیازی به استراحت و خوردن و نوشیدن ندارند. روزانه سازمان­های بیشتری به سمت استفاده از هوش مصنوعی روی می­آورند و موجب ایجاد تغییراتی می­شوند. شرکت­ها برای ادامه رقابت باید از هوش مصنوعی استفاده کنند و کارگران برای حفظ شغل خود باید مجموعه مهارت­های خود را ارتقا دهند.

  • خطرات احتمالی

 ما بدنبال ساخت آینده­ای زیبا و پویا برای نسل بشر هستیم و این در حالی است که نسل بشر در حال احاطه شدن با ماشین آلات هوشمند است. هرچند از خطرات این مسیر مطلع هستیم اما همچنان برای پیشروی به سمت آینده­ای بهتر و بهره­وری بیشتر به هوش مصنوعی و ماشین­آلات تکیه کرده­ایم. نباید فراموش کنیم که در آینده ممکن است هوش مصنوعی برای ما مشکلاتی بهمراه داشته باشد. متاسفانه باید اظهار کرد که از هوش مصنوعی می­توان در کارهای بسیار خطرناک استفاده کرد که موجب نگرانی می­شود. در این راستا می­توان به فعالیتی نامطلوب مانند اقدام به ساخت سلاح­های خودمختار اشاره کرد که به عمد برای کشتن برنامه­ریزی شده­اند. متلاشی کردن این سلاح ها به سختی انجام می­شود. این مساله بیانگر این است که هوش مصنوعی باید به گونه­ای آموزش داده شود که نتیجه تولید آن تهدیدی ایجاد نکند.

  • تعرض به حریم خصوصی

اکثر قریب به اتفاق برنامه­های کاربردی هوش مصنوعی برای یادگیری و تصمیم­گیری هوشمندانه به حجم زیادی از داده­ها نیاز و بستگی دارند. هسته هوش مصنوعی به اطلاعات ظریف و شخصی متکی است. به دلیل این یادگیری منظم، این چارچوب­ها می­توانند مستعد نقض داده­ها و سرقت هویت شوند. برای کنترل این مساله اتحادیه اروپا مقررات عمومی حفاظت از داده ها (GDPR) را اجرا می­کند که محافظت کامل از اطلاعات افراد را تضمین می­کند. در این مسیر باید مشتری­ها از نگرانی­های مربوط به حریم خصوصی مطلع شوند. همانطور که همه چیز در جهت ادغام هوش مصنوعی در حال پیشرفت است، وبسایت­ها در حال تغییر شکل دادن به استراتژی امنیتی خود هستند تا مشتریان را از آخرین تغییرات آگاه سازند.

۵ . موارد استفاده کمتر در بازار

هوش مصنوعی برای جلب حمایت گسترده از بخش تجارت به موارد استفاده بیشتری در بازار نیاز دارد. بدون مشاهده نمونه­های عملی آن در بازار، هیچ انجمنی قانع به سرمایه­گذاری در پروژه­های مبتنی بر هوش مصنوعی نخواهدشد. علاوه بر این، فقط تعداد کمی از افراد و سازمان­ها هستند که می­توانند چشم­انداز پیشرفت کنترل شده توسط ماشین در کره زمین را درک کنند. به زبان ساده، افراد کافی مهارت کافی برای کار با این ماشین هوشمند را ندارند.

بعنوان کلام آخر باید گفت که در این دنیای پرسرعت، مهم است که انگشت خود را روی نبض نگه دارید و از آخرین روندها مطلع باشید. وقتی نوبت به دیجیتال مارکتینگ می­رسد، کسانی که در ابتدای کار از فن­آوری­های جدید و فرصت­های مناسب استفاده بهینه می­کنند، همان کسانی هستند که در آینده بیشترین سود را خواهند برد.