پیشبرد فروش

پیشبرد فروش
پیشبرد فروش به مفهوم کلیه ى فعالیت هاى کوتاه مدت براى ترغیب مردم به امتحان کردن و استفاده از محصول یا خدمت است. فعالیت هاى پیشبرد فروش مى توانند بر مشترى نهایى یا فروشندگان و اعضاى کانال توزیع متمرکز شوند. پیشبرد فروش نیز همچون تبلیغات به اشکال گوناگون بروز مى یابد. در حالى که فعالیت هاى تبلیغاتى عمدتاً براى خرید محصول به مصرف کنندگان دلیلى ارائه مى دهند ؛ فعالیت هاى پیشبرد فروش درصددند تا انگیزه هاى خرید محصول را براى مشترى ها تقویت کنند. براین اساس ، فعالیت پیشبرد فروش بر پایه ى اهداف زیر طراحى مى شود .

اهداف پیشبرد فروش

  • تغییر در رفتار واسطه ها و فروشندگان ، به نحوى که آن ها با اسقبال و پشتیبانى فعالانه از برند ، زمینه هاى فروش بیشتر را فراهم آورند.
  • تغییر در رفتار مصرف کنندگان ، به نحوى که آن ها با خرید برند براى اولین بار ، یا افزایش تکرار خرید خود ، سودآورى شرکت را تضمین کنند.
تحلیل گران بر این باورند که استفاده از فعالیت پیشبرد فروش به چند دلیل در دهه هاى ١٩٨٠ و ١٩٩٠ افزایش یافت. در آن زمان سیستم مدیریت برند غالباً با هدف دستیابى به اهداف کوتاه مدت پیاده سازى مى شد. بازاریابان احساس مى کردند که استفاده از ابزار هاى ارتباطى مانند پیشبرد فروش که تأثیرات رفتارى آن سریع تر و ساده تر از تأثیرات ادراکى تبلیغات رخ مى دهد ، مؤثرتر است. در آن زمان ، هزینه هاى اجراى فعالیت هاى تبلیغاتى روز به روز افزایش مى یافت. از سوى دیگر با توجه به روند رو به رشد استفاده شرکت ها از انواع تبلیغات ، تأثیر گذارى این شیوه ها بر توجه و آگاهى مشترى ها کاهش مى یافت. علاوه براین ، براساس نتایج بسیارى از تحقیقات ، بیشتر تصمیم گیرى هاى خرید مشترى ها ، بیش از امروز ، درون فروشگاه ها اتخاذ مى شد و مصرف کنندگان به ندرت به یک برند وفادار مى ماندند. همچنین بسیارى از برندهاى برتر در آن زمان به تدریج تمایز خود را از دست مى دادند و مهم تر از همه این که ، خرده فروشان روز به روز قدرتمند تر مى شدند.
رفرنس:.marketingirantalent.com
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.