وضعیت بازاریابی دیجیتالB2B: پنج یافته که بر مراحل بعدی شما تأثیر خواهند گذاشت

وضعیت بازاریابی دیجیتالB2B: پنج یافته که بر مراحل بعدی شما تأثیر خواهند گذاشت

وضعیت بازاریابی دیجیتالB2B: پنج یافته که بر مراحل بعدی شما تأثیر خواهند گذاشت

وضعیت بازاریابی دیجیتالB2B: پنج یافته که بر مراحل بعدی شما تأثیر خواهند گذاشت 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

وضعیت بازاریابی دیجیتالB2B: پنج یافته که بر مراحل بعدی شما تأثیر خواهند گذاشت

 بازاریابان B2B، فراز و نشیب های زیادی را در سال گذشته تجربه کردند به همین دلیل نیاز است تا برای موفقیت خود در سال آینده از تنظیمات هوشمندانه و داده محوری استفاده نمایند.

بازاریابان B2B، فراز و نشیب های زیادی را در سال گذشته تجربه کردند به همین دلیل نیاز است تا برای موفقیت خود در سال آینده از تنظیمات هوشمندانه و داده محوری استفاده نمایند.

پیشرفت های صورت گرفته در فناوری، داده و کانال های دیجیتال فرصت بسیار مناسبی برای شرکت های B2B فراهم کرده است تا بتوانند به موفقیت و رشد سابق خود دست یابند.

با این وجود برای آن که تغییرات استراتژیکی ایجاد نمایید و بهترین برنامه بازاریابی را توسعه دهید نیاز است تا به تحقیقات و داده هایی که در حال حاضر در دسترس شما قرار دارند توجه کنید.

در این مقاله به بررسی نتایج یک نظرسنجی که توسط Ascend2 و Wpromote بر ۲۵۸ متخصص بازاریابی B2B در ایالات متحده انجام شد می پردازیم.

در این نظرسنجی از بازاریابان پرسیده شد که در سال آینده، آن ها به منظور موفقیت بیشتر، چه تغییراتی را بر استراتژی های دیجیتال خود اعمال خواهند کرد؟

چنین اطلاعاتی می توانند به شما کمک کنند تا برنامه های استراتژی خود را با دقت بیشتری تدوین نمایید. از آن جایی که بیماری کویید ۱۹، قواعد بازی را عوض کرده‌است نیاز است تا با استفاده از تجربه بازاریابان خبره، قدم های مطمئن تری را در این زمینه بردارید.

با ما همراه باشید.

همه چیز، ارتباط با مشتری می باشد.

مهم ترین اهداف بازاریابان B2B، افزایش مشارکت مشتری، بهبود تجربه مشتری و همچنین بهبود آگاهی از برند است. با رشد چشم اندازهای بازاریابی دیجیتال، بازاریابان به این نتیجه رسیدند که مشتریان، دیگر از وضعیت موجود B2B، راضی نیستند.

با توجه به این موضوع، بازاریابان بر ایجاد یک رویکرد شخصی تر و تجربه محورتر، سرمایه گذاری می کنند. زمانی که عناصری مانند جذابیت و منحصر به فردی در ایجاد تجربه مشتری دخیل باشند، چنین تجربه ای به بخش غیرقابل مذاکره در استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B تبدیل خواهد شد.

 

از این ترندهای بازاریابی دیجیتال، غافل نباشید.

سال ۲۰۲۰، معمای بزرگی را برای سازمان های B2B، ایجاد کرد: از آن جایی که استراتژی های بازاریابی سنتی مانند برگزاری کنفرانس ها و رویدادهای حضوری، غیرممکن بود، بازاریابان B2B باید راه های جدیدی را برای دست یابی به مشتریان بالقوه می یافتند.

بنابراین برند ها برای افزایش آگاهی از برند و افزایش تعداد مخاطبان، از بسترهای اجتماعی جدید، رویدادهای مجازی و استراتژی های اینلفوئنسر مارکتینگ استفاده کردند.

نکته: سه گرایش اصلی بازاریابی (بسترهای اجتماعی جدید، رویدادهای مجازی و اینلفوئنسر مارکتینگ)، زمانی می توانند عملکرد مؤثرتری از خود بر جای گذارند که یک برنامه استراتژیک برای کار کردن هر سه با یکدیگر، تدوین شود.

به عنوان مثال با یافتن اینفوئنسرهای مرتبط با صنعت شما، که دارای تعداد فالوور بالایی در رسانه های اجتماعی هستند، می توانید اولویت های اصلی خود را بهینه کنید.

 

بودجه افزایش می یابد.

از نظر تاریخی، شرکت های B2B، هزینه های کمی را در زمینه دیجیتال، صرف کرده اند. با این وجود، سال ۲۰۲۰، این قاعده را به هم ریخت.

در واقع برندهای B2B، پس از وقایع صورت‌گرفته در سال گذشته مجبور شدند تا بر قابلیت های دیجیتالی خود مانند فناوری و تاکتیک های لازم (بسترهای اجتماعی، رویدادهای اجتماعی، اینفلوئنسر مارکتینگ و …)، سرمایه گذاری نمایند.

به نظر می رسد که این روند، همچنان ادامه خواهد یافت.

به طور کلی نزدیک به ۶۸ درصد از بازاریابان B2B انتظار دارند که بودجه دیجیتال در ماه های آینده، افزایش یابد.

نکته: بخش عمده ای از بودجه بازاریابی، صرف تکنولوژی بازاریابی می شود. مدیران با افزایش این بودجه، چه انتظاراتی خواهند داشت؟

  • یک برنامه یکپارچه برای بازاریابی: فناوری ها به چه نحوی برای دست یابی به اهداف خاص و تأثیرگذاری بر اهداف اصلی کسب و کار، با یکدیگر همکاری خواهند کرد؟
  • ترسیم سرمایه‌گذاری ها در استراتژی های خاص مثل مشارکت مشتری، سفر مشتری، کیفیت داده ها و …
  • همکاری میان بخش های مختلف برای استفاده بهینه تر و بیشتر از سرمایه‌گذاری های فناوری

 

شرکت های بزرگ در تلاشند تا کیفیت را نسبت به کمیت در اولویت قرار دهند.

مهم‌ترین چالش های شرکت هایی که در سال گذشته، درآمد بیش از ۱۰ میلیون دلاری داشتند، تولید محتوای باکیفیت، بهبود تجربه مشتری و ارائه لید (سر نخ فروش) باکیفیت هستند.

با رشد سازمان ها، اولویت ها نیز تغییر می کنند.

 نتیجه این موضوع آن است که چالش های پیش روی بازاریابان نیز تغییر می کنند.

شرکت های کوچک تر، بخش عمده تمرکز خود را به پایین قیف فروش اختصاص می دهند در حالی که شرکت های بزرگ، اکثرا بر استراتژی های مرتبط با بالای قیف مانند محتوای باکیفیت و بهبود تجربه مشتری، متمرکز هستند.

 

بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری (ABM) می‌تواند بازی را تغییر دهد.

بازاریابان B2B که بیشترین موفقیت را از طریق استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود گزارش کرده اند، از استراتژی های بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری (ABM) استفاده کرده اند. کمپین های ABM می توانند با استفاده از محتوا و تجربیات هدف، اقدام به افزایش تعامل و همچنین حساب های دارای ارزش بالا نمایند.

با توجه به موفقیتی که بازاریابان توانسته اند با استفاده از ABM به آن دست‌یابند باید این انتظار را داشت که این استراتژی در سال آینده نیز به رشد خود ادامه دهد.

نکته: کلیدی اصلی موفقیت ABM و همچنین ارائه تجربه مشتری عالی، بخش بندی پیشرفته می باشد. زمانی که از بخش بندی پیشرفته استفاده می کنید، عملکرد تیم های فروش، ایمیل، برنامه های محتوا و کمپین های ABM خود را بهبود خواهید بخشید.

دلیل این موضوع آن است که در این حالت، بر هر یک از نقاط تماس، تمرکز بیشتری صورت گرفته است که نتیجه آن، کسب اطلاعات بیشتر می باشد.

 

سخن آخر

همانطور که ملاحظه کردید، سرمایه‌گذاری بر فناوری های بازاریابی در حال افزایش می باشد.

از طرف دیگر نیز توجه به مواردی مانند بسترهای اجتماعی، رویدادهای مجازی و اینفلوئنسر مارکتینگ برای موفقیت از اهمیت بالایی برخوردار است.

از آن جایی که کسب و کارها، ضررهای زیادی را در این بازه زمانی تجربه کرده اند، نیاز است تا اقدامات بعدی شما، هوشمندانه باشند.

 در این مقاله با بررسی مهم ترین مواردی که می توانند بر بازاریابی دیجیتال تأثیرگذار باشند سعی کردیم تا شما را در این زمینه راهنمایی نماییم.