نکات بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱

نکات بازاریابی دیجیتال در سال 2021

نکات بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱

نکات بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

در این مقاله شرکت AntiSocial Solutions فهرستی از این موارد را برای کمک به کسب و کارها ارائه کرده است.

استراتژی های بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱: روندها و نکات

با نزدیک شدن به پایان سال، وقت برنامه ریزی استراتژی های بازاریابی دیجیتال ۲۰۲۱ است. AntiSocial Solutions  (راه حل های مخالف اصول اجتماعی) یک شرکت آینده نگر است، بنابراین ما فهرستی از بهترین روندهای بازاریابی ۲۰۲۱ را برای کمک به شما و کسب و کارتان در سال جدید گردآوری کرده ایم.

هوش مصنوعی

ممکن است شنیدن عبارت هوش مصنوعی، یادآور خاطراتی از فیلمهای علمی تخیلی وهم آور وآخرالزمانی باشد، اما این آینده ای نیست که ما به آن رسیده ایم. درواقع،AI یک ابزار بازاریابی به طور فزاینده متداول است و شگفتی هایی را برای اتوماسیون دیجیتال ایجاد کرده است. چت باتها، ربات های تعاملی و فناوری جستجوی صوتی را در نظر بگیرید. با استفاده از هوش مصنوعی، شما قادر هستید رفتار مشتری را پیش بینی کنید، داده ها را تجزیه و تحلیل کرده و محتوای شخصی سازی شده را با کارایی و دقت بیشتری نسبت به گذشته سازماندهی کنید. این به معنای کیفیت برند، تعامل و نرخ های تبدیل بهتر عمومی است. 

انتظار می رود در سال ۲۰۲۱، شاهد هدف گذاری بهتر مشتری، تجزیه و تحلیل های آینده نگر پیشرفته، و افزایش محتوای شخصی سازی شده مبتنی بر هوش مصنوعی باشیم. از این نوآوری ها هراس نداشته باشید،AI  باعث صرفه جویی در وقت کسب و کار شما می شود.

محتوای قابل خرید

هیچ چیز همانند تبدیل های مستقیم بیانگر آینده نیست! همه روندهای بازاریابی ۲۰۲۱ به سمت سرعت، کارایی وبی واسطگی معطوف شده اند و خرید آنلاین تفاوتی ندارد.

محتوای قابل خرید، هر گونه محتوایی است که فرصت خرید مستقیم را برای مشتری فراهم می سازد. این می تواند یک استوری (داستان) اینستاگرام باشد که اضافه کردن لینک به استوری یا عنوان محصول را ارائه می دهد که به مشتری اجازه می دهد مستقیماً از پست خرید کند.

محتوای قابل خرید، محتوا و تجارت را با هم ادغام می کند و امکان تجربه تبدیل های مستقیم را برای کسب و کارها فراهم می سازد. اِعمال محتوای قابل خرید در استراتژی خود، روشی مطمئن و نتیجه بخش به منظور افزایش فروش، گسترش دانش مشتری و نوآوری در مدیریت زمان شرکت شماست. حقیقتاً آیا آینده این گونه نیست؟

واقعیت مجازی و افزوده

VR و AR فرصت های جدیدی را برای نوآوری در بازاریابی دیجیتال فراهم ساخته اند. محتوای تعاملی، پایه و اساس تبدیل مشتری است و برای کاربران این امکان را فراهم می سازد تا به دنیایی جذاب و سرگرم کننده، دسترسی پیدا کنند که توجه آنها را به خود جلب کرده و محصولات را به صورت واقعی نشان دهد، نه صرفاً به عنوان تصویر کوچک وب سایت. برخی از برندها از قبل VR و AR را در استراتژی های خود اِعمال کرده اند و برای مشتریان این امکان را فراهم می سازند که لباس [مورد نظر] را بپوشند، مبلمان و اثاثیه منزل را همانطور که در خانه خود در نظر دارند مشاهده کنند یا روی تخت خود با یک توله سگ زیبای مجازی بازی کنند. راه حل این محتوا تعاملی، شخصی و قابل اشتراک است. محتوای مجازی یا محتوای افزوده، خود را به بازار عرضه می کند تا برندها بتوانند از داستان سرایی، قدرت تخیل (خلاقیت) و هیجان برای جذب مشتری استفاده کنند.

بازاریابی شخصی شده

در نتیجه اشباع بیشتر حوزه دیجیتال، مصرف کنندگان در رابطه با محتوایی که با آن مواجه اند، مشکل پسند هستند. در سال ۲۰۲۱ محتوای شخصی، از طریق لیست های ایمیل، مسابقات، یا تجربیات، از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد.

در اینجا چند نمونه از کمپین های شخصی شده بر اساس راه حل های ضد اجتماعی ارائه شده اند:

نوشابه پرپس ودکا ( Purpus Vodka Soda ) : ساختن آن توسط خود ما

محتوای ویدیویی مختلف برای نوع مخاطب و اهداف برند

برنامه سفیر موی من ( My Moe’s Ambassador Program )

به غیر از استراتژی بصری، شخصی سازی دسترسی و بینش بازاریابی شما، برای حصول اطمینان از رسیدن محتوا به بازار شما از اهمیت برخوردار است. برنامه های داده و هوش مصنوعی، بهترین موقعیت برای شروع هستند زیرا بینش های شما می توانند اطلاعاتی در مورد مشتری، مکان مشتری و ویژگی مشتریان در اختیار شما قرار دهند. ارتباط شخصی چشم انداز و امید موفقیت است، بنابراین بیایید مطمئن شویم که همراه آن پیش می رویم.

در سال ۲۰۲۰ از قیف عبور کنید.

از مدت ها پیش، قیف بازاریابی به عنوان نیروی محرکه در زندگی شرکت بوده است. اما آیا این در دنیای پیچیده دیجیتال کنونی، همچنان به عنوان تنها گزینه مطرح است؟

بازاریابی چرخ دنده ای( Flywheel marketing )، که بنیانگذار آن هاب اسپات ( HubSpot ) بود، بر اساس این ایده اجرا می شود که بازاریابی، یک خیابان یک طرفه نیست، بلکه یک چرخ متحرک است که اینرسی خود را از تولید مداوم تأمین می کند. این بدان معنا است که بازاریابی نباید مبتنی بر فروش باشد و همچنین نباید مشتری را به عنوان هدف (نتیجه) قلمداد کند. در عوض، شتاب قدردانی از مشتری (درک مشتری) منجر به تقویت فروش و ارجاعات می شود، “اساساً، کسب و کار شما مدام در حال چرخش (تغییر) است.” گزینه دیگر در قیف استاندارد، چرخه تصمیم گیری مشتری است، که توسط مکنزی و کمپانی ایجاد شده است. دقیقاً مانند چرخ دنده، این ایده بر این مفهوم مبتنی بود که مشتریان باید به صورت دایره وار و چرخه ای انتخاب شوند و به عنوان بلیط یک طرفه برای فروش محسوب نشوند. هدف این تئوری چرخه ای، توانمند سازی مشتریان در ملاحظات برند آنها و تشویق به وفاداری به برند است.

در نهایت، روند خرید دیگر خطی نیست. مشارکت مشتری به اندازه حوزه دیجیتال گسترده و متنوع است، بنابراین نوآوری در ایده های ما در مورد ماهیت تبدیل واقعی در سال های آتی بسیار مهم خواهد بود.

سخن پایانی

فعالیت و پژوهش در زمینه دیجیتال ما را ملزم و متعهد به نوآوری مداوم می کند. با گذشت هر سال، به روز بودن در مورد فن آوری ها، استراتژی ها و سبک های برندسازی از اهمیت فزاینده ای برخوردار می شود.

تجزیه و تحلیل های سال ۲۰۲۰ یادآور آن هستند که بیش از هر زمان دیگری، مشتریان می خواهند به صورت فردی در نظر گرفته شوند. محتوای شخصی و جذاب، تبدیل واقعی و وفاداری های پایدار را به ارمغان می آورد. روش های خلاقانه بازاریابی با مخاطبان متنوع مرتبط است و امکان برقراری کمپین های گسترده را فراهم می کند.  تبدیل مستلزم خلاقیت بیشتری نسبت به شباهت ها و قیاس های گذشته مربوط به آن است.

بهترین شیوه برای مواجهه با سال جدید، آماده و مهیا بودن است. به یادگیری ادامه دهید، به نوآوری ادامه دهید، و هرگز فشار برای کارآیی را متوقف نسازید. اگر در مورد برند تجاری، بازاریابی دیجیتال، یا روندهای آتی سؤالاتی دارید، با ما تماس بگیرید.