نکاتی برای افزایش فروش در تجارت الکترونیک

نکاتی برای افزایش فروش در تجارت الکترونیک

نکاتی برای افزایش فروش در تجارت الکترونیک

نکاتی برای افزایش فروش در تجارت الکترونیک 700 500 علی ناصرحجتی

نکاتی برای افزایش فروش در تجارت الکترونیک

رویای تمام کارآفرینان، توسعه یک پایگاه مشتری بزرگ، فروش زیاد و ساخت یک کسب و کار موفق است، اما چگونه می­توان به این آرزو رسید؟ در اینجا ما چندین نکته بازاریابی تجارت الکترونیکی را لیست کرده­ ایم.

۷ نکته بازاریابی تجارت الکترونیک برای افزایش فروش شما

رویای تمام کارآفرینان، توسعه یک پایگاه مشتری بزرگ، فروش زیاد و ساخت یک کسب و کار موفق است، اما چگونه می­توان به این آرزو رسید؟ در اینجا ما چندین نکته بازاریابی تجارت الکترونیکی را لیست کرده­ ایم.

از طریق زمان به اندازه کافی می­توان به این آرزو رسید. اگر شروع کسب و کار تجارت الکترونیک و ۶ ویژگی آن ساده بود، همه این کار را انجام می­دادند.

تمام فرآیند پیشرفت کسب و کار و حفظ این پیشرفت در صورتی که به درستی انجام شود یک کار خسته کننده است اما پاداشی که از طریق این نتایج حاصل می­شود غیر قابل ارزش گذاری است. افزایش فروش در ابتدا صورت نمی­گیرد بلکه باید با ترفند ها و نکته ­های بازاریابی تجارت الکترونیک که در این مقاله عنوان می‌شود همراه شود. اما همه اینها به ارزش اولیه که تولید برای مصرف‌کنندگان است بازمی­گردد.

 1. امنیت سایت خود را به نمایش بگذارید.

تعداد بیشتری از مردم از سایتی که قابل اطمینان­ است بازدید می­کنند؛ هیچکس نمی­خواهد اطلاعات شخصی خود را در معرض خطر بگذارد آیا شما حاضرید این کار را کنید؟ یکی از موثرترین اقداماتی که می‌توانید انجام دهید نشان دادن آیکون امنیت در ابتدای URL و زمان ورود بازدیدکنندگان از سایت است. انجام این کار اعتماد مشتریان را افزایش می­دهد و آنها حس آرامش خواهند داشت و بر روی پیشنهادات محصولات و خدمات تمرکز خواهند کرد. امنیت اینترنتی یکی از نگرانی‌های مصرف‌کنندگان در دولت بریتانیا است، گوگل به تنهایی حدود ۴۰ هزار جستجو در هر ثانیه دارد. بنابراین چگونه می­توان سایت­های امن را از سایت­های خطرناک جدا کرد؟

یک شهرت قدرتمند برای این مشکل کمک خواهد نمود، اما تایید از سوی شرکت­های امنیت مانند مک آفی ( MacAfee )، پی­پال ( PayPal ) و دیگر شرکت‌های بزرگ شروع مناسبی برای ایجاد یک تفاوت واقعی است.

 1. به صورت ناشناس اقدام کنید.

به صورت ناشناس اقدام کنید و خود را در جای یک مصرف کننده قرار دهید انجام این کار به شما اجازه می­دهد تا به صنعت و گروه‌های رقابتی که ممنوع و از مشتریان بالقوه هستند بپیوندید. در اینجا هدف ارتقا کسب و کار نیست، بلکه جمع ­آوری تحقیقات مصرف کننده مانند الگوهای رفتاری است که تجزیه و تحلیل نمی­تواند آنها را شناسایی کند. آیا انجام این کار اشتباه است؟ در حقیقت اینطور نیست. در هر صنعتی که فعالیت کنید شما پیش از فعالیت، آن را انتخاب نموده اید به این معنی که به آن علاقه ­مند هستید. بنابراین اساسا شما در حال جستجوی علاقه خود در درون کار هستید! این کار تا حدی یک حقه است اما شما بدین وسیله می­توانید تحقیقات با کیفیت بالا که کلید اصلی عملکرد کسب و کار شماست دست یابید.

 1. خرید فوری

۶۹.۵۷ درصد کارت­های خرید تنها در سال ۲۰۱۹ کنار گذاشته شده ­اند که نشان می­دهد ایجاد یک وب سایت کارآمد و فرآیند خرید چقدر اهمیت دارد. معرفی گزینه ­های خرید فوری منجر به کاهش ریسک کنار گذاشتن کارت­ها و ساخت فرایند خریدی است که سریع و مناسب است.

از طریق روش­های پرداختی مانند پی­پال و اپل­پی، مشتریان به خرید اطلاعاتی می­پردازند که قابل دسترسی است، بنابراین نیازی نیست که هر ۵ دقیقه به تایپ بپردازند. جهت بهبود نرخ تبدیل خود می­توانید از ابزارهای تجارت الکترونیک استفاده کنید. تنها نوشتن «پرداخت در چند ثانیه» می‌تواند مشتریان زیادی را جذب کند و یک نرخ جذب بالاتر CTR  ایجاد کند. علاوه بر این، اقدام به این شکل به شما دسترسی به آدرس­های ایمیل را می­دهد و در این فرآیند می­توانید لیست ایمیل خود را نیز تهیه کنید!

 1. تامین مالی

اگر به مشتریان گزینه تامین مالی برای محصولات خدمات خود به صورت ماهانه و یا هفتگی ایجاد کنید، سطح الزام مشتریان را کاهش خواهد داد. برای مثال برای چه فکر می­کنید مخاطبان موبایل به صورت ماهانه قبض دریافت می‌کنند؟ زیرا هزینه سالانه بسیار سنگین خواهد بود و مشتریان را می ­ترساند در نتیجه آنها اقدام به خرید نمی ­کنند. معرفی ویژگی به مشتریان اجازه می­دهد تا محصول شما را خریداری کنند و در نتیجه میزان فروش شما افزایش می ­یابد.

 1. از یک شخص استفاده کنید.

بسیار این نکته بیان شده که محتوای ویدئو منجر به رشد می­شود و همگی در این زمینه صحیح است، ۷۲ درصد مصرف‌کنندگان، ویدئو را به متن­­های بازاریابی ترجیح می­دهند. اما چه نوع ویدئویی مناسب است؟

استفاده از یک انسان به صورت فیزیکی در تبلیغات ویدئویی برای مصرف کنندگان قابل اعتمادتر است. برای مثال تبلیغ شرکت بوز ( Bose ) را در نظر بگیرید، یک فرد در فضای شلوغ و پر سر و صدا قرار دارد در حالی که یک هدفون بوز در گوش دارد و ناگهان از واقعیت پر سر و صدا فاصله می­گیرد.

بسیاری از افراد با یک محیط شلوغ به صورت روزانه در ارتباط هستند و به دنبال فرار از این محیط حتی به اندازه ۵ دقیقه هستند (تبلیغ بسیار مرتبط است). یک ویدیو تبلیغاتی نباید لزوما پیچیده باشد، بلکه تنها استفاده از یک انسان هدف محصول را توسعه خواهد داد.

 1. قرعه ­کشی روزانه

ایجاد یک انگیزه برای مشتریان جهت بازدید از وب سایت به صورت روزانه می­تواند به فروش محصولات کمک کند.

اضافه کردن یک گزینه بیشتر به وب­سایت اجازه می­دهد تا مشتریان ایمیل خود را برای شانس قرعه کشی روزانه وارد کنند در نتیجه لیست ایمیل، ترافیک وب سایت، درگیری با رسانه اجتماعی نیز بیشتر خواهد شد.

در فرآیند بازدید از سایت برای نتایج قرعه­ کشی، محصولاتی که به صورت دقیقی جایگذاری شده ­اند می­توانند توجه بازدیدکنندگان را جلب کند و شانس فروش بیشتر را افزایش دهد. این کار نیازمند فعالیت بیشتری است اما استراتژی موثری برای افزایش فروش شما در کوتاه مدت و بلند مدت است.

 1. معرفی یک دوست

پیشنهاد جایزه برای کسانی که یک دوست را معرفی می‌کنند، یک انگیزه بزرگ دیگر برای مصرف کنندگان است تا کسب و کار شما ارتقا یابد. این جایزه که می­تواند تخفیف ۱۰، ۲۰ و یا ۳۰ درصدی باشد، ارزشمند است و ارزشی که از این طریق به دست می­ آید بسیار بیشتر است. ساخت استراتژی‌های مناسب مانند این روش که شامل ایجاد ارزش برای کسب و کار و مشتری است نیازمند فعالیت کمی است اما بسیار سودمند است.

برای مثال تجارت ۲۱۲ را در نظر بگیرید. با معرفی یک دوست در این صنعت می‌توانید سهام رایگان دریافت کنید. تجارت ۲۱۲ از موانع تجاری برای درآمد استفاده می­کند و از این طریق ارتقا ایجاد می­کند.

نتیجه ­گیری

در این مقاله می‌توانستیم ۷ روش استاندارد که توسط بیشتر کسب و کارها برای افزایش فروش الکترونیکی به کار می­رود معرفی شود اما در حقیقت ارزشی به دنبال نداشت.

به عنوان یک نمایندگی بازاریابی الکترونیک، ما روش­های افزایش فروش در بلندمدت و عملکرد ثابت را در نظر می ­گیریم. در نتیجه این روش­ها را به گونه دیگری در نظر می­گیریم. در غیر این صورت نمی‌توان از رقبا پیشی گرفت و به اهداف کسب و کار دست یافت.

بنابراین ۷ روش ویژه برای بهبود فروش الکترونیک شما عبارتند از:

 • نشان دادن امنیت سایت
 • به صورت ناشناس اقدام کردن
 • خرید فوری
 • تامین مالی
 • درگیر کردن یک شخص
 • قرعه کشی روزانه
 • پیشنهاد یک دوست

احتمالا ترفندهای بازاریابی در این مقاله را افراد زیادی می­دانند، با این حال اقداماتی که بر اساس این نکات انجام می­دهید، منجر به تفاوت کسب و کار شما نسبت به دیگر کسب و کارها می­شود.