نقش مدیر محصول

نقش مدیر محصول
در پس هر محصول بزرگ فردی با فکر بزرگ  برای مشتری وجود دارد ،  او بینش آنچه امکان پذیر است را دارد، و همچنین توانایی دیدن آنچه که ضروری است و آنچه که بطور اتفاقی ممکن است بوجود بیاید را دارد. این فرد در حالی که قابلیت های تیم خود را هم  می شناسد، دارای درک عمیقی از مشتری است. مدیر محصول بر اساس پایه های قوی دانش و اعتماد به نفس عمل می کند.
دغدغه خاطر مدیر محصول تحویل ارزشی ممتاز به بازار است، و تعریفش ازمحصولات خوب محصولی است که می تواند با تلاش جدی معرفی و ارائه نماید.
هر  یک از اعضا تیم محصول دارای اهمیت ویژه هستند. یک شرکت  برای موفقیت باید طراحی محصول ، تولید، آزمایش و بازار محصول را در نظر داشته باشد. به عبارت دیگر می توان گفت که ، در تولید یک محصول خوب  مدیر محصول دارای نقش اساسی است و این نقش اغلب به درستی فهمیده نمی شود و به همین دلیل همه ی نقشهای دیگر را تحت الشعاع خود قرار می دهد.

نقش و مسئولیت های مدیر محصول

 اولین سردرگمی که ما با آن  روبرو می شویم زمانی است که به دنبال نقش مدیر محصول می گردیم که اغلب  این نقش با نام دیگری آمده یا  در نقش دیگری خلاصه شده است : مدیر برنامه، بازاریابی محصول، مدیریت پروژه، مدیریت مهندسی، یا گاهی اوقات در شرکت های کوچک ، مؤسس یا مدیر اجرایی است.
در مایکروسافت، و در چند شرکت دیگر، نقش مدیر محصول که ما در اینجا  از آن استفاده می کنیم بعنوان مدیر برنامه شناخته شده است.  همچنین مایکروسافت نقشی با عنوان  نقش مدیر محصول دارد، اما این عنوان بیشتر به عنوان بازاریابی محصول شناخته شده است.
همچنین  می دانیم که برخی از شرکت ها  از تعریف قدیمی مدیر محصول  استفاده کرده اند  که در اصل مفهوم  مدیر برند از کالاهای بسته بندی مصرفی است.

منابع ایده محصول

ایده های محصول می تواند از هر کدام از منابع زیر بدست آیند:
  •  مشتریان
  •  مشتریان رقیب
  • تحلیلگران صنعت
  • مدیران شرکت
  •  کارکنان فروش و بازاریابی
  • تیم توسعه محصول
  • نمایندگی خدمات مشتری
  • کارکنان عملیاتی
  • تجارب و دانش بازار و فن آوری

محصولات مناسب / زمان مناسب

اولین و مهمترین مسئولیت مدیر محصولِ خوب ارائه ی تعریف محصول مناسب در زمان مناسب است. این بدان معنی است که محصول نیازمند ویژگی های مناسب برای بازار مناسب است ، و باید توانایی اجرا شدن  با فن آوری های موجود و مورد نیاز بازار را داشته باشد.

هنر مدیریت محصول ترکیب درک عمیق نیازهای مشتری و خواسته  های او با قابلیت های تیم مهندسی و فن آوری است. آنها باید  با یکدیگر  کار کنند تا به تعریف تولیدی دست یابند که هم فوری باشد و هم دست یافتنی.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت 


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.