نحوه نوشتن یک بازاریابی جذاب

نحوه نوشتن یک بازاریابی جذاب

نحوه نوشتن یک بازاریابی جذاب

نحوه نوشتن یک بازاریابی جذاب 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

مطالعات موردی بازاریابی دیجیتالی می­توانند برای کسانی که به دنبال موقعیت هستند تبدیل به الهام شود. آنها می‌توانند مشکلات مشتریان خود را با این مطالعات موردی ارتباط دهند واز آنها برای اهداف خود و استفاده از خدمات و یا محصولات خود کمک بگیرند.


 نحوه نوشتن یک بازاریابی جذاب

مطالعات موردی بازاریابی دیجیتالی می­توانند برای کسانی که به دنبال موقعیت هستند تبدیل به الهام شود. آنها می‌توانند مشکلات مشتریان خود را با این مطالعات موردی ارتباط دهند واز آنها برای اهداف خود و استفاده از خدمات و یا محصولات خود کمک بگیرند.

مطالعات موردی در حقیقت داستان­هایی هستند که مشتریان شما را تحریک می­کنند. هر کاری که شما برای بهبود کسب و کار خود انجام می­دهید در حقیقت یک پاراگراف، صفحه و یا فصل از داستانی است که شما به مردم می‌گویید تا بشنوند و داستانی که مردم می­شنوند داستانی است که بر اساس آن اقدام می‌کنند و یا به دیگران تعریف می‌کنند. چه این را بدانید و یا ندانید و یا هدف شما باشد یا نباشد، شما یک داستان می‌گوید. داستان شما باید درباره سفر مشتری و نه درباره شرکت شما باشد. بنابراین چگونه ما یک مطالعه موردی بازاریابی دیجیتالی را به صورت متقاعد کننده بیان می‌کنیم تا یک داستان تاثیرگذار بر روی مخاطب باشد؟

به یاد داشته باشید که بیشتر یک داستان است.

مطالعات موردی متقاعد کننده هستند زیرا آنها کارآمدی بازاریابی شما را به مشتریان شرح می­دهند و نتایج کار شما را نشان می‌دهند. برای اینکه این چشم انداز را برای مخاطبان شفاف کنید یک داستان بیان کنید که بتوانند آن را درک کنند و با آن ارتباط برقرار کنند. مخاطبان خود را از ابتدا، وسط و انتهای مطالعه موردی خود مطلع سازید نه اینکه آن را به صورت گذرا رد کنید. برای داستان مشتری خود برنامه ­ریزی کنید و از آنها اجازه بگیرید تا داستان­شان را به اشتراک بگذارید. در زمینه نوشتن یک استراتژی فعال باشید. این کار برای بهبود سیستم و ایجاد مطالعه موردی بازاریابی کمک خواهد کرد. همانطور که ارتباط با مراجعه کننده خود را شروع می­کنید این نوع مطالعه موردی را بر اساس پروژه تجزیه تحلیل کنید. همانطور که در بالا اشاره شد مطالعات موردی به خوانندگان شما می­گویند که اخیرا چگونه با مشکل مشخصی برخورد داشته اید. این داستان­ها، داستان­های موفقیت شرکت شما هستند. به همین دلیل است که خلق مطالعه موردی برای یک راه ­حل مشخص ایده عالی است.

راه حل های عالی خود را که می­خواهید با مراجعان به اشتراک بگذارید در نظر بگیرید و سپس یک مطالعه موردی معمولی که شامل راه‌حل‌ها و نحوه استفاده از خدمات شما را بیان می­کند بسازید. البته به صورت مشخص بیان کنید. این کار به شما کمک می­کند تا مطالعات موردی بسازید که طنین انداز مشتریان بالقوه­ای باشد که شرایط یکسانی مانند مشتریان پیشین شما دارند.

شخصی شوید.

بگذارید موافقت کنیم که شخصی ­سازی یکی از بهترین روش­های بازاریابی است و برای مشتریان خوشایند است. امروزه مصرف‌کنندگان نیازمند بازاریابی شخصی هستند و برندهایی که از انجمن­های داده محور که با محتوای علایق مشتری مرتبط است استفاده می­کنند، نتایج فعالیت‌های خود را می‌بینند.

اگر روش‌هایی پیدا کنید که مرتبط با بازدیدکنندگان وب سایت شما باشند بسیار ارزشمند خواهد بود و مطالعات موردی شما نیز معنی ­دارتر است. زمانی که مشتریان معتقد هستند که نیازهای آنها تامین شده است و شرکت واقعا به آنها اهمیت می­دهد احتمال بازگشت آنها به شرکت در آینده بیشتر خواهد بود. شخصی سازی کمک می­کند تا مشتریان احساس کنند که بخشی از داستان هستند و برای شما اهمیت دارند.

مطالعه موردی خود را به درستی طرح بندی کنید.

زمانی که تمام اطلاعات مورد نیاز خود را جمع آوری کردید آنگاه زمان تبدیل این اطلاعات به یک مفهوم می­رسد. ضروری است که درک کنیم هیچ روش کاملا متناسبی در زمینه مطالعه موردی وجود ندارد. اما یک ساختار مشخصی وجود دارد که برای بازاریابان بهتر عمل می‌کند.

چه مطالعه موردی شما به صورت نوشتاری و یا بصری باشد، طرح­بندی که در زیر بیان می­شود می­تواند شما را راهنمایی کند تا به بهترین روش آن را اجرا کنید.

  • عنوان
  • عنوان فرعی
  • مقدمه موضوع
  • چالش­ها و اهداف
  • راه ­حل
  • نتایج
  • پشتیبانی بصری (ویدیو، عکس) و نقل قول­ها
  • برنامه­ های آینده

فراخوانی برای عمل

زمانی که مطالعه موردی خود را طرح ­بندی می­کنید، بر روی تهیه اطلاعات جمع آوری شده به صورت صحیح و دقیق تا حد ممکن تمرکز کنید. اطلاعات را به گونه ه­ای طبقه ­بندی کنید که به راحتی قابل درک و بررسی اجمالی باشد و اطمینان حاصل کنید تا یک فراخوانی برای اقدام مناسب نیز در انتها طراحی کنید که به  مخاطبان شما اجازه دهد تا در مورد خدمات و محصولات شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

از یک عنوان جذاب استفاده کنید.

اولین بخش هر مطالعه موردی خوب یک عنوان جالب توجه است. عنوان مطالعه موردی شما باید به صورت شفاف مشخص کند که شرکت شما از طریق انجمن بازاریابی دیجیتالی چه چیز کسب کرده است. نتایج را به صورت مستقیم درعنوان بیان کنید تا توجه مخاطبان خود را جذب کنید، زیرا احتمالا آنها به دنبال هدف و دستاوردهای یکسانی هستند. علاوه بر این بهتر است نام برند خود را نیز اضافه کنید تا نشان دهید که در دستیابی به موفقیت مسئول بوده‌اید.


بسیاری از شرکت­ها از «مطالعه موردی نام شرکت» برای عنوان استفاده می­کنند که هم می­تواند خسته کننده و هم ناآگاهانه باشد. استفاده از عنوان مطالعه موردی برای کمک به تصمیم­ گیری خوانندگان بالقوه، توجه آنها را جلب می­کند. عنوان شما باید شامل نام مخاطب و یا مشتری شما نیز باشد. بهتر است تا از عنوان­های فرعی کوتاهی نیز در زمینه این که محصول و یا خدمت مشتریان چیست و برای غلبه به چه مشکلی به کار گرفته شده استفاده شود. عنوان فرعی باید با انتظارات خواننده در زمینه مطالعه همخوانی داشته باشد. پیشرفت­های عددی و یا بازبینی اجمالی از آنچه که اتفاق افتاده است را نیز اضافه کنید.

حقایق مرتبط را بیان کنید.

یک مطالعه موردی بازاریابی دیجیتالی بدون حقایق مانند جبر بدون اعداد است. در درون حقایق باید اعداد واقعی برای اثبات وجود داشته باشد. شما می‌خواهید که داده هایتان شفاف باشند. این بدین معنی است که به جای استفاده از اصطلاحاتی مانند «ترافیک دوگانه» و یا «تبدیل­های سه گانه» باید از اعداد واقعی استفاده کرد تا متن ساده باشد و در عین حال فرد را درگیر کند. با این حال باید مطمئن شوید که اعداد مورد استفاده با داستان کلی شما هم­خوانی دارد. زمانی که به صورت صحیح اعداد نمایش داده شوند، می‌توانند نشان دهند که مشتریان شما از کجا شروع کرده و با کمک شما به کجا رسیده ­اند.

یک بخش ضروری از مطالعه شما، جایی است که به توصیف اقدامات کلی برای دستیابی به هدف می­پردازید. اطمینان حاصل کنید که محتوای کافی ایجاد می­کنید تا فردی که به دنبال حل مشکل یکسان است بتواند این فرآیند را تکرار کند.

از محتوای بصری استفاده کنید.

با آنکه به نظر می‌رسد که این موضوع واضح است، بسیاری از بازاریابان نمی­توانند به یک طراحی مناسب دست یابند و در نتیجه میزان تاثیر مطالعه موردی خود را کاهش می­دهند. جستجوی روش­های مختلف برای طراحی و استفاده از تصاویر خاص توجه مخاطبان را جلب می­کند. طراحی می­تواند یک عامل تعیین کننده در موفقیت مطالعه .موردی بازاریابی باشد


شما می­توانید تصاویر و متن­های خاص برای درگیر کردن بازدید کننده اضافه کنید. بیاد داشته باشید که رنگ بسیار اهمیت دارد. استفاده از رنگ­ها برای متون و تصاویر مرتبط با طرح رنگی مشتریان خود و یا متناسب با وب‌سایت خود را در نظر بگیرید. ویدئوها را نیز فراموش نکنید. آنها به طرز قابل توجهی بر روی مغز انسان اثر می‌گذارند. از بین تمام شکل­های محتوای بصری، ویدئوها تفاوت بسیاری دارند زیرا تصاویر بصری، صدا و متن را ترکیب می­کنند در نتیجه برای محتوا بسیار جذاب هستند. به یاد داشته باشید که بیان داستان برند خود با استفاده از تصاویر، رنگ­ها و ویدیوها برای انتقال پیام به صورت شفاف همواره بهتر از خلاقیتی است که با پیام برند شما ارتباطی ندارد.

نتیجه گیری

بر خلاف مواد بازاریابی سنتی یک مطالعه موردی، تاییدی از سوی مخاطبان شما در زمینه فعالیت مطلوب شما است. در حقیقت کلمات را در دسته بندی متفاوتی قرار می­دهد و از طریق نشان دادن مسیر رسیدن از نقطه الف به نقطه ب، روایتی را بیان می­کند و چالش­ها را نشان می­دهد. ساختن حس قابلیت اطمینان برای خوانندگان بسیار اساسی است. ساختار کلی خود را به صورت صحیح بسازید و البته برای خاص بودن نیز تلاش کنید و در عین حال مطالب را مرتبط نگه دارید. شما می­توانید برای الهام گیری از مطالعات موردی بازاریابی دیجیتالی، به شبکه‌های دیجیتالی مراجعه کنید.