نحوه استفاده بازاریابی ایمیلی و تبلیغات فیسبوک

نحوه استفاده بازاریابی ایمیلی و تبلیغات فیسبوک

نحوه استفاده بازاریابی ایمیلی و تبلیغات فیسبوک

نحوه استفاده بازاریابی ایمیلی و تبلیغات فیسبوک 700 500 علی ناصرحجتی

در صورتی که شما یک شرکت نوپا یا کوچک هستید، دو محرک پاسخ قدرتمند و در عین حال مقرون به صرفه و سودآور در اختیار شماست؛ بازاریابی ایمیلی و تبلیغات فیس بوک.

نحوه استفاده از تبلیغات فیس بوک و بازاریابی ایمیلی ( Email Marketing ) برای افزایش فروش

در صورتی که شما یک شرکت نوپا یا کوچک هستید، دو محرک پاسخ قدرتمند و در عین حال مقرون به صرفه و سودآور در اختیار شماست؛ بازاریابی ایمیلی و تبلیغات فیس بوک. بازاریابی ایمیلی کم هزینه و کارآمد است. شما می توانید از آن برای انتقال مشتریان خود از طریق کانال فروش خود، راه اندازی محصولات جدید و سایر موارد استفاده کنید. علاوه بر این، تبلیغات فیس بوک، با قابلیت هدف قرار دادن مخاطبان بسیار محدود و کاربرد ابزارهای قدرتمند جذب مشتریان راغب وجود دارد.

آیا شما می دانید که:

  • ۸۱% از SMB ها از ایمیل به عنوان کانال اصلی خود برای جذب مشتری استفاده می کنند.
  • ۴۹% از مصرف کنندگان اظهار می کنند که دوست دارند ایمیل های هفتگی را از برندهای مورد علاقه خود دریافت کنند.
  • ۳۹% از کاربران فیس بوک، صفحات تجاری را دنبال می کنند زیرا مایل به دریافت پیشنهادهای ویژه هستند.

هنگامی که  به طور همزمان از کانال های بازاریابی فیس بوک و ایمیل استفاده می کنید، نتایج حتی می توانند بهتر باشند. در اینجا سه روش ارائه شده است که امروز می توانید برای افزایش فروش خود امتحان کنید.

برای اتصال فیس بوک و ایمیل از صفحات فرود (صفحات مقصد) استفاده کنید.

شما می توانید با بکارگیری صفحه فرود (صفحه مقصد) از Facebook Ads برای ایجاد لیست پستی خود استفاده کنید. شما می توانید از نرم افزارهای صفحه فرود (صفحه مقصد) از قبیل Instapage یا Leadpages برای کمک به ایجاد یک صفحه فرود (صفحه مقصد) سریع و آسان که برای تبدیل ساخته شده است، استفاده کنید. صفحه فرود (صفحه مقصد) شما باید با پیشنهادهایی مانند کتاب های الکترونیکی یا کتاب های راهنما، چیزی را ارائه دهد که برای مشتری هدف شما ارزشمند محسوب شود. برای اینکه افراد کتاب الکترونیکی یا کتاب راهنما دریافت کنند، باید آدرس ایمیل خود را ارسال کنند که در مقابل به طور خودکار به لیست پستی شما اضافه خواهد شد.

این یک سناریوی برد – برد است که مشتریان به چیزی با ارزش بالا دست می یابند و شما آدرس ایمیل آنها را دریافت کرده و می توانید اطلاعات ارزشمندی را به آن ارسال کرده و در نهایت تبلیغ کنید.

اطمینان حاصل کنید که صفحه فرود (صفحه مقصد) کاملاً بر روی CTA متمرکز شده است به گونه ای که مشتریان با لینک هایی که آنها را از صفحه خارج می کند، حواسشان پرت نشود.

برای مخاطبان مشابه (lookalike audiences همسان) تبلیغ کنید.

نکته اصلی فروش تبلیغات فیس بوک، قابلیت های هدف گیری آن است. شما می توانید مخاطبان خود را به میزان گسترده یا محدود، هدف قرار دهید. اگر هدفتان جذب مردان ۳۰-۲۵ ساله، ساکن لیدز، است که عاشق کریکت و فیلم های ابرقهرمانی هستند، فیس بوک این امر را امکان پذیر می سازد. این باعث می شود فیس بوک فوق العاده کارآمد باشد. یکی از مفیدترین ویژگی های آن، توانایی ایجاد مخاطبان مشابه است. اینها گروه هایی از پروفایل های فیس بوک مشابه با مخاطبانی هستند که از قبل وجود دارند. این حالتی است که تبلیغات فیس بوک با بازاریابی ایمیلی همراه می شود. به عنوان مثال، اگر لیست ایمیل ۱۰۰۰۰ آدرس ایمیل خود را در فیس بوک بارگذاری کنید، به طور خودکار آن نام ها را با همان تعداد پروفایل های فیس بوک مطابقت خواهد داد. می توان گفت که این قادر به یافتن ۷۵۰۰ مطابقت دقیق است. این مخاطب سفارشی نامیده می شود. سپس فیس بوک آن ۷۵۰۰ پروفایل را تجزیه و تحلیل کرده و به دنبال وجوه مشترک خواهد بود. سپس آن مخاطبان جدیدی از مشتریان پروفایل را که در لیست ایمیل شما نیستند، اما تا حد ممکن با آن مطابقت دارند، ایجاد می کند. این مخاطبان مشابه شما هستند.

سپس می توانید برای همه مخاطبان مشابه خود تبلیغات ارسال کنید. نکته مهم در مورد مخاطبان مشابه این است که افراد به احتمال زیاد با برند شما آشنا نیستند (برند شما برایشان جدید است). آنها احتمالاً شما را نمی شناسند، اما با افرادی که شما را می شناسند و دوست دارند، علایق مشترکی دارند. آنها احتمالاً پذیرای پیام های شما هستند و در نهایت مشتری می شوند.

افرادی که ایمیل شما را نخوانده اند، مشخص کنید.

ایجاد لیست ایمیل برای هر کسب و کار کوچک و متوسط جویای رشد سریع، ضروری است. وقتی افراد آدرس ایمیل خود را به شما می دهند و برای بازاریابی با آنها موافق هستند، این نشانه مطمئنی است مبنی بر این که به دنبال خرید از شما هستند. سپس می توانید طیف وسیعی از اخبار، تبلیغات، پیشنهادات تولد یا اطلاعات در مورد راه اندازی محصولات جدید را برای آنها ایمیل کنید. ارسال ایمیل به لیست خودتان، ارزان (یا رایگان) و به طرز قابل توجهی مؤثر است.

با این حال، همه افراد موجود در لیست شما هر ایمیلی را که برای آنها ارسال می کنید باز نمی کنند. شاید آنها در موقعیت پر مشغله ای به سر می برند، یا در تعطیلات هستند. در واقع، میانگین نرخ باز کردن ایمیل های بازاریابی ۲۰% است. ۸۰% ایمیل های شما نادیده گرفته می شوند.

چگونه می توانید به آن ۸۰% دست نیافتنی برسید؟ وارد تبلیغات فیس بوک شوید!

از نرم افزار بازاریابی ایمیلی خود برای ایجاد آدرس افرادی که ایمیل شما را نخوانده اند استفاده کنید. سپس، آنها را به عنوان مخاطب سفارشی در فیس بوک بارگذاری کنید. همانطور که در بالا بیان کردم، فیس بوک به طور خودکار آن آدرس های ایمیل را با پروفایل فیس بوک مطابقت خواهد داد. سپس می توانید از طریق فیس بوک با آنها ارتباط برقرار کنید، آگاهی از برند خود را تقویت کنید، و مشارکت و تعامل ایجاد کنید. در نهایت، این امر منجر به فروش بیشتر خواهد شد.

پیام های اسپانسری

نقطه میانی ایمیل و فیس بوک، فیس بوک مسنجر (پیام رسان فیس بوک) است. اگرچه در تلفن همراه است، در یک برنامه جداگانه قرار دارد و عامل جذب مشتری در فیس بوک مسنجر این است که دوستان شما می توانند پیام های خصوصی را در سامانه فیس بوک برای شما ارسال کنند.

فیس بوک در سال ۲۰۱۷، مسنجر (پیام رسان) را به برندها عرضه کرد. برندها می توانند از این رسانه برای ارتباط با مشتریان خود به روشی شخصی تر، به نام پیام های اسپانسری استفاده کنند. پیام های اسپانسری، تبلیغات مرتبطی هستند که مستقیماً به پروفایل های فیس بوک که برند از قبل با آنها ارتباط برقرار کرده ارسال می شوند. شما نمی توانید از آن برای تماس با نام های جدید استفاده کنید، اما برای افرادی که از قبل با آنها رابطه برقرار کرده اید، یک رسانه قدرتمند جدید، در دسترس است.

جذابیت تبلیغات از طریق مسنجر فیس بوک این است که می توانید از آن برای شروع مکالمه با مشتری احتمالی خود استفاده کنید. شما می توانید برای تعیین نقاط ضعف آنها و عرضه محصول خود به عنوان راه حل (درمان)، به روشی کاملاً شخصی از آن استفاده کنید. این یک روش آزمایش شده برای فروش است.

برخی از کسب و کارها برای انجام این مکالمات، چت بات های خودکار را راه اندازی می کنند، اما ممکن است متوجه شوید حس انسانی مؤثرتر است.

راه حل های بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک یا متوسط شما

استفاده از تبلیغات فیس بوک، همراه با بازاریابی ایمیلی موثر می تواند منجر به فروش شود و تفاوت قابل توجهی در نتیجه کار شما ایجاد کند.

در زوپا، ما متوجه می شویم که چگونه از بازاریابی ایمیلی، تبلیغات در فیس بوک، و البته هر دوی آنها با هم بیشترین بهره را ببریم. اصل راهنمای ما این است که ما همیشه شفاف، انعطاف پذیر، و قابل دسترس (مقرون به صرفه) هستیم. این امر ما را به یک شریک مناسب برای مدیریت بازاریابی شما تبدیل می کند، خواه شما یک کسب و کار کوچک داشته باشید یا کسب و کاری متوسط.