نحوه استفاده از بازاریابی ویدیویی بلند مدت در کمپین های دیجیتال شما

نحوه استفاده از بازاریابی ویدیویی بلند مدت در کمپین های دیجیتال شما

نحوه استفاده از بازاریابی ویدیویی بلند مدت در کمپین های دیجیتال شما

نحوه استفاده از بازاریابی ویدیویی بلند مدت در کمپین های دیجیتال شما 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

نحوه استفاده از بازاریابی ویدیویی بلند مدت در کمپین های دیجیتال شما

در سالهای اخیر دامنه توجه مشتریان به کرات مورد پرسش قرار گرفته است. مطالعه ی انجام شده توسط مایکروسافت نشان داده است که میزان عمومی توجه انسان ها تنها در حد هشت ثانیه است.

نحوه استفاده از بازاریابی ویدیویی بلند مدت در کمپین های دیجیتال شما

در سالهای اخیر دامنه توجه مشتریان به کرات مورد پرسش قرار گرفته است. مطالعه ی انجام شده توسط مایکروسافت نشان داده است که میزان عمومی توجه انسان ها تنها در حد هشت ثانیه است.

محتوای ویدیوی با فرمت کوتاه و فرمت بلند

این تغییر به شکل برجسته ای در زمینه بازاریابی بازتاب یافته است. در بازاریابی جدید ویدیوهای تبلیغاتی از قالب سی ثانیه ای به قالب تبلیغهای سریع(quick scroll) دو ثانیه ای تغییر پیدا کرده اند. به دلیل چنین یافته هایی، بسیاری از برندها، کمپین تبلیغاتی شان را متوجه این حوزه های کوتاه توجه کرده اند. استوری های اینستاگرام، تیک تاک، اسنپ چت و دیگر نرم افزارها، پیشگام راههای جدیدی برای ارائه محتوای کوتاه به مصرف کننده بوده اند.

اما آیا این به معنی نامربوط بودن محتوای طولانی است؟

پاسخ نه است. در واقع بسیاری از برندها دریافته اند که محتوای طولانی ویدیویی، مشتریان درگیر و وفاداری خلق می کند. در جهانی که گوشی های هوشمند از پر کاربرد ترین ابزارها هستند، آسان است که تصور کنیم که محتوای کوتاه ویدیویی غالب است. اما، اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است که در زمینه استراتژی های تبلیغات رسانه ای تنوع داشت تا پا به پای رقبا پیش رفت.

مزایای ویدیوهای طولانی

ممکن است که ویدیوهای طولانی، گران قیمت، پیچیده و زمانبر باشند. اما در حال حاضر افراد بالغ به طور میانگین روزانه حدود ۶ ساعت صرف نگاه کردن به ویدیو می کنند. این بدین معنی است که تقاضا برای محتوای تازه ویدیویی در حال افزایش است و کسب و کارها باید آماده پاسخگویی بدان باشند. چند دلیل برای الزام پیوستن شما به قالب تبلیغاتی بلند وجود دارد که ذکر خواهند شد.

باعث خلق ارتباط با مخاطب تان می شود.

یکی از مزایای اصلی قالبهای بلند ویدیویی این است که داستانی برای انسانی کردن برند شما خواهد ساخت. ملزم کردن مردم به اهمیت دادن به یک برند ممکن است سخت باشد، اما یکی از اثبات شده ترین روشهای خلق ارتباط پایدار با مصرف کننده، از طریق درگیری احساسی است. با استفاده از ویدیوهای بلند شما امکان خلق پیوند عاطفی با مصرف کننده و اعطای شخصیت به برند خود را خواهید داشت. از محتوای طولانی تنها به دلیل زمانبر بودن چشم پوشی نکنید. مشتریان شما زمان لازم را خواهند گذاشت، پس شما نیز باید چنین کنید.

داستان به حافظه کمک می کند.

خلق روایت یکی از شناخته شده و قدیمی ترین راهها برای ایجاد حافظه پایدار است. با استفاده از محتوای طولانی شما شانس این را دارید که برای مخاطب تان داستان تعریف کنید. اگر شما این کار را به درستی انجام دهید، داستان شما برای ساعتها، روزها و حتی هفته ها پس از اتمام ویدیو، در ذهن شان باقی می ماند. این روش، روشی عالی برای ایجاد ارتباط طولانی مدت با مخاطب و تبدیل شدن به یک اسم معروف است.

  ویدیوی طولانی برای سئو(موتور بهینه سازی جستجو) عالی است.

ویدیوهای طولانی مدت به معنی محتوای بیشتر است و خود این مساله به معنی امکانات کلیدواژه ای جامع تر است. با استفاده از کلیدواژه های پردامنه در ابرداده ویدیوهای تان(metadata)، شما احتمال بازدید از وبسایت خود را بالا می برید. به علاوه، ویدیوی طولانی، مشتری را در وبسایت شما نگه می دارد، که خود این امر به موتورهای جستجو نشان می دهد که سایت شما برای جستجوهای هدفمند، مناسب است.

خلق محتوای ویدیوی طولانی و با کیفیت

البته که کیفیت، کلید اصلی در تمام جوانب تبلیغات است. صرف ایجاد یک استراتژی کافی نیست، بلکه شما باید آن استراتژی را به خوبی پیاده کنید. موارد ذیل، راهنمایی های مختصری برای ایجاد محتوای ویدیویی طولانی برای برندتان است.

روایت خوب

تمام ویدیوها به یک داستان خوب نیاز دارند. همانطور که در بالا گفته شد، خلق یک روایت از قدیمی و موثرترین راههای ایجاد حافظه بلندمدت است. شما می خواهید که بینندگان با ویدیوهایتان درگیر شده و تا حداکثر زمان ممکن آن را به یاد داشته باشند. بدین دلیل است که ساخت یک داستان جذاب و قوی از لحاظ عاطفی، گام اول برای تولید ویدیوهای طولانی و باکیفیت است. در آنتی سوشال، کپی رایت کارهای خلاق ما، روایان حرفه ای هستند. پیش از هر چیز اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با یک بنیاد روایی قدرتمند آغاز می شود.

روش چند قسمتی ( اپیزودیک)

استفاده از یک رویکرد اپیزودیک به محتوای طولانی، راهی بسیار عالی برای جلب مجدد مشتریان به سمت شماست. قسمت بندی، کمک می کند تا در طی زمان رابطه برند خود با مشتریان را ساخته و پرداخته کنید. ثابت شده است که وفاداری و تعهد بلندمدت محرک فروش هستند. اگر شما بتوانید یک داستان جذاب و درگیرکننده بسازید، پس تضمین کرده اید که بینندگان، دوباره و دوباره به سمت شما برمی گردند تا با محتوای تان وارد تعامل شوند.

خلق شخصیت ( کارکتر) های به یاد ماندنی

کارکترها، باعث به یادماندنی شدن داستان ها می شوند. به جهت درگیر کردن مشتریان، باید مطئمن شوید که شخصیت های تان، بامزه، خاص، اندیشیده و جذاب اند. یک شخصیت خوب، سفیر برند شماست، پس مطئمن شوید که شخصیت های شما، بازتابی از مشتریانی باشند که می خواهید جذب کنید. ایجاد مصرف کنندگان وفادار با ارتباط آغاز می شود.

یک فرد حرفه ای استخدام کنید.

البته که شما برای انجام دادن کارهای منسجم، نیاز به یک تیم منسجم دارید. محتوای های طولانی مدت باید به شکل صحیحی تولید شوند، در غیر این صورت مصرف کنندگان وقت خود را صرف آن نمی کنند. در هنگام ساخت محتوای طولانی، کیفیت کلید اصلی است. برای حصول اطمینان از اینکه شما در حال تلف کردن زمان تان نیستید، بهتر است که تیمی حرفه ای برای رتق و فتق این دست امورات داشته باشید.

مطمئن شوید که برای امور سرپرستی، نوشتن، ساخت ویدیو و .. و سر و کله زدن با این نوع از بازاریابی( محتوای طولانی) خلاق ترین افراد را در کنار خود داشته باشید.

تخصص ما در بخش راه حل های آنتی سوشال، ایجاد کمپین های تبلیغاتی برای برندهایی است که هر دو محتوای کوتاه و بلند را شامل می شوند. به دنبال تبلیغات با فرمت طولانی هستید؟ با ما تماس گرفته و ببینید که تیم ما چه کاری برایتان می تواند انجام دهد.