مقدمه ای برای برند سازی دیجیتال – مفهوم برند سازی دیجیتال چگونه به کسب و کار شما کمک می کند؟

مقدمه ای برای برند سازی دیجیتال – مفهوم برند سازی دیجیتال چگونه به کسب و کار شما کمک می کند؟

مقدمه ای برای برند سازی دیجیتال – مفهوم برند سازی دیجیتال چگونه به کسب و کار شما کمک می کند؟

مقدمه ای برای برند سازی دیجیتال – مفهوم برند سازی دیجیتال چگونه به کسب و کار شما کمک می کند؟ 1400 1000 علی ناصرحجتی

مقدمه ای برای برند سازی دیجیتال – مفهوم برند سازی دیجیتال چگونه به کسب و کار شما کمک می کند؟

رویکرد استفاده از بسترهای دیجیتالی و اینترنت برای بدست آوردن حداکثر مزایا و ساختن یا مدیریت کردن هویت برند شما و ایجاد ارتباطات برند با مخاطب برند سازی دیجیتال شناخته شده است

فصل ۱ : برندسازی دیجیتال چیست؟

تعریف: رویکرد استفاده از بسترهای دیجیتالی  و اینترنت برای بدست آوردن حداکثر مزایا و ساختن یا مدیریت کردن هویت برند شما و ایجاد ارتباطات برند با مخاطب برند سازی دیجیتال شناخته شده است

ساده تر بگوییم ساختن برند شما با استفاده از بسترهای دیجیتال به عنوان برندسازی دیجیتال شناخته شده است.

ما از اصطلاح بازاریابی دیجیتال در بخش قبلی در کنار برند سازی دیجیتال استفاده کردیم

برندسازی دیجیتال و بازاریابی دیجیتال دو سمت یک سکه هستند، بدین معنی که آنها کاملا با هم متفاوت هستند اما همیشه با هم هستند.

به منظور روشن تر شدن اینکه برند سازی دیجیتال چیست، ما ابتدا لازم داریم که تفاوت بین برندسازی دیجیتال و بازاریابی دیجیتال را درک کنیم.

تفاوت اصلی بین بازاریابی دیجیتال و برند سازی دیجیتال

چیز ساده ای است. بازاریابی چیزی است که شما انجام می دهید برندسازی آن چیزی است که شما هستید. اگر بخواهیم آن را شرح دهیم، بازاریابی دیجیتال بیشتر روی ارتقا و ترویج محصول و خدمات شما تمرکز دارد که شما فراهم می کنید و برندسازی دیجیتال روی اینکه شما کی هستید و و برای چه برجسته شده اید تمرکز می کند با یک تشابه که هردو از طریق بسترهای دیجیتالی انجام می گیرد.

بیایید قدری عمیق تر به موضوع نگاه نماییم:

این دو اصطلاحاتی قابل تعویض نیستند.

آخرین هدف بازاریابی دیجیتال فروش است، در حالیکه آخرین هدف برند سازی دیجیتال باقی گذاشتن ماهیتی از شما برای مصرف کنندگان می باشد.

برندسازی دیجیتال روی ارزش ها تمرکز دارد در حالیکه بازاریابی دیجیتال روی جذب مردم و فروش محصولات و خدمات به آنها تمرکز دارد.

برند سازی دیجیتال روی ساختن شخصیت و شهرت تمرکز دارد در حالیکه بازاریابی دیجیتالی بیشتر روی راهبرد ها برای افزایش درآمد تمرکز دارد

اگر شما با بازاریابی دیجیتال فردی را جذب نمایید او تنها مشتری شما خواهد شد. اما اگر شما به او ماهیت و ذات برند را با برندسازی دیجیتال نشان دهید آن فرد مشتری و ارتقا دهنده شما خواهد شد.

شما هنوز اینجا هستید. بسیار خوب است.

ادامه دهید. ما داریم سر اصل مطلب می رسیم

مفهوم برند سازی دیجیتال

مفهوم برند سازی دیجیتال کاملا مخالف مفهوم بازاریابی دیجیتال است، برند سازی دیجیتال قصد دارد که ارتباطی بین یک کسب و کار و مشتریانش ایجاد نماید و مشتریانش را با ماهیت ارزش های کسب و کار تنها بگذارد

بصورت مختصر برند سازی تنها برای فروختن این روزها به کار نمی رود.

برند سازی دیجیتال برای تقویت آگاهی بین بازار و مخاطب ، ساختن یک تصویر و سبک و روش از برند بکار می رود و این ها را برای ایجاد وفاداری طولانی مدت مشتریان بکار می برد.

تثبیت برند دیجیتال شامل ۴ نکته کلیدی زیر می باشد:

ساختن داستان برند دیجیتال

خلاقیت در شبکه دیجیتال و بازاریابی

کانالهای دیجیتال برای دسترسی به مشتری

ایجاد آگاهی و ارتباطات دیجیتالی

بسیار خوب شما هنوز اینجا هستید. بیایید نگاهی به قسمت های مختلف برند سازی دیجیتال بیاندازیم.

چگونه برند سازی دیجیتال می تواند به کسب و کار شما در سال ۲۰۲۰ کمک نماید؟

چیزهای دیجیتال مانند برند سازی دیجیتال پر طرفدار هستند. مزایای زیادی را شما می توانید بدست آورید و از برند سازی دیجیتال برای کمک به اینکه کسب و کار خود را به شکل برند در سال ۲۰۲۰ درآورید استفاده می کنید.

اینجا بعضی از راههای اثبات شده و امتحان شده برای کمک به کسب و کار شما با استفاده از برندسازی دیجیتال می آوریم.

همه چیز کانال:

آنلاین نبودن برای چیزهایی مانند استفاده از نام برند تثبیت شده یا محصولاتش برای افزایش فروش مناسب است اما برندسازی دیجیتال در جنبه های دستیابی و کانال ها بهتر عمل می کند.

برگزیدن برند سازی دیجیتال کانالهای دیجیتالی زیادی را برای دستیابی به مخاطب شما و ترویج برند شما باز می کند. شبکه های اجتماعی، انجمن ها، وب سایت ها و گزینه های دیگر اینجا هستند تا به صورت دیجیتالی کار کنند و برند شما را عمومیت بخشند.

محبوبیت یافتن

وقتی مردم به عینیات آفلاین  مانند انباشته ها، تصاویر و خروجی ها برای برند سازی نگاه می کنند آنها نمی توانند این عینیات را برای نشان دادن به دیگران ببرند.

اما با برندسازی دیجیتال قضیه فرق می کند. به اشتراک گذاشتن هر چیزی روی بسترهای دیجیتال بسیار آسان است و ۲ تا ۳ ثانیه زمان می برد. این شانس های شما را برای محبوبیت یافتن افزایش می دهد و تا حد ممکن به دست بینندگان می رسد.همچنین، خیلی از بستر های دیجیتالی امکانات فروشی را برای ارتقا فراهم می نمایند که در مقایسه با کانالهای سنتی بسیار ارزان هستند.

ارتباط و مدیریت بهتر

برندسازی دیجیتال با کار و کوشش به شما قدرت ارتباط و مدیریت می دهد.نه تنها برندسازی دیجیتال بلکه هر چیز دیجیتالی این قدرت را می گیرد.

برند سازی دیجیتال قدرتی به شما می دهد که ماهرانه مخاطبین خود را که کاملا مناسب شما هستند انتخاب کنید و هدف گذاری نمایید. همراه با آن، شما همیشه مزایای چشم اندازها و اندازه گیری ها را دارید.

بهینه سازی موبایل و انعطاف پذیری

ممکن است بعضی از مردم متوجه تبلیغات برند شما نشوند. ممکن است  بعضی ها این توجه را دارند اما چند روزی از خانه خود خارج نشوند. بخاطر اینکه شاید شرایط همه گیری مانند ویروس کرونا وجود دارد.

در تمام این چیزها شانس هایی وجود دارد که پویش برند سازی شما نمی تواند به مخاطبین هدف تخمین زده شده برسند. اما هر شخصی تلفن های موبایل دارد و آنها از زندگیشان جدا نشدنی هستند.

برند سازی دیجیتال به شما مزایایی از بهینه سازی موبایل را می دهد که یکی از بهترین مزایای برندسازی دیجیتال شما است.

فیلم ها:

آیا شما تا کنون یک تصویر دیده و گریه کرده اید؟ من حدس مس زنم ۹۹% شما  بعد از دیدن یک تصویر یا عکس در زندگی خود گریه نکرده اید. اما آیا تاکنون یک فیلم یا ویدئو دیده اید و گریه کرده اید؟ اکنون ۹۹% شما ممکن است گریه کرده باشید.

نکته این است که فیلم ها بسیار قدرتمند تر برای ارتباط احساسی یک شخص بصورت مستقیم هستند تا ابزارها و رسانه ها. فیلم ها برای بیشتر بینندگان خوشایند هستند و بنابراین آنها مستقیما یک ارتباطی با برند شما احساس می کنند اگر فیلم های شما را بکاربرند.

 اگر شما در مورد فیلم صحبت می کنید نمایش یک فیلم با کمک هر بستر دیجیتالی ممکن نمی باشد. بنابراین فیلم ها وقتی نوبت به ارتباط با مردم می رسد به شما قدرت می دهد که چیز بسیار ضروری در برند سازی است.

من واقعا بخاطر اینکه تمام وبلاگ را بصورت کامل خوانده اید از شما قدر دانی می نمایم و اگر شما واقعا وبلاگ ما را دوست داشتید و شما فکر می کنید این وبلاگ ارزش هایی را به زندگی شما اضافه می کند فراموش نکنید که آن را به اشتراک بگذارید.

همچنین، شما می توانید محتواهای جذاب بیشتری را در شبکه اجتماعی ما بررسی نمایید.