5 چیزی که باید در مورد نسل C بدانید.

5 چیزی که باید در مورد نسل C بدانید
برای مدت‌هایی متمادی، نسل هزاره، به‌خصوص در دنیای بازاریابی، تمامی توجهات را به سمت خود جلب کرده بود. هرکسی از خود می‌پرسید: آن‌ها چه چیزی می‌خواهند بخرند؟ چطور می‌شود با آن‌ها ارتباط برقرار کرد؟ آن‌ها زمان خود را کجا می‌گذرانند؟
اما درواقعیت، اگر فقط سعی در هدف قرار دادن نسل هزاره با کمپین‌های بازاریابی خود داشته باشید، بخش بزرگی از جامعه مخاطبان احتمالی خود را از دست می‌دهید. شما باید کمپین‌های بازاریابی خود را باز کرده و با چرخاندن پیکان بازاریابی به سمت نسل C، افراد بیشتری را به سمت کسب‌وکار خود جذب کنید.

در اینجا با نسل جدیدی روبرو هستیم که «نسل C» نامیده می‌شود. ازآنجایی‌که این نسل قطعا بخش بزرگی از مخاطبان بازاریابی و تبلیغات را به خود اختصاص می‎دهد، در این مطلب از وبلاگ آژانس بازاریابی دیجیتال دارت قصد داریم 5 نکته در مورد نسل C را با شما به اشتراک بگذاریم.

نسل C را بشناسید.

واژه نسل C در سال 2012 روی زبان‌ها افتاد. وقتی‌که بریان سولیس آن را به‌عنوان «مشتری متصل» تعریف کرد. بریان سولیس یک آنالیزور دیجیتال است و برای این شخص مشخص شد که گروهی از افراد وجود دارند که برای انجام کارهای روتین روانه خود به تکنولوژی وابسته هستند. این افراد را می‌توان در گروه‌های سنی مختلف پیدا کرد. این افراد فقط نسل هزاره نبودند. این گروه می‌توانست شامل هرکسی در هر سنی باشد.

بریان سولیس اولین کسی بود که برای این گروه یک نام انتخاب کرد، اما ایده افرادی که به تکنولوژی وابسته هستند یک ایده جدید نبود. برای سال‌ها، افراد مختلف در مورد ظهور تکنولوژی و تطبیق سریع‌تر برخی مشتریان با آن صحبت می‌کردند. سخت است که بخواهیم این حقیقیت را نادیده بگیریم که افرادی خودشان را کاملا در تکنولوژی، گوشی‌ها و وسایل هوشمند غرق کرده‌اند.

همچنین باید در نظر داشته باشید که عبارت «مشتری متصل» فقط یکی از روش‌ها تعریف C در نسل C است. افرادی نیز وجود دارند که نام نسل C را نمی‌پسندند و این گروه از افراد غوطه‌ور در فناوری‌های جدید را «اتصال نسل» یا «جامعه نسل» می‌نامند.
مهم نیست که شما این گروه از افراد را با چه عنوانی صدا می‌زنید. آن‌ها به تکنولوژی متصل هستند و این دقیقا همان چیزی است که به کار شما می‌آید.

سن در اینجا اهمیت ندارد.

افراد معمولا تمایل دارند که گروه‌ها را در دسته‌بندی‌هایی خاصی قرار دهند و دسته‌بندی‌ها معمولا بر اساس سن است. شما می‌دانید که نسل هزاره در چه بازه سنی قرار دارند. افراد حاضر در این نسل بر اساس سن‌های خود‌ دسته‌بندی می‌شوند.
این دقیقا همان چیزی است که نسل C را کمی گیج‌کننده می‌کند. در این نسل سن اهمیتی ندارد. گاهی اوقات سن اعضای این گروه فقط 15 سال است و گاهی نیز ممکن است عضو نسل C 75 سال سن داشته باشد. در نسل C، ذهنیت آن چیزی است که اهمیت دارد و نه سن.

اما این ذهنیت چیست؟ ذهنیت در اینجا یعنی ارتباط آنلاین. این افراد زمان خود را در فضای آنلاین بیهوده تلف نمی‌کنند. این افراد به صورتی فعال در تجربه آنلاین تعامل دارند. افراد نسل C در شبکه‌های اجتماعی محبوب خود مشارکت می‌کنند و در وب‌سایت‌های مختلف در مورد محصولات نقد‌های خود را می‌گذارند. آن‌ها به جهان آنلاین متصل هستند و از آن برای همه مقاصد استفاده می‌کنند.
نسل C درواقع در فضای آنلاین سه کار انجام می‌دهند: مصرف، ایجاد، هدایت

تعداد افراد نسل C چقدر است؟

وقتی‌که عبارت نسل C به‌تازگی روی زبان‌ها افتاده بود، این نسل فقط یک گروه کوچک بود و استفاده‌کنندگان اولیه را شامل می‌شد. اما اکنون تعداد اعضای نسل C افزایش یافته است. این روزها افراد بیشتری به اینترنت پرسرعت و آخرین فناوری موبایل دسترسی دارند و همین عامل باعث شده است که تعداد افراد این نسل سال‌به‌سال افزایش یابد. شما می‌توانید افرادی را از نسل‌های مختلف در نسل C مشاهده کنید و این نسل همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد.

جهان از دیدگاه نسل C

هر گروهی روش خود را برای برقراری ارتباط با جهان دارد و نسل C نیز از این قاعده مستثنا نیست. رسانه‌های دیجیتال ابزارهای اصلی این نسل هستند. افراد نسل C ممکن است تلویزیون را روشن کرده و چیزی را بخوانند. اما این وضعیت ایده‌آل نیست. این نسل می‌خواهد که در رسانه دیجیتال زندگی کند.

نسل C تا جای ممکن متصل باقی می‌ماند و بنابراین غیرمعمول نیست که آن‌ها را یک دقیقه پشت لپ‌تاپشان ببینید و سپس شاهد باشید که آن‌ها برای انجام اموری به سراغ گوشی هوشمند خود رفته‌اند و بعدازآن نیز برای کارهای دیگر خود، تبلت‌شان را در دست می‌گیرند.
اهمیتی ندارد که نسل C از چه دستگاهی استفاده می‌کند. آن‌ها به صورت فعال در جهان آنلاین مشارکت دارند. نسل C تعامل با کانال‌های شبکه‌های اجتماعی و تماشای ویدئو را دوست دارد و سعی دارد که منابع سنتی اخبار را از بین ببرد.

چگونه به نسل C دسترسی پیدا کنیم؟

نسل C در تکنولوژی خلاصه می‌شود و بنابراین شما نمی‌توانید از طریق رسانه‌های سنتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. همچنین اگر شبیه به یک بازاریاب استاندارد رفتار کنید، نمی‌توانید به این افراد دسترسی پیدا کنید. تبلیغات دیجیتال سنتی را فراموش کنید. نسل C تمامی مسدودکننده‌های تبلیغات را فعال کرده‌اند و بنابراین هیچ تبلیغی را نمی‌بینند. از این‌ها گذشته، نسل C چندان هم به تبلیغات اعتماد ندارد ولی در عوض به توصیه‌های شبکه‌های اجتماعی اعتماد می‌کند.

شبکه‌های اجتماعی کلید رسیدن به نسل C هستند. باید محتوایی را تولید کنید که افراد بخواهند روی آن کلیک کنند و آن را به اشتراک بگذارند. اگر می‌خواهید تعداد به اشتراک‌گذاری‌های خود را به حداکثر برسانید، محتواهای سرگرم‌کننده بصری را مدنظر داشته باشید. همچنین باید در فرآیند سرمایه‌گذاری کنید. غالب شدن بر شبکه‌های اجتماعی به‌صرف زمان و منابع مالی نیاز دارد و همچنین باید تمامی فعالیت‌های خود را رصد کنید.

نسل C به‌تدریج در حال تبدیل‌شدن به یک ترند جدید برای بازاریابان است. بازاریابان آینده‌نگر باید تمرکز روی نسل هزاره را متوقف کرده و روی نسل C سرمایه‌گذاری کنند. اگر بتوانید که تمرکز خود را از نسل هزاره به سمت نسل C منتقل کنید، می‌توانید به جذب افراد جدید به کسب‌وکار امیدوار باشید.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.