مشاوره کسب و کار

اشتباهات مهلک بازاریابی و تبلیغات بخش 3 تنوع بیش از حد

اشتباهات مهلک بازاریابی و تبلیغات – بخش 3 : تنوع بیش از حد

یکی از ویژگی‌های طبیعت انسان این است که سعی می‌کند «کسی را با چیزی نشان کند» و دیگر اینکه باور دارد «ایده‌های خودش بهتر از دیگران است» اما طبیعت انسان بسیاری از تبلیغات موثر و اثبات شده را تخریب کرده است! 
با «بخش سوم اشتباهات مهلک بازاریابی و تبلیغات» همراه باشید.

اشتباهات مهلک بازاریابی و تبلیغات بخش 2 تغییرناپذیری

اشتباهات مهلک بازاریابی و تبلیغات – بخش 2 : تغییرناپذیری

بسیاری از بودجه‌های تبلیغاتی بر اساس بودجه‌ی سالیانه، سال مالی گذشته، مشکلات کنونی و فرصت‌های بازار تعیین می‌شوند. معمولا شرکت‌ها درصد معینی از فروش را به تبلیغات اختصاص می‌دهند. 
با «بخش دوم اشتباهات مهلک بازاریابی و تبلیغات» همراه باشید.

اشتباهات مهلک بازاریابی و تبلیغات بخش 1 تقلید

اشتباهات مهلک بازاریابی و تبلیغات – بخش 1 : تقلید

فقط یک چیز نامطلوب‌تر از تقلید کردن در تبلیغات و بازاریابی وجود دارد و آن هم تقلید از رقیب پیشتاز بازار است. منطق این کار چنین است که:
«چون آن‌ها پیشتاز بازار هستند پس کاری که می‌کنند درست است. بنابراین ما هم همان کار را می‌کنیم تا موفق شویم!»

اصول پایه ای در بازاریابی اصل 10 خلاف جریان آب شنا نکنید

اصول پایه ای در بازاریابی – اصل 10: خلاف جریان آب شنا نکنید!

رفتار کردن آگهی دهنده‌ها همانند ماهی قزل‌آلا، موجب عدم موفقیت آنها می‌شود، چون همواره سعی می‌کنند در خلاف جهت آب حرکت کنند که مستلزم صرف مقدار زیادی وقت و انرژی‌ست. حتی بسیاری از قزل‌آلاها بدون هیچ حادثه‌ای در مسیر از بین می‌روند؛ مانند بسیاری از آگهی‌دهنده‌ها که پول قابل توجهی را در بازاریابی خود هزینه می‌کنند تا دیدگاه خود را به مشتری تحمیل کنند.

اصول پایه ای در بازاریابی اصل 9 هم مرتبط و هم خاص باشید

اصول پایه ای در بازاریابی – اصل 9: هم مرتبط و هم خاص باشید!

هدف شما به عنوان یک آگهی‌دهنده یا شرکت این است که چنان تفاوت مهمی ایجاد کنید که موجب شود مشتری شما را به رقبای دیگر ترجیح دهد. یعنی چیزی که انتظارش را دارد.

اصول پایه ای در بازاریابی اصل 8 یک آگهی یک ایده

اصول پایه ای در بازاریابی – اصل 8: یک آگهی، یک ایده

برای یک شخص عادی کمتر از نیم ثانیه طول می‌کشد تا تصمیم بگیرد به آگهی شما توجه کند یا نکند؛ یعنی اینکه، جذاب‌ترین موضوع را به گونه‌ای به کار ببرید تا اولین چیزی باشد که دیده یا شنیده می‌شود. با اصل هشتم بازاریابی همراه باشید.

اصول پایه ای در بازاریابی اصل 7 وقتی دیگران این ور می‌روند شما آن ور بروید

اصول پایه ای در بازاریابی – اصل 7: وقتی دیگران این ور می‌روند شما آن ور بروید.

مغز انسان به گونه‌ای طراحی شده که به چیزهای جدید و متفاوت توجه کند. برای اینکه مطمئن شوید آگهی شما در انبوه آگهی‌ها دیده می‌شود، باید متفاوت باشد. این کار جرات می‌خواهد و مستلزم داشتن نگرشی متفاوت است. برای اینکه مطمئن شوید آگهی شما با هر شرایط و با هر رسانه‌ای (تبلیغات تلویزیونی، چاپی، وب‌سایت، بروشور و…) دیده می‌شود از تحلیل زیگزاگی استفاده کنید. با اصل هفتم بازاریابی همراه باشید.

اصول پایه ای در بازاریابی اصل 6 تئوری الاکلنگ باری کالن در مورد رفتارهای انسانی

اصول پایه ای در بازاریابی – اصل 6: تئوری الاکلنگ باری کالن در مورد رفتارهای انسانی

امروزه بازاریابی بسیار پیچیده شده است. بازار به هزاران گروه کوچک تقسیم می‌شود و ممکن است رقبایتان از کشورهایی دیگر یا صنایعی کاملا بی‌ربط باشند! رسانه‌ها همه جا هستند از موبایل گرفته تا دیوارهای دستشویی عمومی!
یک راه ساده برای پرداختن به همه این پیچیدگی‌ها وجود دارد. ما آن را «تئوری الاکلنگ باری کالن در مورد رفتارهای انسانی» می‌نامیم. می‌توانید از این تئوری برای ساده کردن تصمیمات پیچیده‌ی بازاریابی استفاده کنید.

اصول پایه ای در بازاریابی اصل5 حقایق هیجانی حقایق ناپیدایی هستند

اصول پایه ای در بازاریابی – اصل5: حقایق هیجانی، حقایق ناپیدایی هستند!

بیشتر مردم قادر نیستند آگاهانه انگیزه‌های درونی رفتارشان را به درستی بیان کنند. واقعا فکر می‌کنید علتی که مردم اتومبیل لوکس گران قیمت می‌خرند به خاطر این است که «خوب طراحی شده»؟ یا فکر می‌کنید به خاطر این است که می‌تواند دیگران را تحت تاثیر ثروت و توانایی‌شان قرار دهند؟ 

اصول پایه‌ای در بازاریابی اصل4 وقتی خال دل حکم سر را می‌برد

اصول پایه‌ای در بازاریابی – اصل4: وقتی خال دل، حکم سر را می‌برد.

یکی از خیال‌پردازی‌های رایج یک شرکت اقتصادی و آکادمیک این است که فکر می‌کنند مردم معقولانه رفتار می‌کنند! اما تحقیقات همواره نشان داده که رفتار انسانی بیش از آنکه منطقی باشد، احساسی‌ست و نمی‌توان انتظار داشت که همیشه عقلشان بر دلشان حاکم باشد.

اصول پایه‌ای در بازاریابی اصل 2 بگذارید مشتری جلوتر از شما حرکت کند

اصول پایه‌ای در بازاریابی – اصل 2: بگذارید مشتری جلوتر از شما حرکت کند!

اگر مشتریان بخواهند کفش قرمز بخرند و شما به دلیل اینکه انبارتان پر از کفش سفید است سعی می‌کنید به آن‌ها کفش سفید بفروشید، به احتمال زیاد موفق نخواهید شد. هنوز هم شرکت‌هایی هستند که پیام و محصولات‌شان را به مشتریان تحمیل می‌کنند.چرا؟

اصول پایه‌ای در بازاریابی اصل 1 بازاریابی در مورد احتمالات است نه پیش‌بینی‌ها

اصول پایه‌ای در بازاریابی – اصل 1: بازاریابی در مورد احتمالات است نه پیش‌بینی‌ها

رفتار انسان نسبی‌ست نه مطلق. همیشه نمی‌توانید از انسان انتظار داشته باشید کاری را که می‌خواهید انجام دهد. چون انسان‌ها آزاد هستند، در موقعیت‌های متفاوت رفتارهای مختلفی دارند و موقعیت‌ها هم به طور غیر منتظره‌ای تغییر می‌کنند. حتی کسانی هستند که انگیزه‌ی آن‌ها در زندگی مقاومت در برابر حاکمیت است و از انتظارات گروه خارج می شوند.

تحلیل SWOT چیست چه زمانی و چگونه از آن استفاده کنیم

تحلیل SWOT چیست؟ چه زمانی و چگونه از آن استفاده کنیم؟

با چشمان باز اگر بخواهیم قدم برداریم، حتما باید نگاهی بیندازیم اول به خودمان و وضعیتی که در آن هستیم (ضعف‌ها و قدرت‌هایمان) و سپس فرصت‌ها و تهدیداتی را که رو به رویمان است، بررسی کنیم و این یعنی تحلیل SWOT.

10 مهارتی که یک متخصص سئو باید داشته باشد

10 مهارتی که یک متخصص سئو باید داشته باشد.

چه یک کسب‌وکار کوچک باشید یا کسب‌وکاری بزرگ، اگه به ترافیک وب برای فروش یا بازاریابی متکی هستید، خواه یا ناخواه باید بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا به طور اختصار «سئو» را در دستور کار خود قرار دهید و یک متخصص سئو را استخدام کنید.

3 ویژگی شخصیتی که هر مدیر شبکه‌ های اجتماعی باید داشته باشد

3 ویژگی شخصیتی که هر مدیر شبکه‌ های اجتماعی باید داشته باشد.

ایجاد یک پست گیرا و جالب توجه به تحقیق و برنامه‌ریزی نیاز دارد. اگر این کار به‌صورتی درست انجام گیرد، شبکه‌های اجتماعی می‌تواند پیام برند را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهد. بر اساس آمارهای مرکز Social Media Examiner، حدود 90 درصد از بازاریابان گفته‌اند که فعالیت‌های آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی در هرچه بیشتر دیده شدن کسب‌وکار موثر بوده است.
هر کسب‌وکار به شخصی نیاز دارد تا مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود را به او بسپارد و این شخص «مدیر شبکه‌های اجتماعی» خوانده می‌شود.

نشانه‌ هایی که می‌گوید باید با آژانس سئو خود قطع همکاری کنید

نشانه‌ هایی که می‌گوید باید با آژانس سئو خود قطع همکاری کنید.

سالیانه مالکان بسیاری از کسب‌وکارها در جهان، فعالیت‌های بهینه‌سازی خود را به آژانس‌های سئو واگذار می‌کنند که هم در این زمینه از تخصص بالاتری برخوردار هستند و هم هزینه کمتری را روی دست مالک کسب‌وکار می‌گذارند.
اما مانند هر شراکتی در کسب‌وکار و یا استخدام، این رابطه ممکن است آن چندان که وعده داده شده بود برای طرفین مزیت نداشته باشد. اگر احساس کنید که نتایج به دست آمده با هزینه صرف شده تطابقی ندارد و یا اگر به هر دلیلی به این نتیجه رسیدید که یک پای این همکاری می‌لنگد، باید به دنبال نشانه‌هایی باشید که به شما می‌گویند باید با آژانس سئو طرف قرارداد خود قطع همکاری کنید. در این مطلب ما قصد داریم این نشانه‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم. تا پایان با ما همراه باشید.

مدل خوشه ‌ای تولید محتوا CONTENT CLUSTERS

مدل خوشه ‌ای تولید محتوا (CONTENT CLUSTERS)

تولید محتوا و بازاریابی محتوایی از جمله اقداماتی هستند که یک کسب‌وکار در طول دوره حیات خود باید حتما به سراغ آن‌ها برود؛ زیرا که برای رشد و به دست آوردن مشتریان جدید، در پیش گرفتن این رویکردها یک توفیق اجباری است. در این  مطلب می‌خواهیم در مورد مدلی از تولید محتوا به نام «تولید محتوای خوشه‌ای» صحبت کنیم. مدل خوشه‌ ای تولید محتوا در واقع یک ساختار مدل‌سازی موضوعی است که محتواهای مرتبط در اطراف یک موضوع تحت عنوان «هسته» تولید می‌شوند.
سازماندهی محتواها از این طریق به موتورهای جستجویی مانند گوگل کمک می‌کند تا ارتباط بین صفحات را درک کرده و در مورد یک موضوع خاص برایتان اتوریتی ایجاد نماید. استفاده از این رویکرد مزیت‌های دیگری نیز دارد. مزیت‌هایی از جمله بیشتر دیده شدن در صفحه نتایج موتورهای جستجو و بازگشت سرمایه بهتر از فعالیت‌های بازاریابی محتوایی.

9 مهارت بازاریابی محتوا

9 مهارت بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا (Content Marketing) نوعی بازاریابی اینترنتی است که از طریق آن می توانید افراد را جذب کسب و کار خود کرده و آنها را به مشتریان سودآوری تبدیل کنید. اما آیا شما مواردی که برای موفقیت در دنیای مدرن بازاریابی امروز لازم است، را در دست دارید؟
با تغییر چشم انداز بازاریابی، نیازها و انتظارات پیرامون بازاریابی محتوایی نیز تغییر می کند. حتی اگر بهترین نویسندگان را هم به کار بگیرید، باز هم باید راهی برای ارتقاء مهارت های بازاریابی خود پیدا کنید. البته اگر می خواهید متفاوت باشید!


دلایل طراحی مجدد وب سایت از نظر سئو

دلایل طراحی مجدد وب سایت از نظر سئو

 طراحی جذاب و زیبای وب سایت، به زمان احتیاج دارد. انجام این کار علاوه بر زمان، مستلزم انرژی و گاه هزینه بسیار زیادی می باشد. 

اینترنت نیز همانند فناوری های دیگر با سرعت زیاد در حال تغییر است. کاربران از دستگاه های گوناگونی برای مشاهده وب سایت ها استفاده می کنند. شما نیز برای آنکه کاربران را در وب سایت خود نگه دارید، باید به صورت مداوم خود را به روز کرده و با تغییرات به وجود آمده وفق دهید.


اصول طراحی وب سایت برای موبایل

اصول طراحی وب سایت برای موبایل

بیشتر مصرف کنندگان برای خرید کردن و به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز خود به تلفن های هوشمندشان متکی هستند. هر کسب و کاری که برای موبایل آمادگی نداشته باشد، ریسک بسیار زیادی را به جان خریده است.طراحی سایت نسخه موبایل، بر روی سئو و بهینه سازی سایت ها تاثیر مستقیم و بسیار زیادی دارد. در مباحث آموزش سئو گذشته، درباره اهمیت سئو در طراحی سایت صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم قوانین و اصول طراحی سایت برای موبایل (ایجاد نسخه موبایل سایت) را به شما نشان دهیم.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: