مزایای بازاریابی رسانه های اجتماعی برای انواع مشاغل

48

مزایای بازاریابی رسانه های اجتماعی برای انواع مشاغل

مزایای بازاریابی رسانه های اجتماعی برای انواع مشاغل 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

بازاریابی رسانه های اجتماعی یکی از مهم ترین عناصر بازاریابی دیجیتال است و باعث انقلابی در بسترهای رسانه های دیجیتال شده و همچنین نحوه ی تعامل کسب و کارها با مخاطبان هدف خود را تغییر داده است.

در این وبلاگ ، درباره ی معنای بازاریابی رسانه های اجتماعی ، مزایای بازاریابی رسانه های اجتماعی و این که چگونه می توانید آن را به ابزاری موثر برای تعامل با مخاطبان هدف خود و رشد کسب و کار خود تبدیل کنید ، بحث خواهیم کرد.

مطالب :

 • ۱. بازاریابی رسانه های اجتماعی چیست؟
 • ۲. پانزده مزیت برتر بازاریابی رسانه های اجتماعی
 • ۲.۱. شناخت برند ایجاد می کند.
 • ۲.۲. فروش را افزایش می دهد.
 • ۲.۳. موفقیت را با تجزیه و تحلیل اندازه گیری می کند.
 • ۲.۴. نحوه ی ارتباط با مخاطبانتان را با استفاده از شنفت اجتماعی کشف می کند.
 • ۲.۵. مقرون به صرفه است.
 • ۲.۶. به شما کمک می کند تا بینش های بازار را دریافت کنید.
 • ۲.۷. نرخ تبدیل بالاتر
 • ۲.۸. رضایت بهتر مشتری
 • ۲.۹. وفاداری به برند را بهبود می بخشد.
 • ۲.۱۰. اعتبار برند را افزایش می دهد.
 • ۲.۱۱. ترافیک ورودی را افزایش می دهد.
 • ۲.۱۲. آگاهی از برند را افزایش می دهد.
 • ۲.۱۳. داستان برند شما را بازگو می کند.
 • ۲.۱۴. برای بهبود، از تحقیقات مخاطبان داده جمع آوری می کند.
 • ۲.۱۵. از رسانه های اجتماعی برای بازاریابی مجدد مخاطبان خود استفاده کنید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی چیست؟

بازاریابی رسانه های اجتماعی به معنای استفاده از پلتفرم ها و شبکه های رسانه های اجتماعی برای تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدمات یک شرکت است.

بازاریابی رسانه های اجتماعی روشی موثر برای شرکت ها در هر اندازه ای است تا به مشتریانشان دسترسی پیدا کنند.

مشتریان شما در حال حاضر با برند ها در رسانه های اجتماعی تعامل دارند و اگر مستقیماً در پلتفرم هایی مانند فیس بوک ، توییتر، اینستاگرام و پینترست با آن ها صحبت نکنید، آن ها را از دست داده اید!

تعداد کل کاربران رسانه های اجتماعی هر سال در حال افزایش است و انتظار می رود که آن ها همچنان روند صعودی داشته باشند.

از این رو، اکنون زمان مناسبی است که با دوره ی آنلاین بازاریابی رسانه های اجتماعی ما که شما را با تلاش های ارگانیک و همچنین پرداختی از طریق رسانه های اجتماعی تجهیز می کند، این کار را به دست آورده و یاد بگیرید.

در این جا برخی از آمارها وجود دارد که دلایل اهمیت بازاریابی رسانه های اجتماعی هستند.

توییتر بیش از ۳۲۱ میلیون کاربر ماهانه، اینستاگرام بیش از ۱ میلیارد کاربر ماهانه، فیس بوک بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر ماهانه و لینکدین ماهانه ۲۵۰ میلیون کاربر دارد.

یک نظرسنجی نشان می دهد که ۴.۳۳ میلیارد کاربر فعال در رسانه های اجتماعی در سراسر جهان وجود دارند. این اعداد به شما می گویند که مخاطبان هدف محصول یا خدمات شما در این پلتفرم های رسانه های اجتماعی در دسترس هستند. به همین دلیل مهم است که از رسانه های اجتماعی به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده کنید.

هدف قرار دادن این مخاطبان از طریق رسانه های اجتماعی به یکی از جنبه های ضروری بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است. ۹۰ درصد از مشاغلی که بازاریابی رسانه های اجتماعی انجام می دهند، افزایش قابل توجهی در بازدید کسب و کار خود مشاهده کرده اند.

رسانه های اجتماعی میدان مین برای تولید مشتری و همچنین جذب مشتری هستند و مزایای زیادی از بازاریابی در رسانه های اجتماعی وجود دارد.

بنابراین بیایید نگاهی به برخی از مزایای مهم بازاریابی رسانه های اجتماعی بیندازیم.

پانزده مزیت برتر بازاریابی رسانه های اجتماعی

این واقعیت را نمی توان انکار کرد که بازاریابی رسانه های اجتماعی مزایای بسیاری برای برند های معتبر و همچنین استارت آپ ها دارد.

تصور کنید که هر هفته حداقل ۷ ساعت صرف افزایش شناخت ، ترافیک و فروش کسب و کار خود بدون هیچ هزینه ای می کنید. این امر می تواند با استراتژی های بازاریابی رسانه های اجتماعی یک واقعیت باشد.

در این جا چند مزیت و امتیاز استفاده از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای بازاریابی کسب و کار آورده شده است :

۱. شناخت برند ایجاد می کند.

کسب شناخت برند یکی از مهم ترین اهداف بازاریابی برای هر شرکتی است. این به این دلیل است که مصرف کنندگان ترجیح می دهند برند هایی را که با آن ها آشنا هستند خریداری کنند. خوشبختانه ، رسانه های اجتماعی شناخت برند را ساده و موثر می کنند.

رسانه ‌های اجتماعی مزیتی نسبت به رسانه‌ های سنتی دارند، و آن این است که به شما این امکان را می ‌دهند تا برند خود را سریع ‌تر و آسان ‌تر در معرض دید مردم قرار دهید. علاوه بر این، توجه مخاطبان شما را به برند شما جلب می کنند، حتی زمانی که آن ها به آن فکر نمی کنند.

۲. فروش را افزایش می دهد.

دیده شده است که رسانه های اجتماعی نسبت به هر شکل دیگری از بازاریابی، نرخ جذب بالاتری دارند. با حضور بیشتر در پلتفرم های اجتماعی، شرکت شما فرصت های بیشتری برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی پیدا می کند.

بنابراین استفاده از رسانه های اجتماعی در بازاریابی می تواند برای کسب و کارها بسیار مفید باشد.

۳. موفقیت را با تجزیه و تحلیل اندازه گیری می کند.

بدون ردیابی داده ها ، نمی توانید عملکرد تاکتیک های بازاریابی رسانه های اجتماعی خود را تعیین کنید.

Google Analytics یک ابزار بازاریابی رسانه ‌های اجتماعی فوق ‌العاده است که می تواند به شما کمک کند موفقیت ‌آمیزترین تلاش‌ های بازاریابی رسانه ‌های اجتماعی خود را اندازه ‌گیری کنید و تعیین کنید کدام یک باید رها شوند.

می ‌توانید هر پلتفرم رسانه‌ های اجتماعی را اندازه ‌گیری کنید تا درباره ی این که کدام یک از پست‌ ها و محتوای رسانه ‌های اجتماعی شما بهترین عملکرد را در بین مخاطبان شما دارد، بیشتر بدانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد google analytics، می توانید دوره ی کوتاه مدت آنلاین Google Analytics ما را بررسی کنید.

۴. نحوه ی ارتباط با مخاطبانتان را با استفاده از شنفت اجتماعی کشف می کند.

عمل نظارت بر مکالمات اجتماعی در مورد موضوعات خاص به عنوان شنفت اجتماعی شناخته می شود. این به شما کمک می کند تا بفهمید چه چیزی برای مخاطب هدف شما مهم است و روندهایی را که آن ها دنبال می کنند را شناسایی کنید.

شما در مورد مشکلات آن ها یاد خواهید گرفت، که این امر به شما کمک می کند محتوایی ایجاد کنید که به آن مسائل رسیدگی کند. همچنین می توانید لحن و زبان مورد استفاده مخاطبان مورد نظر خود را تعیین کنید.

نگاهی به اکانت توییتر برگر کینگ بیندازید. آن ها از همان زبانی استفاده می کنند که مخاطبان جوان توییتر از آن برای بیان خود به شیوه ای طنز استفاده می کنند.

اگر مطمئن نیستید که چگونه لحن و سبک مخاطب خود را مطابقت دهید، شنفت اجتماعی می تواند به شما کمک کند.

۵. مقرون به صرفه است.

بازاریابی رسانه های اجتماعی ممکن است مقرون به صرفه ترین جزء یک استراتژی تبلیغاتی باشد. تقریباً تمام پلتفرم‌ های رسانه‌ های اجتماعی به شما امکان ثبت نام و ایجاد پروفایل رایگان را می‌ دهند ، و هرگونه تبلیغات پرداختی که تصمیم به سرمایه ‌گذاری در آن دارید در مقایسه با سایر تاکتیک‌ های بازاریابی نسبتاً ارزان هستند.

مقرون به صرفه بودن بسیار سودمند است زیرا به شما این امکان را می دهد تا بازده سرمایه گذاری بیشتری را مشاهده کنید و در عین حال بودجه ی بیشتری را برای سایر هزینه های بازاریابی و تجاری حفظ کنید.

اگر تصمیم دارید از تبلیغات پرداختی در رسانه های اجتماعی استفاده کنید، همیشه از کوچک شروع کنید تا ببینید چه انتظاری دارید. همان طور که اعتماد به نفس به دست می آورید، استراتژی خود را دقیق تنظیم کنید و با افزایش بودجه خود آزمایش کنید.

به سادگی با سرمایه گذاری کمی زمان و پول، می توانید نرخ تبدیل خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید و در نهایت از سرمایه ی اولیه خود بازدهی دریافت کنید.

۶. به شما کمک می کند تا بینش های بازار را دریافت کنید.

یکی از مهم ترین مزایای رسانه های اجتماعی به دست آوردن بینش بازار است. آیا راهی بهتر از صحبت مستقیم با مشتریان برای یادگیری آن چه که مشتریان شما فکر می کنند یا نیاز دارند وجود دارد؟ ما اینطور فکر نمی کنیم.

فعال بودن در پلتفرم رسانه های اجتماعی به شما این امکان را می دهد که علایق و نظرات مشتریان را بدانید که ممکن است در غیر این صورت از آن ها آگاه نباشید. این یکی از بهترین ابزارهای تحقیق در دسترس شماست.

یکی از بزرگ ترین مزایای رسانه های اجتماعی این است که به شما امکان تجزیه و تحلیل جمعیت شناسی مصرف کنندگان را نیز می دهد. شما می توانید بینش عمیقی در مورد این که مشتریان شما چه کسانی هستند به دست آورید و می توانید محصول یا خدمات خود را بر اساس آن ها بازاریابی کنید.

۷. نرخ تبدیل بالاتر

کسب و کار شما در نتیجه دیده شدن بیشتر، فرصت های تبدیل بیشتری خواهد داشت. هر پست وبلاگ، عکس، ویدئو یا اظهار نظر پتانسیل هدایت ترافیک به وب سایت شرکت شما را دارد. از طریق عامل انسانی ‌سازی، بازاریابی رسانه‌ های اجتماعی به شرکت شما اجازه می ‌دهد تاثیر بسیار خوبی بگذارد.

هنگامی که یک برند با به اشتراک گذاری محتوا، اظهار نظر و به روز رسانی وضعیت ها در رسانه های اجتماعی با مشتریان تعامل می کند، نام تجاری اش را شخصیت می بخشد.

بازاریابی برون ‌گرا نسبت به رسانه‌ های اجتماعی ۱۰۰ درصد نرخ جذب دارد. هنگامی که یک برند به صورت آنلاین درگیر می شود، مشتریانی که اکانت های برند شما را دنبال می کنند، احتمال بیشتری دارد که صحت شرکت شما را باور کنند.

طبق گفته های Social Media Examiner، ۶۶ درصد از بازاریابان از گذراندن حداقل ۶ ساعت در هفته در سایت های رسانه های اجتماعی، مزایای تولید مشتری را تجربه کردند. قرار دادن نام تجاری خود در محیطی که مردم آن را به اشتراک می گذارند، لایک می کنند و در مورد آن صحبت می کنند تنها می تواند به بازدید کنندگان فعلی شما کمک کند تا بهتر تبدیل شوند.

۸. رضایت بهتر مشتری

رسانه های اجتماعی بستری برای رسانه سازی و ارتباط هستند. بسیار مهم است که به شرکت خود از طریق این پلتفرم ها صدایی بدهید تا آن را انسانی کنید. مشتریان زمانی که نظرات خود را در صفحات شما می گذارند، به جای پاسخ خودکار، به دریافت پاسخ شخصی علاقه دارند.

این امر که شما با مشتریان به صورت یک به یک در رسانه های اجتماعی تعامل داشته باشید، آن ها را وفادارتر می کند. مشتریان وفادار بیشتر با شما خرج می کنند، مدت بیشتری با شما می مانند و به دوستان خود درباره شما می گویند.

حتی در صورت پاسخگویی به شکایت مشتری، برندی که برای رضایت مشتری اختصاص داده شده و برای نوشتن پیام ‌های شخصی زمان می گذارد ، با دید مطلوبی مواجه خواهد شد.

۹. وفاداری به برند را بهبود می بخشد.

ایجاد یک پایگاه مشتری وفادار یکی از اهداف اولیه ی تقریباً همه مشاغل است. با توجه به این که رضایت مشتری و وفاداری به برند معمولاً دست به دست هم می دهند، بسیار مهم است که به طور منظم با مشتریان تعامل داشته باشید و شروع به ایجاد پیوند با آن ها کنید.

رسانه های اجتماعی فقط برای معرفی محصولات جدید و کمپین های تبلیغاتی برای شرکت شما نیستند. مشتریان این پلتفرم ها را به عنوان یک کانال خدماتی می دانند که از طریق آن می توانند مستقیماً با شرکت ارتباط برقرار کنند.

نسل هزاره به داشتن بیشترین وفاداری به برند در بین هر نسلی معروف است. کسب و کارها برای جلب توجه تاثیرگذارترین مشتریان خود باید از بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنند.

۱۰. اعتبار برند را افزایش می دهد.

رضایت مشتری و وفاداری به برند هر دو به اقتدار شرکت شما کمک می کنند، اما همه ی این ها به ارتباطات برمی گردد. وقتی مشتریان می بینند که شرکت شما در رسانه های اجتماعی پست می گذارد، به خصوص وقتی می بینند که شما به مشتریان پاسخ می دهید و محتوای اصلی را ارسال می کنید، معتقدند که شما معتبرتر هستید.

تعامل منظم با مشتریان نشان می دهد که شرکت شما برای رضایت مشتری ارزش قائل است و برای پاسخ به هر سوالی که ممکن است داشته باشند در دسترس است. مشتریانی که از یک محصول یا خدمات راضی هستند، مشتاق انتشار این خبر هستند و اغلب از رسانه های اجتماعی برای این کار استفاده می کنند.

هنگامی که چند مشتری راضی دارید که درباره تجربه خرید مثبت خود صحبت می کنند، می توانید به مشتریان واقعی که از محصول یا خدمات شما لذت می برند اجازه دهید تبلیغات را برای شما انجام دهند.

۱۱. ترافیک ورودی را افزایش می دهد.

اگر برند خود را در رسانه های اجتماعی بازاریابی نکنید، ترافیک ورودی به مشتریان معمولی شما محدود می شود. فقط افرادی که برند شما را می شناسند و با آن آشنا هستند، کلمات کلیدی را که برای آن ها رتبه بندی می کنید جستجو می کنند.

اگر می خواهید با مشتریان جدیدی که خارج از حلقه ی مشتریان وفادار شما هستند ارتباط برقرار کنید، بازاریابی رسانه های اجتماعی یک ضرورت است.

رسانه‌ های اجتماعی محل جذب انواع مختلف افراد با پیشینه ‌ها و رفتارهای متفاوت است. ارسال محتوای خود در این پلتفرم ها به این افراد اجازه می دهد تا به طور ارگانیک به کسب و کار شما دسترسی پیدا کنند.

با بازاریابی در رسانه های اجتماعی ، می توانید به طور موثر کسب و کار خود را به روی طیف گسترده تری از مصرف کنندگان تطبیق پذیر در سراسر جهان باز کنید. هر بازدید از پروفایل رسانه های اجتماعی که دریافت می کنید به عنوان دروازه ای برای ورود به وب سایت شما عمل می کند و هر محتوایی که پست می کنید فرصتی دیگر برای جذب مشتری جدید است.

۱۲. آگاهی از برند را افزایش می دهد.

اگر می‌ خواهید محتوایی را به اشتراک بگذارید و دیده شدن برند خود را بهبود ببخشید، استفاده از رسانه‌ های اجتماعی مقرون ‌به‌ صرفه ‌ترین روش برای انجام این کار است.

هر پست یا محتوایی که به اشتراک می گذارید در معرفی شما به رسانه های جدید افراد کمک می کند.

می‌ توانید با مخاطبان گسترده ‌ای در ارتباط باشید ، محصول یا خدمات خود را به آن ها معرفی کنید، سؤالات آن ها را پاسخ دهید ، و آن ها را تا زمانی که تبدیل شوند، درگیر نگه دارید.

۱۳. داستان برند شما را بازگو می کند.

استفاده از رسانه های اجتماعی به منظور به اشتراک گذاشتن ماموریت و داستان های برند خود یک راه عالی برای انجام این کار است. داستان های موثر می توانند تاثیر قابل توجهی بر تصویر برند شما داشته باشند. بسته به این که فکر می کنید چه چیزی مؤثرتر است ، می توانند ساده یا پیچیده باشند.

درباره ی افرادی که از محصول یا خدمات شما استفاده کرده اند داستان بگویید. اگر آن ها به شما بازخورد مثبت دادند، حتما آن را به اشتراک بگذارید! این کار، این پیام را منتشر می کند که محصول شما به اندازه کافی موثر است تا کسی بتواند بازخورد مثبت ارائه دهد.

۱۴. برای بهبود، از تحقیقات مخاطبان داده جمع آوری می کند.

پژوهش مخاطب از این جهت شبیه به شنفت اجتماعی است که شامل جمع آوری اطلاعات از گروهی از افراد می شود. کلمات کلیدی را جستجو می کند که مخاطب هدف شما استفاده خواهد کرد، اما بیشتر بر روی محصول خاص شما متمرکز است. شما می توانید این اطلاعات را از طریق رسانه های اجتماعی جمع آوری کنید.

می توانید دسترسی و بینش همه پست های خود را در فیس بوک و توییتر ببینید.

۱۵. از رسانه های اجتماعی برای بازاریابی مجدد مخاطبان خود استفاده کنید.

هدف گیری مجدد یا بازاریابی مجدد یکی از ابزارهای عالی بازاریابی رسانه های اجتماعی است. به طور کلی، تنها ۲ درصد از مشتریان در اولین بازدید از وب سایت شما اقدام به خرید می کنند. تبلیغات می تواند به رسیدن به ۹۸ درصد باقی مانده کمک کند.

یکی از راه های انجام این کار، اجرای تبلیغات بازاریابی مجدد است.

بازاریابی مجدد با حفظ فهرستی از بازدیدکنندگان سایت شما و قرار دادن «کوکی ‌های» ناشناس در مرورگرهای آن‌ ها کار می ‌کند. هنگامی که آن ها از یک سایت رسانه اجتماعی بازدید می کنند، تبلیغات توسط یک سرویس هدف گیری مجدد نمایش داده می شود.

این امر به شرکت شما اجازه می دهد تا خارج از زمانی که در وب سایت شما حضور دارند برای مشتریان قابل مشاهده باشد.

این ها مهم ترین مزایای بازاریابی رسانه های اجتماعی بودند.

قبل از اینکه بحث را به پایان برسانیم ، اگر شرکتی هستید که به دنبال ارتقای مهارت کارکنان خود در زمینه مهارت ‌های بازاریابی رسانه‌ های اجتماعی هستید، با ما تماس بگیرید تا در مورد آموزش‌ های شرکتی ما بیشتر بدانید و یک نسخه ی نمایشی رایگان در مورد اینکه چگونه می توانیم به کارمندان و شرکت شما در موفقیت با بازاریابی رسانه های اجتماعی و سایر مهارت های بازاریابی دیجیتال کمک کنیم ، دریافت کنید.

اگر دانشجو یا فردی هستید که می‌ خواهید درباره ی بازاریابی رسانه ‌های اجتماعی اطلاعات بیشتری کسب کنید، دوره ی صدور گواهینامه آنلاین ما در زمینه بازاریابی رسانه ‌های اجتماعی را بررسی کنید. و همچنین می توانید در دوره ی بازاریابی دیجیتال آنلاین ما که تمام عناصر ضروری بازاریابی دیجیتال از جمله بازاریابی رسانه های اجتماعی، سئو و بسیاری موارد دیگر را پوشش می دهد، شرکت کنید.