مزایای بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها کدام است؟

مزایای بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها کدام است؟

مزایای بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها کدام است؟

مزایای بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها کدام است؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

مزایای بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها کدام است؟

جای تعجب نیست که امروز فضای بازار به صورت گسترده ای همزمان با تکامل بیشتر فناوری، دیجیتالی شده است.مزیای بازاریابی دیجیتال نیز هر روز رایج تر از دیروز می شود.امروز مشتریان بیشتر و بیشتری در حال جستجو و خرید محصولات انلاین هستند.

مزایای بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها کدام است؟

جای تعجب نیست که امروز فضای بازار به صورت گسترده ای همزمان با تکامل بیشتر فناوری، دیجیتالی شده است. مزیای بازاریابی دیجیتال نیز هر روز رایج تر از دیروز می شود.امروز مشتریان بیشتر و بیشتری در حال جستجو و خرید محصولات انلاین هستند.بر اساس امار فوربس، ۸۲ درصد از مشتریان جستجوی خود را به صورت انلاین انجام می دهند. و تک کرانچ گزارش می دهد که ۷۹ درصد از افراد خرید انلاین انجام می دهند. بنابراین، چگونه باید به این مشتریان دست یابیم؟ پاسخ همین جاست : بازاریابی دیجیتال .

امروز کسب و کارهای کوچک بیش از پیش در حال اجرای استراتژی های بازاریابی دیجیتال انلاین به صورتی موثر برای دستیابی و تعامل با مشتریان هدف خود هستند.

در واقع، هزینه بازاریابی دیجیتال ایالات متحده تا سال ۲۰۲۱ به رقم ۳۳۲ بیلیون دلار خواهد رسید.تاکتیک های بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه ترین روش برا دستیابی به مشتریان بالقوه هستند. آیا از مشاهده این ارقام شگفت زده شده اید؟ پس نگاهی به ۱۰ دلیلی داشته باشید که نشان می دهد چرا کسب و کار شما نیاز به بهره مندی از مزایای بازاریابی دیجیتال دارد :

۱۰ دلیلی که نشان می دهد چرا کسب و کار شما نیاز به بازاریابی دیجیتال دارد.

 1. بازاریابی دیجیتال قوی ترین شکل بازاریابی می باشد.
 2. استفاده از تاکتیک های بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه ترین روش برای بازاریابی کسب و کارها می باشد.
 3. بازاریابی دیجیتال قابل اندازه گیری ترین روش برای بازاریابی است.
 4. یکی از مزایای عالی بازاریابی دیجیتال این است که امکان هدف گذاری بر روی خریداران ایده ال شما را فراهم می کند.
 5. اغلب مردم سفر خرید خود را انلاین اغاز می کنند.
 6. مشتریان شما در رسانه اجتماعی حضور دارند و بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا به ان ها دست یابید.
 7. سئو و سئوی محلی به شما کمک می کند تا به مشتریان شایسته بیشتری به صورت انلاین دست یابید.
 8. بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا با مشتریان موبایلی در ارتباط باشید.
 9. به راحتی و با سرعت می توانید استراتژی و تاکتیک های مورد نظر برای دستیابی به بهترین نتایج را به کار ببرید.
 10. سطوح کاری مناسب بازاریابی دیجیتال به کسب و کار شما امکان می دهد تا رقابت پذیری بالایی داشته باشید.

۱. بازاریابی دیجیتال قوی ترین شکل بازاریابی می باشد.

بازاریابی دیجیتال این قابلیت را دارد که شیوه دستیابی و تعامل شما با مشتریان را دگرگون کند. اما نیازی نیست که حتما حرف ما را قبول کنید.

در اینجا برخی نمونه های واقعی از نحوه کمک تاکتیک های  بازاریابی دیجیتال به کسب و کارهایی مانند کسب و کار شما در جهت دستیابی به بازار هدف و تاثیرگذاری بر تبدیل ارائه می شود :

 • شرکت تجارت الکترونیک شمع سازی نیدی فروش خود را تا ۷۱۴ درصد در عرض ۳ ماه با استفاده از رسانه اجتماعی ( و با کمی کمک از بازاریابی LYFE ) افزایش داد.
 • شرکت فورور دیاموند که یک شرکت گرجستانی جواهرسازی است در عرض یک سال توانست به طرفداران خود دست یافته و با کمتر از ۱ دلار به ازای هر تعامل با انها ارتباط یابد، این امر سبب افزایش میزان بازدید شده و نرخ تبدیل واقعی را براش شرکت به ارمغان اورد.
 • ما به یک کسب و کار تولید کننده تجهیزات برفی برای موتورسیکلت ها کمک کردیم تا در عرض تنها ۵ ماه بتواند به نتیجه ای به ارزش ۹۸/۹۶۶۶۴ دلار به جهت فعالیت های سئوی خود دست یابد.
 • همچنین تیم ما به یک باشگاه محلی کمک کرد تا به ۲۱۰ مشتری جدید در عرض ۹۰ روز با هزینه ای تنها به میزان ۳۳/۴ دلار به ازای هر مشتری سازی، از طریق اگهی های گوگل هدف گذاری شده و اثربخش دست یابد.

این موراد نشانگر مزایای بازاریابی دیجیتال می باشند.

با استفاده از استراتژی های صحیح و پیاده سازی موثر، کسب و کارهای کوچک می توانند در عرض چند ماه نرخ تبدیل خود را افزایش داده و به مشتریان بیشتری دست یابند.

۲. استفاده از تاکتیک های بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه ترین روش برای بازاریابی کسب و کارها می باشد.

یکی از مهمترین مزایای بازاریابی دیجیتال این است که این روش برای بازاریابی کسب و کارها بسیار مقرون به صرفه است.

هنگامیکه از بازاریابی دیجیتال در مقابل بازاریابی سنتی صحبت می شود، درمی یابیم که در روش دوم، مقایسه کسب و کارهای کوچک با کسب و کارهای بزرگ بسیار دشوار است.

علت این امر این است که این شرکت ها بودجه محدودی برای محیط های تبلیغاتی و درج اگهی دارند.

اما با استفاده از تاکتیک های مقرون به صرفه بازاریابی دیجیتال، کسب و کارهای کوچک می توانند به ازای هزینه بازاریابی خود، مزایای بیشتری بدست اورند.

در این صورت، یک کسب و کار کوچک می تواند بیش از ۱ هزار نفر را به محصولات و خدمات خود، تنها با استفاده از رسانه اجتماعی و کمتر از ۳ دلار جلب کند.

درحالیکه همین میزان از طریق ایمیل مستقیم هزینه ای حدود ۵۷ دلار و از طریق اگهی های تلویزیونی معادل حدود ۲۸ دلار نیاز دارد.

درحالیکه تاکتیک های بازاریابی سنتی در اغلب موارد هزینه های پنهان متعددی دارند اما تنها هزینه بازاریابی دیجیتال زمان می باشد.

روش هایی مانند سئو، بازاریابی دیجیتال، تعامل از طریق رسانه اجتماعی نیازمند زمان هستند.

اما روش هایی برای بازاریابی دیجیتال مانند قیمت به ازای هر کلیک، نمایش، و تبلیغات رسانه اجتماعی وجود دارد که می تواند نتایج سریعتری به همراه داشته باشد.

۳. بازاریابی دیجیتال قابل اندازه گیری ترین روش برای بازاریابی است.

چطور باید بدانیم که بازاریابی شما کارکرد مناسبی دارد؟

تنها روش اطلاع از این امر اندازه گیری موفقیت شما در گذر زمان می باشد.

درحالیکه ردیابی موفقیت کمپین های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات رادیویی یا پستی امری دشوار است…

هر یک از تاکتیک های بازاریابی دیجیتالی که مورد استفاده باشد، قابل اندازه گیری است.

این دلیل نشان می دهد که چرا شما نیاز به سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال دارید.

تحلیل های بازاریابی دیجیتال تعیین میکند که آیا بازاریابی شما واقعا کارکرد مناسبی دارد یا خیر.

با اندازه گیری کمپین های بازاریابی دیجیتال خود در زمان واقعی می توانید دریابید که کدام تاکتیک ها کارکرد مناسبی دارند سپس می توانید کمپین های خود را برای دستیابی به موفقیت بیشتر تصحیح کنید همچنین می توانید از چشم اندازی که از ابتدا به منظور ارتقای خود انجام داده اید، در جهت ارتقای کمپین های اتی خود استفاده کنید.

برای مثال، فرض کنیم که شما به دنبال ایجاد یک کمپین بازاریابی رسانه اجتماعی برای یک محصول جدید هستید.شما تصمیم گرفته اید تا مجموعه ای از پست های رسانه اجتماعی را در بازه زمانی دو هفته ای منتشر کنید. با استفاده از تحلیل های رسانه اجتماعی، می توانید دریابید که کدام پست ها برای مخاطبین هدف شما محبوب تر بوده و کدامیک نرخ تبدیل بالاتری داشته است.سپس می توانید از این چشم انداز برای دستیابی مجدد به موفقیت از طریق کمپین های اتی استفاده کنید.

تحلیل های بازاریابی دیجیتال، به شما امکان می دهد تا به صورتی موثرتر از منابع خود استفاده کرده و بودجه بازاریابی خود را بهتر تخصیص دهید. با اطلاع از اینکه کدام روش بهتر و کدام یک فاقد کارکرد مناسب است، می توانید هزینه های غیر ضروری خود را کاهش دهید و سپس، می توانید بر اقدامات و استراتژی هایی متمرکز شوید که به احتمال زیاد ROI شما را افزایش می دهد.

۴. یکی از مزایای عالی بازاریابی دیجیتال این است که امکان هدف گذاری بر روی خریداران ایده ال شما را فراهم می کند.

زمانیکه شما فضای بیلبورد و یا مکانی را در یک مجله خریداری می کنید، در واقع تیری را در تاریکی شکلیک کرده اید چرا که ممکن است این پیام ها، به مخاطبین هدف شما برسد یا خیر. اگرچه روش های مطمئنی برای افزایش احتمال موفقیت تاکتیک های بازاریابی سنتی وجود دارد، اما این روش نمی تواند همان قابلیت های بازاریابی دیجیتال را در هدف گذاری داشته باشد.با استفاده از بازاریابی دیجیتال، می توانید اطمینان یابید که مشتریان صحیحی محتوای شما را مشاهده می کنند.

سئو به شما امکان می دهد تا به مشتریانی دست یابید که وب سایت شما را برای محتوای مناسب و موضوعاتی که به کسب و کار شما مرتبط است، جستجو می کنند. از سوی دیگر، PPC، نمایش و اگهی های رسانه اجتماعی، شما را قادر می سازند تا افرادی را هدف گذاری کنید که به احتمال زیاد به محصولات و خدمات شما علاقمند هستند. و این بر اساس اطلاعات جمعیت شناختی و ویژگی های عمومی می باشد.

با ارتقای هدف گذاری خود، می توانید دستاورد بیشتری را بر اساس بودجه بازاریابی و منابع صرف شده بدست بیاورید.با استفاده از بازاریابی دیجیتال، دیگر استرسی نخواهید داشت.دیگر نگرانی از بابت پول های صرف شده برای اگهی هایی که احتمالا به افرادی که علاقمند به محصولات شما نیستند، می رسد، نخواهید داشت.این قابلیت ها در هدف گذاری به شما امکان می دهد تا اطمینان یابید که اقدامات بازاریابی دارید که متمرکز بر استراتژی هایی که واقعا کاربرد دارد می باشد.

۵. اغلب مردم سفر خرید خود را انلاین آغاز می کنند.

آیا تا به حال اندیشیده اید که چند وقت یک بار به سراغ گوگل یا یک موتور جستجوی دیگر میروید تا اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنید؟

مشتریان شما نیز هنگامیکه شروع به جستجوی محصولات و خدماتی که به ان ها در حل بزرگترین مشکلاتشان کمک می کند، تفاوتی با شما ندارند.در واقع بر اساس امار ویمئو، ۹۳ درصد از تجربیات انلاین با یک موتور جستجو اغاز می شود.

قبل از اینکه مشتریان حتی اطلاع داشته باشند که کدام محصول یا خدمت را نیاز دارند، به موتورهای جستجو مراجعه می کنند تا پاسخی را برای سوالات خود بیابند.همچنین، مطالب بیشتری را برای چالش های خود بیاموزند.

مطالعه ای که اخیرا انجام شده نشان داده است که ۵۹ درصد از مشتریان ترجیح می دهند تا کانال های متعدی را قبل از تصمیم گیری در خصوص تماس با یک کسب و کار بررسی کنند.این کانال ها شامل پروفایل های رسانه اجتماعی کسب و کارها، ایمیل و اگهی های انلاینی می باشد که دیجیتال هستند.این امر فرصتی عالی برای کسب و کارهای کوچک است تا با مشتریان بالقوه خود در تماس باشند.همچنین می توانند ان ها را در مراحل اولیه سفر خرید خود اموزش دهند.

با ارائه محتوای مرتبط و جالبی که برای موتورهای جستجو بهینه سازی شده است، می توانید قابلیت مشاهده انلاین خود را ارتقا دهید. بنابراین به خود اجازه دهید که در زمانیکه بیشترین بازدهی را دارد، به مشتریان خود دست یابید.

۶. مشتریان شما در رسانه اجتماعی حضور دارند و بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا به ان ها دست یابید.

شاید مهمترین مورد در لیست مزایای بازاریابی دیجیتال این مورد باشد.با استفاده از تاکتیک های سنتی بازاریابی، شما قطعا محدودیت فضا و اندازه را تجربه خواهید کرد.اگهی های چاپی به مکان، بازار و زمانی معین محدود هستند. و اگر به دنبال گسترش این فضا هستید، باید بودجه کافی را فراهم کنید.

اما در بازاریابی دیجیتال، دستیابی شما بیشتر اما هدف گذاری شده خواهد بود. تنها محدودیت، خلاقیت و استراتژی شما می باشد.صرف نظر از صنعتی که در ان فعالیت دارید، فرصت مناسبی برای شما که خریدارانتان زمان خود را در کانال های رسانه اجتماعی صرف می کنند، وجود دارد.

بر اساس امار ای مارکتر، ۳۴/۲ بیلیون نفر یا حدود یک سوم از جمعیت زمین، از پلتفرم های رسانه اجتماعی به صورت منظم استفاده می کنند.می توانید این نمودار را از استاتیستا بررسی کنید.

بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا به این مشتریان که در تعامل با شما هستند دست یابید.در این صورت نه تنها شما قادر به انتشار و ارتقای محتوایی منحصر به فرد در این سایت های اجتماعی خواهید بود بلکه قادر به دستیابی به مشتریان از طریق تبلیغات نیز خواهید شد.

پلتفرم های رسانه اجتماعی مانند فیسبوک، گزینه های هدف گذاری عالی را برای شما ارائه می دهد.این کار به شما کمک می کند تا به مشتریانی دست یابید که به احتمال زیاد به محصولات و خدمات شما علاقمند هستند.علاوه بر این، رسانه اجتماعی پلتفرمی موثر برای ارتباط یافتن و تعامل داشتن با مشتریان هدف می باشد.به جای پست کردن صرف محتوا و نشنیدن واکنشی از سوی مشتریان … شما می توانید مکالمه ای فرد به فرد را در زمان واقعی داشته باشید که به شما امکان می دهد تا دیدگاه ارزشمندی را در خصوص برند خود بدست بیاورید.این چیزی است که تاکتیک های بازاریابی سنتی به شما امکان ان را نمی دهد.

۷. سئو و سئوی محلی به شما کمک می کند تا به مشتریان شایسته بیشتری به صورت انلاین دست یابید.

سئو یک تاکتیک بازاریابی دیجیتال قدرتمند دیگر است که مزایای زیادی را در بر دارد.با بهینه سازی محتوای وب سایت خود برای موتورهای جستجو، می توانید به مشتریان انلاین بیشتری دست یابید.با استفاده از کلمات کلیدی مرتبطی که به توصیف محصولات و خدمات شما کمک می کند، می توانید ترافیک هدف گذاری شده بالایی را در وب سایت خود داشته باشید.این کار نرخ تبدیل شما را در طول زمان بالا می برد.سئو تنها برای کسب و کارهای ملی نمی باشد.

بسیاری از مشتریان به صورت انلاین شرکت های محلی را جستجو می کنند و این جستجوها در نهایت منجر به خرید می شود.

در واقع، بر اساس امار گوگل، ۲۸ درصد از جستجوهایی که به دنبال چیزی در همان نزدیکی می باشد، منجر به خرید می شود.

سئوی محلی نیز می تواند یک تاکتیک بازاریابی دیجیتال ارزشمند برای کسب و کارهایی باشد که در موقعیت های جغرافیایی ویژه مانند موارد زیر فعالیت دارند :

 • فروشگاه هایی با مکان فیزیکی
 • رستوران ها و
 • دیگر کسب و کارهای مبتنی بر خدمات.

۸. بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا با مشتریان موبایلی در ارتباط باشید.

یکی دیگر از مزایای متعدد بازاریابی دیجیتال این است که به شما امکان می دهد تا با مشتریان خود در تعامل باشید.افرادی که در حال جستجو و استفاده از محتوا در دستگاه های تلفن همراه خود هستند.بیش از نیمی از کاربران انلاین با تلفن خود به دنیای وب متصل می شوند.بازاریابی دیجیتال می تواند به شما کمک کند تا به افراد از طریق تلفن های همراه، تبلت و کامپیوترهای میزی دست یابید.

۹. به راحتی و با سرعت می توانید استراتژی و تاکتیک های مورد نظر برای دستیابی به بهترین نتایج را به کار ببرید.

با استفاده از تاکتیک های بازاریابی سنتی، مانند تلویزیون و رادیو و روزنامه، شما باید تا اخرین کمپین صبر کنید تا نتایج را مشاهده کنید.اگرچه شما می توانید از انچه که یاد گرفته اید برای تصحیح تاکتیک های کمپین های بعدی استفاده کنید اما کار زیادی وجود ندارد که شما بتوانید در زمان حال انجام دهید تا بتوانید استراتژی هایی را انتخاب کنید که به بهترین نتایج منجر می شود.در تاکتیک های بازاریابی سنتی شاید لازم باشد هفته ها یا ماه ها صبر کنید تا دریابید که کدام استراتژی موثرتر است.درحالیکه بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد تا نتایج زمان واقعی کمپین های خود را مشاهده کرده و از تاکتیک های بهتری برای ارتقای نتایج بعدی استفاده کنید.

با استفاده از تحلیلگرهای وب سایت ها شما می توانید موارد زیر را مشاهده کنید :

 • تعداد بازدید کننده هایی که به وب سایت شما می ایند؟
 • به کدام صفحه ها نگاه می کنند؟
 • چه میزان زمان را در هر صفحه سپری می کنند؟

همچنین می توانید دریابید که روزها و زمان های اوج ترافیک سایت کدام است و نرخ تبدیل خود را ردیابی کنید.

این اطلاعات دیدگاه های مهمی را به شما می دهند که می توانید برای ارتقای کمپین های بعدی خود به کار ببرید.برای مثال، فرض کنیم که شما مجموعه ای از پست های وبلاگی را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوای خود نوشته اید.حال شما به دنبال تعیین این امر هستید که ایا باید به روند نگارش وبلاگ ها ادامه دهید و یا موضوعات دیگری را انتخاب کنید.

شما می توانید به سرعت و سهولت به تحلیلگر وبلاگ نگاهی انداخته و دریابید که چند نفر محتوای وبلاگ را مطالعه می کنند و چند نفر اقدام مطلوب را انجام داده و به مشتری تبدیل می شوند. ردیابی موفقیت کمپین های بازاریابی محتوا در زمان واقعی به شما امکان می دهد تا دریابید که بهترین کاربرد برای منابع شما به چه صورت است و بهترین نتایج را از تاکتیک های کمپین خود بدست اورید.

۱۰.  سطوح کاری مناسب بازاریابی دیجیتال به کسب و کار شما امکان می دهد تا رقابت پذیری بالایی داشته باشید.

اغلب برای کسب و کارهای کوچ دشوار است که با رقبای بزرگ خود رقابت کنند چرا که بودجه و منابع محدودی در اختیار دارند اما بازاریابی دیجیتال متناسب با سطح کاری شما به برندهای کوچک کمک می کند تا رقابت پذیری انلاین خود را حفظ نمایند تاکتیک های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات چاپی گران بوده و مستلزم بودجه بالا برای اثربخشی بهتر است اما تاکتیک های بازاریابی انلاین مقرون به صرفه بوده و به کسب و کارها در تمام اندازه ها امکان می دهند تا منافع خود را به صورت انلاین بدست اورند با بازاریابی دیجیتال، کسب و کارهای کوچک می توانند برای محصولات و خدمات خود به صورت ملی یا بین المللی بازاریابی کنند.

اگر کسب و کار شما به مکان خاصی محدود نباشد، می توانید از بازاریابی دیجیتال برای دستیابی به مخاطبین هدف خود در سراسر جهان استفاده کنید این کار به کسب و کارهای کوچک امکان می دهد تا مخاطبین جدیدی را برای محصولات و خدمات خود بیابند.

بازاریابی دیجیتال در مرحله نمایش نیز می تواند برای کسب و کارها در هر سطحی مناسب باشد خرده فروشان کوچکتر ممکن است قادر به بر امدن از عهده برخی هزینه های بالا، امور گرافیکی و دیگر موارد نمایشی برای فروشگاه خود نباشند.

اما آن ها به راحتی می توانند یک وب سایت خوب و جذاب داشته باشند که تجربه مشتری را ارتقا می دهد.

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده می کنید، مزایای بسیاری برای بازاریابی دیجیتال وجود دارد که می تواند شیوه دستیابی و تعامل کسب و کار شما با بازار هدف را تغییر دهد.

بازاریابی دیجیتال بهترین روش برای دستیابی به مشتریان در لحظاتی است که ان ها به احتمال زیاد به دنبال برندهایی مانند برند شما هستند اما احتمالا شما دچار سردرگمی هستید که چگونه باید کار خود را اغاز کنید؟

بهتر است که قبل از ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا یا راه اندازی کمپین های اگهی دیجیتال، یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی داشته باشید توجه کنید که اهداف کلی کسب و کار شما کدام است و اهداف بازاریابی دیجیتال خود را نیز مطابق با اهداف کلی تعیین کنید سپس، باید اواتار مشتریان را ایجاد کرده و تعیین کنید که کدام استراتژی بازاریابی را مورد استفاده قرار خواهید داد در نهایت نیز باید برنامه ای را برای پیاده سازی و اندازه گیری در نظر بگیرید.

اگر در تعیین استراتژی یا ارائه محتوا نیاز به کمک دارید، شرکت بازاریابی دیجیتال ما آماده کمک به شما است تیم ما کسب و کار شما را قادر می سازد تا از مزایای متعدد بازاریابی دیجیتال با ارائه مجموعه ای از خدمات موثر مانند موارد زیر بهره مند شوید :

 • بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
 • مدیریت PPC 
 • مدیریت رسانه اجتماعی

زمانیکه اماده آغاز فعالیت های بازاریابی خود شدید، با ما تماس گرفته و یا در بخش ارتباط با ما در هر زمان که مایلید با ما در ارتباط باشید.