مزایای استخدام مشاور بازرگانی

69

مزایای استخدام مشاور بازرگانی

مزایای استخدام مشاور بازرگانی 700 500 علی ناصرحجتی

فشارهایی که صاحبان مشاغل کوچک و متوسط ​​با آن روبرو هستند می تواند بسیار شدید باشد. شروع، یا یادگیری مدیریت یک کسب و کار به اندازه کافی سخت است، اما چنین مالکانی اغلب مجبورند نقش های معاون مالی، رئیس منابع انسانی، مدیر فروش، متخصص بازاریابی و بسیاری دیگر را بازی کنند. در این صورت صاحبان مشاغل کوچک می توانند به سرعت ظرفیت و قدرت ذهنی خود را از دست بدهند. به گفته مجله فوربس در واقع، نداشتن زمان برای «انجام همه کارها» یکی از استرس‌های اصلی صاحبان مشاغل کوچک است.

برای کسب‌وکارهای کوچک، متوسط ​​یا بزرگ، استخدام مشاور می‌تواند صرفه‌جویی زیادی در زمان و دارایی واقعی برای رشد داشته باشد، و فشار مستقیم صاحبان مشاغل را از بین می‌برد.

مشاوران می توانند تخصص و نگاهی عینی برای کمک به یک کسب و کار در صنایع و حوزه های مختلف از جمله استراتژی و مدیریت، عملیات، منابع انسانی، امور مالی، فرصت های تامین مالی، فناوری اطلاعات و فروش و بازاریابی ارائه دهند.

مزایای استخدام مشاور کسب و کار چیست؟

مشاوران برای کمک به شناسایی چالش ها، ارائه مشاوره و پیشنهاد راه حل های عملی، از نزدیک با صاحبان و مدیران مشاغل همکاری می کنند. ممکن است مشاوران را پزشکانی تصور کنید که مشکل را تشخیص می‌دهند و درمانی را برای کاهش درد تجویز می‌کنند. از مزایای استخدام مشاور استراتژی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تجربه و تخصص

ارزش های اصلی مشاوران شامل دانش، مهارت های تخصصی و تأثیرگذاری آنها است. از آنجایی که مشاوران با مشاغل مختلفی کار می کنند، ممکن است نسبت به کارکنان داخلی، دانش بسیار گسترده و عمیق تری از روندهای تجاری، چالش های صنعت، و فناوری ها و فرآیندهای جدید داشته باشند.

در واقع، طبق بررسی مدرسه بازرگانی هاروارد، مشاوران در انتشار نوآوری و دانش جدید در صنایع خود نقش اساسی دارند.

صرفه جویی در هزینه

هنگامی که مشاوری را استخدام می کنید، فقط برای خدماتی که نیاز دارید، و زمانی که به آنها نیاز دارید، هزینه پرداخت می کنید. این می تواند صرفه جویی قابل توجهی در استخدام یک کارمند حقوق بگیر، با همان سطح تخصص، برای تکمیل وظایف مشابه ایجاد کند.

علاوه بر این، مشاوران در حوزه‌های مختلف می‌توانند مناطقی را که در حال حاضر بیش از نیازتان خرج می‌کنید شناسایی کرده و به شما در کاهش هزینه‌ها کمک کنند.

صرفه جویی در زمان

تجربه مشاوران به این معنی است که آنها از قبل بهترین شیوه ها را می دانند. برای مثال، یک مشاور ناب می‌تواند به فرآیند تولید مشتری نگاه کند و خیلی سریع ناکارآمدی‌ها را شناسایی کند.

عینیت

آن‌ها از لحاظ احساسی مانند صاحبان کسب‌وکار نیستند، و می‌توانند به راحتی چالش‌ها را شناسایی کرده و به آنها رسیدگی کنند، خواه مشکل اجرای یک فناوری جدید باشد یا تکمیل یک ادغام یا اکتساب.

عینیت مشاور می تواند به ویژه در مشاغل خانوادگی مهم باشد، جایی که بحث در مورد پویایی ممکن است عاطفی باشد و مشکلات اصلی دشوارتر باشد.

سفارشی سازی

مشاوران راه حل یکسانی را ارائه نمی دهند. ارزش آنها در یادگیری در مورد کسب و کار و اهداف هر مشتری، و تطبیق مشاوره و مشاوره استراتژی با چالش های خاصی است که کسب و کار با آن مواجه است.

این سفارشی‌سازی به این معنی است که راه‌حل‌های مشاور بسیار مؤثرتر از خدمات مشاوره عمومی هستند. برای مثال، یک مشاور کمک مالی دولتی می‌تواند برنامه‌های مالی را انتخاب کند که کسب‌وکار شما به وضوح واجد شرایط است و بیشترین شانس موفقیت را دارد.

در مورد استخدام مشاور کسب و کار مطمئن نیستید؟

علیرغم مزایای خدمات مشاوره کسب و کار، برخی از صاحبان مشاغل ممکن است نسبت به مشارکت آنها محتاط باشند. محقق لنس لیندون شکایت کرده است که مشاوران «ساعت ما را قرض می‌گیرند تا به ما بگویند ساعت چند است». یعنی برخی از صاحبان مشاغل ممکن است احساس کنند که مشاوران نمی توانند چیزی را که قبلاً نمی دانند به آنها بگویند. سایر صاحبان و مدیران کسب و کار ممکن است به دلیل ناراحتی در به اشتراک گذاشتن مشکلات کسب و کار با یک خارجی، مشاوران را رد کنند.

با این حال، هر دو نگرانی را می توان با انتخاب مشاور مناسب برای کسب و کار خود کاهش داد، مشاوری که تخصصش تفاوت واقعی در رشد شرکت شما ایجاد می کند.

انتخاب مشاور مناسب

مشاوری را انتخاب کنید که سابقه نتایج ثابتی داشته باشد. با صاحبان و مدیران کسب و کار دیگر در حلقه خود صحبت کنید و ببینید آیا می توانید توصیه ای دریافت کنید.

همچنین می‌توانید از طریق وب‌سایت‌ها و سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، پیشینه مشاوران بالقوه را بررسی کنید. مشاوران برای چه کسانی کار کرده اند و سوابق تحصیلی آنها چیست؟ چه مدت است که آن ها در تجارت هستند؟ چنین اطلاعاتی به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که مشاور منتخب شما یک متخصص واجد شرایط است که نتایج مشخصی را ارائه می دهد.

مشاوران بودجه دولتی شما نه تنها باید برنامه‌های تامین مالی را درک کنند، بلکه باید دارای توانایی‌های مدیریت پروژه باشند. مشاور IT ایده آل شما نه تنها باید درک عمیقی از سخت افزار و نرم افزار مربوطه داشته باشد، بلکه باید مهارت های ارتباطی عالی نیز داشته باشد.

مجله مطالعات مدیریت بین‌المللی مهارت‌های مشاوران شناسایی کرده است که به شرح زیر می باشد:

  • توانایی جمع آوری، ترکیب و تجزیه و تحلیل شناختی اطلاعات در مورد یک تجارت
  • همدلی با موقعیت مشتری
  • اختیار در مورد عملیات مشتری مداری
  • انطباق با آمادگی مشتری برای تغییر و منابع موجود

مشاوران باید انگیزه های شما را برای درگیر کردن آنها درک کنند و باید به کار مشاوره به عنوان یک مشارکت نزدیک شوند. توسعه این مشارکت می تواند کلیدی برای صرفه جویی در زمان و هزینه صاحب کسب و کار و کاهش استرس باشد.