مراحل راه اندازی کمپین PPC موفق

مراحل راه اندازی کمپین PPC موفق

مراحل راه اندازی کمپین PPC موفق

مراحل راه اندازی کمپین PPC موفق 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

مراحل راه اندازی کمپین PPC موفق

پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) یکی از عوامل مهم و اساسی استراتژی جامع بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است؛ زیرا نتایج فوری را با خود به همراه دارد.

مراحل راه اندازی کمپین PPC موفق

پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) یکی از عوامل مهم و اساسی استراتژی جامع بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است؛ زیرا نتایج فوری را با خود به همراه دارد. مشاغل تجاری از طریق PPC به اهداف مختلفی از جمله نمایان شدن مارک تجاری، شناسایی سرنخ‌های جدید، بیشتر شدن ترافیک سایت(بازدید از سایت) و میزان تمایل مصرف کننده به خرید محصول دست می‌یابند. ایجاد کمپین PPC برای اطمینان از موفقیت مارک تجاری به برنامه ریزی‌های استراتژیکی نیاز دارد.

واژگان کلیدی تحقیق

واژگان کلیدی یکی از مهمترین بخش‌های کمپین PPC است. کلمه کلیدی انتخابی شما به موتورهای جستجو این اجازه را داده تا از زمان نمایش تبلیغات شما آگاه شوند. همچنین انتخاب کلمات کلیدی مناسب اهمیت بسیاری دارد. وقتی قرار است چیزی خریداری شود؛ کلمات کلیدی و عبارات کلیدی می‌توانند به عنوان جستجوی احتمالی در نظر گرفته شوند. واژگان کلیدی برای PPC بهترین عملکرد را دارند.

نکاتی برای انتخاب کلمات کلیدی:

  • مخاطب هدف شما به طور خاص به دنبال چه چیز است؟
  • عملکرد رقابتی را بررسی کنید.
  • کلمات کلیدی خاص خود را داشته باشید.

هرچه کلمات کلیدی شما بهتر باشند، کلیک بیشتری خواهید داشت. کلمات کلیدی منفی نیز به همان اندازه مهم هستند و آن چه را که می‌خواهید حذف کنید؛ فیلتر می کنند.

یک نابود کنندۀ فراخوان عمل ( Killer Call to Action ) ایجاد کنید.

قبل از فراخوان عمل (CTA) ، مشخص نمایید که با تبلیغ خود قصد دستیابی به چه هدفی را دارید. وقتی فهمیدید چه می خواهید، اطمینان حاصل کنید که مخاطب هدف شما به خواسته خود می رسد.

 فراخوان عمل(CTA) را در حول و حوش دو مورد ایجاد کنید. وقتی به آنها می گویید برای دریافت آنچه می خواهند به اینجا بیایند ، آنچه که قول داده اید را به ایشان تحویل دهید. اطمینان حاصل کنید که CTA مندرج در آگهی با وب سایت یا صفحۀ فرود مطابقت دارد. CTA موفق شامل  تماس با مشتری های احتمالی به منظور تعامل ، گفتگو، تماس تلفنی یا فرم هایی برای پر کردن است.

وب سایت یا صفحه فرود خود را بهینه سازی کنید.

وب سایت و یا صفحه فرود خود را تجزیه و تحلیل کرده و بررسی کنید که آیا هم راستا با تبلیغات شما کار می‌کنند. وقتی مشتری احتمالی بر تبلیغ PPC کلیک می‌کند ، به این دلیل است که محتوای تبلیغات وی را جذب کرده و آنها می خواهند دراین خصوص  بیشتر بدانند. اگر لینک موجود آنها را به یک صفحه فرود یا وب‌سایتی ببرد که ارتباطی با تبلیغ نداشته باشد؛ مشتری احتمالی نیز صفحه را ترک خواهد کرد.

مشتری می خواهد بیشتر بداند  و تبلیغ شما باعث می‌شود تا  آنها بخواهند به اطلاعات بیشتری دست یابند. به همین دلیل ایجاد یک صفحه فرود همزمان با محتوا بسیار ضروری است.

علاوه بر این می‌بایست اطمینان حاصل نمایید که وب سایت یا صفحه فرود برای عملکرد مورد نظر شما  بهینه‌سازی شده است. آیا صفحه فرود یا وب سایت شما در تلفن های همراه  و نمایشگر رایانه  خوب به نظر می‌رسند؟ اگر مشتری احتمالی به آنجا آمده و بارگیری صفحه بیش از حد طول کشیده و یا از نظر بصری جذابیتی  نداشته باشد؛ صفحه را ترک خواهد کرد.

آزمایش را فراموش نکنید.

وقتی کمپین تبلیغاتی راه اندازی شد؛ همچنان کار شما تمام نشده است. حال زمان این است  که ردیابی و اندازه گیری عملکرد خود را آغاز کرده و تغییراتی را برای بهبود نتایج اعمال نمایید. یک روش عالی برای انجام این کار آزمایش A / B است. تست A / B زمانی است که دو نسخۀ یکسان از یک تبلیغ را به طور همزمان و  تنها با یک تفاوت در اختیار داشته باشید. می توانید CTA یا کلمۀ کلیدی را اصلاح کرده  و ببینید کدام یک بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت. پس از مشخص شدن این موضوع؛ تبلیغاتی که بازده مناسبی ندارند را لغو کنید تا باعث هدر رفتن پول خود نشوید.

مشتری احتمالی را  تشویق به خرید کنید.

اگر تمامی مراحل ذکر شده ی بالا را دنبال کنید، کمپین PPC شما موفق خواهد بود و شاهد بهبود نرخ تبدیل مشتری احتمالی به مشتری واقعی خواهید بود. بهترین استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال؛ استراتژی‌هایی هستند که برنامه ریزی و اجرا شده و سپس مجددا استراتژی سازی شده  و اجرا شوند.

به عنوان سازمانی برتر در امر بازاریابی دیجیتال؛ این موارد مراحلی هستند که به هنگام ایجاد کمپین های PPC برای گرفتن نتایج اثبات شده انجام می‌دهیم.