مدیریت بازاریابی محصولات جدید

مدیریت بازاریابی محصولات جدید
مدیریت محصولات جدید ،  انواع محصولات جدید و مدیریت محصول در شرکت های مختلف سه موضوع مهم در مدیریت محصول است که در این بخش از آموزش بازاریابی و فروش به آن می پردازیم.

یک شرکت به دو روش مى تواند محصولات جدید اضافه نماید :

  • از طریق خرید( خرید یک شرکت دیگر ، امتیاز اختراع یک شرکت دیگر یا خرید مجوز یا فرانشیز ) 
  •  از طریق توسعه( استفاده از آزمایشگاه هاى خود شرکت ، استخدام محققان مستقل ، یا استفاده از یک شرکت [ متخصص دار ] توسعه محصول جدید 

 انواع محصولات جدید

محصولات کاملاً جدید: محصولات جدیدى که یک بازار کاملاً جدید ایجاد مى کنند .

خطوط محصول جدید : محصولات جدیدى که به یک شرکت اجازه مى دهند براى اولین بار وارد یک بازار تثبیت شده شود .

اضافه کردن محصولاتى به خطوط محصول فعلى :محصولات جدیدى که تکمیل کننده خطوط محصول تثبیت شده هستند ( طعم هاى مختلف و غیره ) .

مدل هاى بهبود یافته یا اصلاح شده محصولات فعلى :محصولات جدیدى که عملکرد بهترى دارند یا ارزش ادراک شده بیشترى ارائه مى کنند و جایگزین محصولات فعلى مى شوند . 

جایگاه یابى مجدد :محصولات فعلى که براى بازارهاى جدید یا بخش هاى جدید بازار هدف گیرى مى شوند .

محصولات ارزان سازى شده :محصولات جدیدى که عملکرد مشابهى را با هزینه کمتر ارائه مى کنند .

مدیریت محصول در شرکت های مختلف

اکثر شرکت هاى تثبیت شده بر نوآورى هاى تدریجى تمرکز مى کنند . شرکت هاى جدیدتر ، تکنولوژى هاى دگرگون ساز ایجاد مى کنند که ارزان تر هستند و به احتمال زیاد فضاى رقابتى را تغییر مى دهند .
شرکت هاى تثبیت شده در واکنش نشان دادن ( به ) یا سرمایه گذارى در این تکنولوژى هاى دگرگون ساز کند عمل مى کنند ، چرا که تکنولوژى هاى دگرگون ساز ، سرمایه گذارى هاى آنها را تهدید مى کنند . در نتیجه ، این شرکت ها ناگهان رقباى قدرتمند جدیدى را رو در روى خود مى بینند و بسیارى از آنها شکست مى خورند .
این شرکت ها براى اطمینان از اینکه در این دام نیافتند ، باید ترجیحات مشتریان و مشتریان بالقوه خود را در طول زمان مورد بررسى قرار  دهند و نیازهاى آشکار و پنهان آنها را شناسایى کنند.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.