4 سوالی که قبل از استخدام یک متخصص شبکه‌های اجتماعی باید از خود بپرسید.

4 سوالی که قبل از استخدام یک متخصص شبکه‌های اجتماعی باید از خود بپرسید
شبکه‌ اجتماعی می‌تواند یک ابزار بازاریابی و ارتباطی قدرتمند برای کسب‌وکارها باشد و این روزها دست شرکت‌ها برای انتخاب پلتفرم‌های مختلف باز است. وقتی‌که در مور این ناحیه از کسب‌وکار صحبت می‌کنیم، این مهم است که برای آن چیزهایی که می‌خواهید کنترل کنید، یک نقشه جامع و توسعه یافته داشته باشید.
درحالی‌که قدرت شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی در کسب‌وکار شما بسیار عظیم است، اما این نکته نیز حائز اهمیت است که روی نوع درستی از تخصص و تجربه سرمایه‌گذاری کنید. تنها در این صورت است که می‌توانید مطمئن شوید نتایج لازم و دلخواه را به دست خواهید آورد.
در ادامه چهار سوال اساسی آورده شده است که شما به عنوان کسی که می‌خواهد یک متخصص شبکه‌های اجتماعی را برای رشد کسب‌وکار خود استخدام کند، باید این سوالات را از خود بپرسید.

اهداف شرکت شما برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی چیست؟

قبل از هر چیزی این نکته مهم است که اهداف و نیات خود برای استفاده از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را بدانید تا بتوانید به مناسب‌ترین پلتفرم و چارچوب برای آن برسید. اگر شما نتوانید اهداف خود را در استفاده از شبکه‌های اجتماعی مشخص کنید، قطعا نباید انتظار کسب نتایج لازم و دلخواه را نیز داشته باشید.
اگر شخصی یا شرکتی که برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود استخدام کرده‌اید مدام در مورد اهداف خودش یا سرویس‌هایش صحبت می‌کند، این می‌تواند یک اخطار به شما باشد که این شخص یا شرکت برای مدیریت حساب‌های کاربری شما گزینه مناسبی نیست.

این متخصص محتوا را چگونه توسعه می‌دهد؟

آیا متخصص شبکه‌اجتماعی برای ایجاد محتوای جدید با اشخاص خاصی در تیم شما همکاری خواهد کرد؟ شخص مذکور همچنین باید همیشه حساب‌های کاربری را با محتواهایی مانند معرفی محصولات یا سرویس‌های جدید و سایر اخبار مرتبط کسب‌وکار بروز نگه دارد.
شما همچنین باید بدانید که فرآیند بازبینی و تایید محتوا به چه صورت است. شخص یا شرکت استخدام شده ممکن است در نوشتن و ارائه دادن محتواها برای شبکه‌های اجتماعی تخصص کافی را داشته باشد، اما خود شما نیز باید روی کیفیت کار کنترل و نظارت داشته باشید.

موفقیت چگونه اندازه‌گیری و سنجش می‌شود؟

همان‌طور که گزارش نیویورک‌تایمز از فالورهای تقلبی توییتر نشان داد، داشتن حجم انبوهی از فالورها نمی‌تواند نشانه‌ای از موفقیت باشد، اگر هیچ‌کدام از این افراد از شما محصولی را خریداری نکنند و یا به سراغ استفاده از سرویس‌های شما نروند.
از شخصی که می‌خواهید برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود استخدام کنید بپرسید که یک استراتژی موفق شبکه‌های اجتماعی از نظر او چه ویژگی‌هایی دارد و چرا. برای مثال، از او بپرسید:
  • بر اساس اهداف کسب‌وکار، چه نوعی از افراد را هدف قرار خواهی داد و چرا؟
  • چه نوعی و چه مقدار از تعامل در شبکه‌های اجتماعی (لایک، کامنت، به اشتراک گذاری، پیشنهاد) را به دست خواهی آورد؟
  • چه تعداد لید می‌توانی ایجاد کنی؟
همچنین از شخص متقاضی بپرسید که به‌صورت ماهیانه یا هفتگی می‌تواند چه نتایجی را کسب کند و از این طریق شما نیز می‌توانید روی نتایج نظارت داشته باشید.

آیا می‌تواند منابع را تهیه کند؟

مشتریان فعلی شرکتی که می‌خواهید مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود را به آن‌ها بسپارید را بیابید و بپرسید که خدمات این شرکت چه نکات مثبت و منفی برای آن‌ها در پی داشته است. حتی اگر این مشتریان به صورت کلی از خدمات شرکت راضی بوده باشند، اما حتما از نظر آن‌ها نکاتی نیز وجود دارد که می‌توانست بهتر باشد. این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین شرکت و شخص را برای مدیریت حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی استخدام کنید.
شبکه‌های اجتماعی شکل ارتقا یافته بازاریابی و ارتباط است و استفاده صحیح از آن می‌تواند به شما در ترویج محصولات و سرویس‌هایتان به مشتریان فعلی و بالقوه کمک کند. همکاری با یک آژانس بازاریابی شبکه‌های اجتماعی می‌تواند کمک کننده باشد، اما شما نیز باید وظیفه خود را انجام دهید. باید بدانید که چه خروجی‌هایی را می‌خواهید و تنها از این طریق است که سرمایه‌گذاری روی شبکه‌های اجتماعی برایتان نتیجه بخش خواهد بود.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.