قیمت گذارى در بازاریابی پارتیزانى

قیمت گذارى در بازاریابی پارتیزانى
قیمت گذارى در بازاریابی پارتیزانى و پیشنهادها برای قیمت گذاری در بازاریابی پارتیزانی به همراه مثال موضوع این بخش از آموزش بازاریابی و فروش در زمینه بازاریابی پارتیزانی است.
سازمانهاى کوچک عموماً انعطاف پذیرتر از سازمانهاى بزرگ هستند . آنها آسان تر مى توانند محصول یا خدمات شان را متناسب با مشتریان شان بسازند ، از جمله قیمت را . این به معناى آن نیست که سازمانهاى کوچک لزوماً باید بر سر قیمت با سازمانهاى بزرگ رقابت کنند .
در یک جنگ قیمت بین یک سازمان بزرگ و یک سازمان کوچک ، حدس زدن پیروز میدان کار چندان دشوارى نیست . با این حال ، این حقیقت وجود دارد که حفظ تخفیفهاى قیمت براى یک سازمان بزرگ گران تر تمام مى شود ، زیرا احتمالاً مجبور است همین تخفیف را به تمام مشتریان خود بدهد .
یک پیشنهاد تخفیف به هزاران مشترى مى تواند روى هم خرج نسبتاٌ بزرگى بشود . سازمان کوچک ممکن است قادر باشد قیمتهاى خود را متناسب سازد زیرا آنها پیشنهادهاى خود را با مشتریان مختلف متناسب مى سازند .

پیشنهادها برای قیمت گذاری در بازاریابی پارتیزانی

قیمتهاى رقبایتان را بدانید.
دقیقاً همان قیمتى را که رقبایتان مى گذارند ، تعیین نکنید. شما مى خواهید که مشتریان یا مشتریان احتمالى تان هم درباره ى ارزش و هم درباره ى قیمت شما ، و نه تنها در مورد قیمت شما ، بیندیشند .
از کالا برگها استفاده کنید.
غالباً کالابرگها مى توانند موجب امتحان یا ایجاد آمد و شد (ترافیک) براى شما شوند. به طور مثال ، رستورانها غالباً کالابرگهاى غذاى ” یکى بخر دو تا ببر ” ، و باشگاههاى سلامتى ممکن است اولین جلسه ى تمرین را مجانى ارائه دهند .
توجه : کالابرگها باید مثلثى شکل باشند تا به راحتى از روى یک ورقه جدا شوند . اطلاعات مربوط به تماس با شما باید هم بر روى کالابرگها و هم بر روى ورقه باشد تا پس از مصرف شدن کالابرگها ورقه ى باقى مانده هنوز به عنوان تبلیغ شما عمل کند .
از تأییدهاى هدیه استفاده کنید.
 آنها نیز مى توانند موجب امتحان و ایجاد آمد و شد شوند.
قیمت گذارى خود را هدف قرار دهید.
 در صورت امکان با ارائه تخفیفها براى آن دسته از مشتریان تان که بیشتر خرید مى کنند.
ساده سازى قیمت گذارى تان را مد نظر قرار دهید.
 به طور مثال ، از رویکرد یک بار سالاد استفاده کنید ، جایى که مشتریان سالاد دلخواه خود را درست مى کنند و سپس بر حسب وزن ، و نه موادى که به کار رفته است ، پول آن را پرداخت مى کنند.
مراقب باشید که از قیمت پایین براى متوازن کردن عملکرد ضعیف محصولات یا خدمات خود استفاده نکنید.
منبع : بازاریابی از صفر تا صد
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.