شش قانون طلایی بازاریابی شبکه های اجتماعی

شش قانون طلایی بازاریابی شبکه های اجتماعی
این روزها بازاریابی شبکه های اجتماعی با سرعت هر چه تمام تر به یکی از ضروری ترین بخش های استراتژی بازاریابی دیجیتال درآمده است. شبکه های اجتماعی نیز دائما در حال تغییر و تحول هستند و بنظر می رسد برای دستیابی به موفقیت و اجرای بهترین شکل بازاریابی شبکه های اجتماعی ، آشنایی با اصول و قوانین موفقیت در آن ضروری است.
این نکته را بخاطر داشته باشید که همواره پایه های بنای بازاریابی شبکه های اجتماعی خود را محکم بنا کنید.

در ادامه با 6 قانون طلایی برای موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی با ما همراه باشید.

1- زیاد جدی نباشید.

کاملا واضح است که ماهیت شبکه های اجتماعی، بر اصل اجتماعی شدن و مراوده استوار است. در واقع زمانی مردم به برندتان علاقمند می شوند که شخصیت برند شما نقاب روی صورتش را بردارد، بدون جدیت و توام با احترام با مردم به برقراری ارتباط بپردازد.
اگر به محتوایتان اندکی چاشنی سرگرمی و خنده اضافه کنید مطمئن باشید که مخاطبانتان بیشتر به شما علاقمند خواهند شد تا اینکه صرفا محتوایی خشک و جدی به آنها تعارف کنید!

2- فعالیت در شبکه های اجتماعی برای انجام بازاریابی دیجیتال شرط لازم اما کافی نیست.

شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال به تنهایی می توانند ترافیک زیادی را برای سایت شما ایجاد کنند اما برای کسب و کارهایی که می خواهند همیشه در ذهن و قلب مشتری بمانند و حضور فعالی در دنیای دیجیتال داشته باشند کافی نیست، بنابراین استفاده از تمامی ابزارهای بازاریابی دیجیتال توصیه می گردد.

 هرگز ابزارهای بازاریابی دیجیتال را فدای یکدیگر نکنید چرا که هر کدام از این ابزارها با توانایی ها و قابلیت هایی که دارند پاسخگوی بخشی از نیازهای مخاطبانتان هستند.

3- تولید محتوای خوب همراه با ارائه پیشنهادهای ویژه جهت تبدیل بازدیدکنندگان به علاقمندان

حضور در شبکه های اجتماعی بدون تولید محتوای خوب شاید به بازدید از وب سایت شما منجر گردد اما بطور یقین موجب تبدیل بازدیدکنندگان به خریداران و مشتریان وفادار شما نخواهند شد و در نهایت این استراتژی منجر به شکست می گردد.
پس حتما مطمئن شوید که محتوای مرتبط و ارزشمند که متناسب با خواسته مخاطبانتان باشد و پبشنهادات ویژه ای برایشان ارائه می کند؛ تولید کنید تا بازدهی بیشتری در شبکه های اجتماعی داشته باشید.

4- همواره به فکر ارزش آفرینی باشید.

اگر تمام وقت و انرژی که صرف حضور در شبکه های اجتماعی کرده اید را به معرفی محصولات، خدمات و برندتان پرداخته اید، باید خبر بدی به شما بدهیم آن هم اینکه هیچکس علاقه ای به دنبال کردن شما ندارد!
برای جلب توجه مخاطبانتان در شبکه های اجتماعی اول باید خودتان را به جای مشتری بگذارید اصطلاحا کفش های وی را به پا کنید، راه بروید، دغدغه ها و مشکلاتش را بهتر درک کنید و در نهایت ارزش آفرینی کنید.
ارزش آفرینی به این معنا که محصولات و خدماتی که تولید می کنید باید به ایجاد و یا افزایش ارزشی برای مشتری منجر گردد. در واقع ارزش، ملاک انتخاب مشتری است و آنها در حقیقت ارزش یا فایده را می خرند.

برای این کار همواره قبل از توزیع محتوا از خودتان بپرسید محتوایی که تولید کرده اید آیا ارزشمند است؟
آیا گره ای از مشکلات مخاطبانتان را باز می کند؟ اگر این چنین نبود آن محتوا را استفاده نکنید و دوباره از نو شروع به تولید محتوایی کنید که پس از پوشیدن کفش های مخاطب ایده ی تولید آن به ذهنتان رسیده است.

5-هرگز فراموش نکنید که جاده شبکه های اجتماعی دو طرفه است.

بخاطر داشته باشید برای اینکه تعداد دنبال کنندگان شما در شبکه های اجتماعی بیشتر شود و درنهایت تبدیل به مشتریان وفادار شما گردند، باید ارتباطی دو سویه با آنها برقرار کنید. سعی کنید همیشه به سرعت و خالصانه پاسخ مخاطبانتان را بدهید تا احساس کنند که به فکر دغدغه ها و مشکلات آنها هستید و حمایتشان می کنید.

6-قانون 4_1_1

ایده این قانون توسط جو پالیزی مدیر موسسه بازاریابی محتوایی برای افزایش درگیر کردن مخاطب در شبکه ی اجتماعی توییتر مطرح گردید. برای اجرا این قانون سه گام را بایستی طی کرد:

گام اول: محتوای تولیدی را توییت کنید.
گام دوم: یک ریتوییت مرتبط با توییت قبلی انجام بدهید.
گام سوم: چهار محتوای مرتبط که توسط دیگران تولید شده را نیز توییت کنید.

البته درست است که این قانون برای توییتر مطرح گردیده است و تاثیرگذاری بسیاری در درگیر کردن مخاطب و تبدیل وی به خریداران و مشتری وفادار دارد اما می توان این قانون را اصلاح و برای دیگر شبکه های اجتماعی نیز تعمیم داد. فقط توجه داشته باشید توییت ها و محتوای شما به هیچ عنوان از جنس پست های تبلیغاتی نباشند تا بیشتر و بهتر منجر به جذب مخاطب گردد.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.